Jump to content


Photo

Italia-Ukraina


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
92 replies to this topic

Poll: Ko ce da pobedi? (60 member(s) have cast votes)

Ko ce da pobedi?

  1. Italia (36 votes [60.00%])

    Percentage of vote: 60.00%

  2. Ucraina (11 votes [18.33%])

    Percentage of vote: 18.33%

  3. opet Juventus, naravno (13 votes [21.67%])

    Percentage of vote: 21.67%

Vote Guests cannot vote

#31 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 June 2006 - 08:16

QUOTE(TheBigFlegma @ 29 Jun 2006, 09:15)
Loše, loše.... yawn2.gif


Who cares? tongue.gif

#32 TheBigFlegma

TheBigFlegma
  • Members
  • 3,521 posts

Posted 29 June 2006 - 08:18

QUOTE(Rosbacher @ 29 Jun 2006, 09:16)
Who cares?  tongue.gif

Naravno wink.gif

#33 cardiff.afterlife

cardiff.afterlife
  • Members
  • 87 posts

Posted 29 June 2006 - 08:29

QUOTE(Fragiskos Alvertis @ 27 Jun 2006, 16:48)
Jedino 1/4 koje ne planiram da gledam. Imam pametnijeg posla nego da izgubim  2 sata mog zivota na anti -fudbal.



Пффф... апсолутно се слажем. Једни су залутали у 1/4, други доцурели, као ретко г*вно. yucky.gif

Како их само не подносим, уф...

#34 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 29 June 2006 - 10:28

Sudija: De Bleeckere (BEL)

#35 curva Scirea

curva Scirea
  • Members
  • 227 posts

Posted 29 June 2006 - 18:10

Jesu ovi Italijani uzasni...pobedili su Ganu i Cesku u grupi i osim Zakardovog genijalnog poteza niko drugi nije uspeo da savlada Bufona...

Ukrajina je blistala misli da su ne racunajuci Saudi Arabiju dva puta sutnuli na gol...

Atraktivna je Ukrajina, leprsavi su kao Rusi, ruzni kao Bugari i sposobni da nameste utakmicu kao Srbi ( setite s meca sa Turskom posto su izborili plasman )...

Italija nema tim da uzme SP ali je zasluzila polufinale...

Posle ce naravno ispasti od Argentine ili Nemacke...

Komunizam je upalio vecinu dece da se Italijani uvek provlace...to nije sreca vec znanje...

Mi volimo ponosne eliminacije i lepe poraze...'sindrom kosovske bitke' rolleyes.gif

2 - 0 Kanavaro i Del Pjero strelci...jeste da Ale nece biti u prvih 11 ali mozda udje da sutne penal tongue.gif

#36 juventina

juventina
  • Members
  • 189 posts

Posted 29 June 2006 - 21:07

Forza Italia senz'altro..............
Passo per passo wink.gif

#37 Cvija

Cvija
  • Members
  • 2,488 posts

Posted 29 June 2006 - 21:39

pustaju na eurosportu ovih dana do iznemoglosti world cup legends i dobar komentar bio na tekme 1/8 finala france '98. 'a ovo je najgora utakmica do sada, jedini detalj vredan paznje je gol vieri-ja za 1-0 protiv norveske' yucky.gif

ocekujem nesto slicno. ovog puta u ulozi inzaghi-ja.

Edited by Cvija, 29 June 2006 - 21:40.


#38 curva Scirea

curva Scirea
  • Members
  • 227 posts

Posted 29 June 2006 - 22:05

Uh... secam se te utakmice Bobo je dao gol i onda su on i Ale slavili kao indijanci, seli su jedan naspram drugoga sa prekrstenim rukama...

Svejedno na tom prvenstvu Italija je ispala od kasnijeg prvaka na penale iako je bila ravnopravna i cak i bliza pobedi...oni koji prate secaju se velike sanse Robija Badja...

Najgora utakmica Italije za mene je bila 1994. protiv Irske kada su izgubili 1 - 0, Raj Hauton je lose zahvatio loptu pa je ispalo da je lobovao Paljuku kao Dijego Stojanovica na Marakani... laugh.gif

#39 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 29 June 2006 - 22:16

erputaciju 'onih koji se uvek provlace' zabari su zasluzili na 2 prvenstva: '82 kad su grupu prosli zahvaljujuci vise postignutih golova u svoja 3 remija nego sto su kamerunci imali u svoja 3 (a i rozeru mili protiv... ne mogu se setiti koga ... nije priznat cist gol) i '94 kad su se sramno provukli protiv nigerije u 1/8 finala i kad su se provukli protiv spanije u cetvrtfinalu. u medjuvremenu su 2 puta nezasluzeno stradali: protiv francuza u francuskoj i opet protiv francuza u finalu evropskog dve hiljadite...

#40 curva Scirea

curva Scirea
  • Members
  • 227 posts

Posted 29 June 2006 - 22:30

Batice, 1982. su pobedili Brazil i Nemacku...i to sasvim zasluzeno koliko se secam...

1994. ih je u finale doveo Robi...ne secam se da su se provukli protiv Spanije...mada je neko udario Luisa Enrikea (odvratni Tasoti, mislim ) pa je izbegao iskljucenje...poslesu ga valjda kaznili...

Pokrali su ih 2002. protiv Juzne Koreje...

Mislim da je to vise stereotip...mada naravno, ja sam pristrasan, pa mozda i gresim...

Ipak ostajem pri tvrdnji da sem Juventusove odbrane i Pirla nemaju mnogo aduta da uzmu svetsko prvenstvo...

'Seoski princ' i tipovi kao De Rosi, Perota, Toni tesko mogu da izdrze pritisak...Djilardino je igrac za male utakmice taj protiv ozbiljnih timova ne moze da pipne...

Mrzim sto ovo kazem ali super Pipo je jedino resenje...ipak to nije dovoljno da se uzme titula...

#41 haroshi manager

haroshi manager
  • Members
  • 3,079 posts

Posted 30 June 2006 - 08:52

QUOTE(ikar @ 29 Jun 2006, 23:16)
erputaciju 'onih koji se uvek provlace' zabari su zasluzili na 2 prvenstva: '82 kad su grupu prosli zahvaljujuci vise postignutih golova u svoja 3 remija nego sto su kamerunci imali u svoja 3 (a i rozeru mili protiv... ne mogu se setiti koga ... nije priznat cist gol) i '94 kad su se sramno provukli protiv nigerije u 1/8 finala i kad su se provukli protiv spanije u cetvrtfinalu. u medjuvremenu su 2 puta nezasluzeno stradali: protiv francuza u francuskoj i opet protiv francuza u finalu evropskog dve hiljadite...

Uf... '94 protiv Nigerije je bila katastrofa. sad.gif Gde me podseti...
Btw. Nezasluženo su stradali i protiv JK '02, a meni ih je najviše bilo žao '90 u Italiji, zbog poraza od Argentine. Istina, možda sam bio malo subjektivan, pošto su Argentinci pre toga nas izbacili...

#42 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 30 June 2006 - 09:05

nema tu nikakve subjektivnosti - italija je '90 bila 10 puta bolja od argentine, a ispala je. u pravu si, zaboravio sam na to.

#43 sem0933

sem0933
  • Members
  • 507 posts

Posted 30 June 2006 - 09:18

Argentina je uopšte te 1990 samo zahvaljujući "a touch of genius" odnosno pasu Maradone za Kanidju protiv Brazila uopšte stigla do nas, a kamoli dalje. Mada je finale završeno jednim bednim penalom, bar im se obio o glavu (ha, kako bismo mi voleli da se nama tako obijaju o glavu stvari) način na koji su stigli do finala.

A što se tiče Italije 1982... jako jako čudno. Ustvari, najbolje su odigrali finale, pa polufinale protiv Poljske (u pravom trenutku su ušli u formu). Pre toga u grupi mi je bilo mnogo žao Kameruna koji je ispao zbog manjeg broja postignutih golova od Italije, a Brazil, koji je imao sjajan napad (SSSR-u 2 komada, Škotskoj i N. Zelandu po 4, Argentini 3 komada) pa i sredinu, je imao verovatno najgoru odbranu u istoriji svoje reprezentacije, kroz koju je Rosi prolazio kad god je pomislio da Italiji treba gol...

Ne treba umanjivati tu titulu, ali u stvari je ona kaparisana sa tih 3:2 protiv Brazila

#44 Ricky

Ricky
  • Members
  • 741 posts

Posted 30 June 2006 - 09:49

FORZA RAGAZZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#45 beowl

beowl
  • Members
  • 2,789 posts

Posted 30 June 2006 - 11:14

QUOTE(Cvija @ 29 Jun 2006, 22:39)
pustaju na eurosportu ovih dana do iznemoglosti world cup legends i dobar komentar bio na tekme 1/8 finala france '98. 'a ovo je najgora utakmica do sada, jedini detalj vredan paznje je gol vieri-ja za 1-0 protiv norveske' yucky.gif


Sve utakmice koje je Norveška odigrala na svetskim i evropskim prvenstvima
u periodu od 1994. do 2000. ravnopravno konkurišu za najgore u istoriji.


QUOTE(ikar)
i '94 kad su se sramno provukli protiv nigerije u 1/8 finala


Za tu eliminaciju su Nigerijci sami krivi jer su, kao i mnogi pre i posle njih, negde
u 86. minutu prestali da igraju i počeli da razmišljaju o pogodnim mestima za
proslavu plasmana u četvrtfinale... Inače, u toj utakmici je Italija bila dobrano
oštećena jer je Zola direktno isključen nakon čistog oduzimanja lopte, bez faula.

Generalno, za najsrećniji prolaz u istoriji SP smatram pobedu Argentine nad
Brazilom u osmini finala 1990-e. Onako nešto teško da će se ikada ponoviti...

Edited by beowl, 30 June 2006 - 11:21.