Jump to content


Photo

Navijač kažnjen zbog baklje!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
41 replies to this topic

#1 gargamel

gargamel
  • Members
  • 3 posts

Posted 22 August 2006 - 13:51

Navijač Crvene zvezde Velibor D. u skraćenom postupku je kažnjen sa 20 dana zatvora jer je 13. avgusta zapalio baklju na fudbalskoj utakmici Zvezda-Smederevo, saopštio je MUP Srbije.

http://www.naslovi.net/tema/22512

E sad to ne bi bilo ništa čudno da je to prvi put.
Ali gledao sam emisiju na u kojoj su zvali ljude iz MUP-a (znači novinari) i pitaju da li je ovo prva ovakva mera izrečena u Srbiji i lik iz MUP-a kaže ne ovo je treći slučaj i novinar ostane zbunjen!!!

Indikativno ili ne ovo mi liči na teoriju zavere (ali pošto ona sama po sebi nije
dokaziva nećemo je dokazivati nego komentarisati)!!!

E a zašto mi na tako nešto liči pa odluku je sud doneo po hitnom postupku i to 6 dana pre revanš utakmice Zvezda-Milan!!!
Interesuje me čija je to ideja bila da se to tako ekspresno uradi i ovaj put objavi iako je takva mera već 2 (dva) puta izrečena i niko za to, pa ni novinari kojima je to posao da saznaju, nije znao!!!

1. Policija - neznam da li kod njih ima takvih likova koji bi to uspeli da smisle!!! ili

2. Uprava Zvezde zbog mogućnosti da ukoliko bude baklji na utakmici sa Milano bude diskfalifikovana iz Evropskih takmičenja!!! ili

3. Su opet političari umešali prste (neznam šta bi to njih interesovalo ali oni ionako vole svuda nos da gurnu) ili

Nešto treće da Vas vidim!!! ph34r.gif ph34r.gif ph34r.gif

#2 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 23 August 2006 - 10:12

Bravo za efikasnost sudstva!
Prijatno su me iznenadili!

#3 DNK

DNK
  • Sleepers
  • 41 posts

Posted 23 August 2006 - 12:07

Po meni je to skandalozna odluka,da se kazni decko 20.dana zatvora za dzabe.
Pa sta je on to uradio kad je zasluzio 20.dana robije?On jeste upalio baklju,ali nije nikom ugrozio bezbednost na stadionu.Nije ubacio baklju na teren,tako da nije zasluzio da ga kazne ovako.

#4 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 23 August 2006 - 12:31

Misliš 20 dana bi zaslužio da je nabio baklju liku do sebe u oko?


Fala qrtzu da su počeli da kažnjavaju. Ima bre da predete ko male mace na stadionima. tongue.gif

#5 Hella

Hella
  • Sleepers
  • 6,199 posts

Posted 23 August 2006 - 12:40

QUOTE
On jeste upalio baklju,ali nije nikom ugrozio bezbednost na stadionu.Nije ubacio baklju na teren,tako da nije zasluzio da ga kazne ovako.

Требало је да већ сутрадан неки булевар добије име по њему.
Постхумно.

#6 DNK

DNK
  • Sleepers
  • 41 posts

Posted 23 August 2006 - 12:46

Ma daj te ljudi,sad svi zaboravljate bakljade kad je Zvezda bila prvak Evrope.Koliko je samo baklji upaljeno protiv Bajerna,pa nikom nije nista falilo.Vazno je da se baklja ne ubaci u teren,i da nekog ne zakaci na tribini.

#7 Dzontra

Dzontra
  • Members
  • 480 posts

Posted 23 August 2006 - 13:45

I na toj utakmici nije bio jedini koji je to uradio. Bilo ih je još 30-ak koji su u tom momentu upalili baklju. Neka "teorija zavere postoji" tongue.gif . Mislim da to nema veze sa utakmicom sa Milanom već sa famoznim sastankom navijača i policije, gde su bili predstavnici svih grupa osim Delija.

#8 Junior Bonner

Junior Bonner
  • Members
  • 1,146 posts

Posted 23 August 2006 - 14:27

QUOTE(Dzontra @ 23 Aug 2006, 13:45)
I na toj utakmici nije bio jedini koji je to uradio. Bilo ih je još 30-ak koji su u tom momentu upalili baklju. Neka "teorija zavere postoji" tongue.gif . Mislim da to nema veze sa utakmicom sa Milanom već sa famoznim sastankom navijača i policije, gde su bili predstavnici svih grupa osim Delija.


Ako pitaš zašto ostali nisu kažnjeni, to ne znam da ti kažem. Ako pitaš zašto ovaj jeste odgovor je zato što je zaslužio. Ako misliš da su trebali da pale baklje pa da UEFA ponovo kazni Zvezdu onda nemam ništa da ti kažem.

#9 Demon

Demon
  • Members
  • 78 posts

Posted 23 August 2006 - 15:01

QUOTE(DNK @ 23 Aug 2006, 12:07)
Po meni je to skandalozna odluka,da se kazni decko 20.dana zatvora za dzabe.


Daleko od toga da je dzabe. Dobro se zna da je najstroze zabranjeno uneti baklju u stadion i zapaliti, a bilmez se napravio pameta i "faca" pa je kontrirao. Ako je neko dovoljno glup da bude uhvacen, i treba da bude uhvacen. Sledeci put ce vestije razraditi plan ili odustati na vreme. Uostalom, dosao je da gleda utakmicu i navija, a ne da se bavi pirotehnikom ... navijanje ne znaci divljanje...

Ipak, 20 dana je vec kazna od zasluzene... verovatno je to opomena za sve ostale, koja se svalila na njegova ledja...

#10 Dzontra

Dzontra
  • Members
  • 480 posts

Posted 23 August 2006 - 18:58

QUOTE(Demon @ 23 Aug 2006, 16:01)
Uostalom, dosao je da gleda utakmicu i navija, a ne da se bavi pirotehnikom ... navijanje ne znaci divljanje...

Ipak, 20 dana je vec kazna od zasluzene... verovatno je to opomena za sve ostale, koja se svalila na njegova ledja...

Sa drugom konstatacijom se slažem ali sa prvom ne. Pirotehnika je sastavni deo navijačkog dekora i jedan od načina da se napravi spektakl na tribini, podigne atmosfera. I paljenje baklji ne znači automatski i divljanje. Sve to može lepo i organizovano da se uradi, bez da ikome smeta, kao što je i bio slučaj na utakmici na kojoj je onaj dečko uhapšen, kao što je to slučaj na gotovo svim utakmicama na Marakani, derbi je jedino izuzetak ali to je posebna priča. Pa ne očekujete valjda da se napravi pozorište od stadiona blink.gif ili da kao u nba dolaze ljudi da jedu kobaje i skandiraju difens, difens...
Da se nešto razumemo, meni je interes Zvezde iznad svega, i najviše me je bilo strah pred utakmicu sa Milanom da će se naći neka budala koja će da zapali baklju, skandira crncima... (Junior Bonner evo i tebi odgovora) jer uefa nas već odavno ima na tapetu. Samo nam još fali da nas izbace na godinu dana iz Evrope.

#11 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 23 August 2006 - 19:03

QUOTE(Dzontra @ 23 Aug 2006, 19:58)
Pa ne očekujete valjda da se napravi pozorište od stadiona blink.gif ili da kao u nba dolaze ljudi da jedu kobaje i skandiraju difens, difens...



U čemu je problem sa NBA? Ne kolju se, svi prežive ili šta? blink.gif


Naravno da očekujem. cool.gif

#12 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 23 August 2006 - 19:33

Mogu da dođu sa decom i ne plaše se za bezbednost...Pičke. rolleyes.gif

Edited by Eraserhead, 23 August 2006 - 19:33.


#13 Dzontra

Dzontra
  • Members
  • 480 posts

Posted 23 August 2006 - 19:40

QUOTE(CallCenter @ 23 Aug 2006, 20:03)
U čemu je problem sa NBA? Ne kolju se, svi prežive ili šta?  blink.gif
Naravno da očekujem.  cool.gif

Pa ti onda kada pomisliš na fudbal kupi karte za pozorište.
I ne znam gde si to u mom postu video da odobravam incidente na stadionu, takvi i treba da idu u zatvor.

#14 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 23 August 2006 - 21:14

QUOTE(Dzontra @ 23 Aug 2006, 20:40)
Pa ti onda kada pomisliš na fudbal kupi karte za pozorište.



Ne drugar, ja ću na tekmu a pirotehničari u bajbok da okopavaju kukuruz i vade krompir. tongue.gif

#15 HESKEY

HESKEY
  • Banned
  • 1,409 posts

Posted 23 August 2006 - 21:33

Problem sa NBA je u tome sto ljudi dolaze da utakmice da bi vecerali i jela iz menija bolje poznaju nego igrace na terenu....

Sport je emocija, pasija....igraci nisu klovnovi zbog kojih nam ispadaju kokice iz usta...