Jump to content

Produzenje vozacke dozvole

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 17 November 2005 - 19:04

Da li da se, za produzenje vozacke /posto vise nema mesta za pecate u staroj dozvoli/ slikam s naocarima, koje sam, u medjuvremenu, pocela da nosim, ili ne?

Naime, jednoj mojoj poznanici su zbog toga produzili vozacku samo na 3 godine, sto mi je van pameti. Btw, sta bi bilo da je nosila sociva i ko bi uopste znao da ima probleme s vidom?

#2 m_nikod

m_nikod
  • Members
  • 260 posts

Posted 17 November 2005 - 19:51

Mislim da je pre produženja vozačke dozvole, obavezan lekarski pregled, a tamo će ti oftamolog saopštiti lepe/ružne vesti što se tiče nošenja naočara /sočiva u vožnji tj. da li ćeš dobiti dozvolu na 3,5 ili 10 godina. Nakon pregleda ćeš znati da li da predaš sliku sa ili bez naočara.

#3 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 17 November 2005 - 20:08

Hint: Ma razbistri par litara belog il' crnog vina, a onda, u peak-u alkoholisanog stanja se uslikaj... Tako panduri kad vide sliku u dozvoli mislice da su ti prirodno krupne zenice, prokisela faca i sl. pa nece predpostavljati da si pod 'gasom' ako te slucajno ulove u doticnom stanju :lol: ... Treba da vidis na sta moj ortak lici u dozvoli :lol:

#4 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 17 November 2005 - 21:25

Ajme meni, pa vi me jos i isprepadaste lekarskim pregledom!
Neeeecu! radije cu rizikovati slikanje bez naocara, pa sta mi bog,
tj. pandur da. :lol:

#5 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 17 November 2005 - 22:29

ako ti u dozvoli pise nesto u stilu "uz obaveznu upotrebu korektivnih sociva", ne gine ti lekarski. i ne brini, gosn. oftalmolog nece ni primetiti da nosis sociva. meni je letos "odokativnom metodom" pogodio nekih 35% dioptrije.

#6 Div

Div
  • Members
  • 6,930 posts

Posted 18 November 2005 - 06:38

Ajme meni, pa vi me jos i isprepadaste lekarskim pregledom!
Neeeecu! radije cu rizikovati slikanje bez naocara, pa sta mi bog,
tj. pandur da.  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Na lekarski ideš ako ti već piše u dozvoli da nosiš naočare. Pošto kažeš da si počela da ih nosiš u međuvremenu, predpostavljam da ti nije upisano nikakvo ograničenje. Ja sam prošle godine produžavao dozvolu i nisam išao na lekarski. Prema tome slikanje bez naočara.

#7 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 18 November 2005 - 08:39

to je jedna od idiotarija zakona, naime:
ako si prvi put izvadio dozvolu na 10 god (dakle bez ogranicenja), smatra se da si nadcovekte da do navrsenih 70 godina zivota tebi ne moze da se promeni zdravstveno stanje (niko ti ne trazi lekarsko uverenje i dozvolu produzis kako ti padne na pamet). e sad u zakonu takodje postoji varijanta da sam primetis da ti je npr vid oslabio, pa da se prijavis, ali onda ispadnes glup jer si sam sebi nakacio vadjenje krvi i slicne gluposti (kao da analiza krvi ima veze sa vidom!?!)
inace pandura uvek mozes da foliras kako si poceo da nosis naocare tek nedavno i da jos nisi stigao da to regulises... i verovatno ti nece praviti problem

#8 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 18 November 2005 - 11:13

Uf, ni meni nije bas jasno sta se tu zapravo desava :lol:

Meni su npr zbog dioptrije (mali - ) prvi put (znaci posle polozenog ispita) izdali dozvolu samo na 5 godina i napisali "ogranicenje uz sociva" (posto sam ih u to vreme nosila), a kad sam je produzavala (relativno skoro) su mi produzili na 10 godina iako mi je dioptrija doduse ostala mala ali u medjuvremenu malecko porasla.
Tako da mi iskreno receno nis' nije jasno sto se toga tice.

Btw koliko sam shvatila pocela si skoro da ih nosis pa pretpostavljam da dioptrija nije velika? Ako nije, kontam da nece biti velikih problema.

#9 m_nikod

m_nikod
  • Members
  • 260 posts

Posted 18 November 2005 - 18:15

Ako već u dozvoli piše ograničenje (naočare ili kont. sočiva), čemu onda slikanje sa B) ? Jedino objašnjenje je ukoliko te zaustavi nepismeni pandur, da po slici može da vidi postoji li ograničenje vezano za vid. :lol:

Amelija,
isti slučaj je i sa mnom. Prvi put dozvola na 5 godina zbog neke mizerne dioptrije, u međuvremenu porasla i zaustavila se, i ja dobijem dozvolu na 10 godina. Cvike nosio i tad i sad.

#10 Guest_vinska musica_*

Guest_vinska musica_*
  • Guests

Posted 30 November 2005 - 01:14

Uspelo! Slikala se bez naocara. Produzili na 10 godinica! :lol:

#11 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 01 December 2005 - 11:06

Mislim da je pre produženja vozačke dozvole, obavezan lekarski pregled

<{POST_SNAPBACK}>

Odakle ti to ??? :wub: :) 0:)

#12 milosh76

milosh76
  • Banned
  • 3,560 posts

Posted 22 December 2005 - 12:58

Uspelo! Slikala se bez naocara. Produzili na 10 godinica!  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Ajde objasni celu proceduru, za nas koji to tek moramo da radimo, konkretno u septembru. Prvi put produzena 10 godina.

#13 pobednik

pobednik
  • Banned
  • 1,403 posts

Posted 22 December 2005 - 15:31

Uspelo! Slikala se bez naocara. Produzili na 10 godinica!  :wub:

<{POST_SNAPBACK}>

Ljudi bez'te sa ulica :)