Jump to content


Photo

Dobro veče, ovde Vesna Pešić


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
153 replies to this topic

#16 Ivan Car

Ivan Car
  • Members
  • 1,309 posts

Posted 26 January 2006 - 10:46

Pozdrav za Vesnu!

Svi se secamo cuvenih protesta na kojima je Vesna Pesic bila jedan od simbola gradjanskog bunta i svega onoga sto je predstavljalo antitezu Slobodana Milosevica. Zanima me, zbog cega Vesna niste za vreme delovanja DOS-a (mislim prvenstveno na period pre 5.10.) bili malo aktivniji i sta je razlog toga? Znamo da je Goran Svilanovic dosao na celo GSS-a ali to vas, cini mi se , nije sprecavalo da se aktivnije ukljucite u kampanju svrgavanja Milosevica i kasnije borbe za demokratizaciju Srbije.

Kada ste dosli pre izvesnog vremena iz Meksika, pojavili ste se sa najavom:"Imam ideje", sto je u prvi mah izgledalo ohrabrujuce. Ne vidim da ste se kasnije trudili da na odredjeni nacin te svoje ideje predstavite, vec ste u par navrata rekli da Vi ne zelite vise da se bavite politikom i da vas ona, kao takva, vise ne zanima. Sta Vas je dovelo do takvog razmisljanja i da li mislite da na taj nacin mozete podici narod iz apatije? Da li ste Vi za stvaranje nekog novog DOS-a i zasto Vam je blizi srcu (da kazem metaforicno) Boris Tadic od Cede Jovanovica? Da li ste zaista uvereni da Boris Tadic poseduje u sebi zelju za promenama koje su nam tako potrebne, i bez kojih ova zemlja ne moze istinski da krene na put evropskih vrednosti?

Edited by Ivan Car, 26 January 2006 - 10:50.


#17 marginalis

marginalis
  • Members
  • 56 posts

Posted 26 January 2006 - 14:20

Cuo sam da je ovih dana doslo do raskola izmedju LDP-a i GSS-a, tj da od zajednickog politickog nastupa nema nista.
Takodje sam cuo da ovaj raskol podrazumeva vas povarat u GSS i srpsku politiku na velika vrata.
Molim za komentar.

#18 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 26 January 2006 - 14:31

Veliki pozdrav za Vesnu!

Sta ona misli, ima li nade da Srbija u dogledno vreme postane normalna drzava, i kako bi se to moglo ostvariti?

#19 Steamroller

Steamroller
  • Members
  • 3,177 posts

Posted 26 January 2006 - 20:42

Nakon 5. oktobra da li je Srbiji i dalje potreban revolucionizam, ili se ciljevi sada mogu i moraju ostvariti prvenstveno diplomatskim vodjenjem politike? Ovo prventveno mislim na metode koje zastupa Cedomir Jovanovic u odnosu na Boris Tadica.

#20 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 26 January 2006 - 20:44

Pozdrav voditeljkama i uvaženoj gošći – Vesni Pešić. :wub:

Gđo Pešić, zanima me Vaše mišljenje o potpredsedniku GSS-a, Goranu Ješiću. Ima li Ješić potencijala da dođe na čelo stranke i da od GSS-a napravi respektabilnu progresivno-građansku opciju koja će samostalno i bez ikakvih problema moći da pređe cenzus i uđe u parlament.

Srdačan pozdrav,
Buum

#21 donbatan

donbatan
  • Members
  • 1,985 posts

Posted 26 January 2006 - 21:12

Да ли планирате да се активније укључите у политику пред наредне изборе?

Да ли се осећате лично одговорном за промашаје после 5.октобра?

Да ли неко од актуелних политичара ужива вашу безрезервну подршку?

Велики поздрав и хвала.

#22 fancy

fancy
  • Members
  • 7,551 posts

Posted 27 January 2006 - 09:35

Veliki pozdrav Vesni Pešić, prvoj dami srpske politike već dugi niz godina.

GSS je u zadnje 2-3 godine, od stranke koja je delovala kao "korektivni faktor" tzv 'većih' stranaka (nekad DS i SPO, zatim čitavog DOSa pa DS) i kao takva uvek bila blizu epicentra političkih događanja, završila na potpunoj periferiji političke scene Srbije. Da li je moguće da Vesnino veće angažovanje u GSS povrati stranku na nekadašnje pozicije..?

Lična nota:
U mračnim danima mobilizacija, skrivanja i bežanja pred pozivarima '91 i '92 u Beogradu, mom društvu i meni, Vesnin angažman i Centar za antiratnu akciju bili su jedino svetlo i ostrvo normalnosti u Srbiji. Hvala joj za to.

#23 Tasvi

Tasvi
  • Members
  • 10 posts

Posted 27 January 2006 - 11:08

Subota, 28. januara 2006 u 19h.
Pitanja za Vesnu Pešić možete postavljati od ovog trenutka.

<{POST_SNAPBACK}>


1. Da li moze da konkretno iznese razloge zasto ceda Jovanovic nije pozeljan partner na ovoj strani barikade. Mislim da bi bilo politicki "posteno" da neko sa ove strane jasno kaze zasto LDP i ljudi koji ga cine nisu "dobri" i kavi su zaista njihovi gresi.
2. Ako je verovati Danasu, gosp. Pesic je nedavno izjavila da je Kostunica samo kelner koji nosi pice u kafani a pravi gazda sedi u sobi pozadi. Moze li to malo detaljnije obrazlozi i kako je jedan mladi filozof postao tako mocna licnost.
Hvala unapred i srdacan pozdrav.

#24 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 27 January 2006 - 11:21

Pozdrav uvazenoj gosci, prvoj dami nase politicke scene.
I – nekoliko pitanja:

- Uzevsi u obzir vase iskustvo, da li mislite da se od postojecih politickih restlova moze sasiti pristojno odelo?

- Koji nas problem po vasem misljenju, ima prioritet nad ostalim. Imamo li mi uopste definisane prioritete?

- Da li su zene-politicari manje sujetne u odnosu na svoje muske kolege?
Da li vi licno posedujete odredjenu dozu tog „kvaliteta“?

#25 Ptteski

Ptteski
  • Members
  • 906 posts

Posted 27 January 2006 - 12:02

Najdublje postovanje Vesni, jednom od prvih i najvecih boraca za demokratiju u ovoj nasoj maloj avliji...
Hvala vam puno na gostovanju (kao i Cecama :wub: ).

Odgovorite samo na ono sto vam se svidja, a glupa i previse licna pitanja preskocite:

1.Kakav je bio osecaj, doci posle cetiri godine u Meksiku sa secanjem na jednu Srbiju, u ovu Kostunicinu?
2.Da li mislite da zavrseni posao (demokratizacije), vise ne deluje tako sigurno zavrsen?
3.Sa kim vidite sebe na listi na sledecim izborima?
4.Kakav je bio vas odnos sa g. Svilanovicem, posto je dobio stranacke izbore i da li mislite da je njegov put, kojim je vodio GSS bio dobar?
5.Da li ste za ili protiv smrtne kazne?
6.Nadovezujem se na gornje pitanje; Da li mislite da je kazna od 40 g. (ili sto je mnogo cesce do 20) za nekoga ko je u Hagu osudjen za najteze ratne zlocine (recimo ubijanja civila), pravedna?
7.Da li mislite da sudjenje Milosevicu ide u dobrom pravcu (da ispunjava svoj cilj suocavanja)?
8.Sta mislite o novopecenoj (naivnoj) tezi da su se radikali reformisali?
9.Za koga biste mogli da kazete da je bio vas najljuci politicki protivnik u vasoj karijeri, a ko najblizi saveznik?
10.Sta mislite o g. Samardzicu i g.Prokicu?
11.Sta vam nedostaje iz Meksika?
12.Sta je po vama, vas najveci uspeh, kao ambasadora?
13.Koga biste vi predlozili za vaseg naslednika u Meksiku?
14.Sta je po vama, bio uzrok raspada (neuspeha) DEPOSa i da li je tada propustena istorijska sansa (kao i 9. marta)?
15.Da li vidite slicnost izmedju DOSa i DEPOSa?
15.Koje jezike govorite?
16.Da li vam je zivot nekada bio u opasnosti (osim petog oktrobra)?
17.Sta mislite o potezima vlasti za rehabilitaciju svih antikomunistickih snaga od '41.?
18.Kako podnosite ove hladnoce :) ?
19.Da li vidite naznake da nasa politicka situacija podje Ruskim putem (ako vec nije)?
20.Da li ste zadovoljni radom gradskih vlasti u BG?
21.Sta mislite, danas, o bezocnom hapsenju g. Batica i da li mislite da je ostar protest vas i vasih kolega imao efekta na vlast?
22.Da li je g. Tadic, po vama, dobar predsednik i da li je ispunio vasa ocekivanja?
23.Opet da se nadovezem, da li je trebalo da nesto (bukvalno bilo sta) kaze u Srebrenici, kad je vec tamo otisao?
24.Kada biste sutra mogli da sastavite vladu, kako bi ona izgledala i sta bi joj bio glavni kurs?
25.Kakvu muziku volite i imate li vremena za bioskop ili pozoriste mozda?
26.Sablja za Karica? Korak napred za vladu, nazad za Karica ili dva napred, a tri nazad za sve nas?
27.Da li mislite da cela ova Anti-Karic akcija ima za cilj samo "disciplinovanje" Karica, a ne pravu akciju (s obzirom da je i pored petoro uhapsenih, on vrlo slobodan i dalje).
28.Posledice Rugovine smrti (da li ce ih biti i kakve ce biti po vama)?
29.Idealna Srbija za vas?
30.Kako se na nas gleda u Meksiku (ako znaju i gde smo 0:) )?
31.Kako vam se svidja ova ideja o komuniciranju nasih omiljenih gostiju emisije sa zajednicom?
32.Da li cete kupiti Pescanikov DVD, cim izadje :huh: ?

Hvala vam jos jednom na gostovanju i zelim vam sto veci i brzi uspeh u novom politickom delovanju, kao i da sto pre postanete, prva izabrana zena predsednica Srbije :( .

Edited by Ptteski, 27 January 2006 - 12:11.


#26 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 27 January 2006 - 13:11

Pitanje stiglo putem mail-a:

Razmišljam da se učlanim u LDP Čede Jovanovića, ali nisam siguran koliki je reformski potencijal ove stranke, i da li ona zaista može da napravi pomak na našoj političkoj sceni. Zato Vas molim za mišljenje, i to pre svega o ljudima koji je vode (izuzimam Čedu jer su njegovi stavovi poznati).
Unapred zahvalan.
Aleksandar Borić

#27 ModPescanik

ModPescanik
  • Members
  • 192 posts

Posted 27 January 2006 - 14:13

Zbog ogromnog broja pristiglih pitanja zatvaramo ovaj topic do sutra u 19h. Molimo za razumevanje.

Edited by ModPescanik, 27 January 2006 - 14:19.


#28 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 28 January 2006 - 10:13

- Da sada ima 25-35 godina da li bi otisla iz Beograda u inostranstvo da zivi?
Posted Image

<{POST_SNAPBACK}>


Ne bih otisla, mada je moja generacija imala daleko vise sansi u pogledu zaspoljavanja nego sadasnji mladi, pa nije lako suditi. Uvek sam zelela da zivim u svojoj zemlji, pa i kada gledam u nazad i imam pred sobom sve sto se ovde dogadjalo, opet bih ostala u Srbiji. Uostalom imala sam prilike da odem, pa nisam. Pri tom nikoga ne osudjujem ako je otisao, ili ima takvu nameru.

#29 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 28 January 2006 - 10:14

Zasto niste ostali posle petog oktobra u Srbiji ? Da li je lakse i vise opustajuce bio odlazak u centralnu Ameriku ???
Da li nije krsenjne bezbednosti ambasade ako ambasador, ma ko on bio, ima zivotnog saputnika stranog drzavljanina ??? (To nije samo kod nas slucaj)

<{POST_SNAPBACK}>


Ja nisam imala sta da radim u zemlji posle 5. oktobra u nekom politickom smislu. Ponude su dobijali predsednici stranaka i oni oko prerdsednika, a ja to nisam bila. Mozda, da sam ostala, ja bih nasla neko mesto koje bi mi odgovaralo. Recimo da budem Ombudsman, nesto protiv korupcije, negde gde bih mogla da kontrolisem sta rade oni koji su na vlasti. Sigurno nisam otisla zato so mi je CA lagodnija.

#30 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 28 January 2006 - 10:15

Da li mozete da mi obrazlozite zasto smatrate da treba podrzati Tadica a ne LDP ?

<{POST_SNAPBACK}>


Navodite za jednoga ime, a za drugoga stranku. Moja analiza pokazuje da nikada nismo uspeli da napravimo jednu relevantnu stranku, koja ima birace, na nasem politickom terenu, izuzev DS. Ona je jedina uspela da postane velika stranka. Oni koji se odvoje, uzmu koji procenat DS-u, ali nijedna nije postala velika stranka. Prosto u Srbiji nema dovoljno takvih glasaca. Sta je vazno da neko dobije 10 poslanika, ako moderna Srbija ne moze da preuzme vlast? Po mom misljenju je i Ceda trebalo da ostane u DS.