Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Totalna preporuka

• Please log in to reply
3083 replies to this topic

#2986 drgnk

drgnk
  • Members
  • 483 posts

Posted 01 February 2018 - 18:40

At The End Of The Tunnel (Al Final Del Túnel) - 2016

http://www.imdb.com/...8/?ref_=nv_sr_2

Fenomenalan argentinski triler (meni rame uz rame po kvalitetu uz Wild Tales i The Secret In Their Eyes). Film je toliko opičen da je genijalan (paraplegičar pored čijeg podruma krimosi kopaju tunel do obližnje banke a isti ih špijunira... :lol+: ). Veoma sam se zabavio gledajući isti. Topla preporuka sa moje strane.

Edited by drgnk, 01 February 2018 - 22:16.

• 1

#2987 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,265 posts

Posted 01 February 2018 - 21:05

Only the Brave

Nije bez patetike i prepun je vec vidjenog ali svi smo cutali 10 minuta posle filma.

• 1

#2988 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 14,325 posts

Posted 04 February 2018 - 13:37

Three billboards outside Ebbing, Missouri

http://www.imdb.com/...4/?ref_=nv_sr_1

Zaista odlican film koji zasluzuje svu ovu galamu koja se oko njega digla. Vrlo zabavan, vrlo ozbiljan, odlicna gluma, sjajno izgradjeni karakteri, sa suptilnom dozom komike i odlicnom muzikom. Bas americki film, ali u najpozitivnijem smislu. Cak i kad na kraju preti da se zavrsi na kliseizirani nacin, vest twist mu daje kraj kakav zasluzuje da ima. Preporuka. 8,5/10

• 3

#2989 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 97 posts

Posted 11 February 2018 - 03:08

The Other Me (2016)

eteros_ego-496257040-large.jpg

U pitanju je Grcki film, misterija/triler, koji ce vam zasigurno drzati paznju do samog kraja...

• 0

#2990 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 97 posts

Posted 11 February 2018 - 12:29

Berlin Syndrome (2017)

Berlin_Syndrome.jpg

„Berlinski sindrom“ je jedan od najneizvesnijih psiholoških trilera ove godine, rediteljke Kejt Šortland, čija zarazna tenzija drži pažnju gledaoca do samog kraja. 

Radnja prati mladu australijsku turistkinju Kler, koja na ulicama Berlina upoznaje Endija, šarmantnog lokalca sa kojim se upušta u vezu na jednu noć. Kada se probudi nakon strastvene noći, Kler shvata da je Endi zaključao u stanu. 

Odnos između ova dva lika je perverzno intiman i abnormalno prirodan. Glavni glumci, Tereza Palmer i Maks Rimelt, briljiraju u svojim ulogama, a rediteljka eksplicitno i detaljno prikazuje degradiranje Klerine ličnosti i njene neobične psihološke promene u zatočeništvu.

Za razliku od mnogih filmova iste tematike, „Berlinski sindrom“ stavlja psihološki profil žrtve u centar pažnje. Ovo definitivno nije film za bojažljive gledaoce, a oni koji preguraju prvih dvadeset minuta filma biće nagrađeni jednim od najupečatljivijih trilera ove godine.

• 1

#2991 drgnk

drgnk
  • Members
  • 483 posts

Posted 11 February 2018 - 17:58

A Day (Ha-roo) - 2017

http://www.imdb.com/title/tt6890376/?ref_=fn_al_tt_1

A-DAY-Poster_Final_S-715x1024.jpg

Odličan drama-triler iz Južne Koreje. Isti govori o bitnim temama kao što su krivica, iskupljenje ali i pokazuje šta smo sve u stanju da uradimo da zaštitimo decu. Film je uvršten u ovogodišnji program FEST-a. Topla preporuka sa moje strane.

Edited by drgnk, 11 February 2018 - 18:25.

• 0

#2992 ital

ital
  • Members
  • 58 posts

Posted 11 February 2018 - 20:37

Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004) fenomenalan film, ima odlicnu pricu,scene ratovanja su brutalne Showgirls (1995) remek delo
  • 3

#2993 T.L.T.I

T.L.T.I
  • Members
  • 2,324 posts

Posted 14 February 2018 - 19:28

Berlin Syndrome

http://www.imdb.com/title/tt3335606/

44ec86a33bbb9d062ed709b6a6a2bac4_500x735

Cate Shortland je svoj potencijal nagovestila 2012, tako da me ovo uopste ne iznenadjuje.
Odgovarajuci ritam, odgovarajuca kamera i opaka tenzija koja ide uz sve to (prosto, malicioznost se sve vreme oseca u zraku).
Sve pet i pored toga sto mi je kraj nekako ne znam sta. :)

@GoldenMich

Koliko si sa Berlin-om pogodio, toliko si sa onom grckom kojestarijom skroz fulao.

"The Other Me" je bez ikakve dileme za totalnu antipreporuku.

Neubedljivo, smesno (ko je rekao Ninzda Kornjaca?  :lol+: ), glumacki tragicno, usiljeno u pokusaju i jos mnogo toga.

Misterija je kako mogu da ti se svide oba filma, razlika je tako drasticna.

Na kraju, beskrajno hvala za ovaj prvi, istinski sam uzivao.

• 0

#2994 Sobchak

Sobchak
  • Members
  • 1,753 posts

Posted 15 February 2018 - 22:08

War_for_the_Planet_of_the_Apes_poster.jp

WAR FOR THE PLANET OF THE APES

Jedan od najboljih filmova prošle godine

Edited by Sobchak, 15 February 2018 - 22:08.

• 0

#2995 blond

blond
  • Members
  • 4,554 posts

Posted 16 February 2018 - 04:48

War_for_the_Planet_of_the_Apes_poster.jp

WAR FOR THE PLANET OF THE APES

Jedan od najboljih filmova prošle godine

Izuzetno dosadan film, na zalost.

• 4

#2996 blond

blond
  • Members
  • 4,554 posts

Posted 16 February 2018 - 16:27

Berlin Syndrome

44ec86a33bbb9d062ed709b6a6a2bac4_500x735

Cate Shortland je svoj potencijal nagovestila 2012, tako da me ovo uopste ne iznenadjuje.
Odgovarajuci ritam, odgovarajuca kamera i opaka tenzija koja ide uz sve to (prosto, malicioznost se sve vreme oseca u zraku).
Sve pet i pored toga sto mi je kraj nekako ne znam sta. :)

@GoldenMich

Koliko si sa Berlin-om pogodio, toliko si sa onom grckom kojestarijom skroz fulao.

Neubedljivo, smesno (ko je rekao Ninzda Kornjaca?  :lol+: ), glumacki tragicno, usiljeno u pokusaju i jos mnogo toga.

Delovalo je vrlo obecavjuce od trenutka zakljucavanja ali...nepotrebno dugacak, valjda je to bilo neophodno da bi se docarao odnos otimaca i otete, medjutim, uzalud... sam kraj sa onim igranjem zmurki tek nije vredeo...

• 0

#2997 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 17 February 2018 - 10:22

Suntan - meni odličan!

Edited by Ziza, 17 February 2018 - 10:23.

• 0

#2998 GoldenMich

GoldenMich
  • Members
  • 97 posts

Posted 17 February 2018 - 18:42

Berlin Syndrome

@GoldenMich

Mozda sam grcki film trebao postaviti u temu 'poslednji odgledan film' a mozda bas i ne, mozda mu je bas pravo mesto ovde za 'totalnu preporuku' ali nikako za temu 'antipreporuka', gluma mi je u tom filmu vise nego dobra kad se uzme u obzir sta nam se sve servira od holivuda pa do bolivuda ovo je ispalo savrseno.... nije nikakva misterija, sve sto vredi mogu da odgledam, od mjuzikla, do komedije, trilera, krimica, nekoh psiho-trilera i t d tako da nisam ogranicen po pitanju filmova i jos puno stvari no o tome necemo na forumu :)

Edited by GoldenMich, 17 February 2018 - 19:47.

• 0

#2999 neonpanda

neonpanda
  • Members
  • 44 posts

Posted 18 February 2018 - 01:13

Castaway on the Moon

http://www.imdb.com/title/tt1499666

Jako dobar film. Sve preporuke.

• 0

#3000 ZuAscheZuStaub

ZuAscheZuStaub
  • Members
  • 11,353 posts

Posted 19 February 2018 - 14:32

@Berlinski sindrom

Sta znam, meni je svakako solidan film, ali nista posebno. Cura je imala bar 3 nacina da mu doaka za sve to vreme (mobilnim mozes da pozoves policiju i bez sim kartice, svakog dana ima lonac vrele vode / ulja na sporetu, ona situacija sa ekserom u ruku i sl).

Sve u svemu nije los, drzi uzbujenje, malo je iznad proseka, ali bar meni nedovoljno za totalnu preporuku. 

Edited by ZuAscheZuStaub, 19 February 2018 - 14:34.

• 0