Jump to content


Photo

VEROVALI ILI NE, OVO JE HOUSE!!!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 07 January 2002 - 15:53

Zasto bi sin boziji dosao kod divljih krovoloka?
Da im nesto, koliko god je to moguce prenese vazno. Znajuci da ljudi kao neplodna zemlja nece primiti njegove reci (tajno znanje o zivotu koje danas tek u sitnim i izmenjenim delicima postoji u bibliji i ostalim verskim knjigama) , Sin boziji je ipak preduzeo mere da se u ljudima jednog dana provali sustina njegovog dolaska na zemlju.

Znajuci da ce njegova energija biti unistena mrznjom i slepilom, Sin se dao razapeti jer je sigurno to imalo neku vrednost. Pricao je price o ljubavi, milosti, saosecanju i vrednosti zivota, al je znao da se poluzivotinje ne primaju na receno. Trebao mu je sustinski simbol onoga sto je zeleo reci da bi taj simbol jednog dana (pa makar i za dve hiljade godina,bio pravo rastumacen i da bi ponikao u samim ljudima impuls da
ga shvate.

Od momenta praska, raspad civilizacije je krenuo zastrasujucom brzinom. Svo znanje i nauka zivota je nestala ( videti http://nav.to/ttzen mit) ... ljudi obezduhovljeni su krenuli u trosenje svog vremena zauvek gubeci vestinu lepog zivota u zajednostvu i zadovoljstvu. Raj se raspadao i od njega osade samo dalek mit, sva prica i svo znanje se raspadalo takodjer i nije se moglo odrzati u "otrovanom" umu. Vecita i besmislnea trka i klanica traje otada na zemlji, cineci je sve blizom onoj drugoj krajnosti koja je pretocena u mit da bi sakrila stvarnost. Pakao vlada na zemlji ( bez figurativnog djavola) i nazubljeni tocak melje sve sto je lepo i vredno.

kao i oduvek, Danas covek u zajednici svojim ponasanjem otkriva ono sto je duboko u njemu skriveno. Kako je slep, on tumara i dodiruje i opipava i samo sistemom eliminacije moze da dodje do onog cemu stremi (toboze nekakav raj gde ce svima biti lepo). Ide levo i desno, i gore i dole i uvek vecito u jurnjavi grabi napred gde ga sam instinkt vodi. Previse je laznih stvari oko njega da bi dodirujuci jednu po jednu dosao do te tacke ka kojoj stremi.

Sve sto je uspeo Sin boziji je da je ljudima preneo taj jedan simbol, KRST.

U prostom znaku koji upucuje na sam iskonski pocetak pismenosti, sve je zapisano. Nema covece ni levo ni desno, nema ni samo napred , a nema ni nazad. Krst ti kaze STANI ... kriz, tacka na kraju puta, oznacava mesto gde treba da stanes i da napravis svoj dom, nema tvog doma ni samo levo, ni samo desno, ni samo napred i napred.

Kad je prvi covek odlucio da obelezi mesto njemu vazno, on jer uzeo stap i napravio je jednu horizontalnu i jednu vertikalnu liniju. Mesto ukrstanja je mesto koje je zeleo da obelezi, mesto gde ce da stane kad opet naidje na njega. Mesto koje mu je vazno.

Nema ni levo ni desno u svakom smislu koji covek moze da dokuci. Ni komunizam, ni kapitalizam. Ni leva crkva ni desna crkva, Ni zapad ni istok, ni leva ruka ni desna ruka nego OBE!!!! dobro je i od jedne i do druge ruke, i noge i strane sveta, i dobro je i od kapitalizma i od kumunizma i od jedne crkve i do druge crkve samo kad se zajedno prozimaju i kad zajedno rade.

Nije dobro ni biti bogat i imati ni biti siromasan i nemati, jer u komunizmu svi su trebali da budu jednaki, pa kad su svi postali jednako siromasni, shvatili su da to nevalja i pocelo je odstupanje i varanje sistema. U Kapitalizmu svi imaju pravo da budu bogati i da imaju, al na kraju jedan ima 10 Milijardi i fabriku u kojoj rade 10 000 ljudi, i on sebi uzme 9,9 milijardi a ostalo podeli na 10 000 ljudi. Ti ljudi imaju za svako po mali sitnu kucicum mali stni krevet i mali obrok u tanjiru, a ovaj je uzeo sve veliko, i jos mu je ostalo, al neda nego cuva.

Najvise verujte samom coveku i negovom ponsanju. Ako mu nije nesto dobro, on ce se otimati i kvariti ono sto ga cini nedobrim.
Ako mu krades , on ce tebi krasti, ako ga lazes , on ce tebe lagati.


Nije crkva dobra ni kao jedna ni kao druga. Ni kao desna kriscansa ni kao leva kriscanska, ni kao ostale religije napola svarene i napola zamisljene, napola zaboravljene, i napola nadogradjene.

Gde je katolickoj crkvi skromnost i skrusenost, principijelnost prema covekovoj potrebi da bude voljen i da bude zasticen, a gde je Pravoslavnoj crkvi zelja za stalnim napretkom i usavrsavanjem, efikasnost da se ljdima pruzi kakva takva uteha pa makar i tehnicka, i gde je .. jednoj drugo, a drugoj prvo?

gde je islamu, budisticki mir, a gde je budistickoj tisini buka decije igre. Gde je hriscanstvu sustinsko znanje i teroija "kako se zivi lepo i od boga, a gde je Hindustickim vedama snaga da dopru do coveka i da mu kazu ono sta treba da cuje.

Gde je ta sustinska uteha u tome da je sve predodredjeno za coveka da bude srecan i ziv, i da je on sam tocak koji je deo masine koja radi onako kako on to zeli ako zeli.


Gde je levoj ruci desna, a gde desna levoj, gde su glavi noge koje je nose kuda glava zeli, a gde su nogama glava da s njima upravlja.


Gde je papi bradica, a patrijarsima ekonomska snaga i crkva Sveti Petar?

Oboje, svo cetvoro su kljakati i bogalji dok se ne spoje. Kao kljuc u bravu, kako covek u zenu. Celina kao porodica, kao drugari od kojih svako zna po nesto sto je dobro za svakog od njih ponaosob.


Gde je Kapitalizmu "svima bar priblizno jednako" a komunizmu svima "ono sto su zaradili"?

Gde je demokratiji autokratija,a autokratiji demokratija?

Gde vam je vera, a gde su vam oci?

Krst kaze stoj, bre.... stani ovde i napravi kucu, ne idi dalje nema napred nista, neidi samo ulevo ili samo udesno. stani i stvori svoj dom ( house) ,, PUSTI MLADOST DA ZIVI, DA IGRA, DA UZIVA U PLODOVIMA I DA RADI, NETREBA DA RADI I RADI I RADI DA JURI I JURI I JURI NIGDE. GDE CETE. U KOSMOS???

... pascete slucajno sa ruba u mrkli mrak. tamo nema. nista sem hladnoce i vas samih.

i'M PRAYING FOR THE CHUILDREN OF THE HOUSE.

vas zen

#2 gazza

gazza
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 09 January 2002 - 00:17

zene, da li si ti onaj ludak sto se na chill out forumu potpisivao kao gospodar prstenova? jer - mnogo si slican i mnogo si lud. da, luuuuuuuuuuud.

inace svaka ti cast ako mislis da je ogi gee cash DJ. pustati ploce ne znaci i biti DJ. sviraju u andergraundu i bolji.

ali nema veze, bitna je dobra volja....

let there be a house!

#3 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 16 January 2002 - 15:35

haha ... sve sto i uspete je da kazete da sam lud. :lol:

neznam. lud sam. imam 1000 eura platu, nisam opterecen losim skolovanjem, imam karijeru neobavezno jos od srednje skole.

znam sta mislim, znam sta pricam, znam sta sam reko, znam jos dosta stvari, al neznam dal sve da vam kazem, ...potresce te se.

i nisam se potpisao kao gospodar prstenova. ( naime nisam ih imao kod sebe)

ima vam ih neko drugi. vas ( nikad moj) Sauron.

#4 banence

banence
  • Members
  • 8,305 posts

Posted 20 January 2002 - 11:56

zen:
haha  ... sve sto i uspete je da kazete da sam lud. :lol:   

neznam. lud sam. imam 1000 eura platu, nisam opterecen losim skolovanjem, imam karijeru neobavezno jos od srednje skole.

znam sta mislim, znam sta pricam, znam sta sam reko, znam jos dosta stvari, al neznam dal sve da vam kazem,      ...potresce te se.

i nisam se potpisao kao gospodar prstenova.  ( naime nisam ih imao kod sebe)

ima vam ih neko drugi.  vas ( nikad moj) Sauron.


Tipican primer uticaja golfske struje na pubertet kod muva,jos jedna propala i protracena mladost u ovoj zemlji natopljenpj krvlju.A ti se jos hvalis.Sramota :smile:









(zajebavam se,naravno) :cool:

#5 zen

zen
  • Members
  • 260 posts

Posted 21 January 2002 - 21:55

tacno! :smile: :wink:

#6 REFORMISTA

REFORMISTA
  • Members
  • 573 posts

Posted 11 January 2003 - 02:12

ovaj je lud na kvadrat....

#7 neutrino

neutrino
  • Members
  • 140 posts

Posted 11 January 2003 - 19:54

Na kubik. :wink: ja ga znam.

uf pa to sam ja. :smile:)))