Jump to content


Photo

Da li bi drzava SRJ (Srbija) trebala pomoci Milosevicu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#31 Gandalf

Gandalf
  • Members
  • 7,553 posts

Posted 04 April 2002 - 23:12

Ko pobi onolike Rugovine ljude? Bota Sot (dnevnik pod kontrolom LDK) tvrdi da su u pitanju ekstremni levičari (marksisti-lenjinisti)!

Ona tri tipa iz Podujeva, koje je KFOR uhapsio pre nekih mesec dana, su iz SHIK-a! Jedan od njih je i komandant SHIK-a za područje Podujeva (OVK-ova Operativna zona Lab)!

Koja se frka digla oko njih, demonstranti su se u centru Prištine sukobili sa KFOR-om (čak su nazvali KFOR okupatorom)!

#32 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 04 April 2002 - 23:46

Polako,polako.Zagreb je 1941.g. sa cvecem i podignutom rukom pozdravljala Nemce.Na kraju je ta ruka samo mahala,otpozdrav...Ne vidis li analogiju...

#33 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 April 2002 - 00:35

?

#34 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 05 April 2002 - 00:44

Gandalf:
Ko pobi onolike Rugovine ljude? Bota Sot (dnevnik pod kontrolom LDK) tvrdi da su u pitanju ekstremni levičari (marksisti-lenjinisti)!

Ona tri tipa iz Podujeva, koje je KFOR uhapsio pre nekih mesec dana, su iz SHIK-a! Jedan od njih je i komandant SHIK-a za područje Podujeva (OVK-ova Operativna zona Lab)!

Koja se frka digla oko njih, demonstranti su se u centru Prištine sukobili sa KFOR-om (čak su nazvali KFOR okupatorom)!      

Za vase informisanje mnogi Albanci ne uzimaju za ozbiljno " Bota Sot".
Niko jos nema cvrstih dokaza ili uopste ko ih je ubijao,a najveca sumnja Albanaca je da ipak neko treci :wink:

#35 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 05 April 2002 - 07:57

Opet neko treci ?
Ajde molim te Prishtinasi reci, ima li nesto na Kosovu trenutno nesto sto ne valja a za sta su Albanci sami odgovorni ?
Gandalfove izjave mi se cine verodostojnije kao sto rekoh ne zbog dokaza vec zbog logike i statistike. Osim toga on mi izgleda manje nacionalno zaslepljen od tebe. I kad kaze da je video te crnokosuljase verujem mu na rec i jezim se.

#36 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 05 April 2002 - 09:21

Da li Ti je jasnije malo Dragane?Moja bitka je za istinu ostale sam manje-vise dobio?Ne znam gde si video razmimoilazenja?

#37 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 05 April 2002 - 13:37

Dragan:
Opet neko treci ?
Ajde molim te Prishtinasi reci, ima li nesto na Kosovu trenutno nesto sto ne valja a za sta su Albanci sami odgovorni ?
Gandalfove izjave mi se cine verodostojnije kao sto rekoh ne zbog dokaza vec zbog logike i statistike. Osim toga on mi izgleda manje nacionalno zaslepljen od tebe. I kad kaze da je video te crnokosuljase verujem mu na rec i jezim se.

Pa onda Dragane izjasni mi ovo,u vezi cega konstatiras da sam nacionalno zaslepljen???
I jedva cekas da se okacis za jednu rec i onda da ispucas rafal.
Ne kazu za nista Napad je najbolja odbrana
I normalno Gandalfove izjave su verodostojnije,jer prvo on je Srbin i drugo zivi u Kosovoskoj Mitrovici,jel li???
Zao mi je da ti kazem,ali se varas mnogo.:smile:

#38 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 05 April 2002 - 14:34

Prvo ne zelim niti da napadam, niti da se branim.
Drugo ne interesuje me sta je i odakle je Gandalf, niti sta si i odakle si ti.

Ono sto vidim na OVOM FORUMU je da kad god se pomene nesto sto se desava SADA na Kosovu nista nije razjasnjeno. Niti se zna ko koga ubija niti zasto. Sve se nesto sumlja - kao da vam je Kostunica rod rodjeni.
Evo ovde u Svajcarskoj su javili neki pouzdani mediji da je pre godinu dana 3. po redu (po popularnosti i biracima) Albanski politicar sa Kosova, kome na zalost neznam ime, isao u 3 sata po pomoci u posetu nekoj prijateljskoj familiji (isto Albanci) sa sve drustvom i bombama. Posle kraceg ali zesceg razgovora i nekoliko povredjenih razisli su se.
Sta kazes ti na to ?

#39 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 05 April 2002 - 14:57

[quote]
Dragan:
Prvo ne zelim niti da napadam, niti da se branim.
Drugo ne interesuje me sta je i odakle je Gandalf, niti sta si i odakle si ti.

Ono sto vidim na OVOM FORUMU je da kad god se pomene nesto sto se desava SADA na Kosovu nista nije razjasnjeno. Niti se zna ko koga ubija niti zasto. Sve se nesto sumlja - kao da vam je Kostunica rod rodjeni.

To mislim da valja i za vas u Srbiji.
A nadam se da ce,i bice razjasnjeni svi slucajevi,ali nazalost kako Kosovo jos otvoreno da udju svakakvi ljudi bice tesko.


Evo ovde u Svajcarskoj su javili neki pouzdani mediji da je pre godinu dana 3. po redu (po popularnosti i biracima) Albanski politicar sa Kosova, kome na zalost neznam ime, isao u 3 sata po pomoci u posetu nekoj prijateljskoj familiji (isto Albanci) sa sve drustvom i bombama. Posle kraceg ali zesceg razgovora i nekoliko povredjenih razisli su se.
Sta kazes ti na to ?

Da znam za taj dogadjaj,i to se desilo zbog tog inata i ponosa ,koji nije samo nasa osobina :smile:,ali samo da dodam da u svim drustvima dogadjaju se takve stvari,pa i kod vas ako se ne varam.

I jos nisi mi odgovarao na moje pitanje!!

#40 Bbuna

Bbuna
  • Members
  • 157 posts

Posted 05 April 2002 - 14:58

Ee moj Dragane,
pa naravno da nije razjasnjeno ono sto se desava na Kosovo. Isto je i kod vas, u Srbiji.
Majke mi, imas prava. Ovi nasi politicari ko da su rodjeni od te jedne iste majke.
Daj Boze, da mi budeme pametniji.

Sad: Kad kazes treci po redu (za onog politicara) treba da znas da treca po redu je srpska Koalicija "Povratak".
Inace, ono sto si cuo, istina je.
Sta kazemo mi na to? Pa valjda ne mozemo kazat: Bilo je lepo. Eh!

#41 Bbuna

Bbuna
  • Members
  • 157 posts

Posted 05 April 2002 - 15:01

PRISHTINASI: Pershendetje. Edhe une jam Prishtinase.
Tung!

#42 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 05 April 2002 - 15:15

A koje je bilo tvoje pitanje Pristinasi ?
Da Gandalfu verujem vise jer je Srbin ?
Odgovor je NE.
A da si malo bolje citao tekstove koje sam napisao mogao si to i ranije da shvatis.
Nego kako se vi na Kosovu odredjujete u odnosu na Evropu i njena, sto bi rekao ZoZa i sveti Nikolaj djavolsko-materijalisticka, dostignuca kao sto su demokratija, ljudska prava, zastita manjina i sl.
Eto bas pre neki dan sretoh jednu poznanicu sa Kosova. Posle par recenica rece mi uplakana da nezna sta da radi. Ima 17 godina i roditelji hoce da je udaju za nekog starijeg coveka sa Kosova koga u zivotu nije videla pa nezna sta da radi. Da bezi ili da se pokori.
I jos jedno malo pitanje. Koliko treba vremena da prodje da bi se prestali vaditi i pravdati na Srbe za greske koje su imanentne vasem narodu i vasem sistemu ?

PS
I jos samo jedna mala primedba na specificnost onoga kako pisete (vidi dva posta gore). Vecina nas na ovom forumu je za ostro osudjivanje zlocina koji su se desili i koja se desavaju i pri tome smo dosli do zakljucka da nije fora vaditi se na foru "i kod vas je isto ili gore" ili "a sta su oni radili nama". Ako vam je do takvog razgovora idite na serbiancafe (doduse i ovde imate par primeraka). Sto bi rekao condor nacionalisti svih strana se jako dobro razumeju i kompatibilni su.

[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-04-05 16:21 ]

#43 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 05 April 2002 - 16:06

Dragan:
A koje je bilo tvoje pitanje Pristinasi ?
Da Gandalfu verujem vise jer je Srbin ?
Odgovor je NE.
A da si malo bolje citao tekstove koje sam napisao mogao si to i ranije da shvatis.
Nego kako se vi na Kosovu odredjujete u odnosu na Evropu i njena, sto bi rekao ZoZa i sveti Nikolaj djavolsko-materijalisticka, dostignuca kao sto su demokratija, ljudska prava, zastita manjina i sl.
Eto bas pre neki dan sretoh jednu poznanicu sa Kosova. Posle par recenica rece mi uplakana da nezna sta da radi. Ima 17 godina i roditelji hoce da je udaju za nekog starijeg coveka sa Kosova koga u zivotu nije videla pa nezna sta da radi. Da bezi ili da se pokori.
I jos jedno malo pitanje. Koliko treba vremena da prodje da bi se prestali vaditi i pravdati na Srbe za greske koje su imanentne vasem narodu i vasem sistemu ?

PS
I jos samo jedna mala primedba na specificnost onoga kako pisete (vidi dva posta gore). Vecina nas na ovom forumu je za ostro osudjivanje zlocina koji su se desili i koja se desavaju i pri tome smo dosli do zakljucka da nije fora vaditi se na foru "i kod vas je isto ili gore" ili "a sta su oni radili nama". Ako vam je do takvog razgovora idite na serbiancafe (doduse i ovde imate par primeraka). Sto bi rekao condor nacionalisti svih strana se jako dobro razumeju i kompatibilni su.

<!--message edited --><font size=-1>[ Izmena poruke: Dragan na dan 2002-04-05 16:21 ]</font>

Kao sto se vidi nikako da se razumemo.
U vezi pitanja citiracu jos jednom "U vezi cega konstatiras da sam nacionalno zaslepljen ?"
Razlog sto ucestvujem u ovom forumu je,jer se moze ljudski razgovarati.
Drugo mora se malo i procitati i drugi postovi da se daje neka mala konstatacija u vezi te osobe.
A ne da skocis pre nego sto kazes Opa.
Pa hebi ga i kod nas i kod vas ima iste stvari sto se dogadjaju,nemoj to poricati.
Jer ipak nijedan nismo od tih nebeskih naroda ko sto si rekao sam.

#44 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 05 April 2002 - 16:22

Moguce je da sam prenaglio u oceni, koja u ostalom i nije bila tako drasticna.
- covek ti kaze video je vase crnokosuljase - ti kazes ma nije to to
- kazes Albanci ne uzimaju "Bota Sot" ozbiljno a ovde u Svajcarskoj je jako popularan (iako su tolerantni Svajcarci bili, a mozda su to i uradili?, pred zabranom istog zbog raspirivanja nacionalne mrznje
- ja ti kazem da je u poslednjih godinu dana ubijeno 1000 Srba na Kosovu - a ti hoces valjda da kazes (kao sto su i Sloba&Co) da su ih Srbi ubili da bi bacili ljagu na Albance ?! Lepo je rekao jedan vas poznati novinar (neznam mu nazalost ime jer malo pratim sta se kod vas dogadja - znam samo da je Albanac, da je poznat, da se borio za nezavisno Kosovo): "kad ponestane Srba onda cemo doci mi na red" - sto se i obistinilo jer su mu posle i pretili kao izdajniku...
- kazes da hoces da razgovaras a na postavljena pitanja ne dajes SVOJE misljenje - zasto mi se cini da kod vas jos uvek radi neki Albanski RTS ?
Priznajem da nisam pratio tvoje postove (kao uostalom skoro citav ovaj deo ovog foruma) ali ima nesto sto me i u najmanjim kolicinama iritira kod nekih tvojih sunarodnika (alergija neka valjda). Pisi jos pa cu ti reci da li i ti spadas u te.
Pozdrav.

#45 Prishtinasi

Prishtinasi
  • Members
  • 2,139 posts

Posted 06 April 2002 - 03:19

[quote]
Dragan:
Moguce je da sam prenaglio u oceni, koja u ostalom i nije bila tako drasticna.
- covek ti kaze video je vase crnokosuljase - ti kazes ma nije to to

Ja sam se zezao malo,ako ih je video pa sta.Ako ti je smisao humora drugi,onda nije moja krivica,mozda tamo u Svajcarskoj je vise ozbiljnija atmosfera.
Svaka zemlja mora da ih ima.Ni ti ni ja ne znamo dali su oni ubili nekog ili ne.Jel tako ?


- kazes Albanci ne uzimaju "Bota Sot" ozbiljno a ovde u Svajcars

koj je jako popularan (iako su tolerantni Svajcarci bili, a mozda su to i uradili?, pred zabranom istog zbog raspirivanja nacionalne mrznje

Ja ti rekao posto imam malo vise znanja o tome,posto pratim druge forume,narocito one albanske,i jos imam misljenja mnogo drugih :smile:,kao ti sto imas vise znanja o tome sta se dogadja u tvojoj zemlji,i u tvom pressu.Jel tako?

- ja ti kazem da je u poslednjih godinu dana ubijeno 1000 Srba na Kosovu - a ti hoces valjda da kazes (kao sto su i Sloba&Co) da su ih Srbi ubili da bi bacili ljagu na Albance ?!

Nije to tacno,mi smo govorili oko ubijenih politicira.Ipak ni ja ni ti nemamo cvrste dokaze ko ih je ubio.Jel tako ?


Lepo je rekao jedan vas poznati novinar (neznam mu nazalost ime jer malo pratim sta se kod vas dogadja - znam samo da je Albanac, da je poznat, da se borio za nezavisno Kosovo): "kad ponestane Srba onda cemo doci mi na red" - sto se i obistinilo jer su mu posle i pretili kao izdajniku...
- kazes da hoces da razgovaras a na postavljena pitanja ne dajes SVOJE misljenje - zasto mi se cini da kod vas jos uvek radi neki Albanski RTS ?

Albanski RTS.Ako je tako sam cu se pobrinuti da ga spalim,jer dosta mi je bilo jednog Milosevica.:smile:
I ako malo bolje gledas ja zivim u Londonu,i imam velik izbor novina,ne samo albanskih..I ko kod je to rekao,da cu mu ruku,za njegovu dalekovidnost
. :smile:


Priznajem da nisam pratio tvoje postove (kao uostalom skoro citav ovaj deo ovog foruma) ali ima nesto sto me i u najmanjim kolicinama iritira kod nekih tvojih sunarodnika (alergija neka valjda).


Valjda patimo od iste alergije,ali sa suprotnih strana.
Ali kako ja mislim,nasao sam lek za to,ili ignorancija ili pogledacu sa druge perspektive,i pokusacu da kazem da je pogresno.:smile:




Pisi jos pa cu ti reci da li i ti spadas u te.

Nemoj tako,plasis me.Necu moci zaspati


Pozdrav.


_________________
"I have but one lamp by wich my feet are guided,and that is the lamp of experience.I know no way of judging the future but by the past."

[ Izmena poruke: Prishtinasi na dan 2002-04-06 04:23 ]