Jump to content


Photo

Dobro veče, ovde Goran Marković!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
42 replies to this topic

#1 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 28 March 2006 - 17:09

Vreme je za novog gosta PodForuma
Ovaj put to je reditelj Goran Marković.
Pitanja za g. Markovića možete postavljati od ovog trenutka.

Edited by ModPescanik, 01 April 2006 - 18:02.


#2 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 29 March 2006 - 08:28

Hvala puno Cecama za ovo gostovnje.
Kad niko nece, ja cu sebicno prvi smile.gif .

Pre svega veliko postovanje za filmski i politicki rad g. Markovica.

S obzirom da jedne od glavnih inspiracija za vas rad vise nema, da li cete preusmeriti buduci rad na neke nepoliticke teme ili ovde ima previse inspiracija (oduvek) da bi se to desilo?

Impresioniran sam time da uglavnom ne znate imena politicara u Srbiji (osim velikih zverki). Kako uspevate da ostanete iznad toga?

Kako vidite Srbiju kroz deset godina? Blize buducnosti ili proslosti?

Da li mislite da put drzave treba da bude ka EU ili ka Norveskom modelu?

Kako se osecate kad odete u Francusku? Da li vas hvata nostalgija ili osecate olaksanje zbog promene okoline?

Da li ste zadovoljni nacinom na koji predsednik Boris Tadic vrsi tu funkciju?

Kako napreduje postavljanje vase predstave u Francuskoj?

Da li imate u planu neki nov filmski ili pozorisni poduhvat kod nas?

Pre par nedelja se vas film Kordon emitovao na HRTu. Na kraju filma ide kratak komentar da se kordon povukao, a ubrzo su i demonstracije okoncane. Medjutim, ne ide i komentar, sta je bio njihov rezultat.
Da li je to posledica toga sto mislite da su demonstracije '97 bile ispod ocekivanja ili se prosto niste bavili tim aspektom u filmu, vec samo samim Kordonom?

Na kraju, zasto ste se opredelili za rezijski poziv u zivotu i da li biste to zanimanje preporucili danasnjoj generaciji?

Hvala vam i sto ste prihvatili ovo gostovanje. Vasi komentari u Pescaniku su uvek interesantni i uvek ima sta da se cuje smile.gif .


@Modpescanik
Mozda, da "reklamu" za ovu temu postavite i u Politika (i umetnost) forum?

Edited by Ptteski, 29 March 2006 - 08:31.


#3 Tisina

Tisina
  • Members
  • 111 posts

Posted 29 March 2006 - 15:42

Pitanje, zbog cega film Srbja Godine nulte nije promoviran u BiH, osim na jednom malenom festivalu norveske nevladine organizacije, i zasto je sada uoce tesko doci do tog filma.
Da li gosp Markovic dolazi ikako u Sarajevo i kakvi su njegovi dojmovi?

pozdrav iz Sarajeva

#4 Lun

Lun
  • Banned
  • 3,921 posts

Posted 29 March 2006 - 16:58

Je l' Anica stvarno Dobra? innocent.gif

#5 marginalis

marginalis
  • Members
  • 56 posts

Posted 29 March 2006 - 17:44

Veliko poštovanje za novog gosta. biggrin.gif

Imam dva pitanja:

1. Poznajem nekoliko mladih ljudi koji su završili akademiju u poslednjih nekoliko godina, ali koji se danas bave poslovima koji nemaju nikakve veze sa onim što su završili. Konkretno me interesuje kako izgleda proces snimanja filma u Srbiji. Iskreno, čini mi se da je to jedan izuzetno težak posao (posebno mislim na finansijsku stranu). Pretpostavljam da je čak i nekome kao što ste vi teško da prikupi sredstva za film. Mislim da je važno da to zna brdo mladih ljudi koji kod Bogoljuba (ili kod države) upisuju režiju i sl. da ova zemlja nije najadekvatnije mesto za bavljenje umetnošću.


2. U jednom od poslednjih gostovanja u Peščaniku rekli ste:

...ali, znate, pre neki dan sam, gde sam to sedeo, da li je to bio neki kafić. Ja sam sedeo za nekim stolom, a iza mene je bila grupa od jedno troje-četvoro nekih mladih ljudi. Ja sam, hteo ne hteo, pošto sam bio metar od njih, slušao šta razgovaraju i oni su govorili jednim tako prefinjenim, jednim tako civilizovanim, jednim tako lepim govorom, tako pametnim. Ja se nisam uopšte okrenuo nijednog trenutka, nisam im video fizionomije, slušao sam samo šta pričaju i kako govore. Ja sam pomislio - evo vidiš, ne možeš da uništiš jedan grad koji postoji milenijumima tu, ti ne možeš da uništiš dušu civilizacije.


Hoću da vas pitam sledeće: da li se može zaključiti iz ove vaše besede da vi zapravo verujete u mlade-u bolje sutra- u bolju Srbiju? Dakle, da li je bolja Srbija (normalna Srbija moguća)?.

Pozdrav!

#6 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 31 March 2006 - 02:24

Interesuje me da li postoji mogućnost za sequel filma "Tito i ja", možda pod nazivom "Sloba i ja"?

Ili je taj film već snimljen; kao da je sve što nam se dešavalo već viđeno vreme poludelih ljudi, malih bogova i velikih boginja, kao da je ona partijska ista kao ova crkvena (variola) vera i samo se menja boja prišteva i priština - smenjuju se crveni i crni. Srbija je memento, svaka nova godina je godina nulta i nova prilika da nanovo nevini majstori, majstori nacionalne klase zbiju kordon oko specijalno vaspitanog naroda koji u svom sabirnom centru pokušava da obavi svoje tragično urnebesne živote ... bar dok se drugačije ne naredi.

Kada bi Slobodan umeo da peva kao što su njegovi sužnji pevali o njemu, pevao bi: "Sve je isto u mom kraju, samo mene više nema."

#7 Hrundi V. Bakshi

Hrundi V. Bakshi
  • Members
  • 253 posts

Posted 31 March 2006 - 11:09

Kako se osećate kad vidite da vaš film "Majstori, majstori" na kioscima po Srbiji prodaje firma onog što vam je "zalepio šamarčinu" na malom fudbalu? Kako da nabavim film "Srbija godine nulte", moj omiljeni dokumentarac o devedesetim (ma šta o devedesetim, jedan od najboljih koje sam gledao)?

#8 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 31 March 2006 - 11:25

Veliki pozdrav najboljem srpskom reditelju i mom imenjaku uz konstataciju da mi je "Tajvanska Kanasta" najomiljeniji domaci film... ever. smile.gif

pitanjca :

Kako da nabavim film "Kordon" ?

Novi Film ? Kada, sa kim, o cemu, etc ?

Imao sam prilku da, ne tako davne 1997 god., na Steriji u SNP-u gledam Vasu sjajnu pozorisnu predstavu "Turneja". Da li se planira ekranizacija iste ?

Kakvu muziku slusate ? Omiljeni izvodjaci ? smile.gif

Hvala

Edited by zagor, 31 March 2006 - 16:06.


#9 HattoriHanzo

HattoriHanzo
  • Banned
  • 3,849 posts

Posted 31 March 2006 - 11:48

pozdrav jednom od mojih omiljenih reditelja uopste!

bilo bi zanimljivo ako bi ste mogli da uporedite
neke od srpskih politicara sa nekim likovima iz vasih filmova
ili pak koji bi to vas film po vama najbolje odslikavao
danasnju srbiju?

hvala i svako dobro!

#10 Inter

Inter
  • Members
  • 2,572 posts

Posted 31 March 2006 - 13:54

Od chega se plashite?

#11 Farrell

Farrell
  • Members
  • 952 posts

Posted 31 March 2006 - 15:43

Da li slusa Alice In Chains i sta misli o njima?

Kako gleda na Zelimira Zilnika i njegova ostvarenja?

Posto je prisustvovao promociji novog izdanja Block Out-a "Ako imas s kim i gde", moze li nam reci svoje misljenje o muzici i tekstovima Nikole Vranjkovica?

Da li u nekom buducem filmu Gorana Markovica, postoji uloga koju bi najbolje odigrala Emmanuelle Beard?

Edited by Black Flag, 01 April 2006 - 15:23.


#12 hitch

hitch
  • Members
  • 198 posts

Posted 31 March 2006 - 20:10

Zasto kod nas nema vise horor filmova? Zar nismo zemlja idealna za ovaj zanr? Jos uvek uzvivam u filmovima Variola vera i Deja vu!

#13 Mioba

Mioba
  • Sleepers
  • 4,859 posts

Posted 31 March 2006 - 22:00

pozdrav i duboko poštovanje

volela bih da čujem vaše mišljenje o frci koja se digla oko filmskog centra, našeg-čoveka-iz-holivuda, o komisiji koja deli novce...
i šta mislite o ulasku filmskih umetnika u sanu? (ideja by ćosić + pavić)

Edited by Mioba, 31 March 2006 - 22:02.


#14 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 31 March 2006 - 23:39

postovanje,

mozete li navesti pet, po Vasem misljenju, najboljih x-YU filmova od 1991-e do danas?

#15 Kum Djole

Kum Djole
  • Members
  • 78 posts

Posted 01 April 2006 - 02:56

U svom gostovanju u 'Utisku nedelje' rekli ste (onako usput) da u Srbiji nema moderne stranke levice i da je to zabrinjavajuce. Sta je po Vasem misljenju potrebno uraditi da mladji narastaji dobiju taj zamajac za razvijanje svesti o socijaldemokratskim vrednostima - i kako ukloniti postojece, neciste, kvazi-levicarske, staljinisticke partije koje su nas sukobile s modernim svetom i dovele dovde? Hvala Vam na odgovoru.