Jump to content


Photo

SLADOLED


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#1 slobica

slobica
  • Members
  • 15 posts

Posted 04 March 2006 - 21:58

Da li je istina da su Delta sladoledi nacisto pukli?

#2 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 04 March 2006 - 22:10

Da li je istina da su Delta sladoledi nacisto pukli?

<{POST_SNAPBACK}>


Što se mene tiče nikad nisu ni bili ništa posebno. Jebeš firmu kad mi je najbolji bio lolipop za dvaes kinti.

#3 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 04 March 2006 - 22:17

Grcku kompaniju Delta sladoledi je kupio Nestle pre par meseci tako da su sada vlasnici i ove fabrike u Batajnici cini mi se...

#4 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 05 March 2006 - 11:49

Što se mene tiče nikad nisu ni bili ništa posebno. Jebeš firmu kad mi je najbolji bio lolipop za dvaes kinti.

Делтини сладоледи су били најбољи док Фриком није продат.

Бест и Топ Ган су одлични сладоледи, изузетно кремасти. Стварно не видим зашто мислиш да су "ништа посебно". Фрикомови тог ранга су ипак били за нијансу лошији. Тек од како су се појавили Максимо и Кингови, Фриком је дошао у ранг Делте.

Пробала сам и Санове и Алђидине, сви су неупоредиво лошији (сем Алђидиног Магнума који је убедљиво најбољи од свих тих "великих, скупих на штапићу").

#5 Caligula

Caligula
  • Members
  • 98 posts

Posted 05 March 2006 - 12:54

Slažem se da su da su Deltini sladoledii bili najbolji a posebno Top Gun ali dobro svako ima neki svoj kus.

#6 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 06 March 2006 - 01:46

Стварно не видим зашто мислиш да су "ништа посебно". Фрикомови тог ранга су ипак били за нијансу лошији.

<{POST_SNAPBACK}>


Mnogo su mi "klasični". Čokolada, lešnik, blabla, nem' pojma, kad god otvorim frižider, kapri je neminovnost u moru prosečnosti. Tamanio sam Top Gun, ali šta znam, dosadili su mi brzo.

Ako se iko seća, "cmok" je nešto najbolje što sam lizao u poslednje vreme. :) A i bio je poprilično jeftin, 25 kinti čini mi se, tako da sam uvek zemao po dva komada. Ananas i Višnja kao "okvir" za vanilu, mmmm, drooliiiiing...

Ali..

Jel sonata, ono kao rolat? Pa to je fenomenalno. ZA 100 i preko dinara, leti pazarim pa u parkić na klupu i gustiram kao car. :wub:

#7 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 06 March 2006 - 01:50

Tamanio sam Top Gun, ali šta znam, dosadili su mi brzo.

Поготово од кад се појавио Maximo. Не зна се да ли је бољи са шумским воћем или лешник/чокада кремом. Глглглглг... :(

Ako se iko seća, "cmok" je nešto najbolje što sam lizao u poslednje vreme. :s_w: A i bio je poprilično jeftin, 25 kinti čini mi se, tako da sam uvek zemao po dva komada. Ananas i Višnja kao "okvir" za vanilu, mmmm, drooliiiiing...

Зар је то било летос? 0:) Ја се сећам Цмока из периода пре једно 10-15 година. :huh:

Jel sonata, ono kao rolat? Pa to je fenomenalno. ZA 100 i preko dinara, leti pazarim pa u parkić na klupu i gustiram kao car.  :wub:

Јесте, то је то, али од како је Фриком продат то више није у понуди. :s_w:
Или је ово на шта ја мислим ипак било "Vienneta". :)

#8 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 06 March 2006 - 02:10

Зар је то било летос?  :) Ја се сећам Цмока из периода пре једно 10-15 година.  0:)


Nije, ima dve godine ja mislim od kada se prvi put pojavio. Dva leta, tj. Nešto ga je bilo manje pred kraj poslednjeg leta, ne bih znao zašto jer je preterano dobar.


Јесте, то је то, али од како је Фриком продат то више није у понуди.  :(
Или је ово на шта ја мислим ипак било "Vienneta".  :wub:


Jeste, Vienneta, a mislim da je sada sonata. :huh:

Ima u svakom slučaju.

#9 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 06 March 2006 - 02:11

Kad trazite sladoled od vanile, i kad vidite na sladoledu one male crne tackice, onda mozete znati da je koristena prava vanila, to jest ona crna zrnad iz vanilinig drveta.
Takve sam vanila sladolede dobijao obicno uvek u Italiji, a u drugim zemljama sporadichno.

#10 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 06 March 2006 - 02:12

Kad trazite sladoled od vanile, i kad vidite na sladoledu one male crne tackice, onda mozete znati da je koristena prava vanila, to jest ona crna zrnad iz vanilinig drveta.
Takve sam vanila sladolede dobijao obicno uvek u Italiji, a u drugim zemljama sporadichno.

Нема тога у земљи Србији. :wub:

#11 mile curcic

mile curcic
  • Members
  • 10,837 posts

Posted 06 March 2006 - 02:17

Нема тога у земљи Србији.  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


Verovatno da ima.
Rec je o tome da je pravljenje sladoleda (a i svega ostalog, pitja recimo) sa ekstraktima daleko jeftinije. Dakle, trziste mora da opravda koristenje pravih sirovina tako sto ce biti spremno vishe da plati za takav proizvod.

#12 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 06 March 2006 - 02:20

Trol:

Ako ikada odem u Italiju, ješću sladoled od zove, i biće to najbolja vanila koju sam ikada pojeo. :wub:

Troll of.

Inače, Vanila mi je 5 klasa ispred čokolade, čoko moko sa svojom jeftinoćom tijekom celog mog života totalno me je zasitio ukusa iste.

I OBOŽAVAM sladoled na točenje, ali kad je pravi ili ti "mlečni" ali su takvi primerci prava retkost. Prošlog leta sam pojeo jedan na terazijama, lepši ukus ima stiropor umočen u orandž đus.Znači, katastrofa.

#13 Zeka Peka

Zeka Peka
  • Members
  • 3,687 posts

Posted 06 March 2006 - 02:27

Rec je o tome da je pravljenje sladoleda (a i svega ostalog, pitja recimo) sa ekstraktima daleko jeftinije. Dakle, trziste mora da opravda koristenje pravih sirovina tako sto ce biti spremno vishe da plati za takav proizvod.

Па управо то. Сигурно се штапићи ваниле неће стављати у сладолед за широке народне масе јер би то драстично дигло цену, а раји је важно само да је "сладолед".

#14 Kick in the eye

Kick in the eye
  • Members
  • 176 posts

Posted 06 March 2006 - 13:19

Ja jedem skoro iskljucivo Deltine sladolede, izmedju ostalog i iz bezbednosnih razloga. Preuzimanjem od strane Nestle-a, mislim da mi potrosaci mozemo samo da dobijemo.

#15 CallCenter

CallCenter
  • Members
  • 1,892 posts

Posted 06 March 2006 - 13:38

Deltin MEGA je bio prvi p_r_a_v_i sladoled na ovim prostorima.

As far as I am concerned. :wub: