Jump to content


Photo

Neobična čitulja u današnjoj Politici


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
614 replies to this topic

#601 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 18 March 2006 - 17:49

De si Vladane!:wicked:
A o kakvoj je MIle Circic citulji rec?

#602 carolija021

carolija021
  • Members
  • 22 posts

Posted 18 March 2006 - 18:03

gotov je

ali stvarno je gotov

Attached Files



#603 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 18 March 2006 - 18:17

QUOTE WVIZ
>>> Budi realan, te citulje su jako jeftini udarci.<<<

Paa…da znas, i nije mnogo kostalo, skoro dzabaka, u odnosu na efekat. :huh: :ph34r:
I, kako citulje? Samo ta jedna je digla prasinu do neba i sjebala sve one
press-narikace, koje su kostale i-hi-hi koliko!!! Zato i jeste tako slatko, da
sladje ne moze biti. :rotflmao: :(

A da je bio udarac – jeste. Jos kakav! :D Pravo u plexus. I trebalo je da bude,
posle svih onih stotina nekroloskih udaraca zdravoj pameti,
od strane sps-ovskih i radikalskih slinavaca, nacionanista, copora krezubih ludaka,
sedmodnevnih izdrkotina politickih sicardzija, udvorica i ostalog sljama i otpada. :wicked: :ph34r:

#604 Ministar

Ministar
  • Members
  • 364 posts

Posted 18 March 2006 - 18:49

Covece, pa najveceg Srbina sahranise uz "podmoskovske veceri" i "rjabinusku", uz kameno-zalosnu facu Tome i razaloscenu dibidus Vuckovu. Nista "mars na Drinu", nista " ko to kaze, ko to laze"?

#605 kobac

kobac
  • Members
  • 1,776 posts

Posted 18 March 2006 - 18:57

gotov je

ali stvarno je gotov

<{POST_SNAPBACK}>


ma cuti...
meni je sinoc u snu sinulo da je sve ovo jos jedna slobina laz i prevara.
da je nekako isfolirao smrt samo da bi ga vratili u beograd
i da oni fantomi sto defiluju kroz onaj muzej
u nekom tajnom ritualu vracaju sotonu iz mrtvih

a ja trcim tamo da ih sprecim, ali nikako da se probijem.
i vicem da vas upozrim, ali me niko ne cuje...

kakav trip :wicked: :ph34r: :ph34r: :rotflmao:

#606 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 18 March 2006 - 19:09

...uz kameno-zalosnu facu Tome i ....

<{POST_SNAPBACK}>



Тома је само са професионалне стране процењивао колико су момци добро одрадили посао око укопа.

#607 Be Alex

Be Alex
  • Members
  • 13 posts

Posted 18 March 2006 - 19:16

btw jel moze neko da prosledi deo vesti sa b92 zajedno sa kopijom citulje nekom stranom mediju tipa bbc - treba ovim privuci i paznju sveta  :wicked:

<{POST_SNAPBACK}>


To bi bilo super!
Ne izgledamo bas lepo na stranim vestima!
Po ko zna koji put! :ph34r:

#608 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 18 March 2006 - 20:01

ja zaboravio danasnju Bolikitu na poslu - a medju cituljama jos jedna legendarna

otprilike "moj pokojni suprug, dr. tajiTaj, zarazio me je vasim virusom i ja ne mogu da se izlecim." u potpisu dr. taiTa.

ajd neka neko citira tacno ili skenira, ono je genijalno ljigavo

#609 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 18 March 2006 - 20:22

kaze Slobodna Dalmacija..
Nisi u pravu. Citulja nije lazna. Samo je drugacija.

Mile Curcic je potpuno zasluzio da se nadje tamo, posto i on sve to pamti, samo sto je njemu drago sto su ovi drugi prosli tako kako su prosli. Uostalom i oni "krezavi" mogu da potpisu slicnu. Oni kazu da je to bilo sjajno vreme.

<{POST_SNAPBACK}>



:wicked: :ph34r: :ph34r:

"Obitelj Čurčić, njih šestero ili barem tako u potpisu stoji - Nada, Srećko, Živko, Sloboda, Vesela i Mile Čurčić, obratila se umrlom predsjedniku biranim riječima. Najprije "zahvalom": "Hvala ti za sve obmane i krađe, za svaku kap krvi koju su zbog tebe prolile tisuće, za strah i neizvjesnost, za promašene živote i generacije, snove koje nismo ostvarili, za užase i ratove koje si, ne pitajući nas, u naše ime vodio, za sav teret koji si nam na pleća natovario".
Dalje se nastavlja i prigodnim sjećanjima: "Pamtimo tenkove na ulicama Beograda i krv na njegovim pločnicima. Pamtimo Vukovar. Pamtimo Dubrovnik. Pamtimo Knin i Krajinu. Pamtimo Sarajevo. Pamtimo Srebrenicu. Pamtimo bombardiranje. Pamtimo Kosovo. Tek ćemo ga pamtiti. I sanjati".
Na kraju, obitelj Čurčić poručuje preminulom "voždu" kojega se slavi na stranicama "čitulja", da se "sjećaju poginulih, ranjenih, unesrećenih, izbjeglica". "Sjećamo se svojih uništenih života", stoji na kraju "sućuti" koja je bila doista rijedak primjer napada na Miloševićevu političku ostavštinu."

#610 mali guar

mali guar
  • Banned
  • 105 posts

Posted 18 March 2006 - 20:29

Gazda Mile,

sa dve e-mail adrese na koje sam ti slao mailove vracen mi je kao receipient unknown. Tvoj e-mail nisam dobio. Javi se obavezno hitno.

#611 Zmitjkoe

Zmitjkoe
  • Members
  • 4,978 posts

Posted 18 March 2006 - 20:31

Javi se obavezno hitno.

<{POST_SNAPBACK}>

Nece da se javi, plasi se pticijeg gripa.

#612 ljusha

ljusha
  • Members
  • 95 posts

Posted 18 March 2006 - 21:43

Covece, pa najveceg Srbina sahranise uz "podmoskovske veceri" i "rjabinusku", uz kameno-zalosnu facu Tome i razaloscenu dibidus Vuckovu. Nista "mars na Drinu", nista " ko to kaze, ko to laze"?

<{POST_SNAPBACK}>

ma lepo reche ona malenica iz pozarevca........u basti, ko kanarinca... :wicked:

#613 ljusha

ljusha
  • Members
  • 95 posts

Posted 18 March 2006 - 21:45

To bi bilo super!
Ne izgledamo bas lepo na stranim vestima!
Po ko zna koji put!  :wicked:

<{POST_SNAPBACK}>

pa bilo je i u raznim novinama, prelistaj ovaj forum naci ces link, a i na sky news, bbc, scc svuda je bilo i o citulji i o balonima..

#614 orion11

orion11
  • Members
  • 9 posts

Posted 18 March 2006 - 21:49

Sta je cudno. Danas kada sam video da je zatrpan formatirao sam deo mozga gde je bio ON i njegovo vreme. Cao nema vise!!! :wicked:

#615 kalista

kalista
  • Members
  • 608 posts

Posted 18 March 2006 - 22:00

Igranka se nastavlja…  :wicked:


Лажна читуља
*****************

Новине објављују вести, али обично не воле да и саме постану вест. „Политика” ту није никакав изузетак, али је јуче наш лист и против своје воље доспео у центар пажње других медија. На нашим огласним странама, на простору резервисаном за читуље, објављен је текст у коме шест грађана Србије оптужује Слободана Милошевића за своје уништене животе, за ужасе и ратове и сва друга зла која су погодила наш део света у последњих петнаест и кусур година. Један од бројних читалаца „Политике” који су се јуче из протеста јављали редакцији назвао је тај текст „лажном читуљом” бившем председнику СРЈ.

Управо у томе и јесте проблем. Тај оглас није био читуља у „Политикином” смислу те речи. Била је то лажна читуља.

Као и у већини других редакција, огласни простор у „Политици” не спада у надлежност редакцијског колегијума. То значи да га не уређују уредници у листу, већ друге службе у компанији. Јучерашња тобожња читуља Слободану Милошевићу натераће и ову редакцију да помно преиспита досадашњи начин одлучивања о огласном простору у листу и да донесе одговарајућа решења како се простор предвиђен за помен мртвима не би могао користити за скрнављење осећања ожалошћених, односно за политички мотивисане нападе на покојнике. Главни уредник и редакцијски колегиј жале што је до тога дошло у јучерашњем броју „Политике”. Потпуно независно од тога ко је коме на овим просторима упропастио живот, простор резервисан за читуље требало би користити онако како се то увек у „Политици” чинило: за жаљење мртвих. Неко ће, с правом, рећи да су и читуље у којим се Милошевић оплакује такође дубоко политичке читуље. И заиста, у јучерашњој „Политици” објављена је, примера ради, читуља у којој се Милошевић назива „првим човеком који се супротставио страном окупатору”. Наравно да је реч о дубоко политичкој поруци и наравно да не може бити говора о томе да се, у свету чињеница, Милошевић „први” било коме супротставио. Али такав је свет читуља, пун најбољих деда на свету, најплеменитијих мајки и најбољих синова и кћери. О мртвима се у читуљи лепо говори.

А у „Политици” данас постоји и те како много простора за изражавање најразличитијих политичких ставова. Историја ће тек изрећи суд о Милошевићевој ери, али то не значи да ми данас морамо да чекамо суд историје. Наш суд наћи ћете на предњим страницама листа. Не у читуљи.

Љиљана Смајловић
главни и одговорни
уредник „Политике”

<{POST_SNAPBACK}>




Glupost, konfuznost, nepristojnost, pristrasnost, neprofesionalnost....nastaviti po zelji