Jump to content


Photo
- - - - -

SOS ZA SPAGETE


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
302 replies to this topic

#31 Vasilij Zajcev

Vasilij Zajcev
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 04 April 2006 - 18:07

iako mi prvo kulinarsko pravilo, koje sam jos u kevinoj kuhinji naucio, glasi:
"JEBES PLODOVE MORA, DAJ MI PLODOVE TORA!!!" piggy.gif
...ja cu temi doprineti upravo necim iz prve kategorije. Ukusan, jeftin i "brz" recept...i to ga kod mene kvalifikuje ispred straight bolonjeza:

izdinsta se crni luk na maslinovom, sa malo bibera i morske soli, pred kraj doda' jedno ceno sitno iseckanog belog (odnos: 1 srednja glavica crnog/1 ceno belog).
u to ubacis morske plodove (najbolji cost/benefit kod nas imaju Frikomovi...obratiti paznju na boju racica, sto otkriva vreme lezanja u frizovima supermarketa wink.gif )
...ja ubacim trecinu pakovanja, kad kuvam za dvoje, i dodam malo tunjevine (recimo pola Rio-mare od 75g) malo da "obogati". ISCEDITE PRVO ULJE IZ KONZERVE da ne upropastite smesu!
...ide onda bosiljak uz mesanje, pa b. vino da se krcka.
...dok se krcka, izdrobis (u tri prsta ss.gif uhvacenog semena) komoraca i dodas u masu...
..kad je vino isparilo 75% (ne panici ako je i skroz out, sadrzano je masi...samo intervenisi onda sa malo maslinovog da ne gori!)
...ide slatka pavlaka (god bless Imlek s_d.gif ) i smirivanje cele price na ringli...

pastu umesam u tiganju gde se sos spremao i iz toga posle sluzim...grebem...i lizem tiganj blink.gif

cela prica sosa traje ispod 20min, naravno paralelno sa pastom, svi sastojci trpe cekic u kuhinji, a opet klopa je vrh (pogotovu za spontane izlive zelje za kuvanjem cool.gif )
...iz nepoznatog razloga, cice ga posebno vole rolleyes.gif

e da, umal da zaboravim:
dis recepi is brot tu ju tenks to d krtsi ov Marko from Pula Hail.gif

Edited by Vasili Zajcev, 04 April 2006 - 18:12.


#32 banacanin

banacanin
  • Members
  • 547 posts

Posted 04 April 2006 - 18:22

samo kaži di si i koliko sipo tog vina što posle ispari 75%
wink.gif

edit: ah, pardon, ovlaš čitam, sad sam video
pardoniram još jednom

a pasta je thumbsup.gif

Edited by banacanin, 04 April 2006 - 18:23.


#33 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 06 April 2006 - 08:06

Moji omiljeni i kaloricni su spagheti karbonara.

Umuti se kisela pavlaka, ubaci se zivo jaje (i dalje mutis), isitnjeni sir (preporucuju fetu, ali moze bilo koji), malo rastopljenog margarina i dobro pobiberis.
Skuvas spagete.
Isprzis slaninu.
Procedjene, jos uvek vruce spagete prelijes prvo sosom pa ondaprzenom (jos vrucom) slaninom.
Samo vodis racuna koliko sosa pravis da ne bi bilo previse vodeno. Gorepomenuti sir treba da ga zgusne.

Ako volis spagete sa povrcem, ili imas malo raznog povrca, moze i ovako.
Proprzis luk (u tiganju), bolje je na maslinovom ulju, ali moze i na margarinu (za kuvanje) ili obicnom ulju. Ubacujes ostalo isitnjeno povrce koje imas (bilo koju kombinaciju) - tikvice, plavi patlidzan, papriku, pecurke (mogu i iz konzerve). Ubacis iseckan paradajz i/ili kecap (malo secera moze ako je kiselo).
Kad je povrce skoro gotovo, ubacis krem-sir/pavlaku/kiselo meleko (zavisi sta imas i ostavis ga da se krcka na laganoj vatri. Mozes i da dodas malo vode da ne izgori.
Skuvas spagete i ubacis ih u tiganj sa sosom, promesas i ostavis do 5 minuta da se sve to lepo pomesa.

#34 Joe D

Joe D
  • Members
  • 2,529 posts

Posted 06 April 2006 - 21:09

QUOTE(Led @ 6 Apr 2006, 09:06)
Moji omiljeni i kaloricni su spagheti karbonara.

Umuti se kisela pavlaka, ubaci se zivo jaje (i dalje mutis), isitnjeni sir (preporucuju fetu, ali moze bilo koji), malo rastopljenog margarina i dobro pobiberis.
Skuvas spagete.
Isprzis slaninu.
Procedjene, jos uvek vruce spagete prelijes prvo sosom pa ondaprzenom (jos vrucom) slaninom.
Samo vodis racuna koliko sosa pravis da ne bi bilo previse vodeno. Gorepomenuti sir treba da ga zgusne.

Ako volis spagete sa povrcem, ili imas malo raznog povrca, moze i ovako.
Proprzis luk (u tiganju), bolje je na maslinovom ulju, ali moze i na margarinu (za kuvanje) ili obicnom ulju. Ubacujes ostalo isitnjeno povrce koje imas (bilo koju kombinaciju) - tikvice, plavi patlidzan, papriku, pecurke (mogu i iz konzerve). Ubacis iseckan paradajz i/ili kecap (malo secera moze ako je kiselo).
Kad je povrce skoro gotovo, ubacis krem-sir/pavlaku/kiselo meleko (zavisi sta imas i ostavis ga da se krcka na laganoj vatri. Mozes i da dodas malo vode da ne izgori.
Skuvas spagete i ubacis ih u tiganj sa sosom, promesas i ostavis do 5 minuta da se sve to lepo pomesa.


Imam 2 primedbe na karbonare:
-Nakon sto isprzis slaninu, na istom ulju kratko proprzis 2-3 cena belog luka, pa preko njega bacis spagete pa prelijes sosom. Beli luk mu daje poseban smek wink.gif
-Probaj slatku umesto kisele pavlake
Inace, i meni omiljeni sos za spageta, a i najjednostavniji thumbsup.gif

#35 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 07 April 2006 - 11:04

Samo sto moja druga polovina ne voli bas beli luk sad.gif.

#36 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 07 April 2006 - 14:58

QUOTE(Led @ 7 Apr 2006, 12:04)
Samo sto moja druga polovina ne voli bas beli luk  sad.gif.

Ako ne voli zbog mirisa, onda tu nema pomoci... ali, ako mu samo tesko pada na zeludac - probaj da vadis klicu iz chena ( znas ono zeleno kad ga preseces po duzini). Kazu da je to ono sto stvara muku.

Btw, ja gomilu stvari koje spremam, ne mogu da zamislim bez belog luka... na srecu, nikom ne smeta. smile.gif

#37 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 07 April 2006 - 15:32

QUOTE(Dubravka @ 7 Apr 2006, 14:58)
Ako ne voli zbog mirisa, onda tu nema pomoci... ali, ako mu samo tesko pada na zeludac - probaj da vadis klicu iz chena ( znas ono zeleno kad ga preseces po duzini). Kazu da je to ono sto stvara muku.

Ne voli zbog ukusa najvise, tako da mogu da ga prevarim ii stavim ga u obican sos za spagete ili nesto slicno gde se ukuva.
A znam i za klicu, mama me je naucila da je vadim i iz belog i iz crnog smile.gif

BTW u Italiji sam jela spagete sa sosom od belog luka. Izgledale su kao da nema nista osim maslinovog ulja, ali su prilicno ukusne. Samo nisam uspela da skinem recept. sad.gif

#38 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 07 April 2006 - 20:57

Beli sos sa šampinjonima

U tiganju se šampinjoni izdinstaju sa 1 glavicom sitno iseckanog crnog i 5-6 čenova belog luka.
U drugoj šerpi nalije se ulje, doda kašika brašna i 3-4 čena belog luka (paziti da luk ne zagori). Kad masa porumeni dodati šampinjone i naliti mleko dok ne bude polutečan sos. Mešati da ne zagori par minuta. Od začina, so, biber (dosta), malo vegete, bosiljak... šta god vam prija. Po ukusu u sos dodati i pavlaku kad se prohladi. Odlično se slaže sa špagetama.

#39 Faithless

Faithless
  • Members
  • 183 posts

Posted 07 April 2006 - 20:59

Najbrži sos za špagete

Uzmeš konzervu tunjevine, otvoriš, ocediš ulje, sipaš na špagete i promešaš smile.gif

#40 foto

foto
  • Members
  • 815 posts

Posted 08 April 2006 - 13:37

QUOTE(Led @ 7 Apr 2006, 16:32)
Ne voli zbog ukusa najvise, tako da mogu da ga prevarim ii stavim ga u obican sos za spagete ili nesto slicno gde se ukuva.
A znam i za klicu, mama me je naucila da je vadim i iz belog i iz crnog  smile.gif

BTW u Italiji sam jela spagete sa sosom od belog luka. Izgledale su kao da nema nista osim maslinovog ulja, ali su prilicno ukusne. Samo nisam uspela da skinem recept.  sad.gif


Takozvane 'aljo, oljo e peperoncino'.
Super su samo zahtavaju veoma kvalitetnu testeninu.

#41 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 08 April 2006 - 15:02

QUOTE(foto @ 8 Apr 2006, 13:37)
Takozvane 'aljo, oljo e peperoncino'.
Super su samo zahtavaju veoma kvalitetnu testeninu.

Ovi su bili samo d'aglio (d'aljo), ostalo se podrazumevalo. Sledeci omiljeni (u Italiji) bili su "alle vongole", odnosno sa skoljkama.
Fenomenalno je kako naprave sos koji se samo oseca i skoro ne vidi.

#42 Dubravka

Dubravka
  • Members
  • 4,879 posts

Posted 10 April 2006 - 11:07

QUOTE(Led @ 7 Apr 2006, 16:32)
BTW u Italiji sam jela spagete sa sosom od belog luka. Izgledale su kao da nema nista osim maslinovog ulja, ali su prilicno ukusne. Samo nisam uspela da skinem recept.  sad.gif

Da, kao sto rece foto - aljo-oljo... Ja sam ih jela u Njujorku u jednom italijanskom restoranu (koji je drzao Albanac sa Kosova, a sef sale mu je bio Srbin, izbeglica iz Sarajeva), i mislila sam da je to neka njihova, balkanska izmisljotina... ali eto - zvuci italijanski.

Ne, nije izmisljotina... pasta se preliva zagrejanim maslinovim uljem na kojem je vrlo kratko (samo da pocne da cvrci) proprzi beli luk.
Posto vise volim da ne zagrevam maslinovo ulje, ako ne mora (obozavam ga!), ja ovu pastu prosto vrucu prelijem maslinovim uljem, pospem belim lukom... volim da dodam i krupno mlevenog (jos bolje istucanog) bibera... i bosiljka... mmmm! Probajte. smile.gif

#43 Led

Led
  • Members
  • 1,214 posts

Posted 10 April 2006 - 11:17

QUOTE(Dubravka @ 10 Apr 2006, 11:07)
Da, kao sto rece foto - aljo-oljo... Ja sam ih jela u Njujorku u jednom italijanskom restoranu (koji je drzao Albanac sa Kosova, a sef sale mu je bio Srbin, izbeglica iz Sarajeva), i mislila sam da je to neka njihova, balkanska izmisljotina... ali eto - zvuci italijanski.   

Ne, nije izmisljotina... pasta se preliva zagrejanim maslinovim uljem na kojem je vrlo kratko (samo da pocne da cvrci) proprzi beli luk.
Posto vise volim da ne zagrevam maslinovo ulje, ako ne mora (obozavam ga!), ja ovu pastu prosto vrucu prelijem maslinovim uljem, pospem belim lukom... volim da dodam i krupno mlevenog (jos bolje istucanog) bibera... i bosiljka... mmmm! Probajte.  smile.gif

A ako naletis i na pravog Italijana, on ce ti objasniti razliku izmedju pravog maslinovog ulja i bledih kopija. laugh.gif

Zalio mi se jedan prosle godine kako Italija zbog EU uvozi nekvalitetna jeftina maslinova ulja iz Spanije i Grcke, koje ovi nece da prodaju u svojim zemljama. laugh.gif

#44 matilda01

matilda01
  • Members
  • 212 posts

Posted 10 April 2006 - 12:20

QUOTE(Faithless @ 7 Apr 2006, 20:59)
Najbrži sos za špagete

Uzmeš konzervu tunjevine, otvoriš, ocediš ulje, sipaš na špagete i promešaš smile.gif



Malo sporiji od najbrzeg sosa za spagete

Skuvas spagete u slanoj vodi s malo maslinovog ulja. ali ne do kraja, vec skoro pa al dente. uzmes dublju serpu, zagrejes ulje (najbolje opet maslinovo), ubacis crni i beli (i ako ima crveni) sitno seckan luk, proprzis, dodas ne kecap vec neku od finih paradjz mesavina iz teglice, tipa barilla ili buittoni... to se malo krcne, i dodas ono so, biber, bosiljak, (nasla sam u maxiju zacin koji se zove "italijanska mesavina" - preporuka), cili, crno vino po zelji, promesas, probas, pa ako je sve ok dodas tunjevinu (ocedjenu, ali ne skroz) i pustis jos minut... onda u sve to lepo dodas spagete i pustis da se dokuvaju a usput i prime malo svega toga... cica mica i gotova prica. Ceo postupak, uz dobru organizaciju traje ne vise od 12 minuta (merila). I stvarno su bruka ukusne.

Najcesca greska - premalo sosa a previse testa. onda ne valja nista.

Jos jedan predlog kad umires od gladi
Kupis pesto sos (barillin je ok) , skuvas spagete, prelijes ih zamamnom kolicinom tog sosa i dodas pavlakku, sve to lepo ubuckas i eto obroka za bukvalno pet minuta

Za prave spagetti lovere ovo je sigurno svetogrdje. Ali, kad ste bas bas gladni i kad vas mrzi da sami pravite pesto i sl. a hocete nesto rel. pristojno, a da nije sa kecapom - ovo je ok. za prvu pomoc.

#45 ZeXXX

ZeXXX
  • Members
  • 6 posts

Posted 25 April 2006 - 15:18

Kad smo kod spageti vidim pominje se beli luk..Tek da znate moze ali niej tacno da samo procvrci-naime u dosta maslinovog(citaj 1dl min) ulja isprziti otprilike 7-8 cenova belog luka do braon boje sa obe strane.Ostaviti ga da se malo odmori(da bi omeksao) .Istovremeno kuvati spagete i pri kraju kuvanja ponovo ukljuciti vatru za beli luk (koji moze i da se grubo izgnjeci posto je omeksao) -kad se ugreje dodati zacine(ja volim origano da stavim i susenog bosiljka) dodati nekoliko kasika kipuce vode iz spageta i to je to...Ovo je kolicina za polovinu pakovanja barille 5 znaci oko 250 gr. spageta.Ja licno volim na kraju sve da obogatim persunom a moja gospodja parmezanom(nije lose ali nije ono pravo)