Jump to content


Photo

ART links


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 Belizar

Belizar
  • Banned
  • 203 posts

Posted 09 April 2006 - 20:14

Nije lose...

#32 dzishn

dzishn
  • Members
  • 1,533 posts

Posted 09 April 2006 - 22:41

Desiree Palmen

simpa
na images > camouflage ll ima dve bash super slike

#33 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 09 April 2006 - 23:07

QUOTE(dzishn @ 9 Apr 2006, 23:41)
Desiree Palmen

simpa
na images > camouflage ll ima dve bash super slike


Sjajno, Dzishn smile.gif onaj sa knjigama je vrhunski.

#34 kuku

kuku
  • Members
  • 243 posts

Posted 17 April 2006 - 13:28

tuzne mede i zeke
drugarica sibnula meni link, a meni bilo zao da se zavrsi na tome

#35 Belizar

Belizar
  • Banned
  • 203 posts

Posted 17 April 2006 - 22:47

QUOTE(dzishn @ 9 Apr 2006, 23:41)
Desiree Palmen

simpa
na images > camouflage ll ima dve bash super slike

Bravo. smile.gif

#36 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 28 September 2006 - 22:55

ARMAN[D]


R.I.P

Edited by Hefestus, 28 September 2006 - 22:56.


#37 *Sunny*

*Sunny*
  • Members
  • 74 posts

Posted 03 October 2006 - 14:46

Za one koji vole pop art:

http://www.fi.muni.c...t/contents.html

#38 hooyadahoo

hooyadahoo
  • Members
  • 2,866 posts

Posted 12 October 2006 - 15:26

za miseve i misice i ponekog dzukca: gilje na tanjiru
http://www.ugly-home...products_id=175
ima nekoliko komata

#39 hooyadahoo

hooyadahoo
  • Members
  • 2,866 posts

Posted 17 October 2006 - 09:28

Camera Obscura 2005/1-Inf is a worldwide project in which two holes of a twin-holed pinhole camera are being auctioned simultaneously on Ebay every week. This project is dedicated to the polish artist Roman Opalka and his work 1965/1-∞. The highest bidders in each case receive one after the other a pinhole camera loaded with a piece of unexposed sheet of 5x7 Inch b/w film. They punch a hole with the enclosed needle and expose their own photograph in turn. Because of the minimal distance between the two holes the two photos overlap partly, so that a joint picture emerges, created by two people in different parts of the world. In the course of time a sort of photographic global puzzle will emerge - one continuous series of parallel exposures...



http://www.gallery-merid.com/

#40 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 18 October 2006 - 15:40

violentia - sajt moje sestre biggrin.gif

Craig Mullin

Gottfried Helnwein

ajd neka bude samo ovo.
za sad smile.gif

#41 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 18 October 2006 - 17:09

QUOTE(Killiana @ 18 Oct 2006, 16:40)
violentia - sajt moje sestre biggrin.gif


Intresantno! thumbsup.gif

Jonathan Meese & Jörg Immendorff.



Messe & Jörg


Malo bajat link, tj izlozba je zatvorena prosle godine. Listam jedan Meeseov katalog, pa ajde da podelm sa vama. Ne svidja mi se bas naj ovo sto danas radi Jörg dry.gif jebo politicki angazovane umetnike! Pojedine slike su mu jako suptilne, instalaciju bas nisam voleo. Mozda gresim, bio sam na izlozbi u Haarlemu i nekako mi je ta instalacija (zajednicka) iskakala iz ostalog. Meese na liniji new 'nieuwe wilde', glad 2see that. Nekako mi Messe deluje iskrenije iako je stilska parafraza od pre 20g. Well on je i mlad i svez smile.gif Slikarcina samo takva. A i cool faca.


Edited by Hefestus, 18 October 2006 - 17:10.


#42 Killiana

Killiana
  • Members
  • 475 posts

Posted 18 October 2006 - 20:17

@hefestus

hvala.

no, moram da te pitam, zasto takvo misljenje o politicki angazovanim umetnicima?

#43 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 18 October 2006 - 21:51

QUOTE(Killiana @ 18 Oct 2006, 21:17)
@hefestus

hvala.

no, moram da te pitam, zasto takvo misljenje o politicki angazovanim umetnicima?


Ja sam se gore pogresno izrazio misleci na pol. ang. umetnost a ne lik, (sorry), tj konkretno na Jörgovu instalaciju koja se vidi na slici; talibani, Hitler.... Njegove slike su cista suprotnost instalaciji. Ok, instalacija je cesto koriscena forma tj. koji treba da prezentuje odnos umetnika prema pol. aktuelnom.

Ok, tematika u ovom slucaju politicka, je samo shell, 'what lies benith' ili sto bi italijani rekli 'le verità nascoste', sigurno ne lezi u dnevnoj ili bilo kojoj politici, a cak ni u temi kada je visual art u pitanju. A u kom pa drugom artu 2? unsure.gif Pa ni Picassova Guernica, nije cuvena samo zbog tematike, kao sto ni David nije maestro zbog svojih simpatija prema 'revoluciji' i Napoleonu. David je dobar primer, sa padom Napoleona otisao u exil u Belgiju. Kritika je tek 'nedavno' 'otkrila' vrednost u slikama kao sto su; 'Napoleon prelazi Alpe' ili Napoleonovi portreti.

Razlika je izmedju politicki angazovanog umetnika i pol. angazovane umetnosti!
Nemam nista protiv, da se umetnik angazuje gde mu je volja, pa cak i u politici ako nema preca posla. Na kraju, sam umetnik nije exponat vec njegovo delo.
Ja jednostavno razdvojim delo od lika. Well, to nije 'IN' niti je ikada bilo 'in', to moze Juliana da potvrdi smile.gif a pogotovu u nas. Pol. angazovani kriticar je uvek na 'jednoj' strani, ali dali je uvek na strani arta?

#44 Hefestus

Hefestus
  • Members
  • 6,822 posts

Posted 25 November 2006 - 07:30

Nam June Paik - Electronic Moon #2

#45 nasumica

nasumica
  • Members
  • 918 posts

Posted 10 December 2006 - 11:11

aleksandra

Edited by nasumica, 10 December 2006 - 11:17.