Jump to content


Photo

Produzavanje pasosa pre nego sto istekne


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
95 replies to this topic

#16 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 April 2006 - 13:50

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 5 Apr 2006, 14:45)
Hmm... različita iskustva. Znam ljude koji su čekali po 1-2 meseca, sistem "zvaćemo mi vas kad je gotovo".



To mi se nije desilo nijednom, a izvadio sam što za sebe, a što za ženu i dete pasoša u DKP jedno 15 komada. Samo daj lovu i sve može, ne mislim na neko podmićivanje, regularna taksa, državna pljačka po cenovniku. I to sve izvolite gospodine, sedite gospodine sad ćemo to da "odradimo" (ovo kad mi kaže dobijem dijareju iz mesta) mad.gif

#17 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 13:51

QUOTE(alberto.ascari @ 5 Apr 2006, 14:32)
daš 180EUR (dečiji za 60)

ohmy.gif

#18 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 April 2006 - 13:53

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 14:51)


Tačno tako.

#19 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 05 April 2006 - 13:55

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 14:42)
Dasta cu (bwt to stvarno nikada nisam razumela u cemu je stos sa tih jebenih 6 meseci).
A btw kako ono bese to sa drzavljanstvom? (posto cu ocigledno morati ponovo da ga uzimam  mad.gif )
Jel prvo po novu krstenicu ( mad.gif ) na opstini gde sam rodjena pa onda s njom - gde po drzavljanstvo?


Evo ovako. Najlakse je ako imas sacuvanu staro drzavljanstvo. Onda sa njim odes u opstinu gde si upisana (to staro im je bitno zbog nekog broja) i, opet uz malo srece, mozes da dobije istog dana, u najgorem slucaju sutradan. Jer oni prakticno samo prepisu podatke sa starog drzavljanstva a ti im uplatis pare.

E sad isto vazi i kod krstenice. Samo sada neke opstine npr - Savski venac imaju mogucnost da ih pozoves telefonom kazeh ime prezime i ostale podatke i oni ti kazu kad da dodjes po krstenicu. Cak je bila i neka prica da moze da se posalje on-line zastev (ovo nisam proverila). I nisam sigurna da li ovo radi za sva godista ili ima ogranicenje - recimo od '77 godista. Mislim u svakom slucaju moze se proveriti na njihovom sajtu.
Za ostale opsti - ne znam. Ali ih sada vecina ima sajtove pa se te stvari mogu procitati.

I jos nesto - nisam 100% sigurna da li ti za pasos treba i krstenica.
'Ajd to neko drugi - ko zna 100%

#20 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 April 2006 - 14:00

I jos nesto - nisam 100% sigurna da li ti za pasos treba i krstenica.
'Ajd to neko drugi - ko zna 100%

[/quote]


Za dete je potrebna, ja se ne sećam za sebe.

#21 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 14:02

a znaci za drzavljanstvo ne treba krstenica?

#22 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 05 April 2006 - 14:07

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 15:02)
a znaci za drzavljanstvo ne treba krstenica?


Ne znam, stvarno nisam sigurna. Ali to moze da se proveri - verovatno ima na nekom sajtu ili barem pise neki broj telefona koji se moze okrenuti pa pitati - pre nego sto se krene u avanturu vadjenja iste.

Mali je problem - sto pasos nije istekao vec samo nema vise stranica - pa ce vecina sluzbenika reci to je isto kao i vadjenje novog paosa. Ali iz mog iskustva, nijednom mi procedura nije bila ista kao za vadjenje novog, vec je bila kraca. E sad, da li sam imala srece ili je to stvarno tako - ne znam.

#23 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 14:10

Da, jos jedno pitanjce: da li mogu da ga produzim tek kad bas vise ne bude bilo mesta ni za iglicu ili mogu i ako mi ostane samo jedna strana slobodna ili npr ostane mesta za samo jos par onih pecata sto udaraju na ulasku/izlasku iz SCG?

#24 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 05 April 2006 - 14:22

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 15:10)
Da, jos jedno pitanjce: da li mogu da ga produzim tek kad bas vise ne bude bilo mesta ni za iglicu ili mogu i ako mi ostane samo jedna strana slobodna ili npr ostane mesta za samo jos par onih pecata sto udaraju na ulasku/izlasku iz SCG?


Uh, evo opet cu ja smile.gif .

Kod mene je svaki put bilo tako da vise nisam imala ni jednu slobodnu stranu, gde bi mi zalepili vizu. Koliko se secam desavalo se da na strani ostane slobodnog mesta - za lupanje pecata, ali za vizu (koja ide preko cele strane) nema mesta. To mi je i bio glavni razlog zasto vadim pasos pre njegovog isteka - jer u svakom slucaju ce ti traziti zasto vadis pasos pre vremena

#25 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 05 April 2006 - 14:27

ok, fala smile.gif
meni je jos bolje tako a kao sto rekoh imam jos 2 cele stranice

#26 eneja

eneja
  • Members
  • 956 posts

Posted 05 April 2006 - 14:51

QUOTE(amelija @ 5 Apr 2006, 15:27)
ok, fala smile.gif
meni je jos bolje tako a kao sto rekoh imam jos 2 cele stranice


Drago mi ak' sam mogla da pognem smile.gif

#27 jms_uk_2001

jms_uk_2001
  • Validating
  • 2,684 posts

Posted 05 April 2006 - 15:15

sto se tice vadjenja drzavljanstva - vadi se na opstini u kojoj su ti ziveli roditelji kad si se rodio/la. i ne treba krstenica za to. samo se popuni zahtev i plati taksa.

sto se tice vadjenja pasosa u DKP-u, u Engleskoj npr. kosta £140 za desetogodisnji pasos, i trenutno traje nedelju dana da se zameni. Ja samo moj pretposlednji zamenio 2001 ovde i bilo je gotovo isti dan i nisu trazili uverenje o drzavljanstvu - bilo je dovoljno imati stari [plavi] pasos. kad sam taj menjao prosle godine u OUP Stari Grad [pri dolasku u BG policajac na Surcinu primetio da je ona hologramska nalepnica polomljena na pola], trajalo je nekih 10-tak dana i morao sam da vadim uverenje u drzavljanstvu...

#28 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 05 April 2006 - 17:18

ne bih verovala da nisam probala - ali mi je uvrenje o državljanstvu stiglo za dan-dva na kućnu adresu, a zahtev sam popunila onlajn
sticajem neobičnih okolnosti prijavljena sam na nbg, mada sam veći deo života provela na starom gradu, nisam sigurna da li ovakvu uslugu nude ostale opštine
ali stvarno je bilo za neverovati
ista procedura je i za ostale hartije (krštenice/itd), plaća se poštaru po preuzimanju, ista cena kao da sam čekićala u redu + ptt
bravo za nbg

#29 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 05 April 2006 - 17:21

Drzavljanstvo moze da bude i tamo gde ti je neko od roditelja ziveo dok ti jos nisi bio ni u planovima.

Meni je pre nekoliko godina drzavljanstvo izvadio rodjak, posto se isto nalazi u velikom selu na 2 km od malog sela u kom je moj tata rodjen. Osim mojih podataka, nista mu drugo nisu trazili.

Sto se tice broja stranica u pasosu, za vecinu viza moras da imas dve prazne ako se ja dobro secam (prednost posedovanja jos jednog pasosa smile.gif ). Sto znaci da vec mozes da imas razlog da ga menjas.
Procedura u Ljermontovoj je (bila) ekspresna, dok se regularno cekalo do 3 nedelje.

I cini mi se da treba i da imas licnu kartu sa sobom kad vadis pasos.

#30 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 05 April 2006 - 17:51

e, pa, da pitam i ja

dete mi ima istekli nas pasos, onaj crveni
rodjena ovde , fr

1. moze li imati - izvaditi licnu kartu ( punoletna) scg

2. moze li produziti pasos ( koje izdavan i produzavan uvek u fr) scg