Jump to content


Photo

Kontaktna sociva


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
157 replies to this topic

#151 kikii

kikii
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 05 July 2006 - 12:23

Nije bas duplo jeftiniji, ali znacajno jeste. Holandski rastvor je u pitanju i sto je meni bitno ima ih i u manjim bocama (100 ml).

#152 DJAVOLAK

DJAVOLAK
  • Members
  • 209 posts

Posted 05 July 2006 - 18:15

Upravo sam se vratio sa kontrole,sve je ok,dioptrija malo skočila.Preporučio mi oftalmolog ona nova Cibina sočiva O2 optix koja imaju 5 puta više kiseonika od običnih.Nisam ih još kupio ali planiram-Malo su skuplja od običnih mesečnih mekih ali kako kaže u uputstvu,mogu da se nose duže (uključujući spavanje-do 6 noći) i zbog dosta kiseonika u sebi oči se manje suše i ne dolazi do pojave crvenila.Zanima me da li ima neko iskustva sa njima?Evo i link za one koji još nisu čuli za ova sočiva:

O2 Optix


Pozdrav svima (posebno zabrinutoj Nataši) wink.gif

#153 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 08 July 2006 - 08:27

QUOTE(zoee @ 5 Jul 2006, 12:31)
posle dugogodisnjeg koriscenja renu-a, u nedostatku istog kupila number 1 match 4 rastvor. jako prijatan, skoro duplo jeftiniji


Posle afere sa Renuom i nedostatka dostojne alternative u vidu Solo Care (Aqua) - cena Number1 Mach 4 u prodavnicama je dostigla cenu pomenuta prethodna dva sredstva. Juce obisao radnje malo, situacija je ista.

Ocekuju da stigne Solo Care ovih dana, svima ga najtoplije preporucujem.


#154 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 11 July 2006 - 13:36

QUOTE(Nikola S. @ 8 Jul 2006, 09:27)
Posle afere sa Renuom i nedostatka dostojne alternative u vidu Solo Care (Aqua) - cena Number1 Mach 4 u prodavnicama je dostigla cenu pomenuta prethodna dva sredstva. Juce obisao radnje malo, situacija je ista.

Ocekuju da stigne Solo Care ovih dana, svima ga najtoplije preporucujem.


A ti mu dodjes kao neki Cibin promoter?

Kako ti rece u jednom postu - pravi si primer kako mamina i tatina deca uspevaju u zivotu, kod tebe bih dodao, kako se deca igraju sa kompjuterom kad im ih roditelji kupe i onda odu na posao...

Nego sefe, dali i SOLO CARE ima dozvolu za ditribuciju na nasem trzistu?

Ti si bre, neverovatan lik. Ispljuvao si B&L, koristis i dalje Renu, a svim silama pokusavas da nametnes Cibu/

koristite sve sto je dozvoljeno u zemljama EU i necete pogresiti. trenutno koristim Solecove rastvore i mislim da su ok, a jedva cekam i da se ponovo vrati na scenu Renu Multiplus ...

Edited by pobednik, 11 July 2006 - 13:59.


#155 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 11 July 2006 - 15:16

Gomila pogresnih utisaka, pretpostavki i zakljucaka.

Osim onog dela u kome sam neverovatan, tu si u pravu.

Edited by Nikola S., 11 July 2006 - 15:16.


#156 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 11 July 2006 - 17:00

QUOTE(Nikola S. @ 11 Jul 2006, 16:16)
Gomila pogresnih utisaka, pretpostavki i zakljucaka.

Osim onog dela u kome sam neverovatan, tu si u pravu.


Slazem se da si neverovatan...

A ne odovori mi na pitanje ti neverovatna osobo...
Dakle dali Solo Care ima dozvolu za disribuciju u Srbiji. Ima li to bilo koji drugi preparat?

Dali ikada sebe pogledas u ogledalu?
i Sta vidis?
nekoga ko pljuje i zna sta nece, ali nema pojma sta hoce?

Ili sam pogresio?
Mozda sam ustao na levu nogu danas pa ne kapiram nista...

#157 Darl

Darl
  • Members
  • 65 posts

Posted 12 July 2006 - 12:54

Tek sam sad videla ovaj topic.
Kupila sam pre nedelju dana deterdžent Bausch&Lomb za polutvrda sočiva.
Jebiga!!!! Je l' ne valja ni deterdžent ni rastvor ili samo rastvor?

Nosim polutvrda oko 9 godina. Popodne spavam s njima. Nisam u početku mogla, al navikneš se.
Ronim s zatvorenim očima, al kupam se i to sve normalno.
Imam astigmatizam, inače bih nosila meka, jer od svih čujem da se uopšte ne primećuju kad se nose. Ova žuljaju često kada uđem u zadimljenu prostoriju itd.
Što se tiče operacije(lasera) reče mi dr da nije dobro, jer ostavlja neke rupe na očima koje se posle šire, nešto u tom smislu. Jbg,ja sam kukavica, ja na to ne bih ni išla, mada mi je palo na pamet.
Inače znam jednu što je išla na laser, ali u USA i dioptrija joj se poboljšala. E sad, njoj je bila baš velika dioptrija!!!!!!

Ajd nek kaže neko nešto za B&L.

#158 Nataa

Nataa
  • Members
  • 26 posts

Posted 16 July 2006 - 18:27

QUOTE(kikii @ 1 Jul 2006, 20:29)
blink.gif
Ok, pokusaj ovako.
Nagnes glavu (oci ti gladaju u pod), ruku drzis ispod oka iz koga vadis socivo (kada vadis iz levog ispod drzis desnu ruku i obrnuto), drugom rukom zategnes kraj oka koje  treba da bude otvoreno (kao kada glumis Kineze) i trepnes. Socivo bi trebalo samo da ispadne.
Kakvi crni pipci.

Bejah na odmoru,pa ne stigoh da se javim.
Sve je ok,naučila sam!NAJLEPŠE HVALA!