Jump to content


Photo

Zahvalnica svim zaduzenim za pustanje iz zatvora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
125 replies to this topic

#16 Svevlad Trivan

Svevlad Trivan
  • Members
  • 1,170 posts

Posted 28 March 2002 - 21:15

Vojkane, sve ce ih poslati. To je neminovno.

#17 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 28 March 2002 - 21:20

PWJT8D-17:

gastarbeiter:
Ja te ne razumem, a zaista se trudim, ta karta je na toj web strani. Mataruga je izvukao i povecao u svom postu. Sta je tvoja poenta?


Poenta jeste da je taj cin "izvlacenja i povecavanja" ne-eticki. Uz komentar "saborci" Mataruga hoce da kaze kako su Natasa Kandic i ostali pojacani masnim slovima saucesnici u projektu velike Albanije.

A nisu. Nije istina, i to sto je Mataruga uradio jeste opet, malo zlonamerniji primer, politickog spina.

Ja bolje od ovog nemogu da ti objasnim (mozda ume neko bolje?). Sad sve zavisi od tvog moralnog suda.

Bez nametanja, kako ti izgledaju te istorijske etnicke granice? 


Prepumpano za polovinu. Ekspanzionisticki. Retrogradno. Neprijatno.


Da li osudjujem Kandicevu sto je pomagala u oslobadjanju Borovine? Apsolutno, ne. To je bio hrabar cin, koji je cini covekom, vecim od svih onih junaka koji se kao babe kriju, sve zajedno pa n-ti stepen.

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: PWJT8D-17 na dan 2002-03-28 21:04 ]</font>

Mataruga je povecao kartu (ja tu ne vidim nista zlonamerno, uradio je nesto sto bih ja morao da uradim da bih bolje video, ustedeo mi je trud) da li je hteo sa bold slovima ono sto ti verujes da jeste, ne znam, to bi on mogao da kaze (sta je hteo), meni je bila zanimljiva i interesantna reakcija tvoja i Sonjina, nasta ste se upecali (ne uzmi za zlo izraz koji sam upotrebio). Karta vam nije bitna. Srbija je jednako moja domovina koliko i tvoja i Sonjina, jel da? Ne bih trebalo da je vise volim ja od vas dvoje ili bilo koga drugog.

Bez obzira sto ti mislis da je karta "Prepumpano za polovinu.Ekspanzionisticki. Retrogradno. Neprijatno."to je cilj kome se tezi. Veci deo je do sada ostvaren. Kako ce dalje ici, videce se.
Mene ne inetresuju imena Kandicke i drugih. Ali kad si vec nju pomenuo, mozes li mi reci (bolje si obavesten jer si u zemlji) da li si cuo da se ona licno trudila i zalagala da se neki od Srba koji came u zatvoru u Mitrovici bez sudjenja i bez dokazene krivice pusti makar da se brane sa slobode. Srbija je ovim gestom pokazala uz "dobru volju" a ########i imaju jedan dobar izraz za slicne stvari: "Dobrovolj me zor" (slobodno prevedeno dobrovoljno uz prisilu, na silu)i dobar stepen gluposti i slabosti pustajuci neselektivno sve i nevine koji su camili i ubice koje niko i nigde nebi pustio.

[ Izmena poruke: gastarbeiter na dan 2002-03-28 21:22 ]

#18 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 28 March 2002 - 21:25

Kazes "upecali ste se" a pritom jos 'ladno dodas kako to nisi zlonamerno rekao?

Ajde nista, da ne trosim tastaturu...

#19 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 28 March 2002 - 21:30

PWJT8D-17:
Kazes "upecali ste se" a pritom jos 'ladno dodas kako to nisi zlonamerno rekao?

Ajde nista, da ne trosim tastaturu...

Zaista nisam.

#20 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 28 March 2002 - 21:42

Svevlad Trivan:

To sto se desilo sa tim zatvorenicima je sramotno. Medju tim ljudima su bile osudjene ubice, silovatelji, trgovci drogom. Sad su slobodni samo zbog toga sto su Albanci koje je uhapsio srbijanski MUP.


Tacno. Isto kao sto se optuzeni za ratne zlocine, ubice, silovatelji, trgovci drogom, lopovi, psihopate i palikuce slobodno setaju Srbijom samo zbog toga sto su Srbi i junacine koje su "oslobadjale" Vukovar i Srebrenicu ili koje okolno selo.

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2002-03-28 21:45 ]

#21 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 28 March 2002 - 21:44

Henry Chinaski:

Svevlad Trivan:

To sto se desilo sa tim zatvorenicima je sramotno. Medju tim ljudima su bile osudjene ubice, silovatelji, trgovci drogom. Sad su slobodni samo zbog toga sto su Albanci koje je uhapsio srbijanski MUP.


Tacno. Isto kao sto se ubice, silovatelji, trgovci drogom, lopovi, psihopate i palikuce slobodno setaju Srbijom samo zbog toga sto su Srbi i junacine koje su "oslobadjale" Vukovar ili koje okolno selo.

I sad ce se lepo njihovi setati Kosovom, a nasi po Srbiji. Pravilno. Sta ima da se mesamo.:smile:

#22 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 28 March 2002 - 21:48

Slabo vi kapirate. Ima ovde jedan umereni nacionalista zbog koga se optuzeni za ratne zlocine i "ratni heroji" tipa rahmetli Arkana setkaju Srbijom a nisu u bajboku. Legalizam, sta ces.

gastarbajteru, ne moras me braniti, ne obazirem se ja na ove homofobe sto svuda paranoicno samo "pedere" vide :wink:

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2002-03-28 21:49 ]

#23 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 28 March 2002 - 21:49

1. Kandicka i humanitarci u Srbiji nisu doprineli verodostojnosti one karte, nego upravo Milosevic, Sainovic, Tomici i njihova banda.

2. Neznam da li postoje humanisti na onoj drugoj strani, i to mi uopste nije bitno kada razmisljam o moralnim cinovima koji su pred nama. Moralni izbor nije stvar reciprociteta.

3. Ni Srbija ovo nije uradila iz dobre volje, nego prisile. Kad bude medjunarodna zajednica stala na gusu kosovskoj vlasti, i oni ce ciniti slicne aktove "dobre volje"


4. U vezi karte - jos jednom izvodi se krivica humanitaraca na osnovu asocijacije koja je ustanovljena zahvaljuci spinu, izvrtanju istine, a ne na udruzenom delovanju. Nisu humanitarci se zalagali za oslobadjanje Borovine zato sto hoce Veliku Albaniju, nego zato sto je njeno utamnicenje bilo delo diktatorskog rezima. Medjutim, kao sto je tesko pojmiti da se humanost kao licni ili grupni podvig unutar zajednice ne zasniva na reciprocitetu, tako je jos teze shvatiti nepravilnost ove SRS-SPS-JUL "guilt by association" logike.

#24 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 28 March 2002 - 22:03

PWJT8D-17:
1. Kandicka i humanitarci u Srbiji nisu doprineli verodostojnosti one karte, nego upravo Milosevic, Sainovic, Tomici i njihova banda.

2. Neznam da li postoje humanisti na onoj drugoj strani, i to mi uopste nije bitno kada razmisljam o moralnim cinovima koji su pred nama. Moralni izbor nije stvar reciprociteta.

3. Ni Srbija ovo nije uradila iz dobre volje, nego prisile. Kad bude medjunarodna zajednica stala na gusu kosovskoj vlasti, i oni ce ciniti slicne aktove "dobre volje"


4. U vezi karte - jos jednom izvodi se krivica humanitaraca na osnovu asocijacije koja je ustanovljena zahvaljuci spinu, izvrtanju istine, a ne na udruzenom delovanju. Nisu humanitarci se zalagali za oslobadjanje Borovine zato sto hoce Veliku Albaniju, nego zato sto je njeno utamnicenje bilo delo diktatorskog rezima. Medjutim, kao sto je tesko pojmiti da se humanost kao licni ili grupni podvig unutar zajednice ne zasniva na reciprocitetu, tako je jos teze shvatiti nepravilnost ove SRS-SPS-JUL "guilt by association" logike.

Langsam, bitte :smile: nemoj me uvlaciti u price o kojima nisam ni pitao ni pisao. Ja sam samo komentarisao kao meni interesantno nasta ste se …:smile: hajd sad koju rec da upotrebim, na sta ste reagovali iz prve. Posle sam pomenuo kartu. Nisam dovodio u vezu Kandicku i kartu Velike Albanije, nisam ni pominjao humaniste sa “druge strane” niti me da budem iskren interesuju, niti sta ce biti ako bude, niti pak izvodim zakljucke o krivici humanitaraca. Moje pitanje je bilo sasvim prosto: Da li si cuo ili znas da se Kandicka (ili neko iz njene sredine) zalagao (obzirom na kredibilitet koji uziva) da se oslobode Srbi iz mitrovackog zatvora . Ja nisam cuo ali ne znaci I da je to istina. Smatram da si tamo bolje obavesten. O karti smo zavrsili pricu, nema potrebe da na tu temu razglabamo.

#25 Svevlad Trivan

Svevlad Trivan
  • Members
  • 1,170 posts

Posted 28 March 2002 - 22:03

Henry Chinaski:
Tacno. Isto kao sto se optuzeni za ratne zlocine, ubice, silovatelji, trgovci drogom, lopovi, psihopate i palikuce slobodno setaju Srbijom samo zbog toga sto su Srbi i junacine koje su "oslobadjale" Vukovar i Srebrenicu ili koje okolno selo.


Henry ponovo uspjesno pokazuje da o temi moze raspravljati samo diskutujuci neku drugu temu. "Blame Canada" sindrom, kako to definise Sister, zar ne Henry? :grin:

#26 Henry Chinaski

Henry Chinaski
  • Members
  • 19,241 posts

Posted 28 March 2002 - 22:04

Vojkan Nishki:

Pa samo me juri sa teme na temu dosadi mi vise,pa cak se i sa istomisljenicima retko kad slozi.


Ne jurim ja tebe vec ti mene, pa ti posle kriv djavo. Jedina tema na kojoj sam ti se obracao je ona o zvucnim zidovima i ono jos jednom oko Fredija Merkurija, ali to je bio odgovor na tvoje obracanje meni. Sto se istomisljenika tice, jel' ti to mislis da se ovde (na ovom forumu) okuplja drustvo koje kad jedan kaze "a" ostali o'ma "u"? Malo si se pres'o, ovde ti sve sam go izdajnik do izdajnika i uglavnom anacionalni individualci, ma banda jedna antisrpska. Ja ako se dobro secam ti si mi prvi aplaudirao na pocetku svog boravka ovde, a sada tako. Srpska posla, sta ces.

Nije Svevlade. Ako hoces moj komentar na pustanje albanskih zatvorenika - to je bila ispravna politicka odluka i TAKO TREBA! Ostaje jos da isporucimo sve bandite optuzene za ratne zlocine, sto ce se desiti, pa da krenemo da radimo nesto normalno, a umereni natzionalisti neka umereno natzionalisu i neka se bore za nebesku pravdu u svojim kupatilima, a ne na javnom mestu, bar dok se ne uvede u Srbiju institucija one klupice u Hajd parku.

[ Izmena poruke: Henry Chinaski na dan 2002-03-28 22:09 ]

#27 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 28 March 2002 - 22:09

gastarbeiter:
...meni je bila zanimljiva i interesantna reakcija tvoja i Sonjina, nasta ste se upecali (ne uzmi za zlo izraz koji sam upotrebio).


Ako se nesto stavi u mastiljava slova znaci da na to treba posebno obratiti paznju. Imena oznacena su sva bila "nasa" iako je u poruci bilo navedeno i mnogo drugih ne-Albanskih imena, pa me zanimalo sta je tu toliko vazno? Sto se mape tice, nisam je prokomentarisala je je isto toliko "glupa" kao i one karte Velike Srbije, Velike Hrvatske, Velike BH, itd. koje su svojevremeno kruzile i besomucno se poklapale zajedno proizvodivsi teritorije koje su 5X vece od celog Balkana.

#28 gastarbeiter

gastarbeiter
  • Members
  • 1,942 posts

Posted 28 March 2002 - 22:15

sonja:

gastarbeiter:
...meni je bila zanimljiva i interesantna reakcija tvoja i Sonjina, nasta ste se upecali (ne uzmi za zlo izraz koji sam upotrebio).


Ako se nesto stavi u mastiljava slova znaci da na to treba posebno obratiti paznju. Imena oznacena su sva bila "nasa" iako je u poruci bilo navedeno i mnogo drugih ne-Albanskih imena, pa me zanimalo sta je tu toliko vazno? Sto se mape tice, nisam je prokomentarisala je je isto toliko "glupa" kao i one karte Velike Srbije, Velike Hrvatske, Velike BH, itd. koje su svojevremeno kruzile i besomucno se poklapale zajedno proizvodivsi teritorije koje su 5X vece od celog Balkana.


Stom razlikom sto sve te "glupe" mape postadose stvarnost, osim Velike Srbije. I sad i od ove koja bi do pre par godina, ode jedan deo, pa je i to malo. Trazi se po istorijskom i etnickom pravu jos. Pa ako ti je i to glupo, blago tebi, zavidim ti sto i ja ne mogu kao ti. :smile:

#29 PWJT8D-17

PWJT8D-17
  • Members
  • 967 posts

Posted 28 March 2002 - 22:21

O cemu ti pricas? Zemljak, ni jedna granica se nije pomerila karte nacrtane 29.11.1943.


I vi bi ljudi posle da date 10-20 poslanickih mesta dijaspori?


Priznajem zaradio si nagradu za komentar meseca.

[ Izmena poruke: PWJT8D-17 na dan 2002-03-28 22:31 ]

#30 sonja

sonja
  • Members
  • 683 posts

Posted 28 March 2002 - 22:26

gastarbeiter:
Trazi se po istorijskom i etnickom pravu jos. Pa ako ti je i to glupo, blago tebi, zavidim ti sto i ja ne mogu kao ti. :lol:

Istorijske i etnicke granice se vec dugo vremena na zapadu brisu a grade se zajednice na ekonomskom nivou i saradnji. Oni koji za to nisu sposobni ili se daju iskoriscavati u necije licne politicke ciljeve se jos uvek hvataju na ispravljanje istorijskih i etnickih nepravdi. Ja nisam zainteresova za takvu buducnost. Svejedno mi je u kojoj drzavi zivim ako mi ta ista omogucava da ima normalan standard zivota i karijeru, ako me sugradjani postuju i bez obzira na razlike ili zainteresovanje za moje obicaje umeju da postuju svoje bez da "gaze" i omalovazavaju moje, itd.