Jump to content


Photo

Swisslion kupuje vletrgovine po Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#16 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 17 October 2005 - 23:20

...ne znam zasto je neko ko radi i zaradjuje automatski sumnjiv? mozda zato sto je ovo zemlja neradnika & hohstaplera.

<{POST_SNAPBACK}>

Kako mislite da ostvarite svoju viziju da PIK "Takovo" za pet godina postane jedna od tri vodeće prehrambene kompanije u Evropi?
- Na jednom ovakovom projektu treba da se angažuje država. Vlada Srbije treba da obezbedi tržišni ambijent za njegovu realizaciju, jer vreme je da se prepoznaju komparativne prednosti koje imamo u proizvodnji hrane...
rek'o on
već se naježim na floskulu " komparativna prednost"..,

dominacija korporativnog entiteta u savremenoj privredi znaci da svaka firma mora u fokusu interesovanja da ima zadatak unapredjivanje sposobnosti pracenja permanentnih promena radi stvaranja kompanijske imovine za buduce vreme. To podrazumeva agilno angazovanje na izgradjivanju sopstvenih konkurentskih prednosti a nikako oslanjanje na stecene ili komparativne prednosti. Osnovu savremene konkurentnosti cine, kvalitet fleksibilnost, organizacija, pouzdanost i ukljucivanje u mrezu odnosno poslovne klastere. Kreativnost, specijalizacija i diversifikacija su kljucni za odrzavanje konkurentske pozicije na globalnom trzistu....u ovom pseudo-kapitalizmu sve mi je sumnjivo,verujem samo da se neko obogatio ako je precizno popunio poresku prijavu recimo o porezu na dobit(za firmu)ili lično na porez na dohodak građana,a koliko ih je takvih?
btw...u sportu i drugim našim uspešnim granama nisam toliko maliciozan

Edited by headhunter, 17 October 2005 - 23:22.


#17 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 17 October 2005 - 23:44

Kako mislite da ostvarite svoju viziju da PIK "Takovo" za pet godina postane jedna od tri vodeće prehrambene kompanije u Evropi?
- Na jednom ovakovom projektu treba da se angažuje država. Vlada Srbije treba da obezbedi tržišni ambijent za njegovu realizaciju, jer vreme je da se prepoznaju komparativne prednosti koje imamo u proizvodnji hrane...
rek'o on
već se naježim na floskulu " komparativna prednost"..,

dominacija korporativnog entiteta u savremenoj privredi znaci da svaka firma mora u fokusu interesovanja da ima zadatak unapredjivanje sposobnosti pracenja permanentnih promena radi stvaranja kompanijske imovine za buduce vreme. To podrazumeva agilno angazovanje na izgradjivanju sopstvenih konkurentskih prednosti a nikako oslanjanje na stecene ili komparativne prednosti. Osnovu savremene konkurentnosti  cine, kvalitet fleksibilnost, organizacija, pouzdanost i ukljucivanje u mrezu odnosno poslovne klastere. Kreativnost, specijalizacija i diversifikacija su kljucni za odrzavanje konkurentske pozicije na globalnom trzistu....u ovom pseudo-kapitalizmu sve mi je sumnjivo,verujem samo da se neko obogatio ako je precizno popunio poresku prijavu recimo o porezu na dobit(za firmu)ili lično na porez na dohodak građana,a koliko ih je takvih?
btw...u sportu i drugim našim uspešnim granama nisam toliko maliciozan

<{POST_SNAPBACK}>


a zasto ti ne bi, to sto si nabubao, lepo primenio, zaradio & precizno popunio poresku prijavu :lol:
ili licnim uspehom smatras uspehe znojavih mladica u dresovima :lol:

#18 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 17 October 2005 - 23:52

a zasto ti ne bi, to sto si nabubao, lepo primenio, zaradio & precizno popunio poresku prijavu :lol:
ili licnim uspehom smatras uspehe znojavih mladica u dresovima :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


možda zato što nemam podršku šire društvene zajednice tipa " domaćina" ili "kuma" ili brata ne daj bože...
a svoje fantazije odsanjanj na drugom mestu..jel'može? :lol:

#19 Cruella De Ville

Cruella De Ville
  • Members
  • 1,490 posts

Posted 17 October 2005 - 23:57

možda zato što nemam podršku šire društvene zajednice tipa " domaćina" ili "kuma" ili brata ne daj bože...
a svoje fantazije odsanjanj na drugom mestu..jel'može? :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


sve znas, cudo jedno :lol: hajde, poduci nas jos malo, gladni smo tvog znanja i pronicljivosti :lol:














:lol:

#20 copkillah

copkillah
  • Members
  • 4,075 posts

Posted 17 October 2005 - 23:58

Meni samo nije jasno koliko Swisslionu toliko para (još od ranije), kada prodaju onako bedne proizvode za koje ne mogu da poverujem da neko kupuje.

#21 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 18 October 2005 - 00:04

Meni samo nije jasno koliko Swisslionu toliko para (još od ranije), kada prodaju onako bedne proizvode za koje ne mogu da poverujem da neko kupuje.

<{POST_SNAPBACK}>


:lol: heh tu je Cruella ,time verovatno hrani dalmatinere da bi im napakostila...a ima ih 100 ili 1000 ili MILIJON pa saberi... :lol: :lol: :lol:

#22 Smudja

Smudja
  • Members
  • 5 posts

Posted 26 October 2005 - 14:08

Meni samo nije jasno koliko Swisslionu toliko para (još od ranije), kada prodaju onako bedne proizvode za koje ne mogu da poverujem da neko kupuje.


Swisslion-Takovo proizvodi (i prodaje) 80 tona Eurokrema dnevno, 50 tona Petit Beurre-a, 14 tona Choco banana... To su 3 vrste proizvoda, a oni ih imaju bar 100.

Istina je da ce praviti svoju veletrgovinu, jer mogu potpuno da je sami snabdevaju (fale im samo mlecni proizvodi, a verovatno ce i to da kupe :lol:). Naravno, prodavace i druge proizvodjace. Skoro (pre neki dan) je otvorena njihova prodavnica u Vrscu, u kojoj mogu da se kupe i frikom i koka kola, i sl...

#23 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 26 October 2005 - 14:13

Istina je da ce praviti svoju veletrgovinu, jer mogu potpuno da je sami snabdevaju (fale im samo mlecni proizvodi, a verovatno ce i to da kupe :lol:). Naravno, prodavace i druge proizvodjace. Skoro (pre neki dan)  je otvorena njihova prodavnica u Vrscu, u kojoj mogu da se kupe i frikom i koka kola, i sl...

<{POST_SNAPBACK}>

Fali im samo znanje iz te oblasti, samo mozak, jer ce se direktno suprotskaviti ostalim konditorima i proizvodjacima mesa i mesnih preradjevina(zbog Mitrosa, gde su vlasnici), a da ne pricam o ostalim dobavljacima koje trenutno ucenjuju placanjem obaveza koje su dospele i na koje traze cassa sconto od 10%...

Pa se ti kao STR snabdevaj tamo gde nema Jafe, Karneksa, Nektara,...

Pre ce biti da nisu ludi i da je sve ovo maska za nekog drugog kupca...

#24 disciplina

disciplina
  • Banned
  • 395 posts

Posted 26 October 2005 - 16:04

Fali im samo znanje iz te oblasti, samo mozak, jer ce se direktno suprotskaviti ostalim konditorima i proizvodjacima mesa i mesnih preradjevina(zbog Mitrosa, gde su vlasnici), a da ne pricam o ostalim dobavljacima koje trenutno ucenjuju placanjem obaveza koje su dospele i na koje traze cassa sconto od 10%...

Pa se ti kao STR snabdevaj tamo gde nema Jafe, Karneksa, Nektara,...

Pre ce biti da nisu ludi i da je sve ovo maska za nekog drugog kupca...

<{POST_SNAPBACK}>

A da ti ne znas sto sto drugi ne znaju ili se samo pavis pametan?
Za kog drugog kupca?

#25 Smudja

Smudja
  • Members
  • 5 posts

Posted 26 October 2005 - 18:04

Nema drugog kupca... Oni su poooooprilicno jaki, ali se uopste ne eksponiraju, pa zato zvuci cudno da su npr. kupili Wissol i Nanu u roku od nedelju dana

#26 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 27 October 2005 - 13:39

Nema drugog kupca... Oni su poooooprilicno jaki, ali se uopste ne eksponiraju, pa zato zvuci cudno da su npr. kupili Wissol i Nanu u roku od nedelju dana

<{POST_SNAPBACK}>

Nije cudno sto su oni to kupili, jer su te firme na ivici propasti i bez perspektive samo takvi i mogli da kupe...

A da li su jaki ili ne, to moze da se pogleda kroz njihovo poslovanje, od kada su kupili ove veletrgovine....

#27 Kritizer

Kritizer
  • Banned
  • 605 posts

Posted 15 November 2005 - 19:45

Ne vidim razloga za preveliku sumnju kada je SL u pitanju. Postoje neke druge stvari o kojima je ranije moglo biti reci kao sto je neovlasceno kopiranje tudjih proizvoda.
Za kupovinu Nane je vezana jedna pomalo bizarna pricica. Naime, ovaj niski lanac trgovina osnovala je jedna porodica. Desilo se da muz-vlasnik zatekne svoju zenu-vlasnicu u zagrljaju finansijskog direktora njihove firme pa je cela firma morala da strada. Brzo je prodata SL-u.

#28 disciplina

disciplina
  • Banned
  • 395 posts

Posted 15 November 2005 - 22:32

Ne vidim razloga za preveliku sumnju kada je SL u pitanju. Postoje neke druge stvari o kojima je ranije moglo biti reci kao sto je neovlasceno kopiranje tudjih proizvoda.
Za kupovinu Nane je vezana jedna pomalo bizarna pricica. Naime, ovaj niski lanac trgovina osnovala je jedna porodica. Desilo se da muz-vlasnik zatekne svoju zenu-vlasnicu u zagrljaju finansijskog direktora njihove firme pa je cela firma morala da strada. Brzo je prodata SL-u.

<{POST_SNAPBACK}>

I bas se SLK nasao tu da priskoci u nevolji u pravom trenutku? :lol:

A sta bi sa Nanom. Izgleda da je riknula posle preuzimanja?

Pouzdano znam da su u blokadi. Sta li ce strucnjaci iz SL sad da rade?

Ovo je cist slucaj - videla zaba(SL)da se konj potkiva(Delta) pa podigla nogu.

Koliko sam razumeo ideju, SL pokusava kupovinom veletrgovina u Srbiji da se zastiti od eventualnog monopola Delte. ta li ce sad posle C marketa i Merkatora ( a suska se i Vera) da preduzmu u SL. :lol:
Mislim da je najbolje da sad i Coca cola krene u kupovinu trgovina po Srbiji :lol:

Ne znam samo sta smo mi Bogu zgresili da zivimo u drzavi u kojoj likovi poput Draskovica vde jednu od glavnihg reci u ekonomiji?

#29 Kritizer

Kritizer
  • Banned
  • 605 posts

Posted 16 November 2005 - 16:33

I bas se SLK nasao tu da priskoci u nevolji u pravom trenutku? :lol:

A sta bi sa Nanom. Izgleda da je riknula posle preuzimanja?

Pouzdano znam da su u blokadi. Sta li ce strucnjaci iz SL sad da rade?

Ovo je cist slucaj - videla zaba(SL)da se konj potkiva(Delta) pa podigla nogu.

Koliko sam razumeo ideju, SL pokusava kupovinom veletrgovina u Srbiji da se zastiti od eventualnog monopola Delte. ta li ce sad posle C marketa i Merkatora ( a suska se i Vera) da preduzmu u SL. :lol:
Mislim da je najbolje da sad i Coca cola krene u kupovinu trgovina po Srbiji :lol:

Ne znam samo sta smo mi Bogu zgresili da zivimo u drzavi u kojoj likovi poput Draskovica vde jednu od glavnihg reci u ekonomiji?

<{POST_SNAPBACK}>



Ne znam samo zasto doticnom Rodoljubu ne bi bilo dozvoljeno ono sto je dozvoljeno Miskovicu.

#30 disciplina

disciplina
  • Banned
  • 395 posts

Posted 17 November 2005 - 10:16

Ne znam samo zasto doticnom Rodoljubu ne bi bilo dozvoljeno ono sto je dozvoljeno Miskovicu.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa ja ti rekoh poslovicu o zabi i konju...

Dozvoljeno je svima, samo :lol: