Jump to content


Photo
- - - - -

Sobne biljke


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
327 replies to this topic

#316 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 12 August 2008 - 18:41

sunroom.... deo........
Posted Image

#317 SaleKostolac

SaleKostolac
  • Members
  • 182 posts

Posted 12 August 2008 - 19:37

Attached File  6.JPG   427.96KB   42 downloads

#318 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 13 August 2008 - 18:12

Posted Image

Posted Image

#319 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 13 August 2008 - 21:52

kako je njima dobro na tom prozoru :ph34r:

#320 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 13 August 2008 - 22:55

nego sta.. zna se koji deo sobe biljke najvise vole

#321 pcelica

pcelica
  • Members
  • 492 posts

Posted 01 November 2008 - 20:46

help needed!

elem, meni biljcice slabasno uspsevaju te do sad se nisam ni upustala u te izazove gajenja. ali dobih za rodjendan drvo zivota na poklon i cvrsto sam odlucila da ga volim, pazim, mazim i zovem djole, no ne znam kako. tj, sta ta biljka voli, sta ne, koliko se zaliva itd.

hvala :ph34r:

#322 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2008 - 18:49

kladim se da niko nema lepsu rozu japansku ljubicicu u ovom trenutku Posted Image

Posted Image

#323 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 28 December 2008 - 20:30

ne volim kupovne ljubichice. za razliku od shumskih, ne mirishu uopshte.

nego sta.. zna se koji deo sobe biljke najvise vole

zavisi. biljke svetla svakako vole, ali stavi biljku senke ili polusenke na prozor pa prati shta ce se deshavati. ovo ne vazi naravno ukoliko je prozor na severnoj strani.

#324 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 28 December 2008 - 20:47

severni prozor (mnogo svetla uz malo ili nimalo sunca) je idealan za afričke ljubičice.

#325 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 28 December 2008 - 21:28

dodzavola, bilo bi total and utter kad bi sumska ljubicica i u [mojoj] sobi cvetala..... al neche

inace imam i belu;
Posted Image

a imam i ljubicastu;
Posted Image

#326 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 14 July 2011 - 18:20

jebo mamu, dok nisam iskopala temu izdeprimirala sam se za sve pare. ova ekologija ne daj bože da ima neku veselu temu tipa: spasili foku i ubili lovce i sl.

anyway, imam problem sa moja dva bendžamina. nedavno sam se preselila iz gajbe koja je bila na severnoj strani i praktično nikad nije imala direktno sunce i tu su mi ok rasli, kolko mogu da rastu van rodne Šri Lanke il oklen su već.
dakle, ova nova gajba, gde god da prdneš naletiš na foton i počelo je obojici da opada lišće. sad ne kapiram, je l u pitanju svetlost ili premeštanje? ovaj jedan manji sam premestila na drugo mesto, dalje od direktnog svetla, al kontala sam da mu tu smeta klima, pa sam ga odmigrirala još dalje.

šta da radim?

Edited by Dunadan, 14 July 2011 - 18:21.


#327 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 16 July 2011 - 00:58

jebo mamu, dok nisam iskopala temu izdeprimirala sam se za sve pare. ova ekologija ne daj bože da ima neku veselu temu tipa: spasili foku i ubili lovce i sl.

anyway, imam problem sa moja dva bendžamina. nedavno sam se preselila iz gajbe koja je bila na severnoj strani i praktično nikad nije imala direktno sunce i tu su mi ok rasli, kolko mogu da rastu van rodne Šri Lanke il oklen su već.
dakle, ova nova gajba, gde god da prdneš naletiš na foton i počelo je obojici da opada lišće. sad ne kapiram, je l u pitanju svetlost ili premeštanje? ovaj jedan manji sam premestila na drugo mesto, dalje od direktnog svetla, al kontala sam da mu tu smeta klima, pa sam ga odmigrirala još dalje.

šta da radim?


moj je stajao direkt u prozoru tako da ne bi trebalo da je u pitanju svetlost osim ako nije direktno sunce i to ono podnevno (kod mene je bilo jutarnje). moguće je da ga "muči" promaja ili prosto promena mesta (mada ni to ne bi trebalo da bude jer sam ja svog iselila kod keve kad je prerastao prozor i počelo da mu opada lišće sa one strane gde ga je dodirivala zavesa).

probaj da dodaš neke suplemente u vodu za zalivanje (za rast), prema priloženom uputstvu, jednom u 7-10 dana. inače, bendžamin traži svakodnevno zalivanje tokom letnjeg perioda (potpuno suprotno od uputstva koje stiže sa biljkom).

#328 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 July 2011 - 10:58

thanks, Vesna, al sumnjam da je vetar i taj andrak ne mogu biti razlog jer sam ga u starom stanu drzala na terasi na kojoj je, ako nicheg drugog, bilo vetra. mozda ne voli da se premeshta.

u ochin i te egzotichne biljke koje se negde na istoku garant svrstavaju u rang nashe bukve, a ovde ko ih tretirash ko porcelanske lutke.