Jump to content


Photo
- - - - -

Zaštita životinja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
295 replies to this topic

#271 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 07 August 2012 - 19:14

Konačno malo dobrih vesti :)

#272 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 13 August 2012 - 12:18

Divna vest!
Uspeli smo da vratimo Milku iz sinteraja, dovode je za pola sata.
Ne pitajte me kako, ali, bilo je vraski tesko.
Ne znam da li je problem trajno resen, jer ima mnogo sinterskih ekipa, ali ova koja redovno operise kod nas u kraju je vise nece dirati :)

#273 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 17 August 2012 - 20:06

proslu noc nisam mogao da spavam i izadjem oko trojke da zapalim
skontam usput da nesto suska u kesi
unutra mis
iznesem ga vani i pustim ga
valjda knigovodja konta

#274 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 08 November 2012 - 14:11

Isuse, Nemcima je sodomija i zakonom nekaznjiva :krsta: :(

David: Imao sam seks
sa 5 pasa i nije me stid!




David Z. iz Nemačke se ne stidi da prizna da je sa 13 godina počeo da mašta o četvoronošcima, a da je sa 20 imao prvi seks sa psom!



Sodomija, tj. seks sa životinjama nije zabranjen, iako postoje naznake da će se ovaj zakon menjati.

David Z. (26) ima redovan seks sa svojom kujom Gasi. Kako tvrdi, njemu je to sasvim normalno i ne želi to da krije. Inače, seksualni odnosi između ljudi i životinja su dozvoljeni u Nemačkoj, sve dok se životinja tim putem ne povređuje.

Iako ne poriče da mu ljudi često govore da muči životinje i da je silovatelj, David se ne obazire na to i kaže da voli svog psa.

- Već sam s 13 godina maštao o četvoronošcima. S 20 godina sam prvi put imao seks sa psom. On je prvi počeo i ja sam bio pomalo šokiran. Jedan od mojih pasa, partnera, mi je svaki put pokazivao kad je želeo seks. Kontakte smo imali kao i normalni parovi. Ponekad nismo imali seks nedeljama - kaže David za bz-berlin.de.
Dodaje i kako mu je prva "čvrsta veza" bila s ženkom psa koju je uzeo iz azila.
- Zaljubljivao sam se i u ljude, ali Neli je bila moja prva velika ljubav - kaže David koji smatra da psi imaju svoju volju. Nemac dodaje kako je dosad bio u vezi s pet pasa. On trenutno živi i sa jednim muškarcem koji deli njegove sklonosti.

Nasuprot Davidovom mišljenju da sodomija ne šteti životinjama veterinar
Volfgang fon Hov smatra da sodomija na životinjama ostavlja fizičke i psihičke posledice, kao i da psi nisu "napravljeni" za seks s ljudima. Dodaje i kako oni nemaju svoju volju već zavise od svojih vlasnika.
- Psima se može zapovedati jer će oni učiniti sve kako bi se svideli vlasniku - kaže Hov.
Sodomija je prema zakonu iz 1969. u Nemačkoj dozvoljena sve dok se životinje ne povređuju ali ministarka poljoprivrede najavljuje kako će ona uskoro biti zabranjena.

Posted Image


Tuzno, tuzno... :(

#275 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 23 November 2012 - 17:16

Tuzno, tuzno... :(


'tuzno' nije bas pridev kakvim bih opisao ovaj clanak. moram da priznam da je ovo, ako nije neka sprdnja poput 'beogradskog nekrofila', nesto najbolesnije i najodvratnije sto sam procitao u zivotu. mislim, znam da te stvari postoje ali da neko da prostor u medijima ovako necemu i jos ga prikaze kao da se radi o macicima koje je prihvatila zenka samojeda, neverovatno.

ne razumem kako ovog gospodina nisu prisilno hospitalizovali u 3 broja vecoj kosulji.

Edited by stvorko, 23 November 2012 - 17:16.


#276 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 23 November 2012 - 20:30

... ne razumem kako ovog gospodina nisu prisilno hospitalizovali u 3 broja vecoj kosulji.


Pretpostavljam da Nemci, obzirom da je sodomija kod njih nekaznjiva, ni ne misle da je njegovo ponasanje devijantno <_<
Ako bi pri "opstenju" povredio zivotinju tek onda bi odgovarao pred zakonom.
Ono sto je meni tuzno, stavise strasno, je to da zakon ne reaguje u datim slucajevima. Nema kazne...

#277 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 23 November 2012 - 23:16

Nije kaznjiva, ali je, po meni, bolesno. Ipak mislim da zivotinja pati u tom odnosu. Da je normalno nije, mada ima toga mnogo vise nego sto mi znamo i to ne samo sa psima.

#278 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 20 December 2012 - 16:30

... ne znam ni gde bih okacila ovo smece od teksta:

 

 

 

 

SMAK SVETA: Psi će pobiti sve ljude na planeti!

 

Pobesneli ker će 21. decembra 2012. zaraziti prvog čoveka opasnim agresivnim kancerom, koji će uništiti čovečanstvo

LONDON - Najgori scenario.
Psi će najverovatnije pobiti sve ljude na planeti, smatra britanska naučnica i spisateljica Vivijen Pari i dodaje da je ovakav scenario najrealniji kad se priča o smaku sveta. Pari ne veruje da će se to dogoditi iznenada, 21. decembra 2012, kako je prorekao narod Maja, ali veruje da bi sve moglo početi baš u petak.

Naime, najbolji čovekov prijatelj postaće njegov najveći neprijatelj, jer će psi zaraziti svoje vlasnike opakim rakom. Kancer će, prema mišljenju Parijeve, krenuti sa divljih lisica, koje će bolest preneti na domaće životinje, a pre svega na pse. Kućni ljubici zatim će ujedati svoje gazde, koji će se zaraziti ovom novom agresivnom vrstom raka.

Epidemija kancera širiće se među ljudima kao šumski požar i niko neće biti siguran. Smrt će biti brza i bolna. To će biti užasno za čitav svet - kaže Parijeva i dodaje da ipak postoji rešenje.

- Problem ove vrste može se rešiti, ali to je zaista teško, možda i nemoguća misija. Potrebno je da se ubiju svi psi na svetu kako bi se zaustavila epidemija. Da se istrebi čitava vrsta. Smak sveta bi se u tom slučaju izbegao. Međutim, ljubav koju ljudi gaje prema kućnim ljubimcima mogla bi zapečatiti našu sudbinu. Verujem da ima ljudi koji bi pre umrli nego naudili svojim psima - kaže Parijeva.

 

 

:krsta:



#279 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 21 December 2012 - 00:23

Evo i neceg lepog napokon... :)

 

 

 

 

Četvrtak, 20. dec 2012. u 17:00
 
 
Neće kuče da vas ujede - uz petfrendli.com saznajte u koje lokale možete da povedete svoje ljubimce

 

 

"Dobar dan izvolite, gde ćeš s tom džukelom", bile su reči kojima su beogradski konobari pre neku godinu dočekivali u kafićima Darka Vidića i Miloša Vučekovića. Pošto nisu nigde mogli da sednu i popiju kafu rešili su da otvore sajt www.petfrendli.com na kojem postoji mapa sa lokalima u koje možete da uđete u društvu svojih ljubimaca.
 
U Beogradu za sada postoji oko 40 ovakvih lokala, s tim da red, kako kaže Miloš za sajt Nadlanu.com, mora da se zna.

U svakom lokalu gde je dozvoljen ulaz sa kucnim ljubimcima, gost bi trebalo da svog psa drži na povocu sa korpom preko njuške. Vlasnici lokala uglavnom se plaše da kuče ne izazaove neki nered, ali tu su na potezu vlasnici. Ne treba previše objašnjavati da nema opasnih pasa, već samo da ima neodgovornih vlasnika - objašnjava Miloš.

On naglašava da se gosti skoro nikada nisu bunili kada bi pokušao da uđe u neki kafić sa svojim kučetom, ali kaže i da razume ljude koji imaju napade panike od nekih životinja.

Miloš objašnjava de je cilj akcije i pormocija drugačije svesti, jer životinje mogu, itekako, da pomognu ljudima. 

Vidite, na primer, da neke firme u inostranstvu imaju svoje kućne ljubimce, jer postoji verovanje da su ljudi na taj način manje izloženi stresu i mnogo produktivniji - kaže Miloš.

Beograđani više ne moraju da ostavljaju ljubimce kod kuće ili da pse vezuju ispred prodavnica ili kafića u koje su krenuli jer je grad Beograd doneo odluku kojom se dozvoljava da se psi uvode u restorane, na pijace, u tržne centre i ostale javne objekte.

Za sada je ulazak u pojedine lokale s kućnim ljubimcima dozvoljen i u Subotici i Novom Sadu, a podsećamo da je grad Beograd podržao odluku o pet frendli lokalima.

Ponovo s druge strane ima dosta protivnika ove odluke iz čisto praktičnih razloga. Protivnici uvođenja ljubimaca u lokale misle da je još rano za ovako nešto u Srbiji jer, kako kažu, mnogi vlasnici, ne čiste svoje ljubimce od parazita, dosta pasa i mačaka nije vakcinisano i ne vode se na redovne preglede.

Takođe je izmenama odredaba o javnom linijskom prevozu putnika propisano da putnik u vozilo može uneti psa ili mačku visine do 40 centimetara, u posebnom transporteru prilagođenom vrsti i veličini životinje i to od 9 do 13 i od 18 do 24 sata. 

Transporter mora da bude opremljen tako da obezbeđuje sigurnost životinja - zatvoren na način kojim se onemogućava provlačenje šape, njuške ili bežanje životinje, kao i ispadanje ili curenje hrane i izmeta.

Mapu lokala u koje možete da povedete svoje ljubimce pogledajte ovde.
 
 
 

Edited by Gordana_64, 21 December 2012 - 00:25.


#280 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 21 December 2012 - 10:17

... ne znam ni gde bih okacila ovo smece od teksta:

 

 

 

 

 

:krsta:

 

Po meni je gora od samog teksta činjenica da je bilo gde isti objavljen, uz jasno navođenje imena i prezimena  i davanje kredibiliteta dotičnoj "naučnici", koju bi valjalo smestiti u prvu "ludačku" košulju  koja se nađe pri ruci!



#281 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 16 February 2013 - 07:34

http://www.blic.rs/V...zarobljenu-srnu



#282 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 16 February 2013 - 08:37

http://www.blic.rs/V...zarobljenu-srnu

 

 

 
 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

:hail: :hail: :hail:



#283 veliki strumf

veliki strumf
  • Banned
  • 26 posts

Posted 04 March 2013 - 06:45

treba voleti zivotinje, kuci imamo ljubimca zato sto volimo zivotinje, a ne da ga maltretiramo zbog pehara i gluposti itd.



#284 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 04 March 2013 - 19:05

Шта ти то значи "малтретирање због пехара" ?



#285 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 12 March 2013 - 20:28

Ne mogu/ne umem da ovde postavim prvatni e mail koji sam dobila a govori o ritualnom ubijanju jedne vrste delfina, necete mi verovati - u DANSKOJ! U malom zalivu, svake godine, decaci ubijaju na desetine delfina kao "ulaznicu" u svet odraslih. Navodno, ritual se ponavlja svake godine. Fotografije nesumnjivo svedoce da se taj cin dogodio bar jednom, slike su nedvosmislene i uzasne. 

Uspeshno sam kopirala sve slike ali nisam mogla da ih plasiram jer ta vrsta "ekstenzije" nije moguca u ovom formatu, steta.


Edited by highlanderka, 13 March 2013 - 07:06.