Jump to content


Photo

STREET stories


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
277 replies to this topic

#31 Aleksa

Aleksa
  • Members
  • 1,344 posts

Posted 31 August 2005 - 16:51

Sinoć idem u "Šeherezadu" (znači, strogi centar grada), i ispred mene idu trojica likova, momci od nekih 20-tak godina, skockani, spremni valjda za još jedan fensi izlazak.

Kad, jedan od njih se nešto izdvaja, i 'ladno uzima sladoled iz "Meka" što je neko ostavio na ogradi (stepenište koje se spušta u podzemni prolaz, gde je "Tref") i opušteno ga jede :lol:  :huh:  :lol: . Ne treba da napominjem kako je sladoled bio skoro "ceo", jedva načet, u onoj plastičnoj čaši, sa sve kašičicom.

Ušao sam u "Šeherezadu", nakon dva minuta i dalje začuđen.

Znači, nikakav klošar, beskućnik, narkoman (bar tako nije delovao) i na osnovu ponašanja i oblačenja, sigurno je sebi mogao priuštiti jedan takav sladoled u "Meku" koji se nalazio na svega 200m odatle.

<{POST_SNAPBACK}>



to je dzordz u jednoj od epizoda sajnfelda lepo objasnio kada su ga upecali da je iz kante za djubre vadio parce torte (falilo samo jedan griz) i ladno pojeo.
:D

#32 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 31 August 2005 - 17:56

Evo jedne price, ali iz druge ruke, mozda je i bolje tako ne znam kako bih reagovala u istoj....

Naime, prolazeci parkom drugarica je videla klinca od oko 2 do 3 godine kako se igra,dok je njegova majka sedela na klupi pored i posmatrala. Klinja je u jednom momentu stao u baricu na asfaltu i ponovo shljapnuo patikicom (verovatno mu je bilo zanimljivo... sta vec..). Njegova majka je ustala, prisla mu i izgovorila nesto ovako odprilike: Idiote, smradu jedan nezahvalni, ja te parem, a ti meni tako vracas.... bla bla...
Ovaj govor je propratila udarcem deteta po guzi...

:lol:

Zar moze neko toliko da bude bez mozga da tako nesto kaze detetu od samo 2-3 godine. Dize mi se kosa na glavi od isfrustriranih mucenica kojima je svojevremeno jedini uspeh u zivotu bio da ih neko kresne a onda i ozeni, a sad se izivljavaju nad neduznom decom :huh:

#33 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 01 September 2005 - 14:28

A evo i nečeg sasvim svežeg... više za PIJACA stories, ali....
Upravo sam se vratio sa pijace poprilično isfrustriran i besan. Krenuo sam da kupim lubenicu i videh samo na jednom mestu, gde su bile sve oko 10 kila. Aj ne treba mi toliko, kupiću dinje. Neki simpatični Ciga, keršme, rek'o - tu ću! Zgrabim jednu od kilo i nešto, mala simpatična, ka' rukometaška lopta. Izmeri on meni, kaže: 57 dinkića. "Jel treniraš rukomet?", valjda potstaknut načinom na koji mi čuči dinja međ' prstima :D Dam mu 200 dinara, on mi vrati prvo tri dinara, pa traži jel imam nešto sitno. Rek'o imam, vratim mu tri dam još sedam, da mi vrne 150 dindži. MEĐUTIM on mi vrati 50, a ja glupav, rodila me majka, a i pod uticajem ciganskih mađija - uzmem 50, zahvalim se Romusu Simpaticusu i otidoh...
Računam posle, platio sam dinju od kilo i nešto u vrednosti lubenice od 16 kila...
Nek neko kaže da Vojvođani nemaju smisla za trgovinu...
UF! :huh: :lol: :lol:

#34 eye of the beholder

eye of the beholder
  • Members
  • 2,304 posts

Posted 01 September 2005 - 14:55

...dve devojke na ulazu u Sajam (Beogradski)
dele neke flajere i pricaju ....

A devojka: "... i ja ga pozvala na zurku, sad kad mi se pojavi na zurci..."
B devojka: "..i sta ces ako se pojavi? (polu - zabrinuto pita drugarica)
A devojka: "..uuu, ma nek dodje, bole me "riba"*



*riba = zenski polni organ .... jel`te


mislim i ja svasta moram da cujem ... :lol:

Edited by eye of the beholder, 01 September 2005 - 14:58.


#35 FRY

FRY
  • Members
  • 1,200 posts

Posted 01 September 2005 - 17:57

Sateliti sljakaju na sve strane. :huh:

Jutros u Cmarketu, cekajuci red na kasi, iza mene razgovor 2 Roma:
- "...cita divx, sabtitl, novi Neo... ...sledeci mesec, ma 100% ... rekao sam...

...ma odlicno mi je, svakog meseca mi salju pare... ...dobra je...

ej, lepa si! (iznenada se obraca devojci koja je ohoho obavila pazar i upucuje se izlaznim vratima, devojka se okrece nacisto zbunjena i gleda prema kasi."

Sorry, nisam uspeo da pohvatam sve reci izmedju (...), sve se zbilo u 1-2 minuta.


edit: pejstovao pogresan post. :lol:

Edited by FRY, 01 September 2005 - 17:59.


#36 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 01 September 2005 - 18:22

Cetiri devojke na aerodromu. Merkamo jedan mladi par. Onako, deluju delimicno cool iako lice na slusaoce "zabavne" muzike. Imaju dete od jedno sest godina. Divimo se zategmutoj zadnjici ,majke, i izgledu uopste. A ni tata nije los.
I tako komentarisemo kako ima brakova koji funkcionisu i kako nije sve crno. Nakon nekog vremena, posle cekiraanja karata prilazi mi drugarica koja je cula razgovor tog tipa i njegovog ortaka.
"Boze kako mrzim letovanja ovako sa porodicom. Dodje mi da se ubijem! trebalo je da ti i ja idemo sa ribama. Sta nam je ovo trebalo!"

Toliko o instituciji braka. :lol:

#37 Hippie

Hippie
  • Members
  • 4,385 posts

Posted 04 September 2005 - 16:59

ja to volim da uskljocam...

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

#38 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 05 September 2005 - 22:34

- ...i šta treba da uradim, da joj kažem da mi se smučila, da je grozna i da nema pojma da se jebe i da zato treba da raskinemo? jel to? pa ne ide to tako
-hehe



#39 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 06 September 2005 - 07:24

mislim da je ovo poslednje presudno (:
ali dechko ima stila (((:

obozhavam ovu temu (: chim mi prodju ispiti bacicju se na kruzhenje gradom u potrazi za novim street stories (:

Edited by Dina, 06 September 2005 - 07:25.


#40 Šumejker-Levi 9

Šumejker-Levi 9
  • Members
  • 568 posts

Posted 09 September 2005 - 10:25

Možda i nije za street stories, ali je meni bilo, iz nekog razloga zanimljivo.

Na kontejneru, ćošak Molerove i Kičevske, crnim markerom, sitno napisano:

"Albanski obraz. Makedonija je naša...Turska Australija."

Meni je bilo smešno ne samo mesto na kome je napisno, nego i koja veličina slova (font 14 B) ). Ako stvarno postoje neki takvi naci-ekstremisti, logično je da sprejevima upropaste pokoju fasadu (Što ni u kom slučaju ne želim, naravno), ali ovo mi je smešno. Valjda neki naloženi klinac turske ili albanske nacionalnosi...

#41 DjA

DjA
  • Members
  • 2,189 posts

Posted 09 September 2005 - 12:18

Pre par dana vracam se kuci u sitne sate i taman stizem ispred zgrade, trazim kljuceve po svojoj haos tasni i imam sta da vidim... 30-ak metara dalje, tip ide ocigledno sa svojom devojkom i mlati je, cupa za kosu, samara, dere se ko konj...

Neka dvojica stoje tu kod Kurira i nezainteresovano mu predlazu :E nemoj...

:lol:

Dohvatim telefon i okrenem 92, ali srecom stize neki pandur i unese se u facu onoj dileJi. Ona njegova koza zatim stade izmedju njih dvojice i nesto kao vice: Ok je, ok je..... nemojte....... :lol:

Svasta :lol:

#42 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 09 September 2005 - 16:34

Da je u panduru imalo pandurskog ostalo, trbao je prvo nju da malo popendreka, da zna sta je dobro za nju :lol:
Kad smo vec kod zlostavljanjna u porodici, juce idem centrom NSa i stoje dve ciganke, jedna drugoj: "Ma neznam, nije on...nesto...", a druga prvoj: "Ma nemoj, a sta su ti onda te modrice?". Prva tuzno rukom zakloni grudi... :lol:

#43 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 12 September 2005 - 15:46

Pre par dana vracam se kuci u sitne sate i taman stizem ispred zgrade, trazim kljuceve po svojoj haos tasni i imam sta da vidim... 30-ak metara dalje, tip ide ocigledno sa svojom devojkom i mlati je, cupa za kosu, samara, dere se ko konj...

<{POST_SNAPBACK}>

Ja sam video slicnu scenu pre par godina. Sedimo na klupicama u studenjaku i ispijamo piva. Neki momak pocinje da se dere i da samara devojku. U tom trenutku petorica likova koji su bili malo blize, bez reci ustaju i prilaze. Bez reci, ubiju ga od batina u roku od 2 minuta. Bez reci se vracaju na svoje mesto i (bez reci) nastavljaju da ispijaju piva. Devojka je samo zbunjeno stajala pored i posle par minuta otisla.

To je bilo prvi put da sam potpuno mirno gledao kako neko pije batine. Vala ako.

#44 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 12 September 2005 - 20:43

Semafor kod Hajata, ja u busu, kroz prozor vidim maricu 3-4 pandura savatali male ciganchicje i ubacuju ih u kombi.. ciganchicji pishte, vrishte, plachu, batrgaju se, panduri umiru od smeha, dvoje ubacili a trecje ciganche se izbatrgalo i palo na travu i opire se (: tek ga podigne pandur kao kuche, ubaci u kola, zatvori za njima, zabravi, i odoshe..

#45 BOOGIEMAN

BOOGIEMAN
  • Members
  • 1,365 posts

Posted 12 September 2005 - 22:09

Semafor kod Hajata, ja u busu, kroz prozor vidim maricu 3-4 pandura savatali male ciganchicje i ubacuju ih u kombi.. ciganchicji pishte, vrishte, plachu, batrgaju se, panduri umiru od smeha, dvoje ubacili a trecje ciganche se izbatrgalo i palo na travu i opire se (: tek ga podigne pandur kao kuche, ubaci u kola, zatvori za njima, zabravi, i odoshe..

<{POST_SNAPBACK}>


Fala Bogu da su poceli da rade nesto drugo osim da meni pisu kazne