Jump to content


Photo

krf (kasiopi)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
82 replies to this topic

#16 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 27 May 2006 - 20:57

Хефе, треба ми још један инфо.

Колико би ме коштало да преноћим негде у неком мотелу уз ауто-пут кад уђем у Грчку (двокрететна соба)? Гуглала сам, али не могу да нађем конкретан податак. dry.gif

Не знам каква ће бити ситуација са границама (контам да ће ове године више туриста ићи у Грчку), полако правим планове и ова опција је једна од врло могућих. sad.gif

#17 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 28 May 2006 - 01:24

QUOTE(Zeka Peka @ 27 May 2006, 21:57)
Колико би ме коштало да преноћим негде у неком мотелу уз ауто-пут кад уђем у Грчку (двокрететна соба)? Гуглала сам, али не могу да нађем конкретан податак.  dry.gif



Pa od 20-30e mislim da tesko moze jeftinije, najbolje u nekom mestu gde nisu turisti brojni. Recimo u Kalamabaki zbog blizine Meteora (podnozje) je sigurno ili sve popunjeno ili skuplje. Zato recimo prenocis u Trikali.

Evo ovako ako krenes iz Bg oko 3h ujutru, oko 10h bi trebala da budes na Evzonima (grcka granica). Prodzuzis prema Katerini, negde usput popijes kaficu, zguzvas tiropitu (grcki burek??) .... u Kalambaki si oko 14h. Imas 3h da obidjes manastire dok ze ne zatvore. 17h || 18h ???

Ako ne nadjes smestaj u Kalambaki ili ti se ucini skupo, verovatno nije neka velika razlika; koji evro gore dole, ne produzavas prepa Ioanini jer do Metzova nema motela, nego se malo vratis prema Trikali, usput (ravnica) ima puno motela pre same Trikale. Ujutru imas vremena da jos nesto obidjes ako si propustila, i put za Ioaninu.
Do Ioanine moras da predjes Katara pass 1800m leti nije problem, iako je meni tu padao sneg u Junu. Posle Katara pasa, spustas se prema Ioanini uz podnozje Pindusa i ako zelis mozes da se spustis u Metzovo, vrlo zivopisno mesto.

Ioanina je lep grad ali ce ti oduzeti mnogo vremena ako svratis. Zaobilaznica je oko grada za Igumenitzu. Sve zavisi koliko se zadrzis usput, ali bi trebala da stignes na trajekt do 22h (ne racunaj 23h) jer se flexibilno kod grka.

Predpostavaljam da imas rezervisan smestaj na Krfu, u suprotnom to je vec malo veci problem, ako dolazis nocu.

ps. Mnogo je jeftinije da odavde uplatite smestaj (agencija) nego da tamo od vrata do vrata trazite u sezoni. Bar je 3 puta skuplje! Mana ovoga je sto nase agencij zakupljuju relativno los smestaj. Kada mislim los nisu to lose sobe, nego lokacije.
Krf naravno ima mnogo lepsih mestao od ovih koje su u ponudi.
Recimo: Pelekas, Sinarades, Gianades, Vatos, Ag. Stefanos, Koloura, Nissaki ...

Edited by Hefestus, 28 May 2006 - 04:26.


#18 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 28 May 2006 - 11:01

QUOTE(Hefestus @ 28 May 2006, 02:24)
Pa od 20-30e mislim da tesko moze jeftinije, najbolje u nekom mestu gde nisu turisti brojni. Recimo u Kalamabaki zbog blizine Meteora (podnozje) je sigurno ili sve popunjeno ili skuplje. Zato recimo prenocis u Trikali.

Заборавих да ти кажем да нећемо ићи том дужом туром до Метеора, пошто сам тамо била већ 3 пута. biggrin.gif

Ноћење долази у обзир негде релативно близу уз границу, чим завршимо са српско/македонско/грчким административним смарањем.

Елем, у чему је проблем...

Идем с дечком, обоје смо возачи и неће бити проблем да се смењујемо. Али, немамо кола која могу да иду више од 110-120 а да се не распадну. Дакле, ништа од брзе вожње. Наравно, немамо ни пара да поклањамо пандурима, па ћемо углавном поштовати ограничења.

Други проблем су границе. Претпостављам да ће ове године више туриста кренути за Грчку (због овог сра*а с Црном Гором) и представу немам колико ћемо чекати на границама. Сећам се времена кад је на то ишло једва пола сата, али и времена кад сам чекала 7-8 сати (у аутобусу, додуше). О томе ћу се информисати 2-3 дана пред пут, тако да ћу сходно томе планирати полазак и евентуално ноћење.

Трећи проблем је виза. Не знам каква су искуства са вађењем индивидуалних, колико се чека и на колико је издају. Могуће је да нећемо имати ни дан луфта у односу на аранжман који ћемо платити, па ни тај фактор није небитан.

Дакле, од свега тога зависи и кад ћемо кренути и да ли ћемо тражити мотел и да ли ћемо неко од тих грчких места обићи успут итд, итд.

Свакако ћемо смештај резервисати у агенцији (већ смо нашли, највероватније уплаћамо сутра, прекосутра), да нас не боли глава. Заиста ми није филинг да тамо дођем мртва уморна и да морам да тражим смештај (једне године ми се то десило, не поновило се). Идемо у Касиопи, али планирамо да обиђемо добар део Крфа (ако све буде ишло по плану), кад већ идемо колима.

QUOTE(Hefestus @ 28 May 2006, 02:24)
zguzvas tiropitu (grcki burek??)

Немој да будиш лепе успомене. mad.gif smile.gif

Не смем да мислим о томе док не стигнем на одредиште. biggrin.gif


Хвала ти пуно за све информације. Ово је суво злато. smile.gif

#19 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 28 May 2006 - 15:26

2 zeka

Blizu granice ima nekoliko motela, skrenes za Polikastro ... ma ima motela nije problem. Mozete da produzite prema Veriji i Kozanima, ali posle Kozana je vec teze za motel (planine).

Ja nikada nisam cekao vise od 20 min, ali to nije bio bas u full sezoni. Za vize ne mogu da ti pomognem, sa time nemam iskustva osim iz druge ruke, zato bolje neko drugi.

btw. Lepo se provedite ako fali jos neki info vrlo rado.

#20 katerini

katerini
  • Members
  • 6 posts

Posted 28 May 2006 - 20:40

Ja planiram sa muzem i drustvom da idem u Benitses u cetvrtak. Interesuje me da li je neko bio u hotelu ACHILLES? Na sajtu izgleda vrlo privlacno. Nemamo bas neku potrebu za burnim nocnim zvotom, vise idemo zbog odmora i da posetimo neka lepa mesta. Ja sam luda za slikama, pa cu iskoristiti ovu priliku za to jer su mi rekli da ima puno lepih mesta.
Cula sam takodje da je more jako hladno na Krfu. Zaista?

#21 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 29 May 2006 - 14:25

Има ли неко искуства са местом Рода?

#22 IvanaK

IvanaK
  • Members
  • 1 posts

Posted 29 May 2006 - 17:35

Mi planiramo Kasiopi, ali mi ponuda nasih agencija bas ne odgovara, mada ne mislim da nesto puno trazim. S obzirom da idemo sa bebom trazimo iskljucivo apartman i to sa klimom (nas dve ne podnosimo vrucinu) i sa TV-om jer idemo u vreme svetskog prvenstva. Preporucite mi neku agenciju!
I alternativa nam je Dasia.
S obzirom da imemo "prikolicu" sta mislite sta vise odgovara?

#23 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 29 May 2006 - 22:25

hef: prvo da ti se zahvalim na obilju informacija oko lefkade - care! smile.gif . sve primio,proucavam, dumam smile.gif. si bio na kefaloniji? takodje, korintski zaliv mi je delovao jako interesantno, totalno iznenadjenje, imas neki tip osim galaxidija?


apropo puta za krf. slazem se sa hefom, kalambaka je super resenje, za 30-40 jura moze da se nadje opasno dobar smestaj. takodje toplo preporucujem turu do meteora, pa katara pass pa do igumenitse. trenutno je jos u izgradnji autoput via ignatia, al se kroz planine gradi jako kilavo.

metsovo je vrlo touristy. al zato preporucujem ionanninu za stopover i, ko sto rekoh regu na kafi pre neki dan (a ne mogu dovoljno da nahvalim) - zagorohoria. apsolutno carobno.

voznja preko albanije - hum. preko prece, naokolo blize.

#24 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 30 May 2006 - 01:54

2 larko

Ko sto rekoh super mi je da se prisetim, no mojih ne vise 12C nego 7C mad.gif


Kefalonija je fascinantno ostrvo takodje. Ja licno vise volim Lefkadu, ali to ne znaci nista. Veliki deo E Kefalonije je kanal prema Itaci. Tu ima more malih plazica, ali ne bih preporucio. Kanal je sirok nekoliko milja, i poprilicno deluje zlocudno sa mora. Obala nije toliko strma kao sa W strane, ali posto more nema dovoljno zaleta da naparavi pescane plaze uglavnom je sljunak. Sa te strane treba videti stvarno fascinantne pecine u okolini Samija, ne mogu da se setim imena.

Pored Fiskarda koji je na samom NE vrhu, treba videti (a mozda i odsesti u Asosu). Vrlo zivopisno i cool mestasce. Argostoli ne bih preporucio za bazu. Lep je grad, ali mislim da je 2 much guzva.

Kefalonija ima takodje predivne i w/famous plaze. Recimo Myrtos:



Ona je Blizu Asosa, iako i sam Asos ima solidnu plazu.

Pored Myrte imas jos nekoliko izuzetnih plaza Petani (malo nezgodno postavljena), i na SW Avitos, na SE Skala ...

Kefalonija je veliko i jako brdovito ostrvo, iz mora na 1500+ m. Jos mnogo toga ima sto nisam ovde nabrojao. Ja sam nju obilazio uglavnom sa mora, i mozda dva puta skuterima & dzipom. Da zaboravio sam Lixuri koji je preko puta Argostolija, ceo taj zaliv i nije nesto. Imas jos i Poros i tamo nema bas sta da se vidi.

Kefalonija je cuvena zbog loze 'Robola'. Jes' da se svasta prodaj pod tim nazivom flasirana Tsaousia je OK. Ali moze da se naleti na dobro domace u trd. greek tavernama. Na Kefaloniji mozes da probas kreatopitu (meet pie) vrlo slican engleskom, to jos nigde nisam video u Grckoj. Grci po onim vrucinama jedu za rucak (uglavnom ne rucaju) barenu hortu. Horta je u prevodu "trava". I bukvalno su to razne vrste trava, iscedis jedan limun u to i to te itekako osvezi po tom pripeku.

Fiskardo nek bude pod must. Stvarno je high-class mesto za Grcku.


Oko Korinta cu sutra!

ps. Ako nisi gledao odgledaj Captain Corelli's Mandolin snimljen je na Kefaloniji. wink.gif Film nije nesto ali Kefalonija ....

#25 katerini

katerini
  • Members
  • 6 posts

Posted 05 June 2006 - 10:28

E ja sam se vratila sinoc sa Krfa. Utisci su super, cak je i putovanje bilo OK.
Putovali smo autom. Egnatia Odos je idealno resenje. Mi smo krenuli iz Katerinija, preko Verije, pa pravac Egnatia( zaobilazi se KASTANJA) ka Kozani i tako smo ustedeli oko 2 sata voznje. Od Grevena prestaje EGNATIA i pocinje peripetija zvana KATARA. Mislim da naspram Katare ni Zlatibor ni Moraca nisu nista. Put kao put je jako dobar, ali su krivine nesnosne. Mada sam odusevljena prizorom. Taj deo se razlikuje od ostalih delova Grcke. Ima dosta zelenila i mnogo me podseca na nase planine Zlatibor i Rudnik. Mecovo je takodje lepo i zivopisno. Imaju jako ukusne kotosuvli. Od Mecova ka Ioanini je put tu i tamo naporan. Na nekim deonicama smo se ukljucivali na Egnatiu, na nekim putovali starim Ethniki, ali smo opet i tu ustedeli na vremenu. Od Ioanine ka Igumenici je otvoren jedan deo novog puta takodje. Na kilometrazi se dobija oko 10km , ali na vremenu oko skoro 1h. Sve ukupno Katerini-Igumenica putovali smo oko 4h lagane voznje. Brodovi zatvorenog tipa od Igumenice za Krf su jako komforni i brzi. Putovali smo 1h15min. Cene prevoza za brod su 27,30€ za automobil i 5,80€ po osobi. Cene u restoranu na brodu su veoma pristojne ( kafa 1,2-1,5€).
U povratku je sve bilo isto, sem sto nam se desilo ono cega smo se najvise plasili! Zbog postavljanja naplatnih rampi, na deonici od Kozanija ka Veriji Egnatia je bila zatvorena, tak da smo morali da idemo preko Kastanja. Ludnica je bila. Bila je kolona od nekoliko km sa 10 slepera na celu, a ostatak su cinili automobili. 25 km smo vozili oko 10-20km/h. Uzas zivi!!!
Posto nam se mnogo dopao Krf, za par meseci, dok malo odmaknu radovi na Egnatii, sigurno cemo ici ponovo.
O utiscima sa samog ostrva cu prilikom sledeceg javljanja.

Attached Files



#26 Larko

Larko
  • Banned
  • 6,536 posts

Posted 05 June 2006 - 14:49

ha, po paoku volana rekao bih da ste vozili neki ford wink.gif

strasno kilavo idu sa zaobilazenjem katara pass-a. odmah su odradili deo prema solunu, kavali i trakiji, al planine buse jako sporo. tesko da ce to biti 'za par meseci', al za par godina - verovatno.
inace, te kilometarske kolone su sasvim normalna stvar...plus stignes i da gledas onu lepotu okolo...

#27 AnaA.

AnaA.
  • Members
  • 5 posts

Posted 12 June 2006 - 13:59

Hej, katerini, kad ste placali trajekt do krfa, da li se bar u tih 28 i nesto evra racuna i vozac ili svako od nas dvoje treba dodatno da plati po 5,8 evra? smile.gif Hvala, Ana

#28 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 12 June 2006 - 14:06

QUOTE(Larko @ 5 Jun 2006, 15:49)
ha, po paoku volana rekao bih da ste vozili neki ford wink.gif

Po ljubičastom senzoru za sunce rekao bih da je to bio Mondeo wink.gif

#29 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 12 June 2006 - 15:44

Hm, prosto sam se dvoumila da li ista da napisem i da postanem party pooper.
Meni je letovanje na Krfu bilo jedno od najgorih ikada. Toliko kepecastih italijasnkih smaraca u zivotu nisam dozivela! A jos sam bila sa tri devojke. Bile smo uznemiravane na najcudnijim mestima na najcudniji nacin.
Evo jedne scene:
Parking, 4 metra od glavne ulice. Cetiri devojke yakljucane u pezou i cetiri momka koji nas usled sveopste napaljenosti bukvalno ljuljaju levo desno uz veliku sansu da nas prevrnu. I to sve samo zato sto amo ih ignorisale.

Posle smo Srbe od blata pravile!

Mozda ljudi u mesovitom drustvu bolje prolaze.
Hrana je dzabe to stoji.
Obavezno ici kolima, ili uzeti rent a car. Priroda je divna. Plaze, nista narocito. Imala i lepsa iskustva!

#30 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 12 June 2006 - 15:51

Паметнице, сећамо се приче. biggrin.gif

Барем ми који смо урадили домаћи и прочитали све теме везане за Крф. wink.gif