Jump to content


Photo

Lunov gnevnik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#16 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 09 May 2006 - 20:35

QUOTE(niko @ 9 May 2006, 21:32)
Procitah na Politici...
>>>>>Mnogo pozitivne energije danas, na kraju setnje sam cuo Cedu kako razgovara sa ljudima, najavio je novi miting za kraj juna u Beogradu.<<<<<


Hvala// Neko je ( u medjuvremenu ) isto rekao na Politici

#17 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 10 May 2006 - 14:56

Nenadani talas optimizma

Mesecima vec nisam osetio toliko optimizma, nade i pozitivnog stava kao povodom Chedinog mitinga.
Ljudima je zaista dogorelo do nokata i to vide svi osim Borisa Tadica pogubljenog u nekakvim svojim rachunicama i glupim paktovima sa glupim ljudima.

Pored politichki maestralnog Chedinog poziva Tadicu ima josh jedna znachajna stvar na koju je preporodjeni Chedomir ukazao - Srbija je dobila opoziciju.
Ono chega ni u tragovima nije bilo sada se javlja kao nada da je moguce napraviti pukotinu u homogenizovanoj politichkoj eliti, u kojoj su DSS, SRS, DS, NS, G16-Ksenija, SPO i ostale prishipetlje nalaze svoj politichki i ekonomski interes.

Tragichno je shto Tadic ne vidi, ili ne zeli da vidi, koliko upropashcava nekad najvece demokratsko uporishte svojim nechinjenjem i pristajanjem. Otuda Chedin poziv deluje toliko politichki zrelo i Tadicevo cutanje - toliko mizerno.

#18 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 May 2006 - 11:46

Drzavotvornost po meri Koshtunice

QUOTE
"Mladić treba da shvati poziciju svog naroda, koji je u velikom problemu. On treba ipak da ostane jedna veličina, da se preda, izađe na taj sud i dozvoli narodu da krene svojim putem"


Kvot je promishljanje tipichnog predstavnika vlade Vonjislava Koshtunice.
Moze se prochitati u raznim kontekstima ali sushtina je uvek ista.

Drzava, ochigledno nemocna da vrshi svoje osnovne funkcije i kao takva nepostojeca, poziva serijskog ubicu da se preda i spasi chast Srbije (ima li vece uvrede od ovoga?) sve pozivajuci se na njegovo chojstvo i junashtvo.
Ako ne bude njegove dobre volje, iskazane josh u Potocharima i Srebrenici, u magacinima i shumama - onda nishta.

I to bi trebalo da bude nusprodukt drzavotvorne zamishljenosti Vonjislava Koshtunice?
Chemu onda sercanje o suverenitetu, o Kosovu, o Crnoj Gori, o Slavi, ako sve zavisi od odluke jednog besprizornika koji se ne zadovoljava "Octaviom" vec hoce da ostane velichina?

A velichina se ogleda, nije zgoreg podsetiti, u upucavanju zicom vezanih ljudi.
Velichina taman po meri Srbijice-Jadnice kako je zamishlja bedna dusha Vonjislava Koshtunice.

Edited by Lun, 12 May 2006 - 11:47.


#19 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 12 May 2006 - 12:16

Vonjislava

roflmao.gif wicked.gif

Nikako da ih se otarasimo. Kako je bilo dobro pre 88. god. Ziveli smo u svetu. Sad zivimo u pravoslavnom konc. logoru. ph34r.gif

#20 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 12 May 2006 - 13:31

Prijo slatka,
Pa ti uopshte ne chitash pazljivo moje postove (shto je shteta za tebe).
Ima vec mnogo meseci kako to ime ispisujem strogo sa "nj".

Glede epohe pre '88 ne usudjem se vishe da kazem bilo shta. Potpuno sam shizofren kada je u pitanju Grozovo doba. U to vreme sam mislio da je tip paradigma zla. I tako, sve dok nisam ukrstio svoju subinu sa Balkanskim Kasapinom.

#21 niko

niko
  • Banned
  • 1,846 posts

Posted 12 May 2006 - 18:57

QUOTE(Lun @ 12 May 2006, 14:31)
Prijo slatka,
Pa ti uopshte ne chitash pazljivo moje postove (shto je shteta za tebe).
Ima vec mnogo meseci kako to ime ispisujem strogo sa "nj".

Glede epohe pre '88 ne usudjem se vishe da kazem bilo shta. Potpuno sam shizofren kada je u pitanju Grozovo doba. U to vreme sam mislio da je tip paradigma zla. I tako, sve dok nisam ukrstio svoju subinu sa Balkanskim Kasapinom.


Prijane slatki ,stvarno ne citam pazljivo ...ne samo tvoje postove... Ipak mislim da je balkanski kasapin cudo nevidjeno i najstrasnije. Brozovo doba mi se sad cini doba nevinosti i dobrote i lepote sve sa Danom mladosti i sletom na stadionu...i sa prvomajskim paradama ...nevino i naivno ...ovo sto je pocelo od 88. dozivljavam kao permanentno silovanje ... ph34r.gif yucky.gif

Secam se odlicnog dokumentarca Parada- Dusana Makavejeva....koliko radosti ,nevinosti ,cistote ,naivnosti....bas opisuje verno to doba ...
a eto ,film nije mogao da se prikazuje...stvarno sizofrena situacija....

Edited by niko, 12 May 2006 - 20:39.


#22 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 16 May 2006 - 12:32

Cane i ja

Ne mogu reci da me Stanko Subotic nije dojmio u Insajderu.
Dodushe, zalepishe mi da sam naivan.
Moze biti.
Samo, lakshe mi je kad gajim svoju naivnost u ovom leglu nemorala i nitkovluka. To mi dodje kao nekakav odbrambeni mehanizam.
Tim pre kada, gle kurioziteta, svi napadi dolaze nekako s desna, umiveno, meko, a pogubno. Deesesovski.

I tu se vracamo na Caneta i njegov losh glas.
Od koga je potekao? Pa od Salierija i dorcholskog hora.
Koliko se secam, pominjane su tu i bukagije.
I shta? Nishta.

Cane chovek, slobodan i chio, opushten i lezeran, duhovit i sharmantan. Ne odaje utisak choveka kome je DSS za petama. Ne lichi ni na nekog ko strepi od iznenadnih dokaza, pa chak ni od jochic-bulatovic svedoka.

Rekla-kazala, srecom, i dalje nije dovoljno za sud. Mada, od Vonjislava Koshtunice, nijedna bljuvotina vishe ne moze iznenaditi.

#23 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 16 May 2006 - 18:12

Evo priloga za tvoj gnevnik mad.gif

QUOTE
Beba umrla u vozilu hitne pomoći
16. maj 2006. | 15:22 -> 18:22 | Izvor: B92
Požarevac -- Desetomesečni M. M. iz Kasidola udavio se prošlog petka u sanitetu požarevačke bolnice, na putu ka Dečjoj klinici u Tiršovoj.

Prema tvrdnjama bake deteta, Marije, dečak se udavio zbog toga što zdravstveni radnici koji su bili u sanitetu nisu znali da mu nameste tubus, uz pomoć kog je disao.

Cela vest


Dalje kazu, koga je mrzelo da cita celu, da su u vozilu bile samo dve medicinske sestre, posto dezrnih lekara nije bilo. U zdravstvenom centru se pravdaju da nemaju dovoljno lekara obucenih za ovakve situacije?! I kao nema dovoljno lekara uopste, pa zato ovi dezurni nisu mogli da idu. Da slucajno ne uznemire nekog u svom blazenom i zasluzenom odmoru mad.gif.

Sta to znaci ovakva situacija? Cemu ih bre uce na tom fakultetu? I kasnije tokom prakse?

#24 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 16 May 2006 - 20:12

Uuu, ako krenemo ovako da detaljishemo, spichicemo tries' strana ochas posla.
sad.gif
Shto je najstrashnije, oguglao sam choveche tj. zeno?!
A nisam jedini.

Pre neko veche - prilog o porodici Roma koja zivi u olupini "Shkode". Njih petoro spava unutra. I niko nishta. Nema kinte, nema drzave, a nema ni topika.
A Diskriminacija chupa za ochi.

#25 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 16 May 2006 - 21:29

OK, ajde da prebacimo na nereseno stanje u zdravstvu.

Dakle beba je umrla:
1. Jer nema dovoljno lekara, posto drzava nema para da ih zaposli, posto su pare potrosene na ... (popuni po zelji, skrivanje Mladica, sluzbena putovanja vladinih cinovnika, plate poslanika)
2. Posto su i oni koji su tu nestrucni jer su ispite kupili, a zaposlili su se preko veze.
3. Posto su i oni koji su bili tu nezaintresovani, posto im porodica bebe nije dala dovoljno novca.
4. Posto ih boli uvo za posao u drzavnoj ustanovi, posto imaju i svoju privatnu praksu.
...

#26 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 16 May 2006 - 21:39

da to zdravstvo je čudo jedno

nedavno mi je rođak dobito termin za operaciju bruha-kile za 2008-u
pritom platiš deo ako je laparoskopija(ako se ne varam)u pitanju ako te seku onda je free
kod privatnika može očas posla za kintu pa čak i kod istog lekara koji radi i u bolnici
mislim molim se bogu ne oboleti u ovoj zemlji

ovo je samo zdravstvo gde su druge stvari u pitanju

Ma ne možeš ti kozama dati da čuvaju kupus ,pare u privredu a političari kojima je stvarno stalo da menjaju stvari pare i nisu bitne

Edited by headhunter, 16 May 2006 - 21:40.


#27 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 16 May 2006 - 21:56

A o problemima u zdravstvu se ne prica toliko, posto se stalno hvata Mladic, ili jure kriminalci. Ponekad gori i Hilandar.
A ljudi umiru jer nisu leceni na vreme, ili nisu adekvatno leceni, ili nisu uopste leceni.
Ili ne rade uredjaji, ili ne znaju da rukuju uredjajima.
Da ne pricamo o medicinskom kartonu (ako se nije promenilo), tj kilo do dva papira sa celom istorijom bolesti. U izraelu je to bio jednostavno fajl u kompjuteru sa mojim brojem licne karte (u Srbiji se za to koristi JMBG) kao identifikacijom sad.gif

#28 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 22 May 2006 - 13:38

Moja Crna Gora

Vechni shum mora i miris srebrnasto-zelenih maslinjaka oko manastira u Mainama bejahu nadahnuce drugom crnogorskom kolosu - Radu Tomovom.
More i nasha brda tvrda, svedoci vechnosti i prolaznosti.



Zavrshilo se onako kako je verovatno najbolje za sve nas. Svakom po zasluzi i umecu.
Navijao sam za ovakav kraj, prizeljkujuci novi pochetak.
Sachekah dva ujutru da chujem iz Milovih usta i podjoh na pochinak zadovoljan i smrvljen.
Nisam mogao da zaspim. Ubilo me, dokrajchilo, sjebalo mi logiku, te dadoh sebi odushka kroz grke suze polutanske.
A sve to zbog kvazidrzavnichkog olosha, nesoja sa obe strane.
Zbog ljudskih nishtavila nesposobnih za chasni kompromis, za racionalno reshenje, za bratsko razumevanje, za chovechnost.

#29 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 22 May 2006 - 14:10

ej čika-Lune,
eko imaš e-mule,
skini Noir D'sir, Le vent nous portera,
odlično ide uz tvoje tekstove
(u noćnim čitanjima ide fino i uz kupinovo vino). innocent.gif

#30 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 22 May 2006 - 14:41

Prochitah, dobra je.
A moze i ovo:

Old pirates, yes, they rob i;
Sold I to the merchant ships,
Minutes after they took i
From the bottomless pit.
But my hand was made strong
By the and of the almighty.
We forward in this generation
Triumphantly.
Wont you help to sing
These songs of freedom? -
cause all I ever have:
Redemption songs;
Redemption songs.

Emancipate yourselves from mental slavery;
None but ourselves can free our minds.
Have no fear for atomic energy,
cause none of them can stop the time.
How long shall they kill our prophets,
While we stand aside and look? ooh!
Some say its just a part of it:
Weve got to fulfil de book.

Wont you help to sing
These songs of freedom? -
cause all I ever have:
Redemption songs;
Redemption songs;
Redemption songs.