Jump to content


Photo

Teofil Pančić gost foruma Peščanik


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
64 replies to this topic

#16 Kampokei

Kampokei
  • Members
  • 424 posts

Posted 05 December 2005 - 13:01

Nemam odvec mnogo vremena za citanje, te sam prinudjen da stivo biram ziheraski. Stoga, Teofile, ako ti nije tesko, dve-tri po tvom misljenju najbolje knjige izdate u Srbiji u 2005. god (prevedene ili domace, egal).

#17 Merlak

Merlak
  • Members
  • 2,906 posts

Posted 05 December 2005 - 14:33

Teofile, Teofile, zasto si bas Teofil P. (takav kakav jesi)?

2 pitanjca, ako se ono gore ne racuna:

- Jesmo li po tebi dotakli dno dna i kada?

- Sta bi te nateralo da apstiniras i ne napises vise ni rec?

#18 cesaria

cesaria
  • Members
  • 26 posts

Posted 05 December 2005 - 14:50

Dragi Teofile,
Jako mnogo mi znace tvoji textovi. Citalac sam Vremena od osnivanja i moram da primetim da se sa magazinom nesto desava...Odlazak Corax-a, je poslednji udar u mojoj glavi.
Dakle pitanje,
Da li mozes da mi kazes da li je u Vremenu sveOk. Prosto Zarkovicevo pisanje u Politici je stvarno odvratno. Konkretno: da li je ovo polako urusavanje Vremena?
Pozdrav

#19 djvaske

djvaske
  • Members
  • 1,333 posts

Posted 05 December 2005 - 15:13

Veliki pozdrav Teofilu, čoveku sa puno duha.

Pitanje :

Šta vidiš kao realniji koncept, evoluciju društva ili revoluciju ?
Mislim da smo se već svi složili da 5 oktobar nije predstavljao nikakvu revoluciju, već prostu smenu vođe od strane njegovih nezadovoljnih sledbenika i iskorišćavanje jedne progresivne ideje i ljudi zarad nastavka ostvarivanja sopstvenih ciljeva.

Da se odmah objasnim, kako ne bi bilo nedoumica. Ovde podrazumevam kliku koja je, nakon što je videla da klasične revolucije neće biti, smakla sve koji su smetali i povratila vlast.

Svedoci smo da svi, lagano ali sigurno "ležu na rudu", novog kvazikapitalističkog poretka, boreći se za golo preživljavanje.

Još jedan veliki pozdrav Cecama i Teofilu

#20 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 05 December 2005 - 15:37

...da bih postavio pitanje, unapred se izvinjavam na duzini posta, citiram deo njegovog texta 'Sta radite danas?'

Dan je, dakle, najvredniji deo moje imovine. Nekad je sjajan, nekad bedan, ponajčešće prijatno-običan i besomučno radan, ali ja s radošću prihvatam svaki, pod uslovom da sam mu bio kreator i gospodar, snoseći sve konsekvence svog izbora. Jednom sam taj lifestyle, kao bajagi u zezanju, definisao naizgled oksimoronskom odrednicom "anarho-japi"; kako vreme prolazi, ova mi se definicija sve više dopada. C'est moi.

Da se razumemo, sve ovo o čemu govorim nije drugo nego još jedna od bezbrojnih formi Otkrivanja Tople Vode. Ta nisam ja izmislio Carpe Diem!, taj usklik koji poziva na bezgraničnu slobodu i intenzivnost Življenja! Pri čemu "intenzivnost" ne podrazumeva nužno nikakvo stereotipno Orgijanje i nasilnu Preobilnost bilo koje sorte, već može, dakako, biti i – for example – intenzivno zurenje u jednu tačku na plafonu ili višesatno igranje briškule & trešete, ako je baš to ono što želite od svog života, to jest od svog Dana.

Ali, dragi hvatači dana, imajte na umu da mi imamo smrtne ideološke neprijatelje, ljude koji duboko veruju u kobnu zabludu da se život sastoji od određenog broja godina. Glupost: život čine Dani, a vaše je da ugrabite svaki od njih, i ne ispuštate ga dok ga ne iscedite kao limun. Šećer dodajte po nahođenju... A ovi drugi, "godinari", to su oni što planiraju – opasna sorta, totalitarna struktura. Lično sam veselo oslobođen svakog planiranja, i to iz jednog posve prostog razloga: sve sam isplanirao takoreći na početku. Tako da mi se život nekako sastoji od sasvim spontanog ostvarivanja tog inicijalnog "životnog plana", a da ja pri tom ne treba da činim ništa više i ništa drugo osim da naprosto budem ja, i da radim na sebi (kaogod, je l' te, TV Pink što radi!) i da pazim da ne odvučem vlastiti život, sa svim njegovim Danima, onamo gde ne bi trebalo.


....dakle, za Teofila mislim da je od retkih ljudi koji jos uvek moze svojim pisanjem nesto smisleno da kaze mladjim ljudima, koji se mozda secaju, a mozda i ne, pocetka devedesetih i dalje, koji su mozda Pink©, a mozda B92©, sasvim svejedno....i zelim da mi odgovori u odnosu na te mlade ljude....

...deo texta koji sam kopirao po meni predstavlja osnovnu i za sada nedostiznu postavku normalnog zivota u Srbiji, koji je opterecen velikim pitanjima "godinara", koji nam iznova, neprestano poturaju ta pitanja 'nacionalnog interesa', 'drzavnog pitanja', 'zajednistva' i ostalih....Moje licno ubedjenje je da su 'godinarima' ta pitanja neophodna, da su oni nesposobni da rade nesto konkretno i opipljivo, da u svojoj ucmalosti i nesputanom osecaju velicine, smatraju da je njihova zivotna obaveza da ta 'velika' pitanja rese i spasu nasu srpsku raju....Posto je na moju srecu, taj trenutak konacno dosao (ne nasom zaslugom naravno), da se neke stvari ovde konacno zavrse, kao i prethodnih nekoliko puta palicom sa strane, i koje ce se zavrsiti, ovako ili onako, meni licno svejedno....
...Da li Teofil misli da je to kraj, da ce naredna godina ili dve konacno zavrsiti te najvece price koje nam ne daju ni malo prostora za pomak u napred, koje kao balast vec godinama nose i klinci koji opravdano ne zele sa tim da imaju posla, vec da zive 'svoje dane', kako dolikuje coveku?.....Odnosno, da li je previse optimisticno misliti da nam sledi period kada ce osim ekonomije, najvaznija stvar biti kultura i stvaranje modernog civilnog drustva, bez crkve i svetih srpskih zemalja, i kada ce najteze biti ispraviti muzicki ukus i obrasce 'mladih nada Granda' i nadoknaditi neprocitanu lektiru danasnjih maturanata....?....ili misli da se vampiri nece dati upokojiti...?....i da ne ostajemo ako ne moramo....

.....jos jednom izvinjenje zbog duzine posta, nisam umeo krace, i ako moze misljenje....hvala i pozdrav.....

Edited by BigLebowsky, 05 December 2005 - 19:25.


#21 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 05 December 2005 - 16:18

ovako nesto htedoh da pitam, ali u svetlu clanka "Moze li zaba da njace". klonuh duhom dok sam ga citala, jer mi se nekako ucini da je iluzorno ocekivati da cemo uspeti da se resimo okova "plemenske svesti" i "prokaradzicevskog diskursa" i onih koji ga manje ili vise eksplicitno proteziraju. pri tom, ne znas koji su opasniji.

da li ce, koliko god se na pojedinacnom planu upinjali "brankovici" da nesto promene, i u buduce ostati vidjeni kao takvi ili postoji nada da ti usamljeni impulsi zdravog razuma, dobiti drustvo i dovesti do ovoga sto pita Lebowsky?:

... da nam sledi period kada ce osim ekonomije, najvaznija stvar biti kultura i stvaranje modernog civilnog drustva, bez crkve i svetih srpskih zemalja, i kada ce najteze biti ispraviti muzicki ukus i obrasce 'mladih nada Granda' i nadoknaditi neprocitanu lektiru danasnjih maturanata....?....ili misli da se vampiri nece dati upokojiti...?....i da ne ostajemo ako ne moramo....


Edited by MaryPoppins, 05 December 2005 - 16:18.


#22 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 05 December 2005 - 22:57

Koja je Teofilova omiljena teorija zavere? :wub:

#23 Kontras

Kontras
  • Banned
  • 833 posts

Posted 06 December 2005 - 00:13

Pitanje bi bilo sledece:

Da li bi Teofile prihvatio nagradu g. Karica kada bi vam je ovaj ponudio, kao sto je to ucinila B. Lekic?


PS.
A mogla bi i g. Ceca da ti pripomogne u odgovoru. Znamo kakav je njen stav bio kad je u pitanju B. Lekic, pa da vidimo da li je doslo do neke revizije.

Edited by Kontras, 06 December 2005 - 00:13.


#24 JankoS

JankoS
  • Members
  • 8 posts

Posted 06 December 2005 - 00:38

Prvo jedan veliki pozdrav Teofilu

Da li ces u skorije vreme dolaziti u Novi Sad ?

#25 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 06 December 2005 - 13:01

Pitanje za g. T. Pancica:

Da li ste u proteklih par godina razmisljali da se oshishate, u smislu da napravi neku vrstu zaokreta u sopstvenom zivotu ?

edit: preformulisano na savet Shellca




Happy Shellac ???? Valjda sa jesi.
Tastatura mi je ocajna pa mi se zato desava "zaz", "zaato" i ls.

Edited by Esdy_11192, 06 December 2005 - 14:03.


#26 Shellac

Shellac
  • Sleepers
  • 393 posts

Posted 06 December 2005 - 13:08

Pitanje zaz gos'n T. Pancica:

Da li je u zadnjih par godina razmisljao da se osisa u smislu da napravi neki zaolret u sopstvenom zivotu.


Мислим да морате мало појаснити питање.

За почетак, шта значе следеће речи:

1) заз
2) осисати
3) заолрет

И још, ако већ постоје "задње године", постоје и "предње године", па ме занима - шта тачно означава ова фраза?

Edited by Shellac, 06 December 2005 - 13:09.


#27 masikslimasasiks

masikslimasasiks
  • Members
  • 426 posts

Posted 06 December 2005 - 13:15

Pitanje zaz gos'n T. Pancica:

Da li je u zadnjih par godina razmisljao da se osisa u smislu da napravi neki zaolret u sopstvenom zivotu.

<{POST_SNAPBACK}>

Aha razmisljao je, ali tek posto ti promenis bubuljichavi avatar ! :wub:

Edited by masikslimasasiks, 06 December 2005 - 13:22.


#28 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 06 December 2005 - 13:32

ćao theo.

da l misliš da poslednji poraz i blamaža niških demokrata u pokušaju da uzurpiraju vladavinu gradonačelnika smiljka, kao i pobeda radikala u leskovačkim gradskim previranjima,
predstavlja samo predsliku i predokus zbivanja i na državnom nivou;

nakon nekih prvih nastupajućih parlamentarnih izbora?

usled čega misliš da je skoro 2/3 javnosti nemoguće animirati da izađu na glasanje već poslednjih 3 ili 4 godine?

#29 Esdy_11192

Esdy_11192
  • Members
  • 1,434 posts

Posted 06 December 2005 - 13:40

Aha razmisljao je, ali tek posto ti promenis bubuljichavi avatar ! :wub:

<{POST_SNAPBACK}>


To nije bubuljicavi vec narcisoidni avatar, bubuljice davno beshe. :) Jebiga ne stidim se sebe, sta da radim. Zivot je Qurva.


Nemoj da Spamujes temu, postavljam ozbiljno to pitanje. Jer sam video dosta slicnih situacija.

#30 Shellac

Shellac
  • Sleepers
  • 393 posts

Posted 06 December 2005 - 13:47

Pitanje zaz gos'n T. Pancica:

Da li ste u proteklih par godina razmisljali da se oshishate, u smislu da napravi neku vrstu zaokreta u sopstvenom zivotu ?

edit: preformulisano na savet Shellca

Happy Shellac ????

Не.