Jump to content


Photo

...Italija na SP 2006...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

Poll: ...Italija na SP 2006... (92 member(s) have cast votes)

...Italija na SP 2006...

  1. ...meni (40 votes [43.48%])

    Percentage of vote: 43.48%

  2. ...meni ne (17 votes [18.48%])

    Percentage of vote: 18.48%

  3. ...mrzim ih (11 votes [11.96%])

    Percentage of vote: 11.96%

  4. ...mrzim ih najvise na svetu (2 votes [2.17%])

    Percentage of vote: 2.17%

  5. ...toliko ih mrzim da ne mogu da ih gledam (8 votes [8.70%])

    Percentage of vote: 8.70%

  6. ...@#$@#$$!!#(spominjanje porodice i ostalo) (14 votes [15.22%])

    Percentage of vote: 15.22%

Vote Guests cannot vote

#1 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 28 June 2006 - 15:38

...ovaj poll je inspirisan pljuvacinom italijanske ekipe po inerciji i bez razloga...to nikako ne mogu da razumem, posto je ova italijanska ekipa nihova najbolja koju sam gledao na SP i EP od kada se secam, a to je 90-te....napokon vise nema maldinija i kostaqrte, inzagi je na klupi (btw, kreteni po italijanskim medijima se zbog toga bune), u veznom redu imaju jednog pirla koji igra lep fudbal, prodorni su i imaju DVA napadaca, od kojih je jedan, Toni, nevidjen igrac bez obzira sto ga (jos uvek) ne ide...naravno, najveci smarac je gatuzo, ali igra samo zato sto de rosi nije umeo da se kontrolise, majmun...imali su najvise problema sa povredama pred pocetak prvenstva, uz engleze, a ovo sto prikazuju mozda nije atraktivno u latino smislu, ali je po meni dobar fudbal, cak im ni dresovi vise nisu manekenski biggrin.gif ....

...foliranje oko penala i satro nezasluzenog prolaza ne stoji, defanzivna igra prvi put nije glavno oruzje, a ni jedan napadac karakteristika tonija (zapremina i tezina) nije pokazao vise, pocev od adrijana pa do nistelroja, ibrahimovica, krespa, krauca ili drogbe...naravno klose je za sada najbolji i tu nema spora...djilardino je prosek, ali nije los...

...ja ne znam da li ih vidite kao i svaku drugu italijansku ekipu svih ovih godina, ali meni su zabari prijatno iznenadjenje, po stilu, ekipi i partijama koje pruzaju...nemam statistiku, ali voleo bih uporedni podatak o prilikama i sutevima na gol ekipa koje su ostale u 8...

...aj sad vi, ocekujem da ce biti pljuvacine, a ja cu se truditi da maximalno pratim poll i odgovaram istom merom...spremite maramice.... biggrin.gif

#2 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 28 June 2006 - 15:40

Verovatno se dopadaju zenama.

#3 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 28 June 2006 - 15:46

QUOTE(Joe D @ 28 Jun 2006, 16:40)
Verovatno se dopadaju zenama.

...nije to lose, ali to je vec pravilo...nego ima i teksta ispod polla, ako ne citas samo postove do 5 reci...

Edited by BigLebowsky, 28 June 2006 - 15:49.


#4 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 28 June 2006 - 15:49

Izvini, ali kada sam procitao naslov topica nisam mogao da te shvatim dovoljno ozbiljno da bih citao.

#5 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 28 June 2006 - 15:51

QUOTE(Joe D @ 28 Jun 2006, 16:49)
Izvini, ali kada sam procitao naslov topica nisam mogao da te shvatim dovoljno ozbiljno da bih citao.

...onda nista...

#6 Bustin

Bustin
  • Members
  • 4,490 posts

Posted 28 June 2006 - 16:05

fali opcija "tebi"

#7 Slaninar

Slaninar
  • Banned
  • 212 posts

Posted 28 June 2006 - 16:13

QUOTE(BigLebowsky @ 28 Jun 2006, 15:38)
...ovaj poll je inspirisan pljuvacinom italijanske ekipe po inerciji i bez razloga...to nikako ne mogu da razumem, posto je ova italijanska ekipa nihova najbolja koju sam gledao na SP i EP od kada se secam, a to je 90-te....napokon vise nema maldinija i kostaqrte, inzagi je na klupi (btw, kreteni po italijanskim medijima se zbog toga bune), u veznom redu imaju jednog pirla koji igra lep fudbal, prodorni su i imaju DVA napadaca, od kojih je jedan, Toni, nevidjen igrac bez obzira sto ga (jos uvek) ne ide...naravno, najveci smarac je gatuzo, ali igra samo zato sto de rosi nije umeo da se kontrolise, majmun...imali su najvise problema sa povredama pred pocetak prvenstva, uz engleze, a ovo sto prikazuju mozda nije atraktivno u latino smislu, ali je po meni dobar fudbal, cak im ni dresovi vise nisu manekenski  biggrin.gif ....

...foliranje oko penala i satro nezasluzenog prolaza ne stoji, defanzivna igra prvi put nije glavno oruzje, a ni jedan napadac karakteristika tonija (zapremina i tezina) nije pokazao vise, pocev od adrijana pa do nistelroja, ibrahimovica, krespa, krauca ili drogbe...naravno klose je za sada najbolji i tu nema spora...djilardino je prosek, ali nije los...

...ja ne znam da li ih vidite kao i svaku drugu italijansku ekipu svih ovih godina, ali meni su zabari prijatno iznenadjenje, po stilu, ekipi i partijama koje pruzaju...nemam statistiku, ali voleo bih uporedni podatak o prilikama i sutevima na gol ekipa koje su ostale u 8...

...aj sad vi, ocekujem da ce biti pljuvacine, a ja cu se truditi da maximalno pratim poll i odgovaram istom merom...spremite maramice....  biggrin.gif

Pirlo je invalid rada koji još nije izvadio odgovarajuće isprave.
Inače, slažem se da ne treba kenjati po žabarima zato što su šatro foleri, drugi nisu ništa bolji. Drugim rečima govna treba preraspodeliti na više faktora, uključujući i kvazijogabonito Brazil.

#8 individue

individue
  • Members
  • 510 posts

Posted 28 June 2006 - 16:46

dobro.. bas sam pomislio da je ono neko trik pitanje dok nisam pogledao sastavm polla, ipak je uredu.

#9 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 28 June 2006 - 17:43

QUOTE(Slaninar @ 28 Jun 2006, 17:13)
Pirlo je invalid rada koji još nije izvadio odgovarajuće isprave.
Inače, slažem se da ne treba kenjati po žabarima zato što su šatro foleri, drugi nisu ništa bolji. Drugim rečima govna treba preraspodeliti na više faktora, uključujući i kvazijogabonito Brazil.

...sto to za pirla..?..mislim, daleko od toga da mi je omiljeni igrac, ali nije da ne ume...ipak je on lik koji na sredini odradjuje onaj deo posla koji zahteva kreativnost...

i nepravedno sam zaboravio da spomenem totija, koga stvarno ne podnosim, i mislim da je upravo njegova teza povreda, izbacivanje iz medijskog fokusa i predimenzionisanih hvalospeva, doprinelo italijanskoj ekipi da bolje igra, a i da se ponasa na terenu....

#10 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 28 June 2006 - 17:58

Mislim da je ova tema sasvim prikladna da njoj Flegma demonstrira svoje novosteceno znanje francuskog...
Ili jos bolje italijanskog!

#11 BGhost

BGhost
  • Banned
  • 1,978 posts

Posted 28 June 2006 - 18:18

QUOTE(BigLebowsky @ 28 Jun 2006, 16:38)
...foliranje oko penala i satro nezasluzenog prolaza ne stoji, defanzivna igra prvi put nije glavno oruzje, a ni jedan napadac karakteristika tonija (zapremina i tezina) nije pokazao vise, pocev od adrijana pa do nistelroja, ibrahimovica, krespa, krauca ili drogbe...naravno klose je za sada najbolji i tu nema spora...djilardino je prosek, ali nije los...


Prosli su preko nepostojeceg penala, ne kapiram o kakvom foliranju pricas?

Sto se tice pitanja o Luki Toniju, od nabrojanih napadaca, vise su pokazali: Adrijano, Krespo, Krauc i Drogba (taksatvino) - dali su bar po jedan gol. Znas, to je ono sto se od napadaca ocekuje. Priznajem da Italiju ne volim zbog pickastih padova u sesn'estercu, pokradenih titula '34. i '38, uberbunkera na ciji naziv imaju i copyright i subjektivnog faktora ;-) Zato ocekujem da ih, sad kad su odustali od pickaste defanzivne formacije, iz takmicenja izbaci uberpickasta Ukrajina, i to njihovim oruzIjem. Eto.

#12 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 28 June 2006 - 18:19

Ne dopadaju mi se, ali igraju zanimljiviji fudbal nego inace. A i Toni je dosada najmanje antipatican napadac Italije od 90e naovamo [ne racunajuci Skilacija].

#13 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 28 June 2006 - 22:23

QUOTE(BGhost @ 28 Jun 2006, 19:18)
Prosli su preko nepostojeceg penala, ne kapiram o kakvom foliranju pricas?

...ne bih o tome, pricalo se o tome na temi o tekmi, istrolovali bi ovu, ali recimo da se ne slazem...

QUOTE
Sto se tice pitanja o Luki Toniju, od nabrojanih napadaca, vise su pokazali: Adrijano, Krespo, Krauc i Drogba (taksatvino) - dali su bar po jedan gol. Znas, to je ono sto se od napadaca ocekuje.

...adrijano je dao gol iz ofsajda, ako cemo da budemo picajzle...ali nije samo to bitno iako jeste vazno...hocu da kazem da nijedan napadac osim tonija, uz mozda ronalda, ne sutira posle prvog kontakta sa loptom, jako i precizno (key word batistuta)...ne bih o krespovim otpacima tongue.gif ...ja to ocekujem, onda golovi padaju potrebnom dinamikom smile.gif....jes' da se toni ispromasivao, ali upravo to radi...+ se vidi da ima nevidjenu zelju da igra...ovi ostali sve nesto muljaju loptu, a to je sranje ako nisi ronaldinjo...ne bih sad da tvrdim kako je on najbolji napadac prvenstva, zato sto nije, samo govorim da nikada nisam gledao bolju italijansku ekipu, koja igra dobar i nesmaracki fudbal, koja ima znanje a i iskustvo...jbt, pa igraju ofanzivno po strani, to je samo po sebi za tesku nevericu...i mislim da taj subjektivni faktor koji spominjes, a koji je zastupljen kod vecine poklonika fudbala, zasluzan za nerealno i negativno misljenje o sadasnjoj ekipi Italije...

QUOTE
Priznajem da Italiju ne volim zbog pickastih padova u sesn'estercu, pokradenih titula '34. i '38...

....brate mili, pa ni moji matori nisu tad bili rodjeni, a i bio je musolini, nemoj da zajebavas.... biggrin.gif

Edited by BigLebowsky, 28 June 2006 - 22:24.


#14 dragance

dragance
  • Members
  • 3,047 posts

Posted 28 June 2006 - 22:33

Je pisse dans ton cafe et je chie sur ton dos.

#15 Lord Henry

Lord Henry
  • Members
  • 498 posts

Posted 28 June 2006 - 22:48

ne mogu reći da Italijani igraju nešto suštinski drugačije od onoga kako su uvek igrali - osnova igre - odbrana, smaranje lopte, teatralni padovi, hvatanje za glavu kada dobiju udarac u butinu, itd. ali, tehnički gledano, igraju najprecizniji i najlucidniji fudbal na prvenstvu. e sad, taj fudbal nije lep, često je do zla boga dosadan, a golove koje postižu, paaaa, hmmm, tipično Italijanski - otpaci koje skupljaju lešinari kakav je Inzagi i lešinari u pokušaju kakav je Đilardino. i pored toga, iz nekog iracionalnog razloga ih volim, možda zato što su jedina ekipa koja ume da nadmudri protivnika ma koliko isti dobro igrao. što se tiče Pirla, imam veliko poštovanje prema liku mu i delu, samo mi se nimalo ne sviđa pozicija u kojoj igra na ovom SP - a to je nešto povučenije zbog Totija, tako da one njegove precizne lopte ka 16m često izostaju, te se stiče utisak da igra ko baba. sve u svemu, po meni, ljudi su viđeni u finalu, sviđalo se to nekom ili ne.