Jump to content


Photo

Madjarska viza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
49 replies to this topic

#16 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 19 May 2006 - 12:07

QUOTE(BraveMargot @ 19 May 2006, 12:13)
Pa jeste, procedura je ista kao kad sam vadila vizu za UK recimo.


Nemoj da se šališ da porediš vizu za UK sa madjarskom vizom

Za UK daju bez problema 6 meseci, više ulazaka. Meni su davali uvek i na godinu dana. Turističku naravno.

Ovi smradovi ti sad daju na jedan ulazak, dve nedelje max.

#17 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 19 May 2006 - 12:39

QUOTE(Paya Patak @ 19 May 2006, 11:53)
Slovenija recimo priznaje boravišne dokumente šengen zemalja, ne praveći diskriminaciju u poreklu onog ko tu dozvolu ima... Švajcarska takođe...

obe zemlje priznaju i UK, pretpostavljam cele EU, ne samo schengen.

QUOTE(BraveMargot @ 19 May 2006, 11:13)
Pritom, ko ima boravak u EU koji istice za manje od 3 meseca od datuma putovanja (dakle ne shengen, nego prosto boravak), ne moze da vadi vizu (propis uveden u nov 2004).

a za schengen vizu je to pravilo uvedeno jos mnogo ranije - ja sam morao da prekinem na pola letnju skolu arhitekture u Danskoj leta 2003 zbog toga...

#18 BraveMargot

BraveMargot
  • Members
  • 626 posts

Posted 19 May 2006 - 13:28

re: PeraZdera

kad kazem ko za UK, to je zato sto sam samo tu vizu vadila u poslednje vreme, i odnosi se iskljucivo na kolicinu dokumenata, ljubaznost sluzbenika i lepo sredjeno odeljenje za izdavanje viza. I meni se mnogo svidja sto englezi standardno izdaju minimum 6 meseci s vise ulazaka, pa ne moram sto puta da se cimam. Mada verujem da i kod Madjara to moze, samo sto onda verovatno treba dokazati razloge da se tamo putuje vise puta tokom odredjenog vremena.

re: jms_uk_2001

Jel to mislis da se boravak priznaje za tranzit? To svakako ima smisla. A ja sam cula za Svajcarsku da moze cak i da se boravi bez vize ko ima EU ili UK boravak, ne znam je li to istina (a mrzi me sad da kopam po netu).

Uglavnom, mislim da je puno zavrzlama oko tih viza krajnje nepotrebno i jedva cekam da sve te nove drzave udju u Sengen ili sklope neke razumnije medjusobne sporazume o strancima s privremenim boravkom, pa da makar znaju ljudi kako stvari stoje, a ne ovako... huh.gif

edit: red reci u recenici

Edited by BraveMargot, 19 May 2006 - 13:29.


#19 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 19 May 2006 - 13:38

QUOTE(BraveMargot @ 19 May 2006, 14:28)
re: PeraZdera

kad kazem ko za UK, to je zato sto sam samo tu vizu vadila u poslednje vreme, i odnosi se iskljucivo na kolicinu dokumenata, ljubaznost sluzbenika i lepo sredjeno odeljenje za izdavanje viza. I meni se mnogo svidja sto englezi standardno izdaju minimum 6 meseci s vise ulazaka, pa ne moram sto puta da se cimam. Mada verujem da i kod Madjara to moze, samo sto onda verovatno treba dokazati razloge da se tamo putuje vise puta tokom odredjenog vremena.


ne može, pitao sam i rečeno mi je da se više ne izdaje turistička © na više ulazaka.

#20 Paya Patak

Paya Patak
  • Members
  • 60 posts

Posted 19 May 2006 - 14:56

QUOTE(jms_uk_2001 @ 19 May 2006, 13:39)
obe zemlje priznaju i UK, pretpostavljam cele EU, ne samo schengen.


tačno; moja greška, sorry

#21 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 19 May 2006 - 14:57

QUOTE(BraveMargot @ 19 May 2006, 14:28)
A ja sam cula za Svajcarsku da moze cak i da se boravi bez vize ko ima EU ili UK boravak,

Moze, isto do 3 meseca pre isteka sengenskog boravka (za UK ne znam).
Pri cemu sam nacula nesto da od 1vog januara ove godine i u CH vazi sengenusa kao takva, ali ne bih smela da tvrdim.

#22 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 19 May 2006 - 15:43

QUOTE(BraveMargot @ 19 May 2006, 13:28)
re: jms_uk_2001

Jel to mislis da se boravak priznaje za tranzit? To svakako ima smisla. A ja sam cula za Svajcarsku da moze cak i da se boravi bez vize ko ima EU ili UK boravak, ne znam je li to istina (a mrzi me sad da kopam po netu).



sa boravkom u UK [stalnim i privremenim] moze se ostati u SLO i CH do 90 dana.

nazalost Madjari ne priznaju UK boravak i mora da se vadi viza.

#23 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 20 May 2006 - 16:40

QUOTE(milagro @ 19 May 2006, 11:52)
Ako ipak budes vadio bilo kakvu vizu ono sto ti ne gine je cekanje u redu... sad.gif

Ima u Subotici ispod gradske kuce agencija kojoj platis oko 500 din., predas dokumente i dobijes vizu za jedno nedelju dana. Za one koji imaju para a nemaju vremena.

#24 Leia

Leia
  • Members
  • 3,733 posts

Posted 20 May 2006 - 16:52

QUOTE(eoten @ 20 May 2006, 17:40)
Ima u Subotici ispod gradske kuce agencija kojoj platis oko 500 din., predas dokumente i dobijes vizu za jedno nedelju dana. Za one koji imaju para a nemaju vremena.


bas htedoh da pitam, postoje li takve agencije i u beogradu, ne samo za madjarsku nego i sa ostale zemlje (shengen, uk, stagod..)?
ili samo za one koji uplate neki aranzman agencija sredjuje i vize?

#25 Crveniautobus

Crveniautobus
  • Members
  • 4,131 posts

Posted 20 May 2006 - 20:28

QUOTE(Paya Patak @ 19 May 2006, 13:53)
sticajem okolnosti imam BiH pasoš


laugh.gif

#26 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 22 May 2006 - 07:15

QUOTE(Leia @ 20 May 2006, 17:52)
bas htedoh da pitam, postoje li takve agencije i u beogradu, ne samo za madjarsku nego i sa ostale zemlje (shengen, uk, stagod..)?
ili samo za one koji uplate neki aranzman agencija sredjuje i vize?


postoje. ali gomila ljudi je prevarena, uzete pare, nestali pasoši
pa ti probaj ako ti se sviđa da rizikuješ wink.gif

naravno ove poznatije i "jače" agencije rade samo na aranžman...

#27 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 22 May 2006 - 09:48

A pripremite se od jeseni za još strožiji vizni režim, za pribavljanje još više papira, i za veći procenat odbijenih zahteva, kao i za poskupljenje viza.

Sve priče o nekakvom ublažavanju viznog režima za neke kategorije stanovništva su šuplje priče, i od toga nema ništa, naprotiv.

Ova Vlada je za tri godine uspela da potpiše samo 1(jedan) sporazum o readmisiji, sa Francuskom.

To je zato što je vizni režim zamenio poziciju sa Haškim tribunalom na 9-oj rupi na svirali za Koštunicu i Vuka.

Oni imaju diplomatske pasoše, a narod ko jebe.

#28 sbshogun

sbshogun
  • Members
  • 499 posts

Posted 22 May 2006 - 13:08

QUOTE(Crveniautobus @ 20 May 2006, 22:28)


Shtoo, shta hvali? tongue.gif

#29 Paya Patak

Paya Patak
  • Members
  • 60 posts

Posted 28 May 2006 - 19:49

QUOTE(sbshogun @ 22 May 2006, 14:08)
Shtoo, shta hvali? tongue.gif


Nije smešno, rođen sam u Srbiji, kao i moji roditelji, ali nisam mogao da dobijem državljanstvo, jer smo osamdesetih živeli u BiH. Hvala Srbiji na tome.
over & out

#30 Myra

Myra
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 February 2007 - 19:46

Mene zanima da li bas sve treba sa onog spiska za Madjarsku vizu blink.gif . Konkretno, da li treba original radna knjizica i sve one gluposti od poslodavca? Da li moze i neki drugi dokument? Da li agencije mogu da pomognu i sl. Kako je u praxi? unsure.gif