Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka


  • Please log in to reply
3198 replies to this topic

#3031 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 28 March 2018 - 16:12

Tattoo (2002)

 

http://www.imdb.com/title/tt0286204/?ref_=nv_sr_8

 

Interesantan nemački noir-triler o policijskom lovu na serijskog ubicu koji ima specifične ukuse i sklonosti. Ovaj film je bio odskočna daska režiseru Robertu Švenkeu koji je nakon istog, napravio vrlo dobru karijeru u Holivudu o čemu govore i filmovi Flightplan, The Time Traveler's Wife, RED, Insurgent, Allegiant...

 


  • 0

#3032 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 March 2018 - 16:24

Priznaces da je u pitanju apsolutno delo genija, tesko uporedivo sa bilo cim drugim  ;)

 

Pa sad, ne bih isao tako daleko jer ima par ozbiljnih propusta u filmu ali je prilicno originalan.


  • 0

#3033 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 28 March 2018 - 16:40

Tattoo (2002)

http://www.imdb.com/title/tt0286204/?ref_=nv_sr_8

Interesantan nemački noir-triler o policijskom lovu na serijskog ubicu koji ima specifične ukuse i sklonosti. Ovaj film je bio odskočna daska režiseru Robertu Švenkeu koji je nakon istog, napravio vrlo dobru karijeru u Holivudu o čemu govore i filmovi Flightplan, The Time Traveler's Wife, RED, Insurgent, Allegiant...

http://www.youtube.c...h?v=w4Oc1KV_IC8


Gledao ga pre par dana; mnogo dobar film
  • 1

#3034 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 30 March 2018 - 13:16

The Admiral: Roaring Currents (2014)

 

http://www.imdb.com/title/tt3541262/?ref_=nv_sr_1

 

Svim ljubiteljima istorijskih, ratnih spektakala, toplo preporučujem ovaj fenomenalni korejski film. Isti govori o jednoj od najvećih pobeda ikad izvojevanih u nekoj pomorskoj bici (bitka kod Mjongjanga). Naime, korejska flota koja se sastojala od 13 brodova, predvođena legendarnim admiralom Ji Son-Šinom, totalno je u pomenutoj bici, razbila japansku carsku flotu koja se sastojala od oko 300 brodova, potopivši im tom prilkom 123 broda (12.000 poginulih Japanaca). Pomenuti admiral je najveći nacionalni junak u celokupnoj korejskoj istoriji (spomenici po čitavoj državi) a istoričari ga po vojničkoj veštini, svrstavaju rame uz rame sa Horacijem Nelsonom.

 

Film obiluje epskim scenama borbe, velikim brojem statista koji su dočarali sudare mornaričkih pešadija dve vojske, fenomenalnim kadrovima bitke i pre svega, fantastičnom glumom  Min Sik-Čoia (Oldboy, New World...).

 

 

 

 

 


  • 2

#3035 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,390 posts

Posted 30 March 2018 - 19:47

El Cuerpo, La migliore offerta, Contratiempo i slicna ostvarenja za mene dobri filmovi i tu bih stao. Ocjena 7, otprilike. Niceg inovativnog, dobra gluma, pristojna rezija i ocekivani tvist.
Kontam da je malo mladja ekipa pozurila sa (pretjeranim) pohvalama, nas starije su neki drugi filmovi provozali na slican fazon- Fight Club recimo ili The Ususal Suspect.



Usput, odgledah neki dan 'La ragazza nella nebbia' zbog Toni Servilla pa kome se gleda italijanski uradak na ovakav fazon, moze ga odgledati ... Jean Reno jedna od sporednih uloga.

 

Kao savrsen mindfuck moze biti samo jedan.

 

60606fbac51ffe4e8cc338783557ead8.jpg


  • 5

#3036 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 01 April 2018 - 19:13

hvala, samo mislim da nema potrebe ići toliko daleko

 

što se tiče pitanja iz tvog posta, pa eto ne moramo mnogo dalje da idemo, samo par postova iznad, tu je Wild Tales, by miles bolji film iako ne žanrovski isti

 

a žanrovski... pa može li recimo uopšte ovaj film u istu rečenicu sa Mementom?

morao bi ako čovek već kaže da je to možda i najbolji film koji je ikada gledao...

 

žestoko preterivanje ili nije gledao puno filmova

 

Relatos Salvajes je potpuno drugaciji film i nije bas korektno praviti takva poredjenja. Inace si u pravu, radi se o sjajnom filmu.

 

Meni licno je Contratiempo mnogo bolji film od Mementa. Nisam hteo odma da komentarisem, dok ga ne odgledam ponovo, davno sam ga gledao posli put. Sta ja znam, meni se taj film uopste ne svidja. Naravno radi se o subjektivnom osecaju, ali na mene je ostavio dosta los utisak, za razliku od Nevidljivog Svedoka koji meni jeste jedan od boljih filmova koje sam gledao u poslednjih par godina. 

 

Inace meni je Oriol Pauli sjajan, svi njegovi filmovi su na mene ostavili odlican utisak. Krajem godine izlazi njegov nov film, kazu da ce biti Sci-Fi ne volim taj zanr, pa se nadam da nece biti klasican Sci Fi vec vise triler. Film se zove Mirage. 


  • 0

#3037 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 01 April 2018 - 19:32

El Cuerpo, La migliore offerta, Contratiempo i slicna ostvarenja za mene dobri filmovi i tu bih stao. Ocjena 7, otprilike. Niceg inovativnog, dobra gluma, pristojna rezija i ocekivani tvist.
Kontam da je malo mladja ekipa pozurila sa (pretjeranim) pohvalama, nas starije su neki drugi filmovi provozali na slican fazon- Fight Club recimo ili The Ususal Suspect.



Usput, odgledah neki dan 'La ragazza nella nebbia' zbog Toni Servilla pa kome se gleda italijanski uradak na ovakav fazon, moze ga odgledati ... Jean Reno jedna od sporednih uloga.

 

Meni su svi navedeni filmovi sjajni. Ocena preko 7,5 svi. Inace 7 je odlicna ocena za filmove, svi filmovi koji imaju ocenu sedam pa navise su sjajni, a navedeni zasluzuju vise ocene. 

 

Ova dva filma su klasici iz davnog vremena kakvih na zalost vise nema.

 

La ragazza nella nebbia je sjajan film i hvala na preporuci. Odusevljen sam. Vidim da gledas dosta italijanske filmove. Da li se gledao neki italijanski film stariji bar pet godina od ovog koji ima dosta slicnu radnju. Ne znam da li sam pomesao nesto, ali pre nekoliko godina sam gledao italijanski film, dosta sam ga vec i zaboravio, i ovaj me je strasno podsetio na njega. Cak sam dosta toga uspeo da predvidim zato sto je skoro potpuno identicno sa ovim filmom. Na zalost ne secam se kako se zove film, niti nekih detalja. Nisam bio siguran da li umisljam pa sam preporucio film bratu, jer smotaj film na koji me podseca gledali zajedno i on mi je kad ga je odgledao rekao isto, na zalost ni on se ne seca kako se zove taj film. Obecao mi je da ce mi ga pronaci, ali sad je u guzvi pa ko zna kad ce to biti. Da li si gledao nesto slicno?

 

Radnja tog filma se desava isto u nekoj alpskoj zabiti, u selu postoji jezero i u njemu se navodno utopila devojka istih godina kao u ovom filmu, isto dolazi istrazitelj iz grada koji je povezan sa nekim poznatim slucajem oko kog su pisali svi mediji, cak i taj slucaj ima slicno, mozda cak i isto ime. Pojavljuju se ubistva iz proslosti... Gomila veoma slicnih detaja. 


  • 1

#3038 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 01 April 2018 - 20:01

Meni su svi navedeni filmovi sjajni. Ocena preko 7,5 svi. Inace 7 je odlicna ocena za filmove, svi filmovi koji imaju ocenu sedam pa navise su sjajni, a navedeni zasluzuju vise ocene. 

 

Ova dva filma su klasici iz davnog vremena kakvih na zalost vise nema.

 

La ragazza nella nebbia je sjajan film i hvala na preporuci. Odusevljen sam. Vidim da gledas dosta italijanske filmove. Da li se gledao neki italijanski film stariji bar pet godina od ovog koji ima dosta slicnu radnju. Ne znam da li sam pomesao nesto, ali pre nekoliko godina sam gledao italijanski film, dosta sam ga vec i zaboravio, i ovaj me je strasno podsetio na njega. Cak sam dosta toga uspeo da predvidim zato sto je skoro potpuno identicno sa ovim filmom. Na zalost ne secam se kako se zove film, niti nekih detalja. Nisam bio siguran da li umisljam pa sam preporucio film bratu, jer smotaj film na koji me podseca gledali zajedno i on mi je kad ga je odgledao rekao isto, na zalost ni on se ne seca kako se zove taj film. Obecao mi je da ce mi ga pronaci, ali sad je u guzvi pa ko zna kad ce to biti. Da li si gledao nesto slicno?

 

Radnja tog filma se desava isto u nekoj alpskoj zabiti, u selu postoji jezero i u njemu se navodno utopila devojka istih godina kao u ovom filmu, isto dolazi istrazitelj iz grada koji je povezan sa nekim poznatim slucajem oko kog su pisali svi mediji, cak i taj slucaj ima slicno, mozda cak i isto ime. Pojavljuju se ubistva iz proslosti... Gomila veoma slicnih detaja. 

Ne znam koji je film, sjetio bih se sigurno da sam ga gledao.

 

Sto se tice bolda,  ja sam napisao da su to dobri filmovi, samo otislo se predaleko u komentarima, u fazonu 'najbolji ikad' ... s tim se nisam slozio.


Edited by Ne sam Safete, 01 April 2018 - 20:01.

  • 0

#3039 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 01 April 2018 - 23:53


La ragazza nella nebbia je sjajan film i hvala na preporuci. Odusevljen sam. Vidim da gledas dosta italijanske filmove. Da li se gledao neki italijanski film stariji bar pet godina od ovog koji ima dosta slicnu radnju. Ne znam da li sam pomesao nesto, ali pre nekoliko godina sam gledao italijanski film, dosta sam ga vec i zaboravio, i ovaj me je strasno podsetio na njega. Cak sam dosta toga uspeo da predvidim zato sto je skoro potpuno identicno sa ovim filmom. Na zalost ne secam se kako se zove film, niti nekih detalja. Nisam bio siguran da li umisljam pa sam preporucio film bratu, jer smotaj film na koji me podseca gledali zajedno i on mi je kad ga je odgledao rekao isto, na zalost ni on se ne seca kako se zove taj film. Obecao mi je da ce mi ga pronaci, ali sad je u guzvi pa ko zna kad ce to biti. Da li si gledao nesto slicno?

 

Radnja tog filma se desava isto u nekoj alpskoj zabiti, u selu postoji jezero i u njemu se navodno utopila devojka istih godina kao u ovom filmu, isto dolazi istrazitelj iz grada koji je povezan sa nekim poznatim slucajem oko kog su pisali svi mediji, cak i taj slucaj ima slicno, mozda cak i isto ime. Pojavljuju se ubistva iz proslosti... Gomila veoma slicnih detaja. 

 

Imaš sreće što sam ludak za misteri-trilerima pa ih besomučno pretražujem po IMDB-u i sličnim sajtovima. Elem, pomenuti film nisam gledao ali sam svojevremeno naleteo na sinopsis koji veoma liči tvom opisu radnje filma. Da nije ovaj film u pitanju:

 

http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

 

MV5BMTMzMjYzNjg5NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTk3


  • 1

#3040 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 02 April 2018 - 10:28



Nego, jeste li gledali Tornatoreov film Una pura formalita Polanski i Depardieu glavne uloge. Malo vise baca na dramu ali je odlican.

Edited by Ne sam Safete, 02 April 2018 - 10:59.

  • 1

#3041 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 02 April 2018 - 12:25

Nego, jeste li gledali Tornatoreov film Una pura formalita Polanski i Depardieu glavne uloge. Malo vise baca na dramu ali je odlican.

 

Nisam gledao ovaj film, tačnije nisam ni čuo za isti (do ovog trenutka) ali mi deluje vrlo interesantno tj. kao moj tip omiljenih filmova. Nema šta, proveriće se. :)


  • 0

#3042 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 02 April 2018 - 20:55

Imaš sreće što sam ludak za misteri-trilerima pa ih besomučno pretražujem po IMDB-u i sličnim sajtovima. Elem, pomenuti film nisam gledao ali sam svojevremeno naleteo na sinopsis koji veoma liči tvom opisu radnje filma. Da nije ovaj film u pitanju:

 

http://www.imdb.com/...ref_=fn_al_tt_1

 

MV5BMTMzMjYzNjg5NF5BMl5BanBnXkFtZTcwNTk3

 

To je verovatno taj film, odgledacu ga veceras ponovo, da vidim da li su slicnosti stvarne ili sam se istripovao. Nisam gore naveo, a to mi je bila prva asocijacija, Toni Servilo glumi inspektora u oba filma, i to je slicnost. :-)

 

Hvala! 


  • 0

#3043 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 02 April 2018 - 21:13

Nego, jeste li gledali Tornatoreov film Una pura formalita Polanski i Depardieu glavne uloge. Malo vise baca na dramu ali je odlican.

 

Uh, ne znam sta bih rekao. Prvo, nije me bas odusevio. Drugo, gledao sam ga jako davno, 10+ godina, a ne vuce me da ga gledam ponovo, a mozda bih trebao. Trece, ostavljam mogucnost da ga nisam najbolje ni razumeo, mada mislim da jesam. Gluma je odlicna, sve je dobro, ali mene iz nekog razloga nije bas odusevio film, za razliku od vecine ljudi sa kojima sam pricao na tu temu.

 

Djuzepe Tornatore je sjajan reziser, sigurno jedan od najboljih u Evropi. Njegovi filmovi su i Malena i Najbolja ponuda. 

 

Reziser Italijan, svi glumci sem dva glavna glumca su Italijani, film je snimljen u Italiji, a jezik je francuski. :-) 

 

Moje subjektivno misljenje je film Dezurni Krivci dosta kopirao ovaj film. Ipak meni je to bolji film, jedan od retkih slucajeva da mi je kopija bolja od originala. :-) 


  • 0

#3044 drgnk

drgnk
  • Members
  • 600 posts

Posted 04 April 2018 - 19:23

In Order Of Disappearance (Kraftidioten) - 2014

 

http://www.imdb.com/title/tt2675914/?ref_=ttrel_rel_tt

 

Odličan norveški krimi-triler sa elementima komedije i sa krajnje neobičnom, uvrnutom pričom koja će vas na momente, nasmejati. Atmosfera u istom veoma podseća na onu koju možete videti u seriji Fargo. U filmu igra sjajna internacionalna glumačka ekipa a pored sjajnih glavnih rola Stelana Skarsgarda, Bruna Ganca i Pal Sverea Hagena, treba istaći i izuzetne minijature Mikija Krstovića i Sergeja Trifunovića koji se pojavljuju u epizodnim ulogama. Topla preporuka za ovo izuzetno ostvarenje.

 

 

 


  • 0

#3045 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 05 April 2018 - 01:20

Ovde se pisalo o spanskom filmu, tada nisam imao vremena, pa cu sad napisati neki svoj vodic kroz spanski film. Iako ne volim, to je blaga rec, filmove njihovog najpoznatijeg rezisera Pedra Almodovara i odavno uopste ne gledam njegove filmove, jednostavno receno obozavam spansku kinematografiju. Naravno, moram da naglasim da nisam nikakav strucnjak za filmove i da je sve sto cu napisati samo moj subjektivni dozivljaj. Moji omiljeni zanrovi su misterije, kriminalisticki i trileri, najbolje kad je sve to zajedno, tako da ce najvise biti takvih filmova, nisam fan romansi, mada izgleda da cu morati da postanem, komedija i horora tako da filmova iz tog zanra uglavnom nece biti na ovoj listi.
Pricu o spanskom filmu krenucu iz Meksika i od neizbeznog Pedra Almodovara. U spansko meksickoj koprodukciji, gde je produkciju radio i sam Almodovar nastao je moj omiljeni i meni najbolji spanski, a sigurno i jedan od najbolji filmova uopste El espinazo del diablo, Djavolja kicma. Reziser ovog sjajnog filma je meksicki reziser Giljermo del Toro koji je nedavno dobio i oskara. Ovaj sjajni umetnik je reziser, scenarista i producent velikog broja filmova. Radi i u Holivudu i veci deo njegovih filmova je na engleskom jeziku, tako da ne spadaju u spanski kinematografiju. Drugi njegov sjajan gil je na spanskom jeziku je naravno sjajni Panov lavitint. Kad smo vec kod Meksika, treba spomenu jos dvojici velikih rezisera koji rade u Holivudu. Alfonso Kuaron, cije se cela porodica bavi rezijom. On je tvorac poznatog filma Y tu mama tambien. Takodje vecina njegovih filmova su na engleskom. Meni mnogo intresantniji je Alehandro Injaritu. Proslavio se sjajnim filmom kojeg svima preporucujem Amores Perros. Film je deo trilogije, ali druga dva filma iz ove trilogije 21 gram i Vavilon su na engleskom jezika. Sto se tice mojih omiljenih zanrova, odgledao sam dva filma Miss Bala i El Traspatio, ali i nisu bas za neku preporuku.
Da se vratimo sad u Spaniju. Iz Katalonije je poniklo nekoliko veoma dobrih mladih rezisera. Meni omiljeni je Oriol Pauli. Ovde je poznat pre svega po filmu Contratiempo o kojem se i ovde vodila intresantna rasprava. Preporucio bih i ostale njegove filmove Secuestro (tu je scenarista) i El Cuerpo. Ima jos nekoliko filmova, ali su oni na katalonskom jeziku i nisam ih gledao, to su njegovi rani radivi. Za film Los ojos de Julia je pisao scenario zajedno sa reziserom tog filma Giljem Moralesom, jos jednim Kataloncem. On se proslavio jos ranije sa filmom El habitante incierto, meni nije bas najbolje legao, a da budem iskren, nisam ga ni razumeo. Vredi ga pogledati, verujem da ce neke oduseveti, ali se mnogima nece svideti.
Alberto Rodrigez, napokon "pravi" Spanac. Napisao je scenario i rezirao meni sjajan film La isla minima. Pored tog poznatog filma tvorac je jos dva filma koja preporucujem akcijskog trilera Grupo 7 i biografskog filma El hombre de las mil caras.
Haume Balagero, jos jedan Katalonac, je poznat po hororima. Najpoznatiji je Rec, koji ima vise delova, ali ja sam gledao samo prvi i dobar je. Rezirao je i film Mientras Duermes, iako se cesto navodi da je horor, ovaj film to nije. Meni je zaista odlican.
Danijel Monzon se proslavio filmom Celda211. Sjajna drama cija se radnja odvija u zatvoru. Vredi pogledati i El Nino, o svercu droge preko gibraltarskog moreuza.
Alehandro Amenabar je jedno od najvecih imena koje je Spanija dala u svetu filma. Veci deo njegovih filmova je na engleskom jeziku. Agora, The Others, Regression su neki od njegovih filmova. Na spanskom jeziku je Tesis, najstariji film na ovoj listi. Vazi za pretecu spanskih misteri trilera koji su proslavili spansku kinematografiju. Abre los ojos, romanticna drama, i mnogo bolja od kopije na engleskom jeziku poznate pod imenom Vanilla Sky.
Svi su vec verovatno gledali sjajan film La cara oculta, kao i El Orfanto. Que Dios nos perdone i No habra paz para los malvados su odlicni crime trileri.

Moja velika preporuka je za film El Lobo. Pricao o siromasnom baskijskom mladicu kojeg spanska tajna policija uceni da postane njihov agent i infiltrira se u ETAu. Film je snimljen po stvarnim dogadjajima. Nije mnogo poznat film, ali je fantastican.

Spanci su poznati i po parodijama. La Comunidad je jedna od njih. Triler El Bar takodje sadrzi mnogo elemenata parodije.

Za one koji vole enigme tu su filmovi La habitacion de Fermat i El Metodo.

El desconocido, Cain anos de perdon, La noche de los girasoles, Los cronocrimes, Palabras encadenadas su manje poznati, ali odlicni trileri.

Da se vratimo preko bare, ovog puta u Argentinu. Njihova kinematografija je sve bolja i bolja. Ovde je vec vise puta spominjan fantastican film Relatos Salvajes. Moj favorit je ipak El secreto de sus ojos.
Argentinsku kinematografiju je obelezio glumac Rikardo Darin. Pored gore pomenuta dva filma glumio je u odlicnim filmovima Nueve reinas, Tesis sobre un homicido, Septimo, El Aura, Nieva Negra i mnogim drugim. Ne mogu sad da se setim nekog argentinskog filma koji bih preporucio a da on ne glumi u njemu. :-)

Iz susednog Cilea dolazi odlican politicka drama No, koji govori o kampanji za smenu Pinocea na referendumu 1988 godine. Takodje je dobar i film El Club, komicna drama.
Jedan venecuelanski film je ostavio jako dobar utisak na mene, ali se nesecam imena, opisacu radnju na drugom topiku, mozda neko zna ime. Drzava je finansirala snimanje grandioznog propagandnog projekta, istorijskog filma La Libertador o Simonu Bolivaru. Vredi pogledati pa sam zakljuciti da li je uspelo. Odgledao sam i jedan njihov prosecan horor La casa del fin de los tempos.

Kad sam vec kod horora da sa njima i zavrsim. U Spaniji je 2006 snimljen niz horor filmova u okviru projekta Peliculas para non dormir, filmovi koji ce te drzati budni. Razni spanski reziseri su rezirali, ukupno sest horora. Ima i dobrih ima i losih.

Vecina navedenih filmova se mogu podvesti pod zanrove crime, mystery, triler, sto je i logicno jer su mi to omiljeni zanrovi uz istorijske, naravno ima i filmova drugih zanrova. Svi naslovi su navedeni na spanskom da ako nekog intresuje moze lakse da izgugla o njima, da se ne bi izgubili u prevodu. :-)
  • 5