Jump to content


Photo
- - - - -

BG restorani


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
891 replies to this topic

#31 Rastko

Rastko
  • Members
  • 4,352 posts

Posted 23 August 2005 - 15:51

Sinatra - odvratan ambijent. Toliko je mracno da se jedva vidi lice devojke preko puta stola, pa koj sam je moj vodio na veceru ;-) Ekipa folirantska, mahom ona vidi_zaposlio_sam_se_u_stranoj_firmi_i_nosim_odelo beogradska boranija. Hrana osrednja, cene previsoke. Konobari priglupi i ogavno uniformisani.

Ottima - solidna klopa za male pare, problem je sto im sva jela imaju isti ukus. Vinska karta bogata, imaju po jedno crno i belo u ponudi ;-) Preporuka za rizoto od vrganja i Cabernet iz podruma Radovanovic (to je jedino normalno sto imaju, italijanska vina ovde ne vredi narucivati, sva su stona).

Naravno da ima jos mnogo dobrih, najbolji se cuvaju za sebe ;-)

<{POST_SNAPBACK}>


Meni je Sinatra najbliža evropskim restoranima. Pitanje je ukusa, ali pošto sam bio štur u prethodnom postu:
- nekoliko sjajnih jela, hrana uvek sveža, začini u ovo doba dolaze sveži, kvalitetne namirnice, relativno brzo. Konobari nisu previše bistri, tačno, ali to nije retkost.

- ottima - tačno je, sva jela su slična (ne baš isti ukus), ali pretpostavljam da je to zato što ne koriste više od 4-5 kombinacija italijanskih ukusa (verovatno pitanje potražnje). preporuka je paradajz-čorba - really delicious. ostalo je klasika. bilo bi možda bolje da više prave južnijih jela, ali šta ćeš..


i tačno, najbolji se čuvaju... :-)

#32 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 23 August 2005 - 16:39

Shta se to dobro jede u izvikanoj i precenjenoj Reci?

<{POST_SNAPBACK}>


kako znas da je precenjena, ako ne znas sta se tamo jede? :lol:

reka je meni najprijatnije mesto za klopu u beogradu. posebno u rano popodne kada nije guzva. salate su im fenomenalne, kao i razne pizdarije od povrca, posebno leti (pa uz busen i riblju pastetu), a od ribe imaju savrsene dimljene pastrmke, a i sarana izuzetno dobro spremaju. na kraju torte, premda je izbor obicno uzak. mana: skupi su ko vrag.

malo dalje je radecki, koji podseca na reku sa njenih pocetaka, ali je hrana prilicno tanka.

pored reke, pristojna klopa je u prolecu od kako su ga sredili. u santjagu imaju fenomenalne pikantne lignje.

poslasticarnica: dj, cosak misarske i svetozara markovica

#33 chandra

chandra
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 23 August 2005 - 16:49

Sinatra - odvratan ambijent. Toliko je mracno da se jedva vidi lice devojke preko puta stola, pa koj sam je moj vodio na veceru ;-) Ekipa folirantska, mahom ona vidi_zaposlio_sam_se_u_stranoj_firmi_i_nosim_odelo beogradska boranija. Hrana osrednja, cene previsoke. Konobari priglupi i ogavno uniformisani.


sinatra je najogavnije moguce mesto (ekipu si dobro opisao) nasadjeno na grob nikad prezaljenog smedereva, koje je bilo nesto kao poslednja oaza nakon rusenja komunalca. btw, jazz stoji onim mankijima tamo ko piletu sise.

i jos par tipova:

lepinje sa kajmakom u pekari na pocetku skadarlije (premda im se desi ponekad da kajmak bude previse tecan),

pivo i pomfrit u pitanjcetu.

sopska salata u belom bagremu.

nes kafa u manjezu, ranom zorom.

#34 HoldenCaulfield

HoldenCaulfield
  • Members
  • 1,364 posts

Posted 23 August 2005 - 23:56

Uh, treba spomenuti pileca krilca u "Uzicu" na Autokomandi.

#35 loveless

loveless
  • Members
  • 761 posts

Posted 24 August 2005 - 08:20

ako je do klope, onda posni sto u suncu. ako ga josh ima.

<{POST_SNAPBACK}>

TAKO JE!
pravo uzivanje za sve one kojima je dosta klasicnih jela (meso i nesto), za sve vegetarijance ili one koji poste. ambijent je, svakako, nemoguce porediti sa ambijentom/enterijerom jednog, recimo, zapleta (njega sam uzela kao primer jer je jako lep, minimalisticki sredjen restoran, ali nije tamo dobar samo enterijer, vec sve), ali za te male pare uzivate u raznovrsnim i odlicno spremljenim jelima.

#36 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 24 August 2005 - 09:31

lepinje sa kajmakom u pekari na pocetku skadarlije (premda im se desi ponekad da kajmak bude previse tecan)

<{POST_SNAPBACK}>


GULAŠ u lepinji u istoj :lol:

edit: Sinatra - sve stoji, + klasična priča za fenseraj mesta - zašto, o zašto, sva fensi mesta moraju da budu neudobna za sedenje/stajanje :huh:

Edited by henrik larsson, 24 August 2005 - 09:32.


#37 GoranBG

GoranBG
  • Members
  • 1,485 posts

Posted 24 August 2005 - 09:42

Uh, treba spomenuti pileca krilca u "Uzicu" na Autokomandi.

<{POST_SNAPBACK}>


Piletja krilca iskljuchivo u Dubochici, legendarna.

kako znas da je precenjena, ako ne znas sta se tamo jede?


Bio jedared,od ribe su imali samo pastrmku koju sam se prevario da poruchim.Bila je KUVANA u fritezi, nikada, gde god sam poruchio ribu nisam dobio nishta slichno odvratno, eto.

#38 redridinghood

redridinghood
  • Members
  • 570 posts

Posted 25 August 2005 - 11:39

I tako se ja naivna palim kako sam bila u dosta restorana (omiljeni mi sport :lol: ) i onda vidim da sigurno za trecinu pomenutih ni ne znam , a kamoli da sam bila ??? Beograd je cudo....

Anyway, evo nekih kojih mogu da se setim:
"New York" - odlicne njoke, dosta laganih jela na bazi pirinca, imaju posebno posni meni
"Kod Mije Alasa" - najbolja, ali najbolja riblja corba
"Luda kuca" - ok kineska hrana, ne svidja mi se ambijent
"Sindjelic" - fenomenalni pileci medaljoni i jos stosta
"Pizza hut" - neki ga pljuju, ne znam zasto, ok njoke, odlicne spagete, fenomenalni breadsticks, svidja mi se i ambijent
"Monza" - za obrok nabrzaka - odlicne slatke palacinke
"Peking" - relativno originalnija kineska hrana, fenomenalno osoblje, mada u ljubaznosti skoro napadno, nikada mi nece biti jasno zasto je zapostavljen, nikada nema vise od 5-6 gostiju kada dodjem tamo - mada i to ima svoje prednosti...
"Srbija" - negde van Beograda na magistrali, leti izgleda odlicno jer je ispod nivoa puta i ima lepu terasu, a porcije su ooogromne

Ufff, ako se setim dopisacu....

#39 comanchee

comanchee
  • Members
  • 87 posts

Posted 30 August 2005 - 09:54

Restoran Bevanda je fenomenalan (ukoliko jos postoji). Posebno izdvajam bujabez. Izbor morskih plodova je odlican, imaju doista sve. Usluga na nivou. Jedan od retkih restorana internacionalne kuhinje u BG koji je ok.

#40 thermal bug

thermal bug
  • Members
  • 2,388 posts

Posted 30 August 2005 - 12:27

poslasticarnica: dj, cosak misarske i svetozara markovica

<{POST_SNAPBACK}>

hvala na podsecanju.
dj :lol:

#41 MaryPoppins

MaryPoppins
  • Banned
  • 750 posts

Posted 30 August 2005 - 12:47

sve sam pozaboravljala, onoliko isla po kafanama, a sad ne mogu ni jedne da se setim :lol:
Bevanda - brancin u soli, buzara od dagnji, i ne mogu da se setim vise djakonija koje sam volela tamo. cene su im paprene;

Daca - zanimljiv, al za strendzere: proja, svadbarski kupus, domaca rakija i sl;

Sushi bar u Gospodar Jovanovoj/Jevremovoj (?) - barem na pocetku, nisam dugo bila. zanimljivo, imali bolji sushi nego u "pravom" japanskom restoranu na Senjaku.

Reka - cini mi se da imaju "duple" standarde, uvece im hrana nije tako dobra kao tokom dana.

Umalo da zaboravim, jedno vreme sam toliko cesto, isla u "Kosavu" (chef's salad, pileca dzigerica u zalfiji, saltimboca, fenomenalan cokoladni mus, ne secam se vise) da su me ljudi zvali da vide sta nije u redu, kad me duze nema.

#42 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 02 September 2005 - 23:01

``Zuta Greda`` !

#43 hamburek

hamburek
  • Members
  • 136 posts

Posted 03 September 2005 - 22:09

``Zuta Greda``  !

<{POST_SNAPBACK}>

da ti nisi neki taxista? naime oni se tamo prehranjuju :lol:

#44 ikar

ikar
  • Members
  • 7,779 posts

Posted 03 September 2005 - 22:30

Koji je po vama najbolji restoran u Beogradu?
Ja najvise volim da jedem u grckom restoranu Zorba.

<{POST_SNAPBACK}>


zorba je i meni najbolji... paradajz corba i sva povrca koja kuvaju su perfektni... jagnjetina odlicna.

u maderi je lepo sedeti. rolovana jagnjetina sa pekarskim krompirom odlicna.

u staroj hercegovini ekstra dimljena piletina i odlicna rebarca.

reka - najizvikaniji restoran u beogradu. ne znam zasto. u sirokoj stazi nekad bilo dobro. sad vise ne mogu da istolerisem bezobrazne konobare. byblos lep, ali bolji ambijent nego hrana. posle rucka mozes lepo na miru da pusis duvan iz nargile.

edit: u klubu kosutnjak solidna divljac i apsolutno perfektna pita sa lesnicima.

edit2: krilca, naravno, u dubocici.

Edited by ikar, 03 September 2005 - 22:33.


#45 zokiasov

zokiasov
  • Banned
  • 1,399 posts

Posted 03 September 2005 - 23:36

da ti nisi neki taxista? naime oni se tamo prehranjuju  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>


Nisam taksista , ali to sto se oni tamo prehranjuju ne znaci da je klopa losa .
Naprotiv , takva mesta su uglavnom , rupe gde je klopa jeftina a dobra .
Mogu ja sad da ti izredjam i par finijih restorana , pa i onih najeltinijih gde znam da svratim , ali posto mi je svaka vrsta snobizma strana , ne vidim nista lose ni u ``mesanom`` u Gredi ...