Jump to content


Photo

Zasto NECU da se vratim


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
145 replies to this topic

#136 anarchic!

anarchic!
  • Members
  • 253 posts

Posted 16 June 2002 - 04:26

¤puffs¤puffs¤puffs¤
[o_pur]


:grin:

#137 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 16 June 2002 - 17:28

Posle izvesne pauze usled putovanja, (Argentina gospodo-zato se i hvalim):smile:, eto da se javim na temu vecite dileme: otici ili ostati.

Bogami bas su se neki raspisali - onako po slobodnom nahodjenju. Ima tu psihoanaliza, piva i ostalih alkoholnih pica, stimulansa i razne zajebancije. Lepo!

Odmah da kazem da onima preko uopste ne zavidim, ok cistije je, bogatije je, kulturnije je, sve je iznad nas, ali zivot i ovde ima svojih prednosti, bar za mene. Ako nista ono bar ne moram da se dokazujem i startujem od pocetka. He, nisam vise u tom fazonu. Zato sam vrlo odlucno odbijao sve varijante da odem, kojih je bilo podosta.

Ne organizujem peder ili mesovit bal, neke od ucesnica cu sresti na leto (nema veze sa ovim forumom), a ako bude sire okupljanje ko hoce neka pusti PP. Ali, ako nece opet je dobro. Ostacemo virtualni likovi sto je mozda i najbolje.

[ Izmena poruke: YC na dan 2002-06-16 19:06 ]

#138 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 17 June 2002 - 05:13

Back to subject:

...zato sto je Ceca mainstream, umesto Stonesa.

#139 condor

condor
  • Banned
  • 4,809 posts

Posted 17 June 2002 - 18:17

I, bre, YC - ti otis'o u Argentinu pa zakljucio da ovaj "zapad" bas i nije tolika fora... :grin:

#140 YC

YC
  • Members
  • 603 posts

Posted 18 June 2002 - 08:13

2 Condor,
misli globalno, deluj lokalno :wink:

#141 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 18 June 2002 - 16:07

Hey YC ! Ti si globalni lokalac, g-din Korto Malteze je kanadsko-srpski internacionalista, dok je LU totalni outcast. :smile:

[ Izmena poruke: Jovana na dan 2002-06-18 17:29 ]

#142 anarchic!

anarchic!
  • Members
  • 253 posts

Posted 18 June 2002 - 20:16

globalno/lokalna nevaljalica :smile:

#143 mightygears

mightygears
  • Members
  • 264 posts

Posted 03 October 2002 - 16:12

Bas cudno...

Taman kada sam pomislio da ce stvari biti OK a ono...Prosto fascinira ta teznja Srbije da ide na dno.Posmatrajuci ovo stanje kroz prizmu fizike,rekao bih da postoji jedan razlog za to.

Astrofizicki,masa manja tezi da se prikljuci masi vecoj,adekvatno je upadu Srbije u crnu rupu i to je bas ono sto se i desava u stvarnosti,kako se telo priblizava konacnom horizontu,tacki posle koje NEMA POVRATKA,ono se raspada.Savovi pucaju jer sile koje drze materiju na okupu bivaju nadjacane i na kraju ponistene samo jednom silom,kolosalnom gravitacijom crne rupe.I to je tacno u stvarnosti...Srbija nema ekonomiju kao silu koja takodje drzi jednu zemlju na okupu,nema kulturu kao silu,nema vojsku kao silu,nema...Ono sto ima je masa,fizicku teritoriju.A ta teritorija se smanjuje,tj. raspada kao sto se i materija,apsolutno razjedinjena po prelasku konacnog horizonta,stropostava u crnu rupu.
Jedino je nesto tako masivno,tako mocno moglo da stvori distorziju u vremenu da Srbi proslost vide kao buducnost.U tom nekako globalnom kontekstu Kostunica,Labus i ostali nekako zaista nemaju neki veliki znacaj.Oni su nemocni da okrenu stvari u suprotnom smeru,jer su stvari presle konacni horizont.

Zaista mi je drago sto sam to na vreme,u poslednji cas shvatio i pobegao.U tom uzasu samounisteja,nekrofilnog izjedanja samog sebe ja vise nisam mogao da ucestvujem.Necu da jedem sebe vise!!!I zato necu da se vratim.Prvo zato sto necu a onda zato sto nemam gde.
Porucio bih svim apatridima da ne tuguju za Beogradom.Taj grad vise ne postoji.Ono sto postoji je secanje na njega koje pravi iluziju da su stvari jos tamo gde smo ih ostavili.

Beograd je jedan veoma ruzan grad koji jede ljude.

Ajde caos,
Dragan

#144 Sablja

Sablja
  • Members
  • 26 posts

Posted 12 October 2002 - 02:27

Svoj stav o tome ja mijenjam gotovo iz dana u dan. Sto god da napisem, sutra cu mozda drugacije misliti. Iako nemam nikakve veze sa Srbijom i BG prije rata, smatram da mi je to jedino utociste ako bih se ikada vracao.
Tamo bi me danas odvukli ljudi s kojima sam se druzio, rodbina i nesto malo evropskog duha sto se jos odrzava. Ovdje gdje se sada nalazim frizider mi je pun, imam auto i dobre izglede za napredak u profesiji, ali-znam da ce ovo zvucati "pjesnicki"- dusa mi je poluprazna!!! Usprkos cestim izlascima nista mi ne prijanja za srce.
Ono sto me odvraca je epitet "izbeglice" i selje i shabana i slicno....dodajte sami ...
Prije odlaska iz srbije bio sam vec toliko umoran od hebene aministracije i hranja na svakom koraku da sam poceo sve to skupa da mrzim...ali vrijeme lijeci sve.
I na kraju opet ne znam sta je bolje!

#145 alexo

alexo
  • Members
  • 3 posts

Posted 23 November 2002 - 20:19

Ljudi, ako te otisli ne pravdajte se. Niste imali snage, i upravo zbog toga Srbija umire, jer videla je Ona i teza vremena pa je prezivela. Nikog ne osudjujem, niti imam prava na to, ali ako nemozete vise da se borite, onda cutite u svojim Amerikama, Australijama... Primitivizam se ne leci bezanjem, niti se razni Milosevici, Seselji, "narodne" pevaljke, komunisti, satanisti, homoseksualci i sve sto je strano srpskom bicu, odstranjuju pametovanjem iz daleka. Nemojte govoriti kako se ne vredi boriti, kako nema nade, kako ste vi jadni otisli jer je sve izgubljeno. Jer time ubijate volju onima koji jos mogu da, barem, propadnu dostojanstveno, ako nista drugo. Ja zelim da odem boreci se do kraja, do one poslednje sjlive, pod koju ce po kvazi prorocanstvu, jednom, stati svi Srbi.
I probajte da procitate ono sto nam je osnivac nase drzave, SVETI Simeon Nemanja, napisao pocinjuci svako poglavje sa CEDO MOJE... Zemju ne cine ni pasnjaci, ni gradovi, ni planine ni ravnice. ZEMLJU CINE LJUDI !!!

#146 the sushi club

the sushi club
  • Members
  • 1,960 posts

Posted 23 November 2002 - 20:47

2 mightygears - donekle se slazem :wink:


_________________
Get me inside any boardroom and I'll get any decision I want.

[ Izmena poruke: the sushi club na dan 2002-11-23 20:50 ]