Jump to content


Photo

Utisci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
116 replies to this topic

#31 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 14 June 2006 - 12:11

QUOTE(skomi ricma @ 14 Jun 2006, 12:48)
Organizacija, publika, elementi spektakla... sve to mi deluje super. Nemačka je to...




Ladno je... ups, hocu reci: sparina je, al' je zato standard... laugh.gif

#32 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 14 June 2006 - 12:24

Ja nisam nista posebno ni ocekivala od utakmica prvog kola. Velike ekipe verovatno igraju s pola snage, tempiraju formu da bi bili najbolji u zavrsnici. Do sada mi se najvise svidela Argentina, a oni prvi su igrali samo onoliko koliko su morali, pa jos i bez Mesija. Uostalom, setite se kako je samo 1998 Francuska bila prosecna na utakmicama u grupi, Zidan popio crveni, pa jedva pobedila Paragvaj u 16 - al zato kako su posle igrali, posebno u finalu.

Za sad, najvise mi se svidja kako su Nemci sve sjajno organizovali, evo danas dok sam dolazila na posao, videh da je grad vec pun Spanaca, sad cu malo da se promuvam pre rucka da vidim kakva je atmosfera. Zao mi je samo sto sam opet zaboravila foto aparat. sad.gif

btw, upravo mi prica ortak Englez kako su 2 engleska navijaca deportovana zato sto su se oblacili kao princ Hari:

QUOTE
Mr Thomas said a Nuremberg police guide on how to behave made clear that Nazi salutes or Nazi insignia would not be tolerated, though goose-stepping or wearing silly helmets would be.

He was speaking after England fans who allegedly wore SS insignia at Saturday's game against Paraguay in Frankfurt were arrested on their return to the UK.

The supporters, aged 21 and 24, from Bolton, Greater Manchester, were detained on Monday night after landing at Leeds Bradford airport, said an Association of Chief Police Officers spokeswoman in Germany. They were held overnight and may appear in court later.


a sad cu da gusstepujem do grada, javljam vam utiske kasnije tongue.gif

#33 alexxxa

alexxxa
  • Members
  • 42 posts

Posted 14 June 2006 - 12:49

za mene je najveci utisak ostavila nemacka , bez nekih posebno atraktivnih igraca ali skroz napadacki bez odugovlacenja i kalkulisanja. inace sam veliki ljubitelj brazila ali ono sinoc... bleda senka imali su srece sto su pobedili

#34 zvonko

zvonko
  • Members
  • 757 posts

Posted 14 June 2006 - 13:09

fudbalski utisak: slabo. nijedna utakmica me dosad nije posebno uzbudila,

euro 2000 ce se jos dugo pamtiti po ukupnom faktoru uzbudljivosti i dopadljivog fudbala. ovo je trece veliko prvenstvo od tada i svako je skrbavije od prethodnog (nastupi j.koreje, usa, nemacke najbolje oslikavaju sp2002 --- a grcke ep2004). za ovo je jos rano davati konacne ocene ali sam prilicno razocaran dosad prikazanim.

ranije je cesto bilo i africkih, azijskih (ali ne kao koreja 2002) ili srednje amerckih zemalja koje naprave neko prijatno iznenadjanje vec u prvoj tekmi a sada ni toga nema. ovo sa trinidadom protiv svedske je bilo marginalno zanimljivo ali ni blizu recimo kamerun-argentina 1990, ili nigerija-spanija 1998, pa ajde cak i senegal-francuska 2002 mada sam zaspao gledajuci tu tekmu jer su francuzi bukvalno jedva hteli da igraju. sada se izmedju togoa, angole, gane ne zna ko je gori - slonovi eventualno malo odskacu,

verovatno i cinjenica da mi je usled skore fudbalske tv ekspanzije do juna svake godine vec muka fudbala posebno doprinese manjku licnog entuzijazma.

pored svih superkvalitetnih liga SP izgubilo dosta sjaja. po ukupnom kvalitetu od SP su LS i EP vec odavno kvalitetniji, a uskoro ce da ga prestignu i premier liga i primera, ako vec i nisu.

Edited by zvonko, 14 June 2006 - 13:10.


#35 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 14 June 2006 - 19:38

Nakon prvog kruga na mene su pozitivan utisak ostavili:

-Ceska (Ljudi igraju lepo i pametno a to je jako tesko postici)
-Italija (Ne secam se da su zabari skoro igrali ovako dopadljivo)
-Spanija (Spanci su jedini uz Svabe dali 4 gola i to Ukrajini,zato i pozitivan utisak o njima)
-Argentina (Napokon da i oni deluju zrelo,mislim da mogu daleko)
-Ekvador (Nisu pokazali nekakvo ludilo ali su pokazali i da se od malo stofa moze napraviti odlicno "odelo")
-Hrvatska (Hrabro,otvoreno,pametno i prilicno organizovano. Moram reci da sam prijatno iznenadjen...)


Dosta blede partije su pruzili sledeci:

-Brazil (Iako se vidi da su igrali tek u drugoj brzini nicim nisu pokazali sampionski kvalitet. Ipak,jos uvek favorit No.1)
-Holandija (Sasvim bleda partija protiv nas. Samo jedan extra igrac,sve ostalo statisti)
-Engleska (Onakva ekipa da onako dosadno igra,to moze samo Erikson da postigne!)
-Nemacka (Jesu dali 4 gola i bili skroz ofanzivni ali se videlo da je to vise na oruk i da su skroz suplji pozadi)


Potpuna razocarenja:

-Francuska (Tuzno je videti da jedna Francuska onako beskrvno igra...)
-Poljska (Iako od njih nisam previse ocekivao uspeli su da me razocaraju potpuno jalovom igrom)
-Ukrajina (Kakav raspad sistema...)
-Svedska (Mnogo su lose delovali u prvom mecu,cak ni destkovanom Trinidadu nisu mofli da daju gol...)

#36 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 14 June 2006 - 23:04

Nemacka je danas popravila utisak donekle, posle 2 gola od kostarike - mada i dalje stoji da ozbiljan favorit za titulu ne bi trebalo da mora izgarati na terenu da bi dobio protiv jedne tako bezidejne i predvidljive ekipe ko sto je Poljska.

Sto se ostalih dozivljaja tice, u gradu danas bilo ok, pre tekme Ukrajinci su bili glasniji i cak pomalo osioni (spain spain, we'll kick your arse today i sl). Posle tekme, sedeli su pokunjeni po kaficima i restoranima, dok su veseli Spanci napravili impromptu zurku u glavnoj ulici, pevali i radovali se. A i zasluzeno - onaj drugi gol bio je prava majstorija, a 4:0 na otvaranju je zaista fin rezultat, posebno protiv direktnog rivala za 1. mesto.

No, jos bucniji od veselih Spanaca bili su Nemci, koji su vec oko pola 8 krenuli da se okupljaju oko video bimova, toliko ih je bilo, plus prilicno napadnih i agresivnih, da sam se povukla u obliznju finu kafanicu da odgledam utakmicu na miru. Cak ni tu nije proslo bez incidenata: jedan deda izurlo se na nas omladinu sto nismo ustali da pevamo himnu s rukom na srcu. Posle pobede (u kojoj se opet istakao Lam, Balak solidan mozda previse defanzivan uz 2-3 lepa poteza, Klinsmanove izmene odlicne), pevalo se po celom gradu, isla su kola sa zastavama i trubila i tako to. Klasika. Mada ne volim nemce nesto preterano, i pomalo me nervira osionost njihovih navijaca (jest da su kod kuce ali ipak...) ipak sam navijala za njih i bilo je lepo sto su pobedili. Cetvrtina finala im je, mislim, krajnji domet, ali ipak igraju srcano i zanimljivo, a sreca prati hrabre. Videcemo sta ce biti. smile.gif

#37 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 15 June 2006 - 00:24

Posle svega vidjenog do sada (bolje reci onog sto nije vidjeno) tesko da iko moze reci da Liga Sampiona nije daleko najkvalitetnije takmicene (sto odavno tvrde treneri ucesnika LS-a).

Edited by Nikola21, 15 June 2006 - 00:26.


#38 muslin

muslin
  • Members
  • 4,270 posts

Posted 15 June 2006 - 01:17

U poredjenju sa prvom fazom lige sampiona, na WC-u se igra atomski fudbal wink.gif

#39 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 15 June 2006 - 12:09

QUOTE(Vlada.R. @ 15 Jun 2006, 01:17)
U poredjenju sa prvom fazom lige sampiona, na WC-u se igra atomski fudbal wink.gif

Onda trebas da poredis i kvalifikecije za WC, gde igraju Malta, Lihtenstajn i Andora. A grupe poredi sa grupama.

#40 kralj

kralj
  • Members
  • 2,445 posts

Posted 15 June 2006 - 13:04

Dokle si spreman da stignes u svoj toj tvrdoglavosti... 32 ekipe. Kao i u prvoj fazi LS. Lihtenstajn pored sa Serifom ako bas nemas pametnija posla.

SP je jos uvek autenticno takmicenje i ne moze se porediti sa posledicama izivljavanja oligarhije kakva je i LS. I po kvalitetu, ali jos vise po dozivljaju.

#41 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 15 June 2006 - 22:01

QUOTE(kralj @ 15 Jun 2006, 13:04)
Dokle si spreman da stignes u svoj toj tvrdoglavosti... 32 ekipe. Kao i u prvoj fazi LS. Lihtenstajn pored sa Serifom ako bas nemas pametnija posla.

SP je jos uvek autenticno takmicenje i ne moze se porediti sa posledicama izivljavanja oligarhije kakva je i LS. I po kvalitetu, ali jos vise po dozivljaju.


laugh.gif

P.S. Jel ti to govoris o necijoj tvrdoglavosti?!? Jos nisam cuo nekog fudbalskog strucnjaka koji ce reci da je kvalitet SP priblizan LS (u stvari zaboravio sam da si ti najveci strucnjak). I EP je mozda jace takmicenje jer nema nekih koji uvek igraju na SP.

Edited by Nikola21, 15 June 2006 - 22:23.


#42 getaway blues

getaway blues
  • Banned
  • 194 posts

Posted 16 June 2006 - 20:25

Utisak je da smo od svih reprezentacija najmanje pokazali mi, chak je i Kostarika pokazala nesto vise od nas, ako nista drugo, bar su postigli 2 gola.

Ko sme u opkladu, da nijedan nas napadac (ali i ostali igraci) ne moze sa cunjevima da izvede ono sto je Tavez uradio sa Gavrancicem, Duljajom?

#43 Boza_zvani_Pub

Boza_zvani_Pub
  • Members
  • 2,544 posts

Posted 16 June 2006 - 20:50

QUOTE(getaway blues @ 16 Jun 2006, 21:25)
Ko sme u opkladu, da nijedan nas napadac (ali i ostali igraci) ne moze sa cunjevima da izvede ono sto je Tavez uradio sa Gavrancicem, Duljajom?

pa sta, to uopste nije bitno

#44 Khalid al-Muwalid

Khalid al-Muwalid
  • Members
  • 338 posts

Posted 16 June 2006 - 21:38

QUOTE(getaway blues @ 16 Jun 2006, 21:25)
Ko sme u opkladu, da nijedan nas napadac (ali i ostali igraci) ne moze sa cunjevima da izvede ono sto je Tavez uradio sa Gavrancicem, Duljajom?


Al zato umeju na plejstejšnu.

#45 madhatter

madhatter
  • Members
  • 210 posts

Posted 16 June 2006 - 21:53

QUOTE(Khalid al-Muwalid @ 16 Jun 2006, 23:38)
Al zato umeju na plejstejšnu.

I na PC-u, ako se izvestis.... innocent.gif