Jump to content

Photo

punomoc za voznju

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 alexxxa

alexxxa
  • Members
  • 42 posts

Posted 25 November 2005 - 10:31

da li strani drzavljanin moze da vozi auto registrovan u srbiji na osnovu punomocja od strane vlasnika, i obratno dali drzavljanin srbije moze da vozi strani auto no osnovu punomocja?

#2 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 25 November 2005 - 12:47

dali drzavljanin srbije moze da vozi strani auto no osnovu punomocja?

<{POST_SNAPBACK}>

Ne moze.

#3 dintel011

dintel011
  • Banned
  • 102 posts

Posted 26 November 2005 - 16:43

da li strani drzavljanin moze da vozi auto registrovan u srbiji na osnovu punomocja od strane vlasnika, i obratno dali drzavljanin srbije moze da vozi strani auto no osnovu punomocja?

<{POST_SNAPBACK}>

Strani drzavljanin moze da vozi auto sa SCG tablicama ako ima regulisam boravak u SCG.

SCG drzavljanin moze da vozi auto sa stranim tablicama iskljucivo ako ima boravak u inostranstvu ili dvojno drzavljanstvo.

#4 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 27 November 2005 - 23:15

Strani drzavljanin moze da vozi auto sa SCG tablicama ako ima regulisam boravak u SCG.

<{POST_SNAPBACK}>

sta znaci "ako ima regulisan boravak"?
naravno da moze, i to cak i kao turista. kako bi inace iznajmljivali rent'a'car?

#5 ingglick

ingglick
  • Members
  • 931 posts

Posted 28 November 2005 - 09:29

Hmmm, ja imam pored SCG i Hrvatski pasos, da li mogu da vozim auto sa stranim tablama u SCG?

#6 sharpshooter

sharpshooter
  • Members
  • 36 posts

Posted 28 November 2005 - 09:39

Imate topic "Strane table", mislim da je tamo sve rečeno.

#7 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 28 November 2005 - 10:25

A šta treba da bi auto sa BG tablama vozio u inostranstvu? NIje na moje ime. Gde dobijam osiguranje i međunarodnu dozvolu? Koliko koštaju?

#8 sharpshooter

sharpshooter
  • Members
  • 36 posts

Posted 28 November 2005 - 10:40

Auto moto savez Srbije

#9 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 28 November 2005 - 11:35

Znam za njihov sajt, pola sajta je under construction već mesecima, može li neko da me obavesti konkretno?

#10 sharpshooter

sharpshooter
  • Members
  • 36 posts

Posted 28 November 2005 - 11:49

Znam za njihov sajt, pola sajta je under construction već mesecima, može li neko da me obavesti konkretno?

<{POST_SNAPBACK}>

Pa sve piše na sajtu.

Međunarodna vozačka dozvola:
Za dobijanje međunarodne vozačke dozvole potrebno je:
- nacionalna vozačka dozvola na uvid
- fotokopija nacionalne vozačke dozvole
- dve fotografije (3.5 X 4.5)
- lična karta ili pasoš na uvid
Cena ovog dokumenta je 820 dinara.
Važnost ovog dokumenta je maksimum do 3 godine ili do isteka važnosti nacionalne vozačke dozvole.

Za dobijanje ovlašćenja za upravljanje vozilom u inostranstvu potrebno je da:
- u AMSS dodje vlasnik vozila sa ličnom kartom ili korisnik sa overenim ovlašćenjem od suda ili opštine da se tim vozilom može upravljati u inostranstvu
- korisnik da pasoš na uvid sluzbenom licu
- donese saobraćajnu dozvolu koja se daje na uvid
- donese fotokopiju saobraćajne dozvole
Cena ove usluge je 600 dinara.
Važnost ovog dokumenta je do godinu dana.

KONTAKT
Za sve dodatne informacije molimo Vas da se obratite na sledeće adrese:
AUTO MOTO SAVEZ SRBIJE
Knjeginje ZORKE 58
11000 BEOGRAD
+381 11 244-39-04 (od 7.30 do 15 časova)
+381 11 344-15-15 (od 5.00 do 21.00 čas)
+381 11 344-28-18 (non-stop)

Za ovo očekujem da me častiš hamburgerom :lol: B)

#11 reg

reg
  • Members
  • 4,229 posts

Posted 28 November 2005 - 13:34

AUTO MOTO SAVEZ SRBIJE
Knjeginje ZORKE 58
11000 BEOGRAD

Ova adresa je under construction vec mesecima. :lol:

#12 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 28 November 2005 - 21:23

AMSSCG

Ovaj link radi.

Inače sharpshooterove informacije su tačne.

A sva ta dokumenta mogu da se izvade i u Ruzveltovoj gde je AMSSCG

#13 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 28 June 2007 - 19:33

Mislim da je ovo ok tema za moje pitanje.

Kupio sam auto, zavrsio ugovore za prenos ali ne mogu jos da izvadim saobracajnu na moje ime zato sto moram da menjam tablice a registracija mu istice tek novembra... Zanima me sta mi je sve potrebno od papira da bih mogao sa njim u grcku na more? Da li su ugovori dovoljni ili je potrebno i ovlascenje?

#14 yooyo

yooyo
  • Members
  • 56 posts

Posted 28 June 2007 - 22:39

Potrebni su ti:
1. Medjunarodna vozacka dozvola
2. Ovlascenje za upravljanje vozilom u inostranstvu
3. Zeleni karton - osiguranje

1. i 2. mozes da izvadis za 5 min u AMSS. Za 3. idi u tamo gde ti je auto osiguran, platis 1000 din i dobije zeleni papiric.

Ovo su izvodi sa www.amss.org.yu

CODE
MEĐUNARODNA VOZAČKA DOZVOLA

Obavezan dokument za izlazak iz zemlje motornim vozilom.
Važnost ovog dokumenta od trenutka izdavanja je 3 godine.
U slučaju ako nacionalna vozačka dozvola ističe pre ovog roka važnost međunarodne vozačke dozvole biće do isteka nacionalne vozačke dozvole.
Ovaj dokument se može izdati samo osobama sa nacionalnom vozačkom dozvolom izdatoj u našoj zemlji.
Da bi se dobio ovaj dokument potrebno je :

• Zahtev (dobija se u AMK, ovlašćenom za izdavanje)
• Vozačka dozvola (isključivo YU dozvola) na uvid
• Fotokopija nacionalne vozačke dozvole (obe strane)
• 2 fotografije 3,5 x 4,5 cm
• Lična karta ili pasoš na uvid
• Cena mađunarodne vozačke dozvole od 01.03.2006. godine je 2.000,00 dinara.

DOPUNA UPUTSTAVA O IZDAVANJU MEĐUNARODNE VOZAČKE DOZVOLE

• Međunarodnu vozačku dozvolu ovlašćeno lice u auto moto klubu ili društvu ne može izdati ako je u nacionalnoj vozačkoj dozvoli uneta zabrana na neku od kategorija. Odnosno, međunarodna vozačka dozvola se može izdati samo sa kategorijama na kojima nije uneta zabrana upravljanja

• U međunarodnoj vozačkoj dozvoli se naknadno ne mogu unositi bilo kakve izmene. Ovo se posebno odnosi na slučajeve kada korisnik međunarodne vozačke dozvole posle izdavanja stekne pored postojeće još neku kategoriju za upravljanje vozilom. U takvim slučajevima se izdaje nova međunarodna vozačka dozvola i nikako se ne ispravlja postojeća

• Međunarodna vozačka dozvola za naše građane sa područja Kosova i Metohije se izdaje bez ikakvih ograničenja, odnosno postupak izdavanja medđunarodnih vozačkih dozvola se za ove naše građane nije menjao. Nema nikakve razlike u izdavanju turing dokumenata za korisnike sa područja Kosova i Metohije i uže teritorije Srbije.

CODE
DOZVOLA ZA UPRAVLJANJE TUĐIM VOZILOM U INOSTRANSTVU

Obavezan dokument za svaki izlazak iz zemlje tuđim vozilom.
Važnost ovog dokumenta od trenutka izdavanja je najviše 12 meseci, a po zahtevu vlasnika, može se izdati i na kraći vremenski period.
Da bi se dobio ovaj dokument potrebno je:

• Obavezno prisustvo vlasnika sa ličnom kartom ili korisnik donosi ovlašćenje od suda ili opštine (sudsko ovl. staro do 12 meseci, opštinsko ovl. staro do 6 meseci), da se tim vozilom može upravljati u inostranstvu
• Obavezno prisustvo korisnika sa pasošem
• Saobraćajna dozvola
• Fotokopija saobraćajne dozvole
• U slučaju da je vlasnik vozila pravno lice, potrebno je ovlašćenje na memorandumu firme za korisnika, overeno pečatom, kao i potpisom ovlašćenog lica
• Cena dozvole za upravljanje tuđim vozilom u inostranstvu od 01.03.2006. godine je 1.500,00 dinara

IZMENE I NOVINE KOD IZDAVANJA DOZVOLE ZA UPRAVLJANJE TUĐIM VOZILOM U INOSTRANSTVU

• Kada su u pitanju vozila kupljena na lizing, ako je korisnik lizinga fizičko lice, takvo lice mora imati od lizing kompanije posebno ovlašćenje koje mu daje pravo da vozilo koje je pod lizingom koristi van zemlje. Postoje u nekim ugovorima o lizingu posebne klauzule ugovora koje predviđaju korišćenje vozila i van granica pa u takvim slučajevima ne treba posebno ovlašćenje od lizing kompanije.

• Ako je korisnik lizinga pravno lice onada je potrebo dostaviti u auto-moto klub ili društvo, osim ugovora o lizingu vozila i posebno ovlašćenje kojim kompanija koja je korinik lizinga ovlašćuje svog vozača da vozilom može izaći iz zemlje. Korisniku vozila nije potreban pečat kompanije koja je korisnik lizinga kada dolazi u prostorije auto moto društva ili kluba.

• Na osnovu dopisa od Ministarstva unutrašnjih poslova, stranci sa stalnim ili privremenim mestom prebivališta mogu nesmetano koristiti tuđe motorno vozilo i preko granica naše zemlje što do sada nije bio slučaj. Takođe, stranci koji su vlasnici motornih vozila sa SCG registarskim tablicama mogu nesmetano davati na korišćenje svoja vozila bez ikakvih ograničenja. U ovakvim slučajevima koristi se standardna procedura pri izdavanju, dakle lično prisustvo i vlasnika i korisnika motornog vozila pri čemu se kao relevantan dokument uzima lična kata ili pasoš vlasnika i pasoš korisnika, bez obzira na državljanstvo korisnika. Jedini podatak koji je važan je status korisnika u SCG. Dakle, korisnik mora imati stalan ili privremeni boravak u SCG koji se proverava uvidom u lični dokument.

CODE
ZELENI KARTON

Ako se vozilom domaće registracije putuje u inostranstvo potrebna je zelena karta osiguranja koja u inostranstvu predstavlja isto što i polisa osiguranja u zajednici Srbije i Crne Gore

Zelena karta osiguranja je dokaz da za svoje vozilo imate zaključeno osiguranje auto-odgovornosti kod domaćeg osiguravajućeg društva i zelenu kartu osiguranja izdaje osiguravajuće društvo kod kojeg je zaključeno obavezno osiguranje od autoodgovornosti.

Zelena karta osiguranja važi za teritorije zemalja sa kojima naša zemlja ima potpisan interbiro sporazum, a to su u ovom trenutku sve evropske zemlje osim Rusije. Na teritorijama zemalja u kojima ne važi naša zelena karta (Azerbejdžan, Gruzija, Kazahstan) naši automobilisti su dužni da plate premiju tzv. graničnog osiguranja-prilikom ulaska u svaku od tih zemalja.

Da bi se dobio ovaj dokument potrebno je poneti:

• Polisu obaveznog osiguranja na uvid
• Saobraćajnu dozvola
• Zelena karta važi do isteka premije obaveznog osiguranja
• Cena zelene karte je 1000,00 dinara

#15 martinj

martinj
  • Members
  • 1,540 posts

Posted 28 June 2007 - 23:06

QUOTE(yooyo @ 28 Jun 2007, 23:39) <{POST_SNAPBACK}>
Potrebni su ti:
1. Medjunarodna vozacka dozvola
2. Ovlascenje za upravljanje vozilom u inostranstvu
3. Zeleni karton - osiguranje

1. i 2. mozes da izvadis za 5 min u AMSS. Za 3. idi u tamo gde ti je auto osiguran, platis 1000 din i dobije zeleni papiric.

hvala

Edited by martinj, 28 June 2007 - 23:06.