Jump to content


Photo

Solidarnost sa bratskim Beloruskim narodom


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
406 replies to this topic

#1 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 15 February 2006 - 18:35

Budimo solidarni...Ljudi imaju izbore, mislim ono...Elem, evo sta mi stize na mail (ko sve ima moj mail,ljudi moji...), pa rekoh, znam da ima zainteresovanih za belorusku temu na ovom forumu, pa se, deco, provodite. Za sadrzaj pisma nisam odgovoran, al mi je bas zao, moram reci, sto kod nas nema protesta ispred beloruske ambasade.

---------------------------------------------------------------------------------

Dragi prijatelji,postovane kolege i koleginice,

Kada smo 5. oktobra na biralistima i na nasim ulicama izvojevali sansu da uspostavimo demokratski rezim, mislili smo da je to bio ogroman uspeh u borbi sveta za ustolicenje demokratije kao nesavrsenog, ali najboljeg postojeceg sistema. I bili smo u pravu! Koliko smo u tome uspeli, vreme ce pokazati.
Ali jedno smo smetnuli s uma. Demokratija, kao sistem vrednosti i sloboda, jos nije u potpunosti pobedio. Nije pobedio u celom svetu, ali ni u celoj Evropi! Cak i na kontinentu koji je izneo ovu ideju, i dalje postoji autoritatorna drzava koja gazi sve principe modernog sveta! Ta drzava jeste Belorusija, drzava u kojoj 10 miliona ljudi zivi bez osnovnih ljudskih prava, bez posla, bez nade, bez buducnosti ! Belorusija u kojoj se zatvaraju univerziteti “ koji nisu potrebni”. Belorusija u kojoj milioni zive na granici egzistencije.
Belorusija u kojoj je 10 miliona ljudi talac jednog coveka!
Zato ce se sutra, tj. 16.02.2006. odrzati demonstacije u mnogim evropskim metropolama ispred ambasade Belorusije u kojoj ce se izraziti protest protiv diktature, za demokratiju! Kod nas se, nazalost, takav vid protesta nece odrzati, ali vas zato, kao odgovorne gradjane i gradjanke pozivam da se prikljucite on-line peticiji koja vazi do pocetka izbora:

PROTEST
PROTIV Lukasenka
ZA Belorusiju!

Ova peticija je otvorena od trenutka kada su u Belorusiji raspisani predsedniki izbori i za sad postoji samo na ceskom jeziku! Molim Vas, pridruzite joj se u ime zajednicke borbe za ljudska prava! Pokazite svoju solidarnost!
Kliknite na link:
http://belorusko.xf.cz/petice.php

Uputsvo:
Jmeno a primeni: upistite svoje ime i prezime
e-mail:
Adresa(mesto): upisite grad iz koga ste

Odgovorno!

//potpis autora pisma je cenzurisan. Al cuj, odgovorno!
-------------------------------------------------------------------------------------

#2 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 15 February 2006 - 18:37

ja se, naravno, potpisao!

#3 Jasa Tomic

Jasa Tomic
  • Banned
  • 319 posts

Posted 15 February 2006 - 19:31

Puna podrška Lukašenku.
On i Čavez su najdosledniji borci protiv globalizma.

http://president.gov.by/eng/

"Being the President, I sometimes have to take unpopular decisions. I know that I will not be liked because of that. But my objective is to urge everybody to love the country where we live and respect the authorities which have never abandoned the people in grief. One cannot but agree that whatever happened there was immediate response from the authorities. To protect people is my main job. It is to serve this purpose that I've been hired by the nation."

Alexander Lukashenko

:wub:

#4 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 15 February 2006 - 20:34

ma ne ulazim u te rasprave (o tome sam dao svoje misljenje na topicu o rusiji) al volim da podrzavam beznadezne projekte. uvek navijam za slabije, Jaso, jebiga.
Hasta victoria la siempre!

#5 Jasa Tomic

Jasa Tomic
  • Banned
  • 319 posts

Posted 16 February 2006 - 11:50

Imaš pravo, totalno beznadežna (i NEPISMENA) peticija.
Lukašenko ima 80% podrške gradjana, prema najnovijim anketama, a država Belorusija ove godine beleži najveći privredni rast u Evropi.

#6 lobozinho

lobozinho
  • Members
  • 761 posts

Posted 16 February 2006 - 12:14

Jaso, predlazem ti da se onda preselis u Pinsk, Svir ili Mogilov kad je tako dobro. Posetio sam proslog proleca kolhoz u Sviru, i ponovo su prebacili normu!

Lukasenko je sitni diktator u najgorem smislu te reci.

Edited by lobozinho, 16 February 2006 - 12:15.


#7 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 16 February 2006 - 12:38

Nisam siguran da se Lukašenko tako lako može otpisati kao sitni diktator. Ako je diktator onaj čovek koji u svojoj zemlji ne dozvoljava "tržišne slobode" kao što je sloboda kreditiranja sa reketaškim deviznim klauzulama (i druge sitne i krupne radosti koje nama, "pobednicima tranzicije", priređuju komercijalni hohštapleri i marketinški ološ), onda sam za diktaturu.

#8 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 16 February 2006 - 13:03

Malo (dobronamerno) upozorenje: ko planira ili misli da ima mogucnost da ode u Belorusiju i radi sa bilo kakvom opozicionom strukturom tamo, bolje da ne potpisuje bilo kakvu peticiju ove vrste. Kod njih KGB ('ladno seljaci nisu ni ime promenili) radi u 16! Vratice vas jos u Moskvi nazad (potpuno objedinjene sluzbe).

Ja sam isao 2001 tamo da radim na profilu jednog opozicionog predsednickog kandidata, sa do jaja razradjenim cover up-om (gistro "susreti pravoslavne omladine" 0:) ), udjem u zemlju, odradim neke sastanke po Minsku bez problema, proputujem malo po unutrasnjosti, vratim se u Minsk da letim nazad i tu nas pokupi njihova sluzba. Naravno, odrukala nas ta neka "opozicija" iz unutrasnjosti :wub:
Ocekivali smo to manje vise, znali smo da smo praceni poslednji deo puta (mozda i ranije) ali me iznenadilo kad su mi na moje diplomatsko-srpsko-belorusko-bratsko sa cover-om pokazali moje ime sa srpske (!!!) liste nepozeljnih :huh: 'Ladno im je SMrad exportovao sve liste politicki hapsenih :s_w:

Tako da ko ima mogucnost da radi sa tim jadnim narodom tamo, bolje da ne potpisuje, vise ce im pomoci da udj u zemlju i ohrabri ih nego da bude jos jedno ime na listi :(

ps. Jado Tomicu, tebi mogu da pomognem oko preseljenja tamo. Imas brate "antiglobalizam" na -30C sa sve 2000 bojevih glava, kakav ni drug ti Lenjin nije mogao da zamisli. Imas i jedno 10tak slucajeva "Curuvija" i 30tak "Stambolica" , "Gazimestanski" jaku podrsku predsedniku i istinsku ljubav "velikog brata", privredni rast kako sam kazes kome sada samo Kuba moze da parira, ma raj za vas "antiglobaliste" :)

#9 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 16 February 2006 - 13:19

Ja sam isao 2001 tamo da radim na profilu jednog opozicionog predsednickog kandidata, sa do jaja razradjenim cover up-om (gistro "susreti pravoslavne omladine"


A zašto si to radio? Jesi li strašno ponosan na sebe zbog toga što si se mešao u tuđa posla, u tuđe političke izbore? Uostalom, kako se bira režim protiv kojeg ćeš se boriti? Po ideološkoj bliskosti sa njegovim neprijateljima, po trenutnoj modi, po mogućnosti da se nešto promeni ili po staroj dobroj - direktivi?

Zašto nisi išao u Saudijsku Arabiju - tamo seku ruke ljudima?

Zašto ne Paragvaj?

..

Baviš se revolucionarnim aktivnostima, lažeš, ulaziš u zemlju "inkognito" i baviš se politikom među ljudima koji te za to nisu izabrali - tvoja "baza" bio je nekakav capacity-building trening - i čudiš se što su te skembali?

Kako bi se ti osećao kada bi kod nas video neke čudne, anonimne likove iz Poljske koji glume političare i mešaju se tamo gde ih nisu zvali?

Jebala vas CIA i revolucionarne franšize. Ako Belorusima zasmeta Lukašenko, skinuće ga sami i bez nadobudnih izvoznika liberalizma.

#10 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 February 2006 - 13:20

Da, jedna devojka sto je radila za NDI rece mi da im nisu dali ni da udju u zemlju, nego su treninge drzali u Poljskoj.

No, ja tesko da cu ici bilo kuda, a kamoli u Belorusiju, tako da mogu slobodno da se *urcim.

#11 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 16 February 2006 - 13:21

a, jedna devojka sto je radila za NDI rece mi da im nisu dali ni da udju u zemlju, nego su treninge drzali u Poljskoj.


Šmrc. Jadni siroti aktivisti.

#12 Zabalujev

Zabalujev
  • Members
  • 5,315 posts

Posted 16 February 2006 - 13:25

ma aferim, Vasudeva, slazem se ja sa tvojim pisanijem. dobra je kinta u izvozu demokratije, al sta ces, ako nemas NJEFT ili pa nuke nece suvise da se trude oko tebe. nego dobijes Srbiju kakva je danas,

#13 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 16 February 2006 - 13:31

Načelno se protivim izvozu demokratije. Prevrne mi se želudac kada se setim "otporaša"...kasta nedodirljivih kojoj ne trebaju saradnici nego poslušnici...ideološki vrtirepi...političke neznalice sa znanjem PowerPointa i tim buildinga koji su svoj program gradili na nepismenoj ksenofobiji "Mi nećemo da Srbija bude sultanija" (misleći valjda na sultanat)...u Beogradu su sedele vođe, nepristupačne i arogantne, a u provinciji su posao odrađivali neuravnoteženi jurodivi likovi. Prebrojavanje modrica, cviljenje...budalaste zamisli (povezivanje koncerta Laibacha sa Otporom - Slovenci ih ismejali!!!), maligni građanski nacionalizam...sve veštačko kao BigMac.

Donirani aktivizam nije legitimna politička opcija, nego oruđe kolonijalizma.

Edited by vasudeva418, 16 February 2006 - 13:33.


#14 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 16 February 2006 - 13:51

A zašto si to radio? Jesi li strašno ponosan na sebe zbog toga što si se mešao u tuđa posla, u tuđe političke izbore? Uostalom, kako se bira režim protiv kojeg ćeš se boriti? Po ideološkoj bliskosti sa njegovim neprijateljima, po trenutnoj modi, po mogućnosti da se nešto promeni ili po staroj dobroj  - direktivi?

Zašto nisi išao u Saudijsku Arabiju - tamo seku ruke ljudima?

Zašto ne Paragvaj?

..

Baviš se revolucionarnim aktivnostima, lažeš, ulaziš u zemlju "inkognito" i baviš se politikom među ljudima koji te za to nisu izabrali - tvoja "baza" bio je nekakav capacity-building trening - i čudiš se što su te skembali?

Kako bi se ti osećao kada bi kod nas video neke čudne, anonimne likove iz Poljske koji glume političare i mešaju se tamo gde ih nisu zvali?

Jebala vas CIA i revolucionarne franšize. Ako Belorusima zasmeta Lukašenko, skinuće ga sami i bez nadobudnih izvoznika liberalizma.

<{POST_SNAPBACK}>

Izvini, a sto si se ti navrzo na mene i u cemu je tvoj problem? Poslednji put kad sam ti odgovorio (kako zasluzujes) dobio sam ban do pre neki dan.
Ja idem tamo gde me zovu i gde mogu da pomognem.
U konstalaciji o kojoj pricamo, a u kojoj smo se i mi pre 2000 nalazili, na q-rac su mi najvise isle 2 krajnosti - ti koji kazu da ako srbima ne odgovara SMrad, oni ce ga sami skinuti, kao i "prepametni" Slovacki/hrvatski aktivisti (ne Poljski, a koji su dolazili ovamo za tvoju informaciju) koji znaju tacno kako treba napraviti kampanju. Da nisam ni od jednih ni od drugih u slucaju jadnih Belorusa, ti nisi zasluzio da ti dokazujem (svojim tadasnjim izvestajima) jer mi danas na q-rac posebno idu hijerarhijski (i naravno politicki) marginalni ligaski frustrati koji su izgubili svaki politicki diskurs, pa napadaju koga stignu.

Da se nadovezem na Zabalujev turcizam - sikter, Vasudeva! :wub:

JUST FOR THE RECORD (posto videh da si pisao o tome u medjuvremenu): Na q-rac mi idu i priuceni otporasi, koji zaista rade ono sto si rekao da rade ali isto tako mi idete i vi koji zbog njih generalizujete sve ostale!

Edited by Vasili Zajcev, 16 February 2006 - 13:56.


#15 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 16 February 2006 - 14:07

Nisam se navrzao na tebe, ako to misliš - izvini...

Nego: poznavao sam gomilu otporaša koji su ušli u priču čista srca. I smatram da su kompletno, stopostotno izmanipulisani.

I da ukinem ovaj lični ton: verujem da su tvoje akcije bona fide usmerene ka boljitku Belorusa. Ako sam ostavio drugačiji utisak, izvinjavam se iskreno i duboko.

Međutim:

Demokratija se ne uči na seminarima, čoveče - demokratija nije marketinška igra!
Demokratija se ne može uterivati spolja, ne može se uvoziti i izvoziti.

hijerarhijski (i naravno politicki) marginalni


Verovatno misliš da sam partijiski orijentisan, i da sam kompleksiran zbog nedostatka nekih bednih politikantskih satisfakcija na ličnom planu. Za tvoju informaciju: nisam orijentisan ni prema jednoj opciji koja danas postoji u Srbiji, i to nije veštački ekvilibrijum - mislim da bolje opcije mogu postojati, ali da sada niko u Srbiji ne zaslužuje ni pola glasa.

gde mogu da pomognem.


Kao u Ukrajini? Samo je napravljen totalni svinjac: da bi se skinuo proruski element doveden je čovek koji se ponosi skinhedsima u svojoj stranci. Prvi premijer bila je ženturača koja se vozi u zlatnom Boingu, i koja je sa svojih deset, sve noseći buriće sa gorivom, zaradila 5.000.000.000. dolara.

Ne, ne možeš da pomogneš. Ne na taj način. Ne preko interneta, ne kroz prozor mini busa, ne u konferencijskim salama, ne na treninzima. Moraš živeti u nekoj zemlji da bi je razumeo.