Jump to content


Photo
- - - - -

Zaštita životinja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
295 replies to this topic

#31 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 05 April 2006 - 14:43

4 Teja

Bubi ima 7,350kg. sveže mereno...

Na izložbi je bila maljava do poda, ko portviš...

A šišam je svakog proleća...

Eve ti ga i link (postavljanjesličice mi na Prirodi i Ekologiji ne radi), na sličicu od prošlog proleća/leta kada sam je šišao posle izložbe i kad je imala 8,5 kg. Prilično ravnomerno raspoređenih...

Ko kaže da sam ja debela?

Toliko.

U Beogradu, a i na izložbi još uvek vidim kupirane kučiće (nemačke ptičare, dobermane...), tako da ne znam da li su se isti zakoni menjali kod nas.

Hvala na savetima, a svoje komplekse o debljini i svoje mišljenje zadrži za sebe.

Lep pozdrav,

Dare

Edited by dare..., 05 April 2006 - 14:56.


#32 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 05 April 2006 - 14:58

QUOTE(Dunadan @ 4 Apr 2006, 14:33)
ah, but think! prikupljanje pehara na izlozbama je idealan nachin da izlechish bar deo komplexa koje imash. pa posle okachish plaketu koju si dobio, odmah pored svoje diplome srednje shkole (III stepen po mogucstvu)

TAKO JE smile.gif

#33 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 05 April 2006 - 15:00

QUOTE(Ziza @ 4 Apr 2006, 08:37)
Ministarstvo poljoprivrede sumarstva i vodnoga gospodarstva objavilo je Nacrt prijedloga Zakona o zastiti  zivotinja ciju ce konacnu verziju proslijediti Vladi Republike Hrvatske kako bi ga Vlada nakon prihvaćanja na sjednici uputila u saborsku proceduru.

Medju najvažnijim novostima su:

"- uvodi se institucija Etičkog povjerenstva za odobrenje obavljanja pokusa, a u koje će biti uključeni i predstavnici udruga za zaštitu životinja
- zabrana pokusa na životinjama u svrhu ispitivanja sastojaka i gotovih kozmetičkih proizvoda, osim kada ne postoje druge znanstvene metode
- klanje životinja u privatnim domaćinstvima smije se obavljati samo od strane stručne osobe, uz prethodno omamljivanje, osim kunića i peradi
- zabrana korištenja divljih životinja za cirkuske predstave
- zabrana borbi životinja
- uvodi se Povjerenstvo za zaštitu životinja koje daje mišljenja o poboljšanju zakonske zaštite životinja, a u kojem će biti i predstavnici udruga za zaštitu životinja
- zabrana prodaja pasa i mačaka u zoo shopovima te obaveza izdavanja pisane upute o odgovarajućem načinu držanja životinje svakom kupcu
- u slučaju počinjenja prekršaja nad kućnim životinjama drugi put, zlostavljač se kažnjava novčano, oduzima mu se životinja i može mu se izreći zabrana nabavljanja druge životinje
- ukidaju se higijenski servisi, a gradovi i županije imaju obvezu financirati izgradnju skloništa za napuštene životinje
- zabrana rezanja ušiju i repa pasa, uklanjanja i rezanja kandži u mačaka te rezanja glasnica
- zabrana davanja živih životinja kao nagrade u igrama na sreću."


kad bi to ovi luzeri usvojili i kod nas, niko srecniji od mene. s tim sto sumnjam da ce se to desiti u doba moje mladosti, sredovecnosti, mozda kad zagazim u starost jadan je ovaj svet, kad ti zakonom moras da regulises ovakve stvari. dno.

#34 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 05 April 2006 - 17:33

QUOTE(dare... @ 5 Apr 2006, 15:43)
4 Teja

Bubi ima 7,350kg. sveže mereno...

Na izložbi je bila maljava do poda, ko portviš...

A šišam je svakog proleća...

Eve ti ga i link (postavljanjesličice mi na Prirodi i Ekologiji ne radi), na sličicu od prošlog proleća/leta kada sam je šišao posle izložbe i kad je imala 8,5 kg. Prilično ravnomerno raspoređenih...

Ko kaže da sam ja debela?

Toliko.

U Beogradu, a i na izložbi još uvek vidim kupirane kučiće (nemačke ptičare, dobermane...), tako da ne znam da li su se isti zakoni menjali kod nas.

Hvala na savetima, a svoje komplekse o debljini i svoje mišljenje zadrži za sebe.

Lep pozdrav,

Dare


U bre Dare al si sujetan dry.gif ! Sam si napisao da je sudija rekao izmedju 8 i 9 kg
pa sam zato tu tezinu i komentarisala. A inace i ja sam isto tako sujetna kada mi neko kaze da je moje pCeto debelo! Uvredim se gadno wink.gif Manje me strefi kada
neko meni kaze da sam se ugojila nego kada mi "uvredi" pCeto!

U Nemackoj je zabranjeno kupiranje vec verovatno 10 godina , ali od prosle
godine se vazi da se kupirani psi vise ne smeju ni izlagati. Naravno ovo se odnosi na Nemacku, ali su veoma vazne izlozbe ovde ( kao ta svetska u Dortmundu).

Psi iz SCG i ne mogu ici na izlozbe u EU (jako su komplikovani propisi a i testovi
su preskupi i skoro nemoguci) tako da ce kupiranje i izlaganje kupiranih pasa
potrajati jos nekoliko godina!



Lep pozdrav
Teja

#35 dare...

dare...
  • Members
  • 2,008 posts

Posted 18 April 2006 - 11:44

4 Teja,

Da ne misliš da se durim, to mi je bila samo prva reakcija... Izvini ako sam te uvredio. innocent.gif

Ali šta da ti kažem...

Sve mi diraj, kuče mi ne diraj... wink.gif

Lep pozdrav,

Dare... rolleyes.gif

#36 avramova

avramova
  • Members
  • 8,594 posts

Posted 18 April 2006 - 12:21

QUOTE(dare... @ 18 Apr 2006, 12:44)
4 Teja,

Da ne misliš da se durim, to mi je bila samo prva reakcija... Izvini ako sam te uvredio. innocent.gif

Ali šta da ti kažem...

Sve mi diraj, kuče mi ne diraj... wink.gif

Lep pozdrav,

Dare... rolleyes.gif


Ma coece ,o tem ti i pricam! rolleyes.gif

Ja jutros kod veta stavim moje cupavo cudoviste na vagu, kad ono 3 kg vise
nego prolse godine i ja pocnem da objasnjavam kako mora da vagu nisu odavno
"bazdarili" (valjda se ovako kaze na maternjem nam jeziku) obzirom da
se opasno uvredim ako mi neko kaze (cak i kad licno vidim) da se moje
pCeto "prokrupnjalo"!

Lep pozdrav
Teja

#37 Valkyrie

Valkyrie
  • Members
  • 1,115 posts

Posted 18 April 2006 - 12:52

..tako blizu a tako daleko.. rolleyes.gif
kućni ljubimci

#38 dundica

dundica
  • Members
  • 17 posts

Posted 17 May 2006 - 16:27

Ja sam srecni suvlasnik jedne lepe persijske macke. Savrseno sam srecna sto je imamo iako ona mene ferma 3 % i to kad hoce da je ceskam. Na glavu su mi se popeli svi koji su mi posle sterilizacije govorili da ce macka da nam bude ko slonce. E, nije! Ona se nije ugojila ni gram, al zato ja jesam....Nekoliko ,hm, desetina kilograma,hm, nista posebno.
Inace, stigla nam je u kucu sa nevidjenim rodoslovom, onakvim kakav moja porodica nece imati sem ako ga ne kupi ko neki novopeceni bogatasi. Al sudbina je htela da nam ljubimce ima epilepsiju sa kojom ,sa lekovima lepo izlazimo na kraj i mala pufnica srecno sad gazi svoje najbolje godine. Al kad se samo setim kako su nas svi gledali ko poslednje budale sto uopste pokusavamo da provalimo sta je macki, pa sto je uopste i vodimo na Veterinarski, pa koja nam gedora fali u glavi sto je nismo po kratkom postupku uspavali, pa sto je uopste i dalje imamo...
E kad se toga setim, pomislim da nijedan dobar zakon nista nece usaditi u glave onih koji "vole" zivotinje, al samo dok su njemu korisne, sto ce reci , dok mu se dete igra sa njima, dok je siguran da ce je lepo podgojiti i smazati u slast na kraju , da ce lepo zaraditi na okotu, nagradama i sl, da ce mu lepo jurcati po barama i donositi druge ubijene zivuljke... A tek oni koji misle da je humanost samo pojam ogranicen na davanje milostinje u crkvi...
Inace, niko me nije ucio al od malih nogu nikad nisam zelela i nikad nisam ni otisla u cirkus. U zooloski 1, jedva prezivela. Pomislim cesto, sreca da je nasa macka kod nas, jer da je zapala nekom drugom....

#39 AV bre

AV bre
  • Members
  • 8 posts

Posted 29 May 2006 - 08:16

Posetite novi sajt na
www.well.org.yu

Dole levo servisi za kucne ljubimce

#40 anti

anti
  • Members
  • 417 posts

Posted 16 June 2006 - 11:53

SKANDAL!

jadni krokodilci.

vec sam ostavio mali protest na temi... ali ne vredi.

#41 Skadi

Skadi
  • Members
  • 1,557 posts

Posted 16 June 2006 - 13:21

QUOTE(anti @ 16 Jun 2006, 12:53)
SKANDAL!

jadni krokodilci.

vec sam ostavio mali protest na temi... ali ne vredi.

Ne zaboravi da ostaviš i protest na temama "Kulinarstvo i dizajn", "Piletina" itd. dry.gif

Edited by Skadi, 16 June 2006 - 13:22.


#42 anti

anti
  • Members
  • 417 posts

Posted 16 June 2006 - 13:28

QUOTE(Skadi @ 16 Jun 2006, 13:21)
Ne zaboravi da ostaviš i protest na temama "Kulinarstvo i dizajn", "Piletina" itd.  dry.gif

ti se bori za pileca prava, ja cu da se borim za krokodile.

#43 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 16 June 2006 - 23:24

Bravo za Elvira!!!
Samo napred sa donosenjim ovog zakona!!!

#44 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 June 2006 - 14:18

Sto se zastite zivotinja tice ona moze da ima kontra posledice.U SAD odletis u zatvor za mucenje zivotinja ali su zivotinje bukvalno mutirale u urbanim sredinama.Veverice su se pretvorile u pacove i hrane se po kontejnerima ukljucujuci i meso a o guskama koje zaustavljaju saobracaj da ne govorim.Posto zivim blizu podrucija koje je proglaseno prezervatom stalno se borim sa rakunima i tvorovima koji rovare po djubretu i iz sume se preselili u urbano podrucije zbog lako dostupne hrane.Ovde divlje guske dozvoljavaju da im se pridje na par centimetara i uopste ne beze od ljudi.Ukratko vecina tih divljih zivotinja ne bi prezivela bez kontejnera.

Edited by MAGRIPA65, 17 June 2006 - 14:19.


#45 iDemo

iDemo
  • Members
  • 5,385 posts

Posted 18 June 2006 - 05:54

Man to do time for cruelty

Puddy the kitten is recovering from her ordeal.

QUOTE
June 16, 2006

A 45-YEAR-OLD man has been sentenced to one year in jail after he attacked his kitten in a drug-fuelled rage, leaving it with horrific injuries.
Stephen John Clancy, of Blackett, who pleaded guilty to one count of torturing an animal over his January attack on his kitten, Puddy, pictured, will never be allowed to own a pet again.

He is the first person to be charged under the state's tough new animal cruelty laws.

The sentencing magistrate, Ian McRae, said the judgement should serve as a deterrent after he had noticed an increase in the cruel treatment of animals, especially cats, during his 19 years as a court official.