Jump to content


Photo

Najbolja kineska hrana u Beogradu?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#31 Mary Mary

Mary Mary
  • Members
  • 161 posts

Posted 14 June 2006 - 11:55

meni je par puta rekao da su im pokvarena kola za dostavu, da nije dosao momak, da je isteklo vreme za narucivanje, ali su uvek ponudili da dodjem po hranu. tako da sam ja probala lija tek posle dve nedelje zvanja, kad su resili sve problememe oko dostave.

procitaj komentare oko dostave laugh.gif
li

#32 PeraZdera

PeraZdera
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 14 June 2006 - 13:50

ma jebeš dostavu, ja odem tamo pa klopam

#33 boomblondy

boomblondy
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 June 2006 - 20:14

Narode, novi kineski restoran za sve obozavatelje kineske klope! Nalazi se u Kineskoj cetvrti, i to u trznom centru, necete verovati. Za sada jedan od najkulturnijih jeftinih kineskih restorana u gradu. Klimatizovan, cist, prepun kulturnih i preljubaznih ljudi, kineza i nasih. Ima i toalet! Na svakom stolu se nalaze CISTE case, CIST pribor, cackalice, dve posude soja sosa, salvete, itd. Sve je izuzetno cisto i uredno. Kuvar u ovom restoranu je vlasnik Kineskog restorana u Holandiji, zna engleski, a mama zna i srpski jako dobro. Mama me je inace, kao jednog od prvih konzumenata, castila njihovim autenticnim zelenim cajem. Klopa je izvrsna. Tofu, dzigerica, praziluk, a narocito patlidzan. Probajte! Restoran se zove WHEN ZHOU, lokal broj 180, nalazi se sa spoljasnje strane trznog centra, na gornjem spratu, prema zgradama, u drugoj zgradi gledajuci od OMV-a. Njihov telefon je 156-876 tako da mozete i naruciti. Njihovi specijaliteti poticu iz pokrajina Guangdong i Shanghai. Istrazujte i dalje.

#34 Marvin (Paranoid Android)

Marvin (Paranoid Android)
  • Banned
  • 5,617 posts

Posted 25 June 2006 - 23:15

Je l' te, narode, pogledao sam 2-3 jelovnika kineskih resotaran u Beogradu, nisam mogao da vidim da imaju chow mein, da li neki poznavalac kineske hrane zna, zašto je nepopularna kod nas, ili se možda zove drugim imenom? Radi se o običnim rezancima (nudlama) u slatkastom sosu sa komadićima mesa.

#35 MP40

MP40
  • Members
  • 1,075 posts

Posted 26 June 2006 - 00:52

QUOTE(Marvin (Paranoid Android) @ 26 Jun 2006, 00:15)
Je l' te, narode, pogledao sam 2-3 jelovnika kineskih resotaran u Beogradu, nisam mogao da vidim da imaju chow mein, da li neki poznavalac kineske hrane zna, zašto je nepopularna kod nas, ili se možda zove drugim imenom? Radi se o običnim rezancima (nudlama) u slatkastom sosu sa komadićima mesa.



Ja ovde (NS) te prave, kinske nudle nisam ni video. uopste.

#36 Nikola S.

Nikola S.
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 12 July 2006 - 00:17

U Ludoj kuci se i meni svidja, takodje i u Novom Sadu.

Pitanje: da li neko zna gde mogu da se kupe konzervirane mladice bambusa?


#37 Yzerman

Yzerman
  • Members
  • 187 posts

Posted 01 August 2006 - 15:15

QUOTE(Nikola S. @ 12 Jul 2006, 00:17)
U Ludoj kuci se i meni svidja, takodje i u Novom Sadu.

Pitanje: da li neko zna gde mogu da se kupe konzervirane mladice bambusa?



Imaš bambus u kineskom tržnom centru, a ima i u Merkatoru, ali je jedno 10 puta skuplje.

Kako niko nije probao mali i simpatični restoran koji se nalazi iza video kluba Žabac, na raskrsnici Bulevara Mihajla Pupina i Džona Kenedija (opet Novi Beograd)? Ne znam kako se zove, ima neko komplikovano kinesko ime. Gazde su Kinezi, a uglavnom njihovi zemljaci i svraćaju. U poslednje vreme sve je više i lokalaca, to je postao omiljeni fast food u kraju. Imaju dobre čorbe, nudle su vrh ponude, pirinač nije baš nešto, a jela su osrednja (malo mesa, štednja na egzotičnijim sastojcima). Ništa posebno, ali treba probati... Za klasu ispred Velikog Šangaja! Kinezi koji tu rade su sjajni. Žena koja prima porudžbine istovremeno ljulja bebu u kolicima (nogom!), a sjajno govori srpski. Sa nekog minijaturnog tv-a uvek idu kineski spotovi. Ma treba to videti! biggrin.gif

#38 zazie

zazie
  • Members
  • 1,669 posts

Posted 02 August 2006 - 10:31

QUOTE(boomblondy @ 25 Jun 2006, 21:14)
Narode, novi kineski restoran za sve obozavatelje kineske klope! Nalazi se u Kineskoj cetvrti, i to u trznom centru, necete verovati. Za sada jedan od najkulturnijih jeftinih kineskih restorana u gradu. Klimatizovan, cist, prepun kulturnih i preljubaznih ljudi, kineza i nasih. Ima i toalet! Na svakom stolu se nalaze CISTE case, CIST pribor, cackalice, dve posude soja sosa, salvete, itd. Sve je izuzetno cisto i uredno. Kuvar u ovom restoranu je vlasnik Kineskog restorana u Holandiji, zna engleski, a mama zna i srpski jako dobro. Mama me je inace, kao jednog od prvih konzumenata, castila njihovim autenticnim zelenim cajem. Klopa je izvrsna. Tofu, dzigerica, praziluk, a narocito patlidzan. Probajte! Restoran se zove WHEN ZHOU, lokal broj 180, nalazi se sa spoljasnje strane trznog centra, na gornjem spratu, prema zgradama, u drugoj zgradi gledajuci od OMV-a. Njihov telefon je 156-876 tako da mozete i naruciti. Njihovi specijaliteti poticu iz pokrajina Guangdong i Shanghai. Istrazujte i dalje.

zipa marketinga.... ph34r.gif od prvoga posta...

pre neku godinu je josh bio u jevrejskoj ulici jedan strashan kinez, u minijaturnoj da kazemo kafani, muz kuva iza zavese, zena kelnerishe, dva stola ispred, za jednim lokalni alkos, sluze chaj na autentichan nachin (dosipaju ti vrelu vodu u chajnik) shto me je odma ubedilo, klopa im je bila prava domaca. dal ih ima ne znam. al bili su jedni od prvih, onako poluilegalno si se dojmili.

edit:i svadjali su se domace, kuvar i kelnerica. to mi je bio poseban trip kad zalupaju woks iz zavese (od rubincrvenog plisha, skinute iz sale neke mesne zajednice) i onda odatle izleti zajapurena kineskinja i tresne mi tanjir ispred nosa.

Edited by zazie, 02 August 2006 - 10:54.


#39 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 02 August 2006 - 11:27

QUOTE(zazie @ 2 Aug 2006, 11:31)
pre neku godinu je josh bio u jevrejskoj ulici jedan strashan kinez, u minijaturnoj da kazemo kafani, muz kuva iza zavese, zena kelnerishe, dva stola ispred, za jednim lokalni alkos, sluze chaj na autentichan nachin (dosipaju ti vrelu vodu u chajnik) shto me je odma ubedilo, klopa im je bila prava domaca.  dal ih ima ne znam. al bili su jedni od prvih, onako poluilegalno si se dojmili.

edit:i svadjali su se domace, kuvar i kelnerica. to mi je bio poseban trip kad zalupaju woks iz zavese (od rubincrvenog plisha, skinute iz sale neke mesne zajednice) i onda odatle izleti zajapurena kineskinja i tresne mi tanjir ispred nosa.


Eeeee, bili su super, ali ih nema vec dve godine, cini mi se. A dok su radili isao sam minimum jednom nedeljno kod njih.

#40 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 02 August 2006 - 11:32

joj. jos uvek mi nedostaju. sad.gif

#41 rover

rover
  • Members
  • 332 posts

Posted 02 August 2006 - 12:10

QUOTE(zazie @ 2 Aug 2006, 11:31)
zipa marketinga.... ph34r.gif od prvoga posta...

pre neku godinu je josh bio u jevrejskoj ulici jedan strashan kinez, u minijaturnoj da kazemo kafani, muz kuva iza zavese, zena kelnerishe, dva stola ispred, za jednim lokalni alkos, sluze chaj na autentichan nachin (dosipaju ti vrelu vodu u chajnik) shto me je odma ubedilo, klopa im je bila prava domaca.  dal ih ima ne znam. al bili su jedni od prvih, onako poluilegalno si se dojmili.

edit:i svadjali su se domace, kuvar i kelnerica. to mi je bio poseban trip kad zalupaju woks iz zavese (od rubincrvenog plisha, skinute iz sale neke mesne zajednice) i onda odatle izleti zajapurena kineskinja i tresne mi tanjir ispred nosa.


Dok sam još bio u BG, 98/99, bio sam redovna mušterija.

Opisu treba dodati i muzički ugodjaj "Marša na Drinu" u aranžmanu na kineskim instrumentima whistling.gif

I jeste da su ga trpali obilno u svako jelo, ali su kupus kuvali na najbolji način koji sam ikada probao.

Znači, nema ih više. sad.gif

#42 KaspeR

KaspeR
  • Members
  • 356 posts

Posted 02 August 2006 - 15:25

QUOTE(zazie @ 2 Aug 2006, 12:31)
pre neku godinu je josh bio u jevrejskoj ulici jedan strashan kinez, u minijaturnoj da kazemo kafani, muz kuva iza zavese, zena kelnerishe, dva stola ispred, za jednim lokalni alkos, sluze chaj na autentichan nachin (dosipaju ti vrelu vodu u chajnik) shto me je odma ubedilo, klopa im je bila prava domaca.  dal ih ima ne znam. al bili su jedni od prvih, onako poluilegalno si se dojmili.

edit:i svadjali su se domace, kuvar i kelnerica. to mi je bio poseban trip kad zalupaju woks iz zavese (od rubincrvenog plisha, skinute iz sale neke mesne zajednice) i onda odatle izleti zajapurena kineskinja i tresne mi tanjir ispred nosa.



Koliko se sećam, restoran se zvao Sunce. A zatvoren je u toku epidemije SARSa. Valjda se ljudi poplašili...

#43 kingmaker

kingmaker
  • Members
  • 4,535 posts

Posted 02 August 2006 - 15:36

QUOTE(ikar @ 14 Jun 2006, 10:55)
nikad vise necu jesti u liju.

najlakse je ici linijom manjeg otpora u zivotu, ali se zapitaj kuda ce te to odvesti.
da, prljavo je, da, lenji su, da, uvek je borba za hranu, ali zato je osecaj trijumfa kad ti konacno donesu (pogresnu) narudzbinu veci.
pricam bas sad kako su me za vreme prvenstva pitali:"je l' moraju bas odmah da donesu ili moze u poluvremenu?"

Edited by kingmaker, 02 August 2006 - 15:37.


#44 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 02 August 2006 - 17:54

QUOTE(zazie @ 2 Aug 2006, 11:31)
dal ih ima ne znam. al bili su jedni od prvih, onako poluilegalno si se dojmili.

...nema, zatvorila ih sanitarna, i sad je tamo neka radnja na kojoj pise 'rasprodaja'...bzvz...

QUOTE
Kuvar u ovom restoranu je vlasnik Kineskog restorana u Holandiji, zna engleski, a mama zna i srpski jako dobro. Mama me je inace, kao jednog od prvih konzumenata, castila njihovim autenticnim zelenim cajem. Klopa je izvrsna. Tofu, dzigerica, praziluk, a narocito patlidzan. Probajte! Restoran se zove WHEN ZHOU, lokal broj 180, nalazi se sa spoljasnje strane trznog centra, na gornjem spratu, prema zgradama, u drugoj zgradi gledajuci od OMV-a

...i meni su rekli da je tu najbolja kineska klopa koja se moze naci u bg-u, ali nisam jos overio iako mi je na pljuc od gajbe...trzni centar se zatvara tacno kada se vracam s posla i nikako da ga iscekiram....a vikendom se zderu domaci specijaliteti jbg...tako da ko bude jurio da proba, neka ide pre 16....ne radi uvece....to je ujedno i najveci problem u trznom centru, bar sto se tice ovih sto idu tamo da jedu....

Edited by BigLebowsky, 02 August 2006 - 17:55.


#45 Bad Music For Bad People

Bad Music For Bad People
  • Members
  • 7,230 posts

Posted 03 August 2006 - 00:10

QUOTE(BigLebowsky @ 2 Aug 2006, 18:54)
...i meni su rekli da je tu najbolja kineska klopa koja se moze naci u bg-u, ali nisam jos overio iako mi je na pljuc od gajbe...trzni centar se zatvara tacno kada se vracam s posla i nikako da ga iscekiram....a vikendom se zderu domaci specijaliteti jbg...tako da ko bude jurio da proba, neka ide pre 16....ne radi uvece....to je ujedno i najveci problem u trznom centru, bar sto se tice ovih sto idu tamo da jedu....

pa to je bedak. ja mislio da se pocastim sa madam, kucna dostava, ali avaj sad.gif