Jump to content


Photo

Alfa Romeo 164 V6 3.0


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 08 September 2005 - 20:45

Kakva iskustva imate sa doticnim autom, po mojim dosadasnjim dijalozima sa vlasnicima misljenja su izrazito suprotno orjentisana, ili jedva cekaju da ga udome ili su opcinjeni ....

#2 snisna

snisna
  • Members
  • 159 posts

Posted 09 September 2005 - 07:13

znam coveka koji je vozio 164ku sa ful opremom.... prodao je da nebi stalno visio kod majstora. auto je inace i prostran i udoban i sl, ali svake 3 nedelje neka glupost crkne... inace do pre par godina sam saradjivao sa nekim italijanima i njihov opsti utisak je da ako kupis fiat neces moci da se naplacas majstora... da stvar ne bude u smislu foliraju se, ispalo je da za jedno 20ak dolazaka ovamo niko od njih nije dovezao italijanski auto....

#3 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 09 September 2005 - 21:24

Znam isti problem imam i ja, e sad nije tu problem u ceni delova jer ja imam super dobavljaca koji mi sa polovnih alfi skida sve sto treba i odrzavanje prakticno izadje kao kod juga ali zato crkava uvek neka glupost svakih nedelju dve dana.
I ja sam je dao u oglas i cekam kupca, mada to joj je jedina mana.Imam je 4 godine i nikada nisam imao nekih vecih problema sem tih malih kvarova.

#4 Nikola21

Nikola21
  • Members
  • 7,472 posts

Posted 12 September 2005 - 12:55

Znam isti problem imam i ja, e sad nije tu problem u ceni delova jer ja imam super dobavljaca koji mi sa polovnih alfi skida sve sto treba i odrzavanje prakticno izadje kao kod juga ali zato crkava uvek neka glupost svakih nedelju dve dana.
I ja sam je dao u oglas i cekam kupca, mada to joj je jedina mana.Imam je 4 godine i nikada nisam imao nekih vecih problema sem tih malih kvarova.

<{POST_SNAPBACK}>

Prvi vlasnik?

#5 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 12 September 2005 - 18:25

Drugi vlasnik, prvi je jedan drug iz francuske koji mi je dovezao pre 4 godine.inace auto se vodi na mene

#6 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 13 September 2005 - 06:45

Svi koji su se zajebali pa kupili tu kantu, plaču zbog toga, kao i ti.

Prodaj to što pre, ako nadješ nekog neupućenog da mu uvališ, i kupi neki ozbiljan auto, makar i duplo stariji.

Alfa Romeo :lol: :lol: :lol:

#7 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 13 September 2005 - 09:36

Reci to ovima - http://www.alfisti.hr :lol:
Pa ćeš vidjeti reakciju u stilu uragana Katrine.

PS. A zašto ne valja ALFA Tresko. Ja sam je imao i prešao sa njom 300 000 km s tim da sam joj vadio mast. Znači nikakva penzionerska vožnja.

Edited by Mister No, 13 September 2005 - 09:36.


#8 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 13 September 2005 - 18:21

Ne lupetaj gluposti sve i svasta sam sa mojom alfom prosao i da mi neko uzivo kaze za njega da je kanta kicmu bih mu polomio. Idem uskoro preko da uzmem neka novija kola koja ce verovatno da budu alfa 166 2002 god.
Da je ovaj auto los ne bih ga vozio 4 godine i ne bi mi ovoliko prirastao za srce veruj mi.

#9 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 13 September 2005 - 18:29

Reci to ovima - http://www.alfisti.hr  :lol: 
Pa ćeš vidjeti reakciju u stilu uragana Katrine.

PS. A zašto ne valja ALFA Tresko. Ja sam je imao i prešao sa njom 300 000 km s tim da sam joj vadio mast. Znači nikakva penzionerska vožnja.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa vidi ovako. U Italiji, domovini Alfa Romea, Alfa se vrlo slabo prodaje, a upravo zbog razloga zbog kojih kuka Italo Disco ponosni vlasnik Alfa Romea. Znači, kad predješ relativno malo kilometara, počne da se kvari, delovi su skupi, održavanje isto.

Uostalom, zašto nisi ponovo kupio Alfa Romeo?
Ipak je bolji neki nemački auto, zar ne?

#10 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 13 September 2005 - 18:31

Ne lupetaj gluposti sve i svasta sam sa mojom alfom prosao i da mi neko uzivo kaze za njega da je kanta kicmu bih mu polomio. Idem uskoro preko da uzmem neka novija kola koja ce verovatno da budu alfa 166 2002 god.
Da je ovaj auto los ne bih ga vozio 4 godine i ne bi mi ovoliko prirastao za srce veruj mi.

<{POST_SNAPBACK}>

Pa što si onda otvorio ovaj narikački topik i počeo da kukaš na Alfu, ako je tako dobra?

#11 Italo_Disco_Bg

Italo_Disco_Bg
  • Members
  • 80 posts

Posted 13 September 2005 - 21:57

Ja nisam narikaca i ne kukam, bilo koji auto koji je 91-o god i treba da se kvari cesce.A hteo sam da cujem iskustva ostalih koji ga imaju.
Ja sam realan i mislim da korektno razmenjujemo misljenja.
Mislim da je moguce da se Alfa malo cesce kvari nego recimo nemci,ali da su to vecinom sitni kvarovi koji vise uzimaju vreme i kidaju zivce.I to je mozda bolje nego da ti se povremeno pokvari nesto sto ti otera auto na generalku za par hiljada eura.

#12 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 14 September 2005 - 11:14

Pa vidi ovako. U Italiji, domovini Alfa Romea, Alfa se vrlo slabo prodaje, a upravo zbog razloga zbog kojih kuka Italo Disco ponosni vlasnik Alfa Romea. Znači, kad predješ relativno malo kilometara, počne da se kvari, delovi su skupi, održavanje isto.

Uostalom, zašto nisi ponovo kupio Alfa Romeo?
Ipak je bolji neki nemački auto, zar ne?

<{POST_SNAPBACK}>


Švabe ne volim.
BMW mi je dobar auto ali u Hrv ima image seljačkog prometala s obzirom na tip ljudi koji ga voze ( sumnjivo zarađena lova, velika obrijana glava i zlatni lanac koji pada na maljava prsa a iz auta trešte Thompson i Ceca :lol: ).

Inače su mi neinventivni, hladni i pretvrdi (a i precjenjeni).

Osjećaj koji ti Alfa može dati u vožnji je priceless :lol:

Tako da npr. moram birati između: Golf - Alfa 147
Bora - Alfa 156
Passat - Alfa 166
U svakom bih slučaju izabrao Alfu.
Ali recimo između A3 i 147 bih se odlučio za A3.

Edited by Mister No, 14 September 2005 - 11:18.


#13 Grunf

Grunf
  • Members
  • 1,066 posts

Posted 14 September 2005 - 12:54

Švabe ne volim.
BMW mi je dobar auto ali u Hrv ima image seljačkog prometala s obzirom na tip ljudi koji ga voze ( sumnjivo zarađena lova, velika obrijana glava i zlatni lanac koji pada na maljava prsa a iz auta trešte Thompson i Ceca  :lol: ).

Inače su mi neinventivni, hladni i pretvrdi (a i precjenjeni).

Osjećaj koji ti Alfa može dati u vožnji je priceless :lol:

Tako da npr. moram birati između:  Golf - Alfa 147
                                                    Bora - Alfa 156
                                                    Passat - Alfa 166
U svakom bih slučaju izabrao Alfu.
Ali recimo između A3 i 147 bih se odlučio za A3.

<{POST_SNAPBACK}>

A je l mozes da navedes neke konkretne, velike (ne u izgledu) razlike izmedju a3 i golfa?
Inace, slazem se sa svim ostalim sto si rekao za nemacka kola, pogotovo da su bezobrazno precenjena.

#14 Mister No

Mister No
  • Members
  • 423 posts

Posted 14 September 2005 - 13:23

Znam da dijele većinu dijelova A3 i Golf, samo sam ciljao na to da mi je A3 osobno lijep i privlačan(dakako i kvalitetan) auto, dok mi je Golf "traktor" za narodne mase. To iz mene izvire antipatija prema VW starijim modelima ali šta ću.
Moraju još puno raditi da bi me pridobili, mada im je novi passat dobar auto.

Inače se po pitanju izbora auta vodim prije svega srcem. Želim da se dobro osjećam u autu u kojem ću provoditi dosta vremena, da paše mom stilu života ili nekakvom svjetonazoru.

Dakle da imam određenu sumu novca i mogu birati npr. između Hyundai Accenta novog iz tvornice ili rabljene Alfe 156 nebi se dvoumio niti malo. I kad na kraju krajeva imam veće troškove održavanja poradi toga što je to rabljeni auto, više se gazi po gasu od Accenta, ipak se dobro osjećam kad sjednem u njega dok me od one sive plastike i monotonije koreanca uhvati povraćanje.

#15 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 14 September 2005 - 19:20

ALfa o my. Italian Yugo!