Jump to content

Photo

Stara stednja!

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 Kesh_Kolica

Kesh_Kolica
  • Members
  • 561 posts

Posted 03 September 2005 - 17:27

Da li neko zna ili ima ideju ili je cuo makar kako najbolje iskoristiti staru stednju sem prodaje na berzi???

Elem dobio sam na poklon obveznice stare stednje i to sa rokom dospeca sve do one krajnje 2015g pa bih zeleo nekako da upotrebim i "oplodim" te pare!

#2 hamburek

hamburek
  • Members
  • 136 posts

Posted 03 September 2005 - 22:02

Da li neko zna ili ima ideju ili je cuo makar kako najbolje iskoristiti staru stednju sem prodaje na berzi???

Elem dobio sam na poklon obveznice stare stednje i to sa rokom dospeca sve do one krajnje 2015g pa bih zeleo nekako da upotrebim i "oplodim" te pare!

<{POST_SNAPBACK}>

pa sve zavisi koliko si para dobio.

#3 cromodora

cromodora
  • Members
  • 620 posts

Posted 04 September 2005 - 03:12

Ja bi kupio neke akcije da sam na tvom mestu,ali kao sto je covek vec rekao...zavisi koliko love imas

#4 Kesh_Kolica

Kesh_Kolica
  • Members
  • 561 posts

Posted 04 September 2005 - 09:40

100.000e

#5 tex

tex
  • Members
  • 587 posts

Posted 04 September 2005 - 12:16

100.000e

<{POST_SNAPBACK}>

Ne znam koliko je kupovanje akcija u ovoj zemlji pametan izbor...sve to moze lako da "nestane" jednosg dana...bas kao sto je i tvoj stedni ulog odjednom postao "sara stednja", nepostojeci pojam koji samo ovde neko ima hrabrosti da izgovori.

#6 jaje

jaje
  • Banned
  • 351 posts

Posted 04 September 2005 - 12:54

100.000e

<{POST_SNAPBACK}>

Ako hoces da se kockas sa tom cifrom, kupi akcije neke od firmi koje jos nisu prodate ili gde najveci pojedinacni vlasnik nema jos 50% akcija...
Ako neces da sa kockas onda lepo eskontuj i uzmi nesto manje od 100.000 EUR, i ulozi ih gde hoces,i u koju drzavu hoces... Ili u nekretninu...

#7 cromodora

cromodora
  • Members
  • 620 posts

Posted 04 September 2005 - 13:31

Pitanje je tvojih apetita.....Jednim delom love mozes da igras na sigurnu varijantu pa da kuppis drzavne obveznice.....a drugi deo da disperzujes na akcije...veceg i manjeg rizika.....ja sam ipak misljenja da ce ovde naredne 2-3 godine biti do 30-tak stabilnih firmi cije se kupovine akcija sada poprilicno isplati.....pogledaj hemofarm,imlek,sojavita,.......indexi u zadnjoj godini su im vise nego dobri.....s'tim sto se moze ocekivati lagan pad kako hemofarmovih tako i imlekovih akcija,ali projektovani dobitak sa sledecu godinu ne moze biti ispod 50% na godisnjem nivou.Najbolja varijanta trenutno bi bila kada bi imao nekog brokera koji moze da udje u PIF fondove u crnoj gori.....ufff to je ozbiljna lova i ozbiljna zarada...

#8 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 06 September 2005 - 15:51

100.000e

<{POST_SNAPBACK}>

Na kratak period, pogledaj akcije Tigra ili Alfaplama.

#9 Kesh_Kolica

Kesh_Kolica
  • Members
  • 561 posts

Posted 07 September 2005 - 10:31

Na kratak period, pogledaj akcije Tigra ili Alfaplama.

<{POST_SNAPBACK}>

jbg izvaljeno vec,bilo u novinama vec za tigar i ap............mozda progres,sad su im pale cene???

#10 Kesh_Kolica

Kesh_Kolica
  • Members
  • 561 posts

Posted 07 September 2005 - 10:38

Pitanje je tvojih apetita.....Jednim delom love mozes da igras na sigurnu varijantu pa da kuppis drzavne obveznice.....a drugi deo da disperzujes na akcije...veceg i manjeg rizika.....ja sam ipak misljenja da ce ovde naredne 2-3 godine biti do 30-tak stabilnih firmi cije se kupovine akcija sada poprilicno isplati.....pogledaj hemofarm,imlek,sojavita,.......indexi u zadnjoj godini su im vise nego dobri.....s'tim sto se moze ocekivati lagan pad kako hemofarmovih tako i imlekovih akcija,ali projektovani dobitak sa sledecu godinu ne moze biti ispod 50% na godisnjem nivou.Najbolja varijanta trenutno bi bila kada bi imao nekog brokera koji moze da udje u PIF fondove u crnoj gori.....ufff to je ozbiljna lova i ozbiljna zarada...

<{POST_SNAPBACK}>

PIF fondovi????
wtf???

#11 Tresko

Tresko
  • Members
  • 7,316 posts

Posted 08 September 2005 - 08:18

jbg izvaljeno vec,bilo u novinama vec za tigar i ap............mozda progres,sad su im pale cene???

<{POST_SNAPBACK}>

Pa nema veze što je izvaljeno, njihove akcije još uvek vrtoglavo rastu, i na kratak period sa uloženim parama, možeš jako, jako dobro da zaradiš. Kad im se rast jako uspori, prodaš akcije i ideš dalje. Sa lepom zaradom.

#12 Vakula

Vakula
  • Members
  • 334 posts

Posted 08 September 2005 - 09:45

interesovalo bi me, da li postoje firme nekretninama (stanovi) koje se upustaju u deal, gde se jedan deo celokupne cene placa u staroj deviznoj (oko 70%) a ostatak u gotovini?

ako neko zna neku dobru soluciju ili adresu, unapred zahvalan za poruku na pm.