Jump to content


Photo

Idealni sastavi - FUDBAL


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
73 replies to this topic

#61 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 05 April 2006 - 23:19

Potpuno se slazem kad je rec o Pristini. Trepca je bila daleko bolji tim dok politicke strukture nisu pocele forsirati Pristevce.
Sto se tice Sajberove afere, mnogo je prasine podignuto narocito zbog toga sto nisu namestali samo Zvezda i Partizan nego i vecina timova tadasnje prve lige.
Onako po secanju ... Zvezda je dobila Sarajevo ubedljivo 4:0 na Kosevu. Veruj mi da se ne mogu setiti da je Zvezda ikad lako dobila Sarajevo u gostima, Jedino mi nije jasan tadasnji golman Sarajeva Milos Djurkovic koji je zaista branio dobro. Valjda mu niko nije rekao ...
Partizan je istim rezultatom dobio Zelju u Beogradu, pocevski kasnije drugo poluvreme (ko kaze da se istorija ne ponavlja i 1975/76 crno-beli su kasnije poceli utakmicu poslednjeg kola na Bezigradu).
Ostace u secanju slika Vlade Komsica kako se smeje Janjusu lezeci na zemlji, nakon sto je startovao na mladjanog Pantica prethodno pokrivajuci prostor u kome nije bilo nikog. Ali mozda je to bilo i vracanje za onu sezonu kada je Zeljeznicar bio sampion u dobroj meri zahvaljujuci pobedi na JNA (taman za dva boda vise od Zvezde).
Moj Velez je izgubio kuci od OFK Beograda 2:3, mada ni to nije bilo dovoljno Romanticarima. Ispali bi na gol razliku i da su svi ovi rezultati priznati.
Dinamo je pobedio Vojvodinu u Novom Sadu cini mi se 7:1 taman koliko im je trebalo da imaju bolju gol razliku od Rijeke (za Kup UEFA), ako Rijecani izbuge od Celika kojem su bodovi trebali za opstanak.
Naravno Celik i Rijeka su odigrali (ako se ono moze nazvati igrom) 0:0 sto je odgovaralo i jednim i drugim.
Namestana je i trka za najboljeg strelca izmedju Davora Copa (Dinamo, Vinkovci) i Milosa Bursaca (Sutjeska), pa je kolo bilo izuzetno efikasno.
Slavko Sajber je ponistio celo kolo, i nalozio ponovno odigravanje utakmica. Partizan nije izasao na teren, pa je Zvezda iako porazena na Kosevu sa golom razlike osvojila titulu (posto su crno-beli izgubili sluzbeno 0:3). Velez je deklasirao OFK Beograd, Celik i Rijeka su ponovo odigrali nereseno.
Sledece godine vecina timova je pocelo sa minus sest bodova, pa je Vardar osvojio titulu.
Ipak, na kraju je Partizan administrativno dobio obe titule, a najgore su u svemu prosli Vinkovcani koji su u svoj toj guzvi sledece sezone ispali iz lige.
Ne znam da li u Skopju racunaju tu titulu Vardaru, ali ostace da su igrali Kup Sampiona.

#62 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 05 April 2006 - 23:35

Puno ti hvala na opsirnom objasnjenju. smile.gif


A koja je to sezona bila? 1985/86 kada je ponisteno celo poslednje kolo a 1986/87 kada je Vardar bio sampion?


Zvanicno, Vardar je 1986/87 bio 5. rolleyes.gif

#63 Phil

Phil
  • Members
  • 1,629 posts

Posted 06 April 2006 - 00:14

A što je Milko najavio da će zabiti tri gola u prvom poluvremenu, pa ih je stvarno zabio? Tek su onda počeli ovi iz Želje da padaju. Zekini rani radovi biggrin.gif . Cosmic. To je bilo 1985/86. Sledeće godine je prvi bio Vardar, ali džabe. Ispao u prvo kolu Kupa šampiona od tadašnjeg branioca Porta.
Zeka cele te dve sezone srušio na sudu i Partizan uzeo obe titule. Trener je oba puta bio Bjeka. innocent.gif

Edited by Phil, 06 April 2006 - 00:15.


#64 Hawk

Hawk
  • Members
  • 4,763 posts

Posted 06 April 2006 - 00:25

QUOTE(Phil @ 6 Apr 2006, 01:14)
Zeka cele te dve sezone srušio na sudu i Partizan uzeo obe titule. Trener je oba puta bio Bjeka. innocent.gif



biggrin.gif

Zanimljiv podatak. smile.gif

#65 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 06 April 2006 - 23:49

Maribor:
Slobodan Djuric, Milan Jankovic, Vlado Fatur, Zvonko Breber, Milan Arnejcic, Branko Sarenac, Bojan Krempl, Angelo Devascovi, Goran Jurisic, Tomislav Prosen, Branko Horjak.
Branko Davidovic, Anton Srsa, Milan Zurman, Joze Prelogar, Easd Pirc, Matjaz Kek, Darko Bauman.

#66 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 07 April 2006 - 15:54

Potpuno se slazem kad je rec o Pristini. Trepca je bila daleko bolji tim dok politicke strukture nisu pocele forsirati Pristevce.


Ko je forsirao Trepcu do sredine 80-tih,tamo se bacala lova igracima i trenerima
a rudari su gladovaligodinama,napravljen je stadion na kome je mogalo da stane
kompletno stanovnistvo tadasnje Mitrovice.
Interesantno da sam bas juce sreo legendu trepce Savu Ganica verovatno mrdja
i Rooney znaju o kome se radi matori se jos slidnodrzi...

#67 cica

cica
  • Members
  • 772 posts

Posted 07 April 2006 - 20:19

QUOTE(perkos @ 7 Apr 2006, 15:54)
Potpuno se slazem kad je rec o Pristini. Trepca je bila daleko bolji tim dok politicke strukture nisu pocele forsirati Pristevce.
Ko je forsirao Trepcu do sredine 80-tih,tamo se bacala lova igracima i trenerima
a rudari su gladovaligodinama,napravljen je stadion na kome je mogalo da stane
kompletno stanovnistvo tadasnje Mitrovice.
Interesantno da sam bas juce sreo legendu trepce Savu Ganica verovatno mrdja
i Rooney znaju o kome se radi matori se jos slidnodrzi...

Isti slucaj sa Borom. Ja umirem od smeha kada mi tast prica kao je bilo u vreme kada je doticni klub bio prvoligas, oni nisu napravili ogroman stadion pa su se ljudi vesali po okolnim topolama. Grane vise puta nisu izdrzale. On prestao da ide na tekme kada je u kafani posle izgubljene tekme protiv Veleza video neku lokalnu vedetu kako pali iz besa one stare crvene, sto ih mi mladji znamo kao konje...

#68 Rockford Rock

Rockford Rock
  • Members
  • 15 posts

Posted 09 April 2006 - 09:26

Još malo of RFK "Novi Sad"
Ja pamtim po dobrom fudbalu onu generaciju iz sredine 80-tih.Gledao sam nekoliko sezona( otprilike od 84.). Bilo je tu sjajnih igrača, a od onih koje Mrđa nije spomenuo, izdvojio bi Slavišu Jokanovića, koji je debitovao za prvi tim sa 16-17 godina.
Jedan interesantan detalj pamtim o Deanu Mostahiniću, idolu navijača. Uporedio bi ga sa Milkom Đurovskim, bio je dobar centarfor ali lenj da trči celu tekmu i svojeglav, sigurno je trenere dovodio do ludila. Na jednoj tekmi je ušao u drugom poluvremenu, i za 11-12 minuta dao 3 gola pa su navijači vikali treneru da ga izvede, jer je on svoje uradio. Trener nije imao taj osećaj za "pravdu", pa se Dean do kraja vukao po terenu. Posle Novog Sada je otišao u Belgiju, ali se ne sećam da je napravio neku karijeru.
Šteta je što onakva ekipa nije mogla zbog Voše da uđe u prvu ligu.

#69 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 10 April 2006 - 19:11

Zaboravih Jokanovica, neverovatno.
Secam se i Mostahinica, cini mi se da je dosao iz GOSK Juga.
I jos nekih imena se setih: Vojislav Markovic, Zoran Vjestica, Zoran Milosavljevic, Milan Djurovic, Zlatko Dudas, Ismet Stilic, Miodrag Moraca.

#70 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 10 April 2006 - 21:55

HAJDUK (1973/74 – 1990-91)
Zoran Simovic, Vilson Dzoni, Robert Jarni, Ivan Gudelj, Luka Peruzovic, Ivica Buljan, Zlatko Vujovic, Blaz Sliskovic, Branko Oblak, Jurica Jerkovic, Alen Boksic.
Ivan Pudar, Ivan Katalinic, Zoran Vujovic, Branko Miljus, Miso Krsticevic, Sime Luketin, Boro Primorac, Nikola Jerkan, Igor Stimac, Vedran Rozic, Slaven Bilic, Dragutin Celic, Stjepan Andrijasevic,Drazen Muzinic, Ive Jerolimov, Slavisa Zungul, Aljosa Asanovic, Nenad Gracan, Nenad Salov, Dusan Pesic, Goran Vucevic, Ivica Surjak, Zoran Vulic.

#71 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 10 April 2006 - 22:01

VOJVODINA (1973/74 – 1990/91)
Ratko Svilar, Djordje Vujkov, Budimir Vujacic, Slavisa Jokanovic, Martin Novoselac, Zeljko Jurcic, Zoran Maric, Sinisa Mihajlovic, Petar Nikezic, Milos Sestic, Zvonko Ivezic.
Cedomir Maras, Aleksandar Kocic, Sandor Mokus, Dusan Mijic, Miroslav Tanjga, Goran Kartalija, Vladimir Trifunovic, Josif Ilic, Svetozar Sapuric, Dragan Punisic, Marko Perovic, Dragan Bosnjak, Marijan Zovko, Slobodan Pavkovic, Branislav Novakovic, Laslo Lerinc, Slavko Licinar, Ivica Vukov, Ljubomir Vorkapic, Bratislav Zivkovic, Zoran Mijucic.

#72 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 10 April 2006 - 22:07

CRVENA ZVEZDA (1973/74 – 1990-91)
Ognjen Petrovic, Zoran Jelikic, Bosko Djurovski, Vladimir Jugovic, Miodrag Belodedic, Vladislav Bogicevic, Vladimir Petrovic, Robert Prosinecki, Darko Pancev, Dragan Stojkovic, Dragan Dzajic.
Zivan Ljukovcan, Nikola Jovanovic,Zlatko Krmpotic, Slobodan Marovic, Goran Juric, Miodrag Krivokapic, , Milan Jovin, Marko Elzner, Ilija Najdovski, Dusan Nikolic, Cvijetin Blagojevic, Refik Sabanadzovic, Goran Milojevic, Sinisa Mihajlovic, Sead Susic, Milos Sestic, Milan Jankovic, Dejan Savicevic, Jovan Acimovic, Dusan Savic, Zoran Filipovic, Srboljub Stamenkovic, Milko Djurovski, Srebrenko Repcic, Dragisa Binic, Vladan Lukic.

#73 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 10 April 2006 - 22:12

DINAMO (Z) (1973/74 – 1990-91)
Drazen Ladic, Milivoj Bracun, Zvijezdan Cvetkovic, Dzemal Mustedanagic, Velimir Zajec, Srecko Bogdan, Zlatko Kranjcar, Zvonimir Boban, Davor Suker, Marko Mlinaric, Dragutin Vabec.
Milan Sarovic, Marijan Vlak, Tomislav Ivkovic, Mustafa Arslanovic, Vlado Kasalo, Mirko Lulic, Andrej Panadic, Vlado Capljic, Rajko Janjanin, Petar Brucic, Ismet Hadzic,
Mario Bonic, Snjezan Cerin, Ivica Poljak, Stjepan Deveric, Borislav Cvetkovic, Edi Krncevic, Haris Skoro, Radmilo Mihajlovic.

#74 mrdja

mrdja
  • Members
  • 1,143 posts

Posted 10 April 2006 - 22:17

PARTIZAN (1973/74 – 1990-91)
Ranko Stojic, Ivan Golac, Radomir Antic, Srecko Katanec, Blagoje Paunovic, Nenad Stojkovic, Ilija Zavisic, Bora Djordjevic, Fadilj Vokri, Momcilo Vukotic, Nenad Bjekovic.
Fahrudin Omerovic, Rade Zalad, Ljubomir Radanovic, Vlado Capljic,Borisav Djurovic,Refik Kozic, Jusuf Hatunic, Gordan Petric, Vujadin Stanojkovic, Budimir Vujacic, Darko Milanic, Aleksandar Trifunovic, Dzevad Prekazi, Zvonko Zivkovic, Admir Smajic, Dragan Mance, Zoran Dimitrijevic, Miodrag Jesic, Goran Stevanovic, Goran Bogdanovic, Goran Milojevic, Milinko Pantic, Nikica Klincarski, Zvonko Varga, Nebojsa Vucicevic, Milko Djurovski, Slobodan Santrac.