Jump to content

Photo

Kuglana

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 nil80

nil80
  • Members
  • 1 posts

Posted 21 December 2005 - 18:55

Da li neko yna da li u bg postoji kuglana sa velikim kuglama posto sam na par mesta video kuglane sa malim kuglama

Pozdrav
Nikola
nil@eunet.yu

#2 Buum

Buum
  • Members
  • 2,000 posts

Posted 21 December 2005 - 22:21

Mislim da imaš u SC Vračar.

#3 8-Walker

8-Walker
  • Members
  • 3,907 posts

Posted 22 December 2005 - 04:39

na banjici naravno

#4 manitu

manitu
  • Members
  • 123 posts

Posted 22 December 2005 - 11:47

Ako pod kuglanom sa "velikim" kuglama podrazumevas ono sto se cesto vidja po americkim filmovima onda toga na ovim prostorima nema .
Inace radi se o sasvim drugom nacinu kuglanja od onog koji je prisutan u ovim /evropskim/ krajevima. U takvim kuglanama ima 10 cunjeva /za razliku od ovdasnjih 9/.... Ako me secanje sluzi na prostoru ex-YU je bila samo jedna takva kuglana (recimo da je to u Crikvenici, ali to vec ne smem da tvrdim....)

#5 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 22 December 2005 - 12:28

Nikad mi neće biti jasno zašto neko ne isnvestira i otvori pravu kuglanu (ne kao ove socijalne, na Banjici ili na adi)

Bio jedared na adi, kad sam video da kugle nemaju rupe, pao sam u nesvest!

Svako ko' je malo proputovo' po Evropi (a ja i nisam baš mnogo), zna kakav je biznis otvoriti kuglanu....

E sad, da ovaj post ne bi bio pod ekonomija, neka neko napiše ima li u Bgu pristojnog kuglanja...? Šta je to u SC Vračar???

Edited by PeraZdera, 22 December 2005 - 12:29.

#6 ingglick

ingglick
  • Members
  • 931 posts

Posted 22 December 2005 - 12:34

Nikad mi neće biti jasno zašto neko ne isnvestira i otvori pravu kuglanu (ne kao ove socijalne, na Banjici ili na adi)

Bio jedared na adi, kad sam video da kugle nemaju rupe, pao sam u nesvest!

Svako ko' je malo proputovo' po Evropi (a ja i nisam baš mnogo), zna kakav je biznis otvoriti kuglanu....

E sad, da ovaj post ne bi bio pod ekonomija, neka neko napiše ima li u Bgu pristojnog kuglanja...? Šta je to u SC Vračar???

<{POST_SNAPBACK}>

Kugle u kuglanju nemaju rupe, osim ako su bas matore, ali ja bi to pre nazvao ostecenjima nego rupama.
Rupe na kuglama doduse postoje u Bowlingu, tzv. americkom kuglanju.
Ko sto rece covek, kod nas nema bowlinga, ali ako ima u crkvenici to i nije tako daleko, sa jacim kolima stizes za pet sati, a pride si na moru. :wub:

#7 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 22 December 2005 - 12:51

Kugle u kuglanju nemaju rupe, osim ako su bas matore, ali ja bi to pre nazvao ostecenjima nego rupama.
Rupe na kuglama doduse postoje u Bowlingu, tzv. americkom kuglanju.
Ko sto rece covek, kod nas nema bowlinga, ali ako ima u crkvenici to i nije tako daleko, sa jacim kolima stizes za pet sati, a pride si na moru. :)

<{POST_SNAPBACK}>

A sa slabijim? 0:)

Kuglana je nkada postojala i u Soko banji, mislim u hotelu Zdravljak.
Dal' je jos ima pitaj boga...

Koliko sam pratio ovajnovi sponzor CZ ce u svo deltasitiju(ili tako nesto) iamti ogromnu kuglanu. :wub:
Pa da se strpimo, kad je vec do sad moglo i bez nje :huh:

#8 manitu

manitu
  • Members
  • 123 posts

Posted 22 December 2005 - 12:54

Iako su informacije koje imam prilicno stare, ne verujem da je bilo nekih drasticnijih promena u poslednjih nekoliko godina, te da kao i tada vazi sledece ....
.... ako neko pozeli da rekreativno uzme koju kuglu u ruke to bas i nece biti toliko lako izvesti bez obzira na sve manji broj kuglana u bgdu. gotovo sve kuglane su u nekoj vrsti zakupa klubova i pored utakmica i treninga tamo se tesko mogu naci rekreativci. Izuzetak bi trebala da predstavlja kuglana Jezero na Adi Ciganliji koju bi trebalo da drzi Kuglaski savez bgda, te koliko znam tamo daju termine rekreativcima...samo treba se raspitati kada i pod kojim uslovima....
Sto se spominjanog Vracara tice, tamo se nalazi /to je neki drugi suteren u SC Vracar/ prastara dvostazna kuglana koja sasvim zadovoljava potrebe u smislu razonode i razbibrige, posebno ako jos uvek tamo kegle padaju prilicno "lako"....

Ostale adrese po bgdu su:
- SC Banjica /4staze/
- SC 11.april /4 staze/
- IMRakovica /4 staze, zgrada pored igralista IMRa, ima tamo neko otvoreno rukometno igraliste odmah pored/
i jos dve male dvostazne kuglane -
- poslovna zgrada RK Beograd u Marsala Tolbuhina -ulazi se bocno, vidi gde je ulaz u garazu, mislim da je to smiljaniceva
- DOM RVI, Savski trg, neugledan ulaz odmah pored jos neuglednijeg bioskopa Partizan ....
Mada slutim da su ove informacije besmislene jer sem Ade i eventualno Vracara tesko da ce vas negde pustiti da privirite na stazu ....

Sto se ekonomije tice, tesko da bi to ovde bilo isplativo. Pre nekih 10-15 godina cena jedne, pristojne, staze je bila red 20-25.000 DEM. Slutim da je cena i danas ista samo u jevricima. Kada se to pomnozi sa 4 /minimalan broj da bi kuglana mogla da se koristi i za neka takmicenja, a da to nije "beton" liga ako ista postoji joste/, i uz to doda da odrzavanje nije bas jeftino, a da je srbima pod /ili bez/ uticaja piva tesko objasniti neke stvari, zakljucak je prost ...

Cisto informacije radi... te kugle za "bowling" imaju rupe iz vrlo prostog razloga jer su u odnosu na ove "nase" vece i prilicno teze /cca. 7+ kg/ . Kugle koje se vidjaju po nasim kuglanama imaju oko 2,857 kg.....

#9 ingglick

ingglick
  • Members
  • 931 posts

Posted 22 December 2005 - 13:05

A sa slabijim? :wub:

Sa slabijim si crko i uveno dok si stigo...

#10 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 23 December 2005 - 10:13

Inace radi se o sasvim drugom nacinu kuglanja od onog koji je prisutan u ovim /evropskim/ krajevima.

<{POST_SNAPBACK}>

Nisam bas sigurna, kuglanje kuglama "sa rupama" je rasprostranjeno u Evropi. Cak je i u Ljubljani to jedna od glavnih zabava. Inace stravno je dobra stvar, sve sa onim fluorescentnim kuglama, muzikom, djuskanjem, picem...

#11 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 23 December 2005 - 10:15

Sa slabijim si crko i uveno dok si stigo...

<{POST_SNAPBACK}>

Onda nista... od kuglanja i mora... :wub:

#12 TheBigFlegma

TheBigFlegma
  • Members
  • 3,521 posts

Posted 23 December 2005 - 23:58

Nisam bas sigurna, kuglanje kuglama "sa rupama" je rasprostranjeno u Evropi. Cak je i u Ljubljani to jedna od glavnih zabava. Inace stravno je dobra stvar, sve sa onim fluorescentnim kuglama, muzikom, djuskanjem, picem...

<{POST_SNAPBACK}>

Operacija promene pola je dobro prošla, kako vidim.

#13 Glas RazumaN

Glas RazumaN
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 24 December 2005 - 21:44

Operacija promene pola je dobro prošla, kako vidim.

<{POST_SNAPBACK}>

Flegma IS BACK!!! :wub:

#14 Khalid al-Muwalid

Khalid al-Muwalid
  • Members
  • 338 posts

Posted 27 December 2005 - 21:04

Ostale adrese po bgdu su:
- SC Banjica /4staze/
- SC 11.april /4 staze/
- IMRakovica /4 staze, zgrada pored igralista IMRa, ima tamo neko otvoreno rukometno igraliste odmah pored/
i jos dve male dvostazne kuglane -
- poslovna zgrada RK Beograd u Marsala Tolbuhina -ulazi se bocno, vidi gde je ulaz u garazu, mislim da je to smiljaniceva
- DOM RVI, Savski trg, neugledan ulaz odmah pored jos neuglednijeg bioskopa Partizan ....
Mada slutim da su ove informacije besmislene jer sem Ade i eventualno Vracara tesko da ce vas negde pustiti da privirite na stazu ....

<{POST_SNAPBACK}>

Ja sam igrao (apsulutno rekreativno) nekoliko puta u 11.aprilu (pored Studentskog grada na NBG) - poslednji put letos. Telefon je 267-15-47, zakazivao sam dan unapred i sve je bilo ok. Štaviše, gotovo uvek sam mogao da biram termin i gotovo uvek smo ljudi sa kojima sam igrao i ja bili sami u kuglani...Čini mi se da je cena za stazu bila 300 din./sat. Dal' se nešto promenilo u međuvremenu, pojma nemam, al pretpostavljam da ćeš sve doznati telefonom...

I samo da kažem za kuglanu u poslovnoj zgradi RK Beograd da je ulaz u garažu iz Koče Kapetana, odmah iza ćoška sa Tolbuhinovom...Ali poslednji put kada sam sišao dole, bilo je zakatančeno i izgledalo je kao da niko nije navraćao par meseci...Sudeći po tome što im je i reklama prekrečena, mislim da se tamo nećeš nakuglati...

#15 primadona

primadona
  • Members
  • 167 posts

Posted 08 March 2007 - 09:43

QUOTE(manitu @ 22 Dec 2005, 11:47)
Ako pod kuglanom sa "velikim" kuglama podrazumevas ono sto se cesto vidja po americkim filmovima onda toga na ovim prostorima nema .

Na ovom polju se dosta toga izmenilo u 2006-oj... Sada u Zemunu postoje dva bowling mesta. Jedno je First Bowling u Pinkiju, drži neki Rus (011/377-16-12)... Drugo je Colosseum Bowling Centar (http://www.colosseumbowling.com)

Iskustva iz prve ruke:

- Na oba mesta su se prilično potrudili oko prostora. Po mom mišljenju First Bowling ima bolje uređen prostor, ali je Colosseum svetliji i sa više staza. Oba mesta imaju kafić u okviru kuglane. Takođe, obezbeđuju patike sa higijenskim čarapama. Dakle vodilo se računa i o važnim "sitnicama" - netipično za Srbiju s_d.gif

- Sa tehničke strane Colosseum se nije baš proslavio (iskustvo sa početka 2007-e, ne znam dal' se nešto izmenilo u međuvremenu) - staze su se često blokirale, dešavalo se da se kugle vraćaju na pogrešnu stazu, a i postavljanje kegli je ponekad nedopustivo sporo. First Bowling sa tehničke strane odnosi ubedljivu pobedu.

- Međutim, što se tiče odnosa prema igračima, First Bowling pati od balkanskih (u ovom slučaju možda je bolje reći - slovenskih) bolesti. Dok su bili jedino bowling mesto, držali su bezobrazno visoke cene, kršili dogovore (npr. iako je za veću grupu ljudi bila dogovorena jedna cena, predomislili su se i na licu mesta tražili da se plati redovna cena). Takođe, vlasnici će spremno dotrčati i gunđati ako nekome npr. odskoči kugla od staze. Doduše, od kada se pojavio Colosseum, spustili su cene poprilično, a priča se i da su se malo primirili oko gunđanja.

Eh, ta konkurencija... wub.gif

Edited by primadona, 08 March 2007 - 09:45.