Jump to content


Photo

novi jugo, da ili ne?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
81 replies to this topic

#1 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 19 September 2005 - 13:54

Ubedio sam nekako moje da mi kupe auto, ali plafon koji mogu da izdvoje je 3500-4000 oraja, i to na kredit. Za te pare moze da se uzme nov jugo, ili nesto polovno, ali staro. Posto ne stojim najbolje sa automehanikom, potreban mi je auto koji je ispravan. Ne bi prelazio puno, recimo 200-300 km nedeljno. Jugo koliki god bio krs, ipak je nov auto, i pretpostavljam da se nece mnogo kvariti, bar u prvih godinu-dve.
Ili da mozda sacekamo jos malo i da vidimo sta ce biti sa uvozom polovnjaka?
Ja bih radije vozio neku Korsicu ili Punta starog 5-6 godina, ali za sada su mi nedostupni. Koliko je uopste realno da ce doci do neke libralizacije uvoza? Citao sam topic o tome, ali ne znam koliko je to izvesno?
Dakle pitanje je kupiti novog Juga ili sacekati da se vidi sta ce biti sa uvozom polovnjaka?

#2 redfusion

redfusion
  • Members
  • 260 posts

Posted 19 September 2005 - 13:57

Zar se premsiljas, kupujmo domace!

(popust na kovceg za sve nesrece na domacem drumu, ako kupis Juga )

:lol:

#3 kovjanic

kovjanic
  • Members
  • 475 posts

Posted 19 September 2005 - 17:06

Jugo koliki god bio krs, ipak je nov auto, i pretpostavljam da se nece mnogo kvariti, bar u prvih godinu-dve.

<{POST_SNAPBACK}>


Pretpostavljas? Na osnovu cega? Ma zaboravi to domace i vozi se busom ili hodi peske... Ovako ce te samo boleti glava i rasti pritisak!
Yugo vs. peske = Peske!

#4 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 September 2005 - 17:59

Neretko se desava da sve i da odes i kupis direktno u fabrici, dok stignes jugicem do autoputa, isti rikne... Bezi od toga glavom bez obzira...

#5 everlast011

everlast011
  • Members
  • 138 posts

Posted 19 September 2005 - 19:07

Nikako.

#6 gotivac

gotivac
  • Members
  • 3,096 posts

Posted 19 September 2005 - 19:13

Što opet ne mora ništa da znači.

Moj Jugo je star 11 godina, prešao 125000, kod mene je od '97, odnosno od 35000.

Otprilike jednom do dva puta godišnje ide kod majstora zbog nekih sitnijih intervencija (spone, ulje...), jedanput sam mu zamenio kompletnu izduvnu granu, generalna je radjena na 120.000km. Nekoliko godina je vožen sa skraćenim amortizerima (spušten), malo je motor preradjivan na 50000 (olakšani ventili, stanjena glava), ali su ventili vraćeni standardni prilikom generalke.

Nijednom, i slovima NIJEDNOM me nije ostavio na putu (kuc, kuc), vožen je koliko po gradu, toliko i širom zemlje, desetak - petnaest puta do mora, nebrojeno puta do Beograda, Novog Sada.

Pri tome ne troši puno, i sve opravke su prilično jeftine.

E, sad, da je udoban - nije, ali o tome i nismo pričali. :lol:

#7 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 19 September 2005 - 19:33

Hajde da mi neko iz prve ruke kaze sta mu se to lose dogodilo. Voleo bih neko ko ima novog Juga da mi napise "E desilo se to i to".
I pored toga ne sumnjam da ga fuserski rade, ali kakva mi je tek perspektiva ako kupim polovan auto?

#8 everlast011

everlast011
  • Members
  • 138 posts

Posted 19 September 2005 - 20:00

Moj prvi auto bio je Yugo ali onaj sa sirokim branicima i lepsim enterijerom radjen za italijansko trziste. Sa njim zaista nisam imao nikakvih problema i bio sam veoma zadovoljan. Cak sta vise, osim redovnog odrzavanja nikada nije isao u servis ili stao i ostavio me na putu.
Konkretno sto znam je drugaricin yugo star oko 6 meseci na kom prozor vec vuces rukom gore kako bi ga zatvorio, vozis sa izvucenim saugom po 5km leti jer se ugasi ako ga spustis, ima nekad neke cudne metode paljenja, rucna je riknula neposredno posle uzimanja i onaj sat sto pokazuje predjenu kilometrazu. To je ono sto znam a cuo sam i dosta prica ali to vec nisam video.
Mada verujem :lol:
Valjda ce od oktobra pustiti uvoz automobila opet pa ipak za te pare mozes da kupis mnogo bolji polovan auto ali ne puno star osim ako se ne radi o kreditu za yuga.

#9 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 September 2005 - 20:12

Ne mogu iz prve ruke jer tako sta ne bih kupio, ma ne bih ni uzeo da mi ga besplatno daju... Glavu u torbu da stavljam ne zelim...

No evo iz druge ruke, odnosno sta se sve desilo mom najboljem ortaku kad je uprkos svim ubedjivanjima da odustane od toga kupio 2000-te novog juga...

1. Jugo je dosao bez suvozacevog pojasa (dobro, to su mu odmah sredili cim je primetio)
2. Zaglavila mu se brava na vratima suvozaca vec sutradan...
3. Posle par nedelja i sa jos nepredjenih 1000km mu je riknulo nesto na motoru (ne secam se sta) na sred Ibarske magistrale
4. Kad je to popravio, drzao se dobro nekih mesec dana... A onda smo krenuli do NS-a, i slusali neku cudnu buku koja je dolazila iz motora a jugic je non-stop cimao... Nisam ulazio u detalje sta je bilo, al' mi rekao da mu je majstor porucio da mu je bolje da promeni ceo motor nego da se to popravlja (jos mu bio u 'garantnom' roku)
5. Ubrzo pukla i neka poluga ili sta vec pa suvozacevo sediste nije moglo da se pomeri napred da naguras 'dzakove krompira' (posto se odprilike tako ljudi osecaju u istom) na zadnjem sedistu.
6. Posle nekih pola godine mu je otisao menjac (neki zupcanici ispucali ili sta je vec)
7. Usput mu je par puta iz neobjasnjivih razloga iscurelo ulje
8. Posle manje od godinu dana poklonio je isti svom necaku da se uci da vozi...

Epilog: Kupio je polovnu Astru '97 ili '98 (ne secam se tacno) sa tada predjenih 68000km i skoro pa full opremom, za gotovo iste pare nego sto je platio gore pomenutu bedu. Astru vozi i dan danas, a jedino sto joj je menjao su ulje, svecice, gume i auspuh... Sve ostalo besprekorno radi... I ne pada mu na pamet da je menja...

A inace ovakvih prica sam cuo milion, al' sam ovu i posredno doziveo...

#10 everlast011

everlast011
  • Members
  • 138 posts

Posted 19 September 2005 - 20:20

Ja sam posle tog yuga kupio fiat tipa ajoj kakav je to shit! Lepo kazu Italijani:
F = Fix
I = It
A = Again
T = Tomorrow
I kad sam se njega otresao kupio sam mazdu koja sad ima 9, 10 godina. Nikad stala, ne kvari se i zato volim japance. Jesu skupi delovi i majstori ali su retko potrebni.
Strasno volim moju mazdu ali cu morati da je prodam, nema klimu :lol: a za ugradnju traze 1500 eura :lol:
Pa ako neko voli mazdu 323c i lepo bi je cuvao nek se javi :lol:
Sto znaci da bih uvek gledao da uzmem nekog japanca starog 4,5,6 god...(ne dete, kola) ako nemam para za nov auto (a da nije yugo ili dacia npr).
I ako neko zna da li postoji jeftinija ugradnja klime u auto neka me obavesti, bio bih zahvalan.

Edited by everlast011, 19 September 2005 - 20:29.


#11 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 19 September 2005 - 20:59

Ja bih najpre jurio polovni strani auto.
Naleti s vremena na vreme nesto povoljno, ne znam koliko ti se zuri s kupovinom.
Svedes listu na par automobila koji te zanimaju, odlucis takodje da li ces dizela ili benzinca i onda pratis oglase.
Automobili tipa Corsa, Punto i sl. cesto su kupovani i od penzosa, tako da mozes da naletis na stvarno dobro ocuvan auto.
S tim da bih ja zaobisao Punto i uopste Fiat.
Ne volim ni Opela, ali za Corsu sam cuo da je stvarno OK auto.
Mislim da su uopste automobili te klase oko 4000e, oko 7-10 godina stari.

Sto se Jugica tice, i ja sam ga imao kao prvi auto, nisam imao preterane probleme s njim, ali ga nisam ni dugo vozio.Kod njega jedino sto su dzabe delovi, svaki majstor zna da ga radi, i nije ti zao ako ga olupas. :lol: Mislim, ako je polovan.

Baj d vej, kad spominjemo Juga, nadjite na npr. DC++ Top Gear-ov test Juga.
Plakanje od smeha :lol: :lol: :lol: .
Mogu i da posaljem na mail, 11 mega, wmv fajl.

Edited by HoldenCaulfield, 19 September 2005 - 21:00.


#12 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 September 2005 - 21:58

Origin of name 'Yugo': You go, but it doesn't! :lol:

http://www.forbes.co...l_0126feat.html

#13 BarbaPapa

BarbaPapa
  • Members
  • 90 posts

Posted 19 September 2005 - 22:16

Baj d vej, kad spominjemo Juga, nadjite na npr. DC++ Top Gear-ov test Juga.
Plakanje od smeha  :lol:  :lol:  :lol: .
Mogu i da posaljem na mail, 11 mega, wmv fajl.

<{POST_SNAPBACK}>

Jel bi to mogao da uploadujes, recimo na http://www.upload2.net ili negde drugde, cuo sam za taj test ali nikad ga nisam video :lol:

#14 incognito

incognito
  • Members
  • 7,771 posts

Posted 19 September 2005 - 22:23

U medjuvremenu za ljubitelje juga: :lol:

#15 AkoPostaveNekogVisokog

AkoPostaveNekogVisokog
  • Members
  • 12,197 posts

Posted 19 September 2005 - 22:41

Ja bih najpre jurio polovni strani auto.
Naleti s vremena na vreme nesto povoljno, ne znam koliko ti se zuri s kupovinom.
Svedes listu na par automobila koji te zanimaju, odlucis takodje da li ces dizela ili benzinca i onda pratis oglase.
Automobili tipa Corsa, Punto i sl. cesto su kupovani i od penzosa, tako da mozes da naletis na stvarno dobro ocuvan auto.
S tim da bih ja zaobisao Punto i uopste Fiat.
Ne volim ni Opela, ali za Corsu sam cuo da je stvarno OK auto.
Mislim da su uopste automobili te klase oko 4000e, oko 7-10 godina stari.

<{POST_SNAPBACK}>

Ok,recimo da je vecina protiv Juga. Sad me zanima sto je Fiat tako los, odnosno sto bi vas vise zaobislo Punta recimo, i koji biste mi auto preporucili u tom cenovnom rangu a da nema vise od 8-9 godina.
Sa Japancima slabo stojim, sta bi moglo da se uzme?