Jump to content


Photo

trecha smena


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4680 replies to this topic

#1 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 19 October 2005 - 01:47

Na poslu imam tv-aparat, dvd player, tush kabinu , teretanu, krevet ....
... a ja, jashim li jashim o-v-o-g-a f-o-r-u-m-a ...

... a vi kako te?

#2 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 19 October 2005 - 01:52

pa ima sve...

odlična ideja za treću smenu ! da znam u koju ću kafanu, kad noćobdim

a de radiš ti? jel im trebam ja? ću i ja dizadjem na televizor? majke mi

#3 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 19 October 2005 - 01:54

tu sam. :lol:

#4 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 19 October 2005 - 02:02

nemojte čitati nipošto !!!


Mnoge muče teške, iscrpljujuće nesanice kojih uglavnom pokušavaju da se reše pomoću raznoraznih sredstava za spavanje. Poneki tako postaju pravi tabletomani. Nesanica međutim ima svoje uzroke koji se ne mogu ukloniti tabletama, pilulama i ostalim spoljašnjim sredstvima. Ti uzroci su duboko u nama, oni su deo našeg odnosa prema životu.

Nesanica je posledica straha od tonjenja u san i prepuštanja snu. U osnovi je to strah od gubitka kontrole nad sobom i svetom oko sebe.

San je gubitak voljne i racionalne kontrole nad sobom, što zastrašuje mnoge ljude. Naročito one koji su ponosni na svoju samokontrolu.

Otkuda tako velika potreba za samokontrolom? Čega se to boje ljudi koje užasava pomisao na gubljenje vlasti nad sobom, pa makar to bilo i samo u snu? Boje se da na površinu ne ispliva nešto što sa mukom potiskuju. Nešto što čuči negde u njihovoj unutrašnjosti i vreba priliku da iskoči. Nešto što ne žele da priznaju ni samima sebi. Želje, osećanja, misli koje se bitno razlikuju od svesnog i racionalnog stava koji su zauzeli, kao i od predstave koju su o sebi stvorili.

To je nešto što preti da ih raznese u paramparčad, da potpuno uništi s krajnjom mukom održavano jedinstvo njihove ličnosti. Samokontrola je način da se na silu, pomoću pomnog nadzora, uspostavi kakvo-takvo unutrašnje jedinstvo i time prevlada duboka emocionalna pometenost.

Gubitak samokontrole predstavlja ogromnu opasnost po unutrašnje jedinstvo. Otuda tako veliki strah od svega onoga što izmiče kontroli, uključujuči tu i san.

Drugi su pak ljudi opsednuti potrebom da kontrolišu i nadziru svet oko sebe, podsvesno uvereni da tako obuzdavaju opasnosti koje odasvud prete. Upinjući se da uvek ostanu budni, oni liče na vojnike koji su neprekidno na straži.

Prepustiti se snu za te ljude znači ostaviti svet bez nadzora. I time otvoriti mogućnost da se dogodi nešto strašno ili bar krajnje neprijatno.

Za te ljude je san krajnja neopreznost. Nesanica je izraz njihovog odbijanja da se, makar privremeno, odreknu nadzora nad pretećim i neprijateljskim svetom.

Nema lakih i brzih rešenja za neprilike koje nas muče. Sve je u nama duboko povezano. Ukoliko želimo da prevaziđemo nevolje, moramo se temeljno pozabaviti sobom. Ko želi da se reši nesanica, mora se suočiti sa svojom potrebom za kontrolom i samokontrolom.

Sve drugo je tek privremeno gašenje požara koji može uvek iznova buknuti.



ma, leba ti ... imal šta lepše hrabrije i slobodnije od tumaranja po mraku

:lol:

((((poll se nameće: koga vise volite: mamu il tatu, noć il dan... sina il ćerku) :lol: ))))


samo napred Treća smeno

#5 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 19 October 2005 - 02:02

pa ima sve...

odlična ideja za treću smenu ! da znam  u koju ću kafanu, kad noćobdim

a de radiš ti? jel im trebam ja?  ću i ja dizadjem na televizor? majke mi

<{POST_SNAPBACK}>


trebash, ako si farbana crnka sa ravnim shishkama , liberalnih shvatanja i nadasve nevjerojatno razgibana, orna za eksperimentisanje ...
... samo dalje od monitora ....

#6 elle

elle
  • Members
  • 4,479 posts

Posted 19 October 2005 - 02:08

a ne može čupava u rastegnutoj Beteks pidžami 7 brojeva većoj od mene, debelim čarapicma razlicitih boja ( ne znam de je druga ni od jedne ni od druge, a sigurno se isti par negde smuca iza veš mašine il čega drugog)

a vi ?

#7 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 19 October 2005 - 02:12

a ne može čupava u rastegnutoj Beteks pidžami 7 brojeva većoj od mene,  debelim čarapicma razlicitih boja ( ne znam de je druga ni od jedne ni od druge, a sigurno se isti par negde smuca iza veš mašine il čega drugog)

a vi ?

<{POST_SNAPBACK}>

ma, sad ne moze ... moram da kuckam ... i da nadjem vremena za
kiflice sa kiki-riki-jem , ness, hebu, orbit-grejp ....

#8 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 19 October 2005 - 02:24

jel ovo treca smena znaci da je ovaj deo namenjen samo onima koji rade u trecoj smeni ili i nama ostalima? :lol:

#9 mokuci

mokuci
  • Members
  • 2,928 posts

Posted 19 October 2005 - 02:27

legenda kaze da je najboye pivo ono bas iz lll smene.

#10 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 19 October 2005 - 02:34

jel ovo treca smena znaci da je ovaj deo namenjen samo onima koji rade u trecoj smeni ili i nama ostalima? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


samo napred ...

#11 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 19 October 2005 - 02:42

cool :lol: :lol: onda imam jos jedno pitanje - koje bi mozda moglo da ide i u novu temu - al mozda i ne bi - anyway: zasto ljudi vole da se hvale time do koliko KASNO su ostali budni, na zurci, u gradu, za kompom, itd... ?

#12 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 19 October 2005 - 02:46

cool :lol: :lol: onda imam jos jedno pitanje - koje bi mozda moglo da ide i u novu temu - al mozda i ne bi - anyway: zasto ljudi vole da se hvale time do koliko KASNO su ostali budni, na zurci, u gradu, za kompom, itd... ?

<{POST_SNAPBACK}>


izdrzljivost / durability - i tkink/ ...

...o kako to promuskuitetno zvuchi !

#13 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 19 October 2005 - 02:49

ti koji se fale kako su 'zaglavili' su uglavnom dnevne ptice pa kontaju da su face.

isto tako, nocne ptice vole da se hvale kako su uranile, te isto kontaju da su face.

tako da, svi su face, samo zavisno od doba dana.

#14 Musky

Musky
  • Members
  • 4,450 posts

Posted 19 October 2005 - 02:56

evo, ja josh ne spavam ....
a gle kol'ko je sati .....!

#15 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 19 October 2005 - 03:03

ti koji se fale kako su 'zaglavili' su uglavnom dnevne ptice pa kontaju da su face.

isto tako, nocne ptice vole da se hvale kako su uranile, te isto kontaju da su face.

tako da, svi su face, samo zavisno od doba dana.

<{POST_SNAPBACK}>


hehe, rekao bih da si pogodila. :lol:

mada, ja sam vec odavno postao nocna ptica, ali jedva cekam sutra da odem na fax pa da onako, usput, neobavezno pomenem to da sam nocas ostao do PET... :lol: bice da sam ipak u dusi i dalje dnevna ptica..

edit: kad malo razmislim - nisam ja ni dnevna ptica - volim ja da se hvalim i kad rano ustanem.. izgleda da ja jednostavno mlogo volim da se hvalim :lol:

Edited by mfmilan, 19 October 2005 - 03:05.