Jump to content


Photo

Simboli devedesetih


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
490 replies to this topic

Poll: kad mi kau devedesete u Srbiji, ja pomislim na.... (315 member(s) have cast votes)

kad mi kau devedesete u Srbiji, ja pomislim na....

  1. Nike Air Max2 (49 votes [16.84%])

    Percentage of vote: 16.84%

  2. Cecu (18 votes [6.19%])

    Percentage of vote: 6.19%

  3. Dizel farmerke (15 votes [5.15%])

    Percentage of vote: 5.15%

  4. 100 maraka (101 votes [34.71%])

    Percentage of vote: 34.71%

  5. "Step" sokove (24 votes [8.25%])

    Percentage of vote: 8.25%

  6. verc i Maarsku! (22 votes [7.56%])

    Percentage of vote: 7.56%

  7. pivo ispred dragstora (13 votes [4.47%])

    Percentage of vote: 4.47%

  8. kasete ispred SKC-a (18 votes [6.19%])

    Percentage of vote: 6.19%

  9. Minimaksoviziju (12 votes [4.12%])

    Percentage of vote: 4.12%

  10. Husu i Beat Street (19 votes [6.53%])

    Percentage of vote: 6.53%

Vote Guests cannot vote

#31 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 June 2006 - 09:57

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 22 Jun 2006, 10:43)
A više me podsete devedesete na kolateralnu štetu istih, novčanice sa 12 nula. Još ljubomorno čuvam jednu.

ahhaha da. secam se da su se toliko brzo menjale da ne bih stigla da iz dzepova izbacim stare, a vec se pojavile nove novchanice. i ja chuvam ali sveznjeve biggrin.gif
kad se setim Ive Andrica na novchanici od npr. deset milijardi dinara laugh.gif

#32 kayser

kayser
  • Members
  • 1,316 posts

Posted 22 June 2006 - 10:04

Poshto nema '200 na sat' ili 'Gorimoretopeseplanine....' glasao za BitStrit

#33 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 June 2006 - 10:07

QUOTE(kayser @ 22 Jun 2006, 11:04)
Poshto nema '200 na sat' ili 'Gorimoretopeseplanine....' glasao za BitStrit

Jel se neko seca njihovih idiotskih "pesama"?

#34 Miralem

Miralem
  • Banned
  • 815 posts

Posted 22 June 2006 - 10:16

tap 011

skidaj patike! mad.gif

rahmetli dragos kalaic

pljeskavica za dinar heart.gif

#35 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 June 2006 - 10:20

>>Jel se neko seca njihovih idiotskih "pesama"?

biggrin.gif drugar u HN jedne godine naleteo na Ivana, (koji se je l, profinio pa verovatno hteo da svima kolektivno izbrishe secanje na 200 na sat) i u nastupu pijanstva pitao drugaricu "e, oce li mi otpevati 200 na sat ako mu poklonim lanchic?" (lanchic = kajla) laugh.gif

inache, kajle, josh jedan od simbola devedesetih.

#36 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 22 June 2006 - 10:24

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 22 Jun 2006, 10:43)
A više me podsete devedesete na kolateralnu štetu istih, novčanice sa 12 nula. Još ljubomorno čuvam jednu.



#37 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 22 June 2006 - 10:35

original fruktalov djus koji je nastajao mlevenjem celih narandzi i limunova, sa sve korom, zatim nekim alhemijskim shecerenjem i kuvanjem, sve po receptu laugh.gif

QUOTE(dunadan)
ahhaha da. secam se da su se toliko brzo menjale da ne bih stigla da iz dzepova izbacim stare, a vec se pojavile nove novchanice.
heh, jednom sam popila chaj u domu omladine i platila chekom iz istih razloga tongue.gif

#38 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 June 2006 - 10:38

ajah biggrin.gif a ja nisam imala chek pa me izbacili iz busa jer nisam u gomili novchanica uspela da nadjem onu koja je jos uvek u upotrebi.

#39 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 22 June 2006 - 10:40


To je ta, to je ta! heart.gif Kad sam otišao za England, pričam drugarima iz škole kako je sve to bilo, oni ne veruju. Donesem im novčanicu i počnem onu staru žvaku "kakva bre nemaština, mi smo bili bilijarderi". Oni gledaju novčanicu, ne mogu da veruju očima, krenu i da je opipavaju, da im dočara realnost situacije. A novčanica, nova novcata, neizgužvana, pa me jedan još i krenuo da zeza, kaže "ovo nije pravo, ovo je za turiste, gledajte kako je očuvana, nikad korišćena". Ja gledam, smeškam se, i tek im onda objasnim da je naravno očuvana jer od izdavanja iste, do njenog puta u džepove roditelja, mogao si za nju dobiti čokoladu, "Politiku" , ili paklicu "Pel Mela" od nezvaničnih distributera duvana po ćoškovima ulica. Uh eto još jednog imidža devedesetih na koji mi se sve smrkne, one naše dobre bakice koje bi nam u srećnija vremena kupovale bombone za rođendan u zgradi, komšijski, stajaše po čitav dan na sparini 40 celzijusa prodajući 20 paklica iz kartonske kutije sad.gif

QUOTE(Dunadan @ 22 Jun 2006, 10:57)
ahhaha da. secam se da su se toliko brzo menjale da ne bih stigla da iz dzepova izbacim stare, a vec se pojavile nove novchanice. i ja chuvam ali sveznjeve biggrin.gif
kad se setim Ive Andrica na novchanici od npr. deset milijardi dinara laugh.gif

E ja sam tad baš upamtio činjenicu da, posle celog detinjstva uz onih 3-4 novčanice, na kojima su Alija Sirotanović, rudari, konj, Tesla i seljanka s kukuruzom, odjednom preplavile toliko nove da ne mo'š pohvatati likove koje su stavljali. Tito se još držao neko vreme, pa onda Ivo Andrić, valjda i Josif Pančić, pa Tesla reloaded, pa ovaj, pa onaj, na kraju im je nestalo mašte pa su stavili onako generičnu sliku dečaka i devojčice, a nule se množe toliko da su morali da smanjuju font ph34r.gif Čoveče, kao klinac nikad nisam kontao koji đavo smaraju sa "novim" ili "starim" dinarima, ali sam eto kao petogodišnjak naučio da je 100 dinara (črvena) nekom magijom 10 000 dinara. I nikad ni najmanje konfuzije kad ti u radnji ili trafici traže nove ili stare dinare, ali kad je došlo ovo vreme, prosto se pogubiš da li su cene u starim, srednjim, post-novim, vanrednim ili najnovijim dinarima...

#40 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 22 June 2006 - 10:42

QUOTE(thermal bug @ 22 Jun 2006, 11:35)
zatim nekim alhemijskim shecerenjem i kuvanjem, sve po receptu  laugh.gif


ijao a tek recepti ph34r.gif
tipa torta bez brasna i sendvic bez hleba
vise ne mogu ni da se setim tih kulinarskih vratolomija, osim nekog kacamaka koji inace i ne mrzim al se secam kako je moja pokojna baba kukala eto opet zbog partizana zivim na kukuruznom brasnu ph34r.gif
mada ipak, hleb u domacoj izvedbi je bio sjajan smile.gif

#41 Jerry

Jerry
  • Banned
  • 627 posts

Posted 22 June 2006 - 10:47

Šećerne table mesto čokolade !

#42 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 22 June 2006 - 10:51

QUOTE(Jerry @ 22 Jun 2006, 11:47)
Šećerne table mesto čokolade !

kake shecerne table, pa nisamo mi nikad tako nisko pali ohmy.gif
bila je milka ko zmaj, ali sa kutije tongue.gif

#43 Pontijak

Pontijak
  • Members
  • 3,395 posts

Posted 22 June 2006 - 10:52

nisam ni trebao da gledam ovu temu po ovoj vrucini, udarila mi krv u glavu zbog misli da su svi likovi koji su tada bili u strukturama vlasti trebali da budu lincovani na najbolniji nacin po njih a da su se gotovo svi lagodno izvukli i da njihova ideologija i dalje ima ogroman broj pristalica

meni je nekako najupecatljiviji simbol pustos u radnjama 1993, avetinjski prazni rafovi, prljavstina i ljudska trulez na ulicama koja je zamenila sve institucije drzave, neskraveni znaci o bestijalnostima koje su se cinile u ime naroda

tog proleca mi se rodio sin i kontrast je bio zestok: neopisiva sreca zbog njegovog radjanja i neopisivo gadjenje od svega sto je tada predstavljala ova drzava

uh. bolje da ne mislim sada vise o tome

Edited by Pontijak, 22 June 2006 - 10:56.


#44 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 22 June 2006 - 10:53

lik iz kraja je skupio na gomilu te nule, napunio novcanicama kadu do vrha i slikao se u parama ko baja patak. priceless cool.gif

Edited by Larko, 22 June 2006 - 10:53.


#45 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 22 June 2006 - 10:53

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 22 Jun 2006, 11:40)
Tito se još držao neko vreme, pa onda Ivo Andrić, valjda i Josif Pančić, pa Tesla reloaded, pa ovaj, pa onaj, na kraju im je nestalo mašte pa su stavili onako generičnu sliku dečaka i devojčice, a nule se množe toliko da su morali da smanjuju font ph34r.gif

Tesla reloaded biggrin.gif

nego, meni x puta padalo na pamet da je trebalo da stepenuju, tako bi izbegli smanjivanje fonta i zabunu sa tolikim nulama.
samo opizde na sredinu 5x10^11 i mirna bosna