Jump to content


Photo

Navija li ko u Srbiji za Englesku?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
130 replies to this topic

#16 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 June 2006 - 14:51

QUOTE(noske @ 19 Jun 2006, 15:42)
Za Englesku svim srcem, nije bitno s kim igraju. Samo u tom slucaju ne bih smeo da se javno radujem ali bi mi srce pevalo. To je jace od mene. Za koga ti navijas posle SCG-a


Ja navijam samo za SCG, tj. Srbiju. A mogu simpatisati ovu ili onu ekipu u zavisnosti od igraca koji trenutno igraju, stila koji upraznjavanju i slicno.

Inace, cudan je taj fenomen u Srbiji da se navija za neku drugu ekipu. Razumem kad Hrvati, Bosnjaci, Madjari iz Srbije navijaju za reprezentacije svojih matica, ali za Engelsku, Italiju, Francusku... to mi nije jasno. O tome sam bas preksinoc razgovarao sa zanimljivim drustvom koje se skupilo sasvim slucajno tokom tekme Italija - USA. Bilo je par Nemaca, jedan Italijan, dvoje Meksikanaca, jedan Portugalac, jedan Amer, dvojicia iz Trinidada i jedan Francuz koji su svi redom ostali cudom zacudjeni kad sam im ispricao o tom fenomenu. Razumeju navijanje za strani klub, ali ne i za strane repke.

Edited by Rosbacher, 19 June 2006 - 14:52.


#17 Borris_

Borris_
  • Members
  • 3,423 posts

Posted 19 June 2006 - 15:24

QUOTE(Rosbacher @ 19 Jun 2006, 16:51)
Ja navijam samo za SCG, tj. Srbiju. A mogu simpatisati ovu ili onu ekipu u zavisnosti od igraca koji trenutno igraju, stila koji upraznjavanju i slicno.

Inace, cudan je taj fenomen u Srbiji da se navija za neku drugu ekipu. Razumem kad Hrvati, Bosnjaci, Madjari iz Srbije navijaju za reprezentacije svojih matica, ali za Engelsku, Italiju, Francusku... to mi nije jasno. O tome sam bas preksinoc razgovarao sa zanimljivim drustvom koje se skupilo sasvim slucajno tokom tekme Italija - USA. Bilo je par Nemaca, jedan Italijan, dvoje Meksikanaca, jedan Portugalac, jedan Amer, dvojicia iz Trinidada i jedan Francuz koji su svi redom ostali cudom zacudjeni kad sam im ispricao o tom fenomenu. Razumeju navijanje za strani klub, ali ne i za strane repke.


Zar ti ne navijas za Njemce wink.gif

Najdrza utakmica mi je Maradona - Engleska smile.gif

A od engleskih igraca svidjali su mi se Lineker i Wadle. Ostali su mi svi mrski

#18 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 19 June 2006 - 16:15

QUOTE(Rosbacher @ 19 Jun 2006, 15:51)
Razumem kad Hrvati, Bosnjaci, Madjari iz Srbije navijaju za reprezentacije svojih matica...


zaista ne vidim sta tu ima da se razume???

ako sam rodjen i celi zivot zivim u beograd/subotici/novom pazaru/kurcu-palcu pa valjda je normalno da navijam za reprezentaciju te zemlje (srbije, scg, jugoslavije...)?

vi sto se busate u prsa da volite svoju naciju ste stvarno...

odlucio sam da danas ne psujem.

edit: srbije, scg, jugoslavije...

Edited by ikar, 19 June 2006 - 17:23.


#19 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 19 June 2006 - 17:22

...

Edited by ikar, 19 June 2006 - 17:22.


#20 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 19 June 2006 - 17:42

I ja fancy-ujem Engleze, jes da su šmrljavi i ne igraju ništa, ali nema veze.

#21 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 June 2006 - 17:43

QUOTE(ikar @ 19 Jun 2006, 17:15)
zaista ne vidim sta tu ima da se razume???

ako sam rodjen i celi zivot zivim u beograd/subotici/novom pazaru/kurcu-palcu pa valjda je normalno da navijam za reprezentaciju te zemlje (srbije, scg, jugoslavije...)?


A posebno ovi sto sto su rodjeni i zive u Srbiji a juce im je ta Srbija otimala i ubijala sunarodnjake po Sandzaku, proterivala ih iz Vojvodine, vozala leseve hladnjacama. Oni toliko osecaju Srbiju kao svoju zemlju da je to prosto nezamislivo. Suvise se pravis naivan kao da ne zivis u Srbiji.

QUOTE
vi sto se busate u prsa da volite svoju naciju ste stvarno...


Ako je navijanje za maticu busanje u prsa, onda smo mi stvarno... toliko brojna vecina da bi se ti morao zamisliti da li je normalno da si ti u manjini.

QUOTE
odlucio sam da danas ne psujem.


Kad si se to profinio? biggrin.gif

#22 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 19 June 2006 - 18:03

QUOTE(Rosbacher @ 19 Jun 2006, 18:43)
A posebno ovi sto sto su rodjeni i zive u Srbiji a juce im je ta Srbija otimala i ubijala sunarodnjake po Sandzaku, proterivala ih iz Vojvodine, vozala leseve hladnjacama. Oni toliko osecaju Srbiju kao svoju zemlju da je to prosto nezamislivo. Suvise se pravis naivan kao da ne zivis u Srbiji.
Ako je navijanje za maticu busanje u prsa, onda smo mi stvarno... toliko brojna vecina da bi se ti morao zamisliti da li je normalno da si ti u manjini.
Kad si se to profinio? biggrin.gif


navijanje za maticu je normalno kad se igra protiv neke trece zemlje. i kad pod maticom smatramo zemlju iz koje smo emigrirali.

madjaru iz subotice matica nikako ne moze da bude madjarska. madjar iz subotice je duze u subotici nego srbin iz subotice. muslimani su u novi pazar stigli u isto vreme, ako ne i ranije, nego u bosnu. i madjaru iz subotice i muslimanu iz pazara i svakom nesrbinu iz bilo kog grada u srbiji, srbija je domovina. rodio se u njoj i polaze na nju ista prava kao i bilo koji ljubisav iz rekovca. to sto su kojekakve bitange radile to sto si ti napisao ne moze i ne znaci da srbija nije domovina svih nacija. tako ce biti makar dok se ustav ne promeni. smile.gif

#23 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 19 June 2006 - 18:12

Ja navijam za sve ex-yu repke, a kada igraju jedna protiv druge onda naravno postoji hijerarhija biggrin.gif - prvo S(CG) pa ostale, a što se tiče Engleske oni su mi nekako van konkurencije tongue.gif i stvarno ne bih voleo da nalete na bilo koju ex-yu repku jer nisam siguran za koga bih u tom slučaju navijao... smile.gif

Inače uvek navijam protiv Rusa i Grka - ne podnosim ih...

#24 noske

noske
  • Members
  • 22 posts

Posted 19 June 2006 - 18:17

QUOTE(ikar @ 19 Jun 2006, 18:03)
navijanje za maticu je normalno kad se igra protiv neke trece zemlje. i kad pod maticom smatramo zemlju iz koje smo emigrirali.

madjaru iz subotice matica nikako ne moze da bude madjarska. madjar iz subotice je duze u subotici nego srbin iz subotice. muslimani su u novi pazar stigli u isto vreme, ako ne i ranije, nego u bosnu. i madjaru iz subotice i muslimanu iz pazara i svakom nesrbinu iz bilo kog grada u srbiji, srbija je domovina. rodio se u njoj i polaze na nju ista prava kao i bilo koji ljubisav iz rekovca. to sto su kojekakve bitange radile to sto si ti napisao ne moze i ne znaci da srbija nije domovina svih nacija. tako ce biti makar dok se ustav ne promeni.  smile.gif

Pitanje je bilo NAVIJA LI KO U SRBIJI ZA ENGLESKU??? Politicari bi trebalo da pisu u forumu "politika" Ili u Srbiji nema navijaca ili su svi stanovnici Srbije politicari. Nije mi bas jasno

#25 Rosbacher

Rosbacher
  • Members
  • 8,612 posts

Posted 19 June 2006 - 18:19

QUOTE(ikar @ 19 Jun 2006, 19:03)
navijanje za maticu je normalno kad se igra protiv neke trece zemlje. i kad pod maticom smatramo zemlju iz koje smo emigrirali.

madjaru iz subotice matica nikako ne moze da bude madjarska. madjar iz subotice je duze u subotici nego srbin iz subotice. muslimani su u novi pazar stigli u isto vreme, ako ne i ranije, nego u bosnu. i madjaru iz subotice i muslimanu iz pazara i svakom nesrbinu iz bilo kog grada u srbiji, srbija je domovina. rodio se u njoj i polaze na nju ista prava kao i bilo koji ljubisav iz rekovca. to sto su kojekakve bitange radile to sto si ti napisao ne moze i ne znaci da srbija nije domovina svih nacija. tako ce biti makar dok se ustav ne promeni.  smile.gif


Sve je to lepo i fakticki tacno sto si napisao, ali to je tehnicka stvar vezana za mesto rodjenja na koje pojedinci bas i nemaju uticaj, i to sve ima veze kad se prica, recimo, o drzavljanstvu ili prebivalistu i pripadajucima pravima i obavezama. A ono o cemu mi sad pricamo, osecanje jedne repke kao svoje je ipak nesto drugo. Jos dok je bila Jugoslavija sasvim je bilo u redu da svi navijaju za Jugoslaviju (i tako je i bilo), ali kako se Jugoslavija pocepala na 5 nacionalnih drzava i jedan bosanski lonac tako je mnogima srce, matica, himna, zastava i grb ostali na drugoj strani granice i meni je sasvim ok da se navija za svoju maticu.

Kome je koja drzava matica ili ne je ipak stvar licnog izbora. Ako Sandor iz Subotice smatra da je njegova matica Madjarska (a vecina smatra), onda se to treba i mora ispostovati i ja sa tim uopste nemam problem. Nisu slucajno zastave i himne nacionalnih manjina u Srbiji istovetne nacionalnim zastavama i himnama nekih nama susednih drzava.

Naravno, sa druge strane, nijednom pripadniku nacionalnih manjina u Srbinu ne moze niko oduzeti pravo da voli i navija za Srbiju ako se tako oseca i ako tako zeli, niti ijedan Srbin moze imati veca prava u tom pogledu.

#26 muslin

muslin
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 19 June 2006 - 18:31

QUOTE(srdjann @ 19 Jun 2006, 19:12)
Inače uvek navijam protiv Rusa i Grka - ne podnosim ih...

Patologija

#27 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 19 June 2006 - 19:01

QUOTE(noske @ 19 Jun 2006, 19:17)
Pitanje je bilo NAVIJA LI KO U SRBIJI ZA ENGLESKU??? Politicari bi trebalo da pisu u forumu "politika" Ili u Srbiji nema navijaca ili su svi stanovnici Srbije politicari. Nije mi bas jasno


odjebi.

#28 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 19 June 2006 - 19:03

Eeeej a psovanje danas? biggrin.gif

#29 HESKEY

HESKEY
  • Banned
  • 1,409 posts

Posted 19 June 2006 - 19:13

Vidim da se stara tradicija nastavlja....

Nikola, pali se;)

Ajmo, majstori....

#30 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 19 June 2006 - 19:16

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 19 Jun 2006, 20:03)
Eeeej a psovanje danas? biggrin.gif


pravila su tu da se krse.