Jump to content


Photo

Kvizovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

Poll: Omiljeni kviz (69 member(s) have cast votes)

Omiljeni kviz

  1. Slagalica - rts (13 votes [19.70%])

    Percentage of vote: 19.70%

  2. Mozgalica -pink (3 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  3. Ruski rulet - pink (4 votes [6.06%])

    Percentage of vote: 6.06%

  4. Milioner - bk (25 votes [37.88%])

    Percentage of vote: 37.88%

  5. Najslabija karika - bk (13 votes [19.70%])

    Percentage of vote: 19.70%

  6. Zlatna zica - bk (3 votes [4.55%])

    Percentage of vote: 4.55%

  7. Kviz na 3K (5 votes [7.58%])

    Percentage of vote: 7.58%

Vote Guests cannot vote

#16 pantapita

pantapita
  • Members
  • 138 posts

Posted 19 November 2005 - 16:46

Milioner - najgori.
Milijunas - najbolji.
Neverovatno koliko voditelj moze da pokvari/popravi kviz.

#17 Brazilac

Brazilac
  • Members
  • 12,876 posts

Posted 19 November 2005 - 23:17

Ma dajte,Milijunas je tako sterilan,bez problema mozes zaspati. :lol:

#18 dranki dak

dranki dak
  • Members
  • 49 posts

Posted 24 November 2005 - 16:22

U nedostatku Kviskoteke, milioner/milijunaš.
Mala prednost Tariku zbog povremenog cinizma, Zeljković je ipak suviše fin.

Da li je neko možda zapazio ekipu koja kreira pitanja za milijunaša?
Ima poznatih imena...

Pojavio se pre nekog vremena trač da će Lazo Goluža i Predrag Marković obnoviti nikad prežaljenu Kviskoteku.
Ĺ ta bi od te ideje?

#19 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 25 November 2005 - 01:15

Votovao za trećekanalni kviz usled trenutnog zanimanja nekim čudesom koje mi titraše oči onomad srede naveče.Cenim da se vika ''Trostruka šansa'' i piči negde taman da zaobiđeš političke dvobitke na RTS 1.
Elem,3D-nimirani quizz nepisano podseća na ovaj topik(Posted Image),jer uslov da se kandiduješ za neku idiotsku pazl pogađalicu je da prebrojiš primeraradi karike u lancu koji ti se mantla na 101 način ili koliko kockica ima u kvadratu koji non-stop rotira oko svoje ose i za to imaš cirka minjut vremena. :lol:
Sve u svemu,bilo bi to za svaku pohvalu da nije bilo jednog iritejting baje u ulozi housta kojega sam čak 7 puta gađao istom kutijom za šibice u krhkih 10-ak minuta (nije me mrzelo da ustajem da do'vatim,pa jopet).

#20 time4heroes

time4heroes
  • Members
  • 594 posts

Posted 26 November 2005 - 11:20

Votovao za trećekanalni kviz usled trenutnog zanimanja nekim čudesom koje mi titraše oči onomad srede naveče.Cenim da se vika ''Trostruka šansa'' i piči negde taman da zaobiđeš političke dvobitke na RTS 1.
Elem,3D-nimirani quizz nepisano podseća na ovaj topik(Posted Image),jer uslov da se kandiduješ za neku idiotsku pazl pogađalicu je da prebrojiš primeraradi karike u lancu koji ti se mantla na 101 način ili koliko kockica ima u kvadratu koji non-stop rotira oko svoje ose i za to imaš cirka minjut vremena. :lol:
Sve u svemu,bilo bi to za svaku pohvalu da nije bilo jednog iritejting baje u ulozi housta kojega sam čak 7 puta gađao istom kutijom za šibice u krhkih 10-ak minuta (nije me mrzelo da ustajem da do'vatim,pa jopet).

<{POST_SNAPBACK}>


gledali smo isti kviz sinoc.
ja u stvari samo par minuta.

nego isti taj voditelj kojeg si gadjao sibicama, nesto mi mnogo poznat. ZNAM da sam ga negde ranije videla, da je bio jednako iritantan, al' za baksuz ne mogu da se setim ko je.
imas ideju?

#21 pantapita

pantapita
  • Members
  • 138 posts

Posted 26 November 2005 - 16:47

Meni se cini da je pravio priloge za neku emisiju na pinku.
A mislim da sam ga video i u nekoj trash emisiji sa trash gostima na nekoj vojvodjanskoj televiziji, mozda je to bila tv panonija ili tv most.
Iritantan lik, svakako.

#22 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 02 December 2005 - 01:35

nego isti taj voditelj kojeg si gadjao sibicama, nesto mi mnogo poznat. ZNAM da sam ga negde ranije videla, da je bio jednako iritantan, al' za baksuz ne mogu da se setim ko je.
imas ideju?

Meni se cini da je pravio priloge za neku emisiju na pinku.

I mene vuče na jednog od onih magazinINoidnih zlotvora hodajućih manifesta modnog pederluka ej.kej.ej. Darko Kostić.Mada se ne bi' kleo,kreiranje podgaćka za Džej Kej je mnogo unosnija delatnost od vođenja kviza.

Omiljeni kviz

Ništa,onda ovo ide pod bojler ovenčan :wub: smajlovima.
Spoiler! --Click here to view--


#23 Mary Mary

Mary Mary
  • Members
  • 161 posts

Posted 02 December 2005 - 03:26

Elem,3D-nimirani quizz nepisano podseća na ovaj topik(Posted Image),jer uslov da se kandiduješ za neku idiotsku pazl pogađalicu je da prebrojiš primeraradi karike u lancu koji ti se mantla na 101 način ili koliko kockica ima u kvadratu koji non-stop rotira oko svoje ose i za to imaš cirka minjut vremena. :wub:


prvi put sam videla veceras taj kviz. ko hoce da ucestvuje neka slika aparatom i broji. meni uspelo sve za nekoliko sekundi.
a voditelj stvarno iritira

#24 Alexia

Alexia
  • Members
  • 1,114 posts

Posted 02 December 2005 - 11:24

Neverovatno koliko voditelj moze da pokvari/popravi kviz.


Iz tog razloga - Milijunas i, povremeno, Najslabija karika.
Ostali su, uglavnom, ili nepismeni, ili otuzni u pokusajima da budu duhoviti, ili smesno pretenciozni.
Milan Kalinic (ako ono jos vodi "Ruski rulet"?) je posebna kategorija. Onih par minuta koliko sam izdrzala da gledam taj kviz, provela sam zamisljajuci njega kako propada kroz neku od onih rupa, a neka dobra dusa iz tehnike preko stavlja veeeliki teret (nesto kao Krug 1 ili 2...:wub: ).

#25 marianne

marianne
  • Members
  • 779 posts

Posted 04 December 2005 - 19:53

od svih gore nabrojanih kvizova, jedino gledam milioner-a...

#26 time4heroes

time4heroes
  • Members
  • 594 posts

Posted 05 December 2005 - 15:21

Poludela sam sinoc od optickog kviza Trostruka Sansa na 3K RTS. Onaj covek je nesnosan! Kolicina besmislica koje on izgovori u onih 30 sekundi izmedju dva ukljucenja. Pobogu, covece, mozda bi mogao da pokusas malo sporije da pricas?

Posle sam razmisljala koliko je blamiranje voditi ovakav kviz... Mene neko da postavi to da radim, verovatno bih tih triest sekundi blejala.

A inace sam se i setila odakle mi je poznat. Jes' bio neki saradnik/saucesnik u Svet Plus-u, radio priloge sa narodnjackih koncerata i iz sminkernice pre pocetka emisije...

#27 panc

panc
  • Members
  • 207 posts

Posted 05 December 2005 - 23:17

a sto nema ponudjeno nijedan

#28 haski

haski
  • Members
  • 392 posts

Posted 06 December 2005 - 12:55

Pojavio se pre nekog vremena trač da će Lazo Goluža i Predrag Marković obnoviti nikad prežaljenu Kviskoteku.
Šta bi od te ideje?

<{POST_SNAPBACK}>


Iz današnjih novina:

ZAGREB - Da pripremamo Kviskoteku to svi znaju. Ali, Kviskoteka neće ići dok ne budemo potpuno sigurni da imamo proizvod za 21. stoljeće, a to može biti za tri mjeseca ili devet mjeseci, a možda i za godinu. Ili ćemo imati Kviskoteku za 21. stoljeće ili je uopće nećemo imati! - kazao je u ponedjeljak Hamed Bangoura, vlasnik tvrtke Hi-Tech, zamoljen da prokomentira medijske spekulacije o tome kako nova Kviskoteka, nakon 13 godina od posljednje sezone emitiranja, samo što nije ponovno krenula na našim malim ekranima.
Tvrka Hi Tech prava je otkupila od autora Kviskoteke Laze Goluže koji također radi na osmišljavanju Kviskoteke za aktualno stoljeće. Gotovo dvadesetak novih igara se testira, a od "starih" će, poput dobra brenda, preživjeti igra detekcije i igra asocijacija uz zaštitni znak Kviskoteke, voditelja Olivera Mlakara. Pilot-emisiju Bangoura će najvjerojatnije prvo prikazati novinarima, a tek onda će vidjeti na kojoj će se televiziji nova Kviskoteka vrtjeti.
Kad će Kviskoteka, ne zna ni Oliver Mlakar. Priznaje da je o vođenju novog ciklusa razgovarao s Bangourom i Golužom te se iskreno veseli vođenju svojeg "staroga" kviza.
— Bilo bi to sjajno, jer Kviskoteka je promovirala znanje. Lazo Goluža je inzistirao na pametnim natjecateljima — kazao nam je Mlakar.
Na upit o tome hoće li, budući da je zagazio u rane 70-e, moći izdržati tempo novog ciklusa "Kviskoteke", Mlakar se samo nasmijao, pa nam dječački poručio: "Nema problema, u odličnoj sam kondiciji!"

<{POST_SNAPBACK}>


Ako bude upola zabavna kao stara...

#29 dranki dak

dranki dak
  • Members
  • 49 posts

Posted 07 December 2005 - 16:45

Na upit o tome hoće li, budući da je zagazio u rane 70-e, moći izdržati tempo novog ciklusa "Kviskoteke", Mlakar se samo nasmijao, pa nam dječački poručio: "Nema problema, u odličnoj sam kondiciji!"

<{POST_SNAPBACK}>


hvala.

Cepaj, Mlakare, nisi ti gori od Hetricha!
Nije ni Ivan Hetrich bio mlađi u prvim ciklusima Kviskoteke.
Doduše, sedeo je.

Marković se ne spominje, a čini mi se da je on lično u intervjuu datom npr. Politikinom tv programu lansirao tu informaciju.

#30 Paolo

Paolo
  • Members
  • 18 posts

Posted 07 December 2005 - 18:47

Mozda je ovo pitanje za neki drugi thread ali samo da se zna!

Ucestvovao sam u Milioneru i nista nije kao sto izgleda na TV-u. Takmicare vode k`o stoku na klanje, pa onda tasteri odvaljeni od nosaca morao sam da trazim majstora da zavrne srafove...i td.

Bio sam i u kvizu Sam protiv svih gde je, za razliku od gore pomenutog kviza, sve za pohvalu. Od odnosa prema takmicarima(npr. psiholog vas priprema da ne napravite glupu gresku) do samog snimanja.
Ali !!! Od februara jos nisam dobio ni dinar! :wub: