Jump to content


Photo

Teofil Pančić gost foruma Peščanik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#31 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 06 December 2005 - 17:49

Cini mi se da je pitanje koje je postavio djvaske (5 Dec 2005, 15:13) vrlo znacajno i zanimljivo.
Pridruzujem se pitanju.

#32 masikslimasasiks

masikslimasasiks
  • Members
  • 426 posts

Posted 07 December 2005 - 00:14

To nije bubuljicavi vec narcisoidni avatar, bubuljice davno beshe.  :) Jebiga ne stidim se sebe, sta da radim. Zivot je Qurva.
Nemoj da Spamujes temu, postavljam ozbiljno to pitanje. Jer sam video dosta slicnih situacija.

<{POST_SNAPBACK}>

Ne vidim zasto bi Teofil pravio zaokret u zivotu.
Covek je samo normalan i ume da razmislja. Ja tu ne bih nista dir'o :wub:
Al ti ga nesto ne gotivis ili mi se cini?

#33 Hrundi V. Bakshi

Hrundi V. Bakshi
  • Members
  • 253 posts

Posted 07 December 2005 - 01:40

И још, ако већ постоје "задње године", постоје и "предње године", па ме занима - шта тачно означава ова фраза?

<{POST_SNAPBACK}>

Dragi kvazi-lingvisto, krajnje je vreme da shvatis da je jezik dinamicna i promenjljiva kategorija, i da se u srpskom jeziku, koliko god se to tebi i ostalim "cuvarima smisla" ne dopadalo, koriste konstrukcije - zadnje vreme, zadnji voz, zadnji put. I ne, to ne znaci da postoje prednje vreme, prednji voz i prednji put, kao sto ne postoje ni pretposlednje vreme ni pretposlednje godine. Budi strpljiv, standardizovace to Pravopis Matice srpske za jedno 100 godina, samo da malo uhvate korak s vremenom. Do tad bih te zamolio da nas postedis svojih banalnih tautologija.

#34 masikslimasasiks

masikslimasasiks
  • Members
  • 426 posts

Posted 07 December 2005 - 02:24

pitanje: U poslednjem broju vremena u vasem textu upotrebili ste
izraz "misljenje do prvog zareza". Mnogo mi se dopao pa me zanima da li
ste vi autor ili ste ga pozajmili i od koga?
thx

#35 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 07 December 2005 - 04:41

Ne vidim zasto bi Teofil pravio zaokret u zivotu.
Covek je samo normalan i ume da razmislja. Ja tu ne bih nista dir'o  :wub:
Al ti ga nesto ne gotivis ili mi se cini?

<{POST_SNAPBACK}>


Cini ti se a nadam se da ce ON da shvati smisao a ne TI, jer je njemu piyanje postavljeno. :)

#36 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 07 December 2005 - 11:44

možda to ima neke veze kao onda kad ti deda kaže:

- unuče, upristoji se, ošišaj se, da izgledaš kao čovek, a ne s tom kosom kao neki Džon Lenon da 'odiš!? :wub:

#37 deedee, the

deedee, the
  • Members
  • 57 posts

Posted 07 December 2005 - 19:10

Dragi kvazi-lingvisto, krajnje je vreme da shvatis da je jezik dinamicna i promenjljiva kategorija, i da se u srpskom jeziku, koliko god se to tebi i ostalim "cuvarima smisla" ne dopadalo, koriste konstrukcije - zadnje vreme, zadnji voz, zadnji put. I ne, to ne znaci da postoje prednje vreme, prednji voz i prednji put, kao sto ne postoje ni pretposlednje vreme ni pretposlednje godine. Budi strpljiv, standardizovace to Pravopis Matice srpske za jedno 100 godina, samo da malo uhvate korak s vremenom. Do tad bih te zamolio da nas postedis svojih banalnih tautologija.

<{POST_SNAPBACK}>



Ma, jasno. Živeli polupismeni! Sačuvaj me i sakloni korišćenja književnog jezika i pravopisa - zlo i naopako. Da ukinemo i padeže, da se ne pate ljudi?

Nego, on the topic:

Postoji li zaista slobodno novinarstvo kod nas ili tek šaka ljudi uspeva da izbegne šablonima koji im se nameću?
Mada ne volim da hvalim (da se ljudi ne uobraze i postanu aljkavi :wub: ), sjajni tekstovi, sjajne izjave.

Edited by deedee, the, 07 December 2005 - 19:12.


#38 masikslimasasiks

masikslimasasiks
  • Members
  • 426 posts

Posted 07 December 2005 - 22:47

Cini ti se a nadam se da ce ON da shvati smisao a ne TI, jer je njemu piyanje postavljeno.  :)

<{POST_SNAPBACK}>

ok, ucinilo mi se.
sry :wub:

#39 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 08 December 2005 - 14:24

Eto u svetlu današnjeg (ovogodišnjeg) glavnog događaja, interesovao bi me Teofilov komentar kakav će (i da li će) uticaj na srpsku političku scenu imati hapšenje Gotovine.
Da li će ovo imati ikakve posledice na vladajuću garnituru, obzirom na pritisak koji će biti sve veći od strane međunarodne zajednice i kakav će ovo uticaj imati na domaću raju koja još uvek živi u nekom svom militarističkom svetu.

#40 tarana

tarana
  • Members
  • 387 posts

Posted 08 December 2005 - 15:41

malo je bez veze ovo postavljanje pitanja? a?
sta sad da pitam coveka a ni ne poznajemo se?
al dobro..ako mora, evo da pitam kacemo on i ja popiti kafu?
dok budemo pili, nesto ce mi vec pasti na pamet.a i ako ne padne - nema veze...

#41 deepo

deepo
  • Members
  • 57 posts

Posted 09 December 2005 - 12:57

Pozdrav Teofilu.
U jednoj od Vaših ranijih kolumni napravili ste lepu paralelu između
vina koja su nam postajala nedostupna i republika koje su se
postepeno odvajale... Tržište se malo popravilo, pa ako može par
preporuka :wub:

Apsolutno ste najbolji kolumnista na ovim prostorima, zajedno sa
Svetlanama i ostalim gostima Peščanika predstavljate poslednju oazu
normalnosti u ovom društvu.
Veliki pozdrav!!!!

#42 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 09 December 2005 - 18:40

Pozdrav!
Pitanje: Da li mozete da zamislite sebe, da zivite u normalnoj zemlji, u kojoj biste teze nalazili teme za clanke i rasprave?

<{POST_SNAPBACK}>


Ma jok, to o «zanimljivosti» sjebanih zemalja. je mit. Uvek ima o čemu da se piše. I u Švedskoj, Norveškoj, Luksemburgu, svugde. Ljudi su i tamo krvavi ispod kože

#43 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 09 December 2005 - 18:41

Pozdrav za Teofila!
Njegovo poslednje gostovanje u Utisku je bilo fantasticno.

Zanima me koja mu je politicka ideologija najbliza, odnosno sta je po uverenju?

<{POST_SNAPBACK}>

Grazie. Po uverenju sam protivnik dosade. I antifašista, naravno. Bio sam i antikomunista, ali samo dok je komunizam stvarno postojao, tj. najdalje do 1990.

#44 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 09 December 2005 - 18:42

Da li Teofil Pancic prati formum "Politika" na B92 i ako ga prati, kakvo ima misljenje o njemu?

<{POST_SNAPBACK}>

Ne pratim nikakve forume. Par puta su me nagovorili da pogledam po forumima nešto «što će me jako zanimati», ali to me je samo učvrstilo u uverenju da ne treba da gubim vreme s tim. Načelno ne verujem i ne poklanjam vreme i pažnju ničemu što se ne potpisuje «građanskim» imenom i prezimenom nego pseudonimom, iz ušuškane i zaštićene pozicije sajber-anonimnosti i nevidljivosti

#45 Gost Peanika

Gost Peanika
  • Sleepers
  • 9 posts

Posted 09 December 2005 - 18:43

Veliki Pozdrav!

Nekoliko pitanja:

- Kako ste resili da postanete novinar ? i u kojim novinama ste poceli da pisete ?
- Zasto Zarkovic pise za Politiku i sta mislite o tim clancima ?

- savrseno ste ovde opisali stanje u Srbiji:

"to [je] upravo jedna prica u bezbroj varijanti o gigantskom, svesno, namerno i s velikom masovnom radoscu ucinjenom civilizacijskom rikvercu: u trenutku kada je imala sansu da dublje ukoreni neke civilizacijske standarde, koje je sporo, mucno i s jakim otporima usvajala tokom XIX i XX veka, Srbija je - gotovo plebiscitarnom odlukom - pohrlila unazad, regresirajuci u Gomilu kojom lagodno manipulisu namrgodene poglavice i jurodivi vracevi u odorama 'nacionalno zabrinutih intelektualaca'." (Teofil Pancic)

a zanima me kada, kako i da li uopste mozemo da se kao zemlja izvucemo konacno iz purgatorija/cistilista u kome se po Vama nalazimo ?

- kako odrzavate optimizam ?

<{POST_SNAPBACK}>

1. Nikada nisam rešio da postanem novinar – samo mi se dopalo, i još mi se dopada, da pišem za novine. I tako celog života.
2. Kada novinar jednih novina piše i za neke druge, za to obično postoje dva dobra razloga: A: da proširi svoj autorski uticaj, «osvoji nova tržišta», obrati se malo drugačijoj publici. B: da dopuni kućni budžet. Oba razloga su mi savršeno bliska i razumljiva, i zato i ja pisem tamo gde me pozovu, ako ponude razumne uslove. Mi smo ljudi na slobodnom tržištu, živimo od pisanja, a ne od sinekura, Upravnih Odbora ili čega već.