Jump to content


Photo

Dobro vece, ovde Marko Vidojkovic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
159 replies to this topic

#31 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 20 January 2006 - 14:22

Da li bi bio spreman da podrzis pokret za legalizaciju lakih droga?:wub:

<{POST_SNAPBACK}>



DA!!!! I ne samo to, mislim da u legalizaciji marihuana lezi recept za privredno izlecenje ove zemlje. Postali bismo turisticka meka.

#32 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 20 January 2006 - 14:23

U ime slobode govora moderator ce mi dopustiti da Vidojkovicu postavim nekoliko pitanja:
1. Od pesnika ruske avangarde, kojeg najvise voli?
2. Da li se slaze sa ocenom Osipa Mandeljstama da je Majakovski bio "infantilan" a Cvetajeva jednostavno "bez ukusa"?
3. Kojeg od africkih pisaca vise voli - Ijaji, Okri, Sojinka ili Mafuz?
4. Da li mu se dopada nacin na koji Carls Bukovski koristi veznike?
5. Da li je citao Nebrigicev roman "Paris-New York" i da li mu se dopao?

<{POST_SNAPBACK}>


Zajednicki odgovor za pitanja 1, 2, 3 I 4: Ha ha ha ha, ljubomorni idiote. 5. Osrednja knjiga, uz sav respect I zal zbog sudbine njenog pisca.

#33 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 20 January 2006 - 14:23

Marko , koga biste predlozili Cecama ,  da bude gost  u Pescaniku?

<{POST_SNAPBACK}>



Vuka Draskovica, na godisnjicu devetog marta. Mislim da bi posle te sesije I svega sto bi iz njega iscupale, vlada pala.

#34 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 20 January 2006 - 14:24

zasto marko ima prepotentan stav i zasto toliko psuje i insistira na seksualnom ... da li ima neki krajnji cilj koji hoce da postigne ? da li misli da mozda postoji neki drugi put koji je bolji ?
bez nekih drugih dimenzija, takav stav i takvo ponasanje mi je previse nekako light-weight i lici na styling nekih grupica tipa 187, marchello i slicno....
i uz to mi nikako ne ide da mozes biti Pisac sa velikim P....
uz to mi je jedino spojivo urednistvo u nekim novinama... srpskim...

<{POST_SNAPBACK}>



Evo jos jednog koji nije procitao nista sto sam napisao, ili mozda jos bolje, procitao je ali nema nikakvu zamerku na to, nego na moje ponasanje. Dragi moj, ja nemam prepotentan stav, ja sam samo iskren. Psujem jer sam normalan covek, a insistiram na seksualnom verovatno iz istog razloga. Krajnji cilj mi je bolji roman od prethodnog. + Marchello je veci covek od tebe vec kad kenja ujutru, a kamoli kad se bavi svojim poslom.

#35 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 20 January 2006 - 14:24

Misljenje o ovogodisnjem NINovom laureatu?

<{POST_SNAPBACK}>



Treci dobitnik NINove nagrade za redom, cija ce knjiga biti slabije citana od Kandzi.

#36 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 20 January 2006 - 14:36

4. Nema granica u Maximu. Maxim je posao.


Znači, ako te neko plaća, ako radiš "posao", onda je u redu - ma šta radio, ma i pljuvao seljake u romanu a kao urednik ih hranio sisatim seljančurama sa naslovnih strana džiber-japi magazina.

Ako neko kritikuje tvoju prozu, on ti "zavidi na uspehu", kao da je pisanje - prodaja jaja i ajvara (uostalom, ako neko proda 180 mućkova, on je lošiji trgovac od onog koji proda 20 svežih jaja...loš mi je primer...)...

E moj neoliberalni književniče. Pošto si lepo brendiran i "young and full of cum", sve što ti radiš pretvara se u Božju manu - šta god radio, pa pisao te tvoje kurac pička govno jebem romane ili uređivao japi govnarije...a sutra, ko zna, možda postaneš zaštitno lice Laki Keš kampanje sa kamatom od samo 81,5 posto na dnevnom nivou, možda dođeš u Klot Frket da heklaš sa onom kozom (ako već nisi, oprosti...ne pratim emisije koje prave deklarisani fašisti), možda ti neki novi Karić da književnu nagradicu...

Pljuvaćeš po sistemu, ali ćeš ga nastaviti da ga muzeš i da, na sistemskom nivou, budeš jedan od njegovih gaulajtera. Drago mi je samo zbog jednog: bićeš zaboravljen, nemaš ti šlifa za prave skandale, a proza ti je loša.

Edited by vasudeva418, 20 January 2006 - 14:36.


#37 jedan

jedan
  • Members
  • 49 posts

Posted 20 January 2006 - 14:36

Neverovatna kolicina nevaspitanja, sujete i plitkoumnosti...zaista sam iznenadjen sto bilo ko ima bilo sta da te pita.
Zaista je porazavajuce za sve nas da takav nezreli balavac bude nazivan "piscem".

#38 Liticovjesac

Liticovjesac
  • Members
  • 281 posts

Posted 20 January 2006 - 14:44

I igraci su istrcali na zagrevanje...


5, Pisac nije duzan da udovoljava nikom, urednik je duzan da udovoljava svakom citaocu.

<{POST_SNAPBACK}>


Uf kakakv ulizicki stav. Bljak . Stidi se. Ko te je ovome naucio. Nikad postenih novina ne bi bilo kada bi se svi urednici ovako prostituisali. Buaaaa...

Dragi moj,  ja nemam prepotentan stav, ja sam samo iskren.

<{POST_SNAPBACK}>


Jel ovo Dzej na forumu ili se neko predstavlja kao gost Pescanika alias M. Vidojkovic?

Ajte dajte tog Pisca vise...

#39 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 20 January 2006 - 14:55

5, Pisac nije duzan da udovoljava nikom, urednik je duzan da udovoljava svakom citaocu.


Kada su posle II Svetskog rata pitali Wilhelma Furtwänglera, čuvenog nemačkog dirigenta, zašto je držao antisemitske govore, rekao je da "on to nije uopšte mislio, to se tada tako radilo".

E pa ne radi se nikada tako.

Nije bitno šta misliš, mišljenja su kao čmarovi, svako ih ima. Bitno je šta radiš, čoveče. Celog života si odustajao od svega i svačega, izvlačio se od svega što je život metao pred tebe, celog života sereš o slobodi, a čim dobiješ prvi pravi posao u životu (jer nikad ništa nisi naučio da radiš) spreman si da na oltar Plate Od 1500 Evra položiš celog sebe na tako skaredan način.

odrasti, bre...

#40 Liticovjesac

Liticovjesac
  • Members
  • 281 posts

Posted 20 January 2006 - 14:58

Neverovatna kolicina nevaspitanja, sujete i plitkoumnosti...zaista sam iznenadjen sto bilo ko ima bilo sta da te pita.
Zaista je porazavajuce za sve nas da takav nezreli balavac bude nazivan "piscem".

<{POST_SNAPBACK}>

:wub: :) 0:) :huh: :( :s_w:

#41 Liticovjesac

Liticovjesac
  • Members
  • 281 posts

Posted 20 January 2006 - 15:36

Idem sada kuci da se odmorim malo i spremim za gostovanje Pisca, a vi sapatnici na forumu nedajte se ako opet napadnu ovi 'akeri sto se predstavljaju kao gosti

:wub:

#42 cesaria

cesaria
  • Members
  • 26 posts

Posted 20 January 2006 - 16:06

Moram da priznam da je ova mrznja prema Vidojkovicu pocinje da mi lici na patologiju.
Osim ciste sirove mrznje ne vidim ni jedan jedni argument koji moze biti upotrebljiv protiv Marka.

U cemu je problem? U tome sto je objavio knjigu koja je citana? U tome sto je popularan? U tome sto je urednik nekog drugorazrednog casopisa? Ako su ovo razlozi za mrznju, onda to govori jako mnogo o svima nama, zar ne?

Ovaj stepen puritanstva postoji samo u virtuelnom svetu. Nadam se da ovo veceras nece biti dobra stara forumaska pljuvacina.

Pozdrav za Marka.

#43 Eraserhead

Eraserhead
  • Members
  • 9,436 posts

Posted 20 January 2006 - 16:30

Neverovatna kolicina nevaspitanja, sujete i plitkoumnosti...zaista sam iznenadjen sto bilo ko ima bilo sta da te pita.
Zaista je porazavajuce za sve nas da takav nezreli balavac bude nazivan "piscem".

<{POST_SNAPBACK}>


U potpisu: Propali konkurent. :wub:

Edited by Eraserhead, 20 January 2006 - 16:30.


#44 sergio pop

sergio pop
  • Members
  • 144 posts

Posted 20 January 2006 - 16:40

DA!!!! I ne samo to, mislim da u legalizaciji marihuana lezi recept za privredno izlecenje ove zemlje. Postali bismo turisticka meka.

<{POST_SNAPBACK}>




a sta, kod nas je duvka nelegalna? duvamo ga bre 15 godina, sve se pusi.

Edited by sergio pop, 20 January 2006 - 16:42.


#45 vasudeva418

vasudeva418
  • Banned
  • 2,635 posts

Posted 20 January 2006 - 16:45

U cemu je problem? U tome sto je objavio knjigu koja je citana? U tome sto je popularan?


Znaci, ako je neko popularan, moramo po svaku cenu da ga volimo?
Uostalom, ko ga mrzi? Ja ga barem ne mrzim, samo me malo nervira. A nervira me kao neko ko mi je otprilike generacijski srodan, ko ima odredjen potencijal, ali se ponasa
bahato i kretenski. Izmedju Habjanovicke i Vidojkovica uvek cu birati Vidojkovica.

Sa rizikom da zvucim musko sovinisticki (a nema to veze sa time, i muski se tako vladaju), postedite me, molim vas, te gonadne fetisizacije mladog urbanog buntovnika. Tako se ne ocenjuje proza. Niti se ocenjuje tirazom.

P. S.

I J. K Rowling je citana, pa mi ne ide na ganglije svojim rogobatnim stilom. Shvatite - neki od nas ne vole Karica zato sto je posrani smrdljivi lopov, a ne zato sto je "uspesan"...neki od nas ne vole Vidojkovica zato sto je los pisac koji se postavlja kao model "urbane proze", a ne zato sto je "tirazan".

Edited by vasudeva418, 20 January 2006 - 16:48.