Jump to content


Photo

STREET stories


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
277 replies to this topic

#1 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 10 August 2005 - 12:24

Svestan činjenice da je broj arhiforumaša koji ni ne izlaze na ulicu potencijalno velik, ipak mi se učinilo da je ovo dobra tema za chit-chat...
Elem, kao što svi znamo ulica je nepresušni izvor doživljaja (ulica nas održala, njojzi hvala) i kao takva odlično početno odredište za svaku priču...
Ovo NIJE tračerski topic, niti ste vi zaprška u svakoj čorbi, već neke stvari jednostavno domile do vaših ušiju, hteli-ne hteli...

Edited by KANDAhar, 10 August 2005 - 12:38.


#2 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 10 August 2005 - 12:35

Evo ja npr. danas idem ulicom i bejah svedok dirljivoj mother-to-son priči. Uvideh kako danas deca uče računske operacije...
U susret mi dolaze jedna mladja mama i njen, recimo šestogodišnji sin, prolaze pored mene i u mimohodu ja naravno čuh:
Sin: "A koliko je 200 eura?"
Mama: "To je oko 16000 dinara", reče majka puna ponosa što joj u detetu čuči potencijalni biznismen...
Sin: "A koliko je 100 eura?", pita mali broker.
Mama: "Pa to ti je duplo manje..."

E, a kad se samo setim da sam ja počeo sa "1+1=2"...

#3 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 10 August 2005 - 21:25

Nadam se da i sledece moze da se racuna kao street story, a cuo sam je u kaficu u basti, na ulici...hm. tako da je to to.

Elem, devojka je glasno prepricavala licnu dogodovstinu:
"Ma budala, i sada me sramota kada se toga setim. Izlazili smo jedno 5 dana ali nista nije bilo. Prvo vece na njegovo desetodnevno insistiranje, kada sam pristala da odemo na pice, izbegao je da plati racun tj. kada je dosao konobar on je ustao i otisao u wc. I posle je dosao i pravio se lud. Pomislila sam ok, mozda slucajno, ne znam. Mada on je mene zvao i porucivao kao lud....Sledeci put je poveo sa sobom 10-ak prijatelja, i samo zvao ture....i zamisli, sapne mi -Izvini, imas da mi dodas 1000 din - Uzas! Dala sam mu pare i kada smo krenuli kuci trazio mi je 300 din da sipa gorivo. Jao, sramota me dok ti ovo pricam. A najbolja fora je sto me je zvao uvece i trazio da mu pozajmim 3.000 din do plate.
Ah, da, inace tip je doktor-stomatolog i izigrava neverovatnu facu....


MISLIM, STVARNO NISAO NAMERNO SLUSAO...ALI ETO :lol:

#4 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 11 August 2005 - 10:54

Idem ja tako na posao, i u Kralja Petra, odmah ispod "Kosave", stoji parkiran neki crni SUV, pise Chevrolet, mada mislim da je Daewoo, no nema veze, lep ko upisan, unutra koza, sija se. Prodjem ja pored, a na zadnjem staklu zalepljen papir. Radoznalost je cudo, ajde da pogledam ako je stavio cifru, da vidim koliko trazi. A tamo pise ovo (parafraziram): "Djole me ne prodaje. Nov sam, dobar, u odlicnom stanju, samo malo volim da popijem". :lol:

#5 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 12 August 2005 - 19:57

Pa jes, mnogo je lakse biti saljivdzija sa parama, nego saljivdzija bez istih... To ti je ko kad kesiraju za tablicu sa opstvenim imenom... Mada ima pohvalu za originalnost :lol:

#6 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 12 August 2005 - 22:18

...i tako hteli da mi uvale rum kolu kao koktel. Ej zamisli, rum kola kao koktel. Pa gde to ima? I još košta 6 evra. Rekoh im ja da ću sve da ih dovedem u Beograd da vide šta su kokteli...



#7 Prki

Prki
  • Members
  • 2,133 posts

Posted 12 August 2005 - 23:00

quote by piksi

:lol: imbecili...

eee, koja je formula za zapreminu pravougaonika

by gimnazijski dani

#8 dddejan

dddejan
  • Members
  • 1,413 posts

Posted 14 August 2005 - 20:48

cekam bus na stanici. kasni 40 minuta i mene pritera pish. ajd' platicu. odem u wc, dam deset kinti. unutra tri pisoara i jedan matori cica koji se razbaskario na svom mestu. valjda je zavrsio pa mlatara svojom alatkom da isusi kanale. ne mogu da se potresam, ne interesuje me. stanem pored, krenem na posao. cica se okrece prema meni (ne prestajuci da mlati stvorinom) i gleda me. ja ga osinem "sta hoces" pogledom, na sta ce on meni "jel karas ti nesto mali". aj reko necu da se nerviram samo nastavim sa radnjom (on i dalje mlati lulcekom), tek ce on "sad udaraj, dok si mlad". spakujem se odem, sta cu drugo.

docekao bus vracam se na venac i usput prolazi deda sa unukom. malom se nesto uzasno zuri, takoreci vuce dedu. deda se otima, zagledao se u neko grozdje. mali ga cima opet: "ajde deda, sta gledas to grozdje".

"sto da ne gledam, pa grozdje je da se gleda"

#9 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 14 August 2005 - 21:47

:lol: ...a knjiga je da se cita....

#10 BigLebowsky

BigLebowsky
  • Members
  • 1,822 posts

Posted 15 August 2005 - 17:32

....objasnjava deda babi sta su anti-polizai tablete (za neupucene, hit u srbiji, drazeje koje smanjuju nivo alkohola u krvi na alkotestu, valjaju se na trafikama).....
'.....ma da, stvarno, smanjuju alkohol, kad se napijes, odma' se otreznis.....kako da ti kazem,daju ti...razum'....

#11 marquis

marquis
  • Members
  • 96 posts

Posted 15 August 2005 - 18:55

Bas na liniji 16.
Prelazimo preko Brankovog mosta ka gradu.
U autobusu, na sedištu pored mene sede keva i klinac.
Klinac u jednom trenutku pita kevu:
Mama, mama jel ovo more?
A keva će:
Nije sine, ovo je Dunav!

#12 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 15 August 2005 - 20:49

:lol: auuu, pa za Brankov most znam i ja koji nisam iz Beograda! Jos jedan primer bistre majke. Jedna od onih po kojoj cuvanje deteta znaci - otici sa drugaricom u kafic i sacovati frajere, a malom dotle uplatiti jedno 3 sata voznje onim autom na akumulator...

#13 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 17 August 2005 - 01:01

video baju koji je isti cigarette smoking man iz X files. bokte, isto i pushi cigar!

ne mogu vise da idem u kafanu, svasta vidim....

#14 pixy

pixy
  • Members
  • 4,111 posts

Posted 19 August 2005 - 23:12

ma šta bre ti znaš? ja sam bre rođen u kafani!



#15 everlast011

everlast011
  • Members
  • 138 posts

Posted 20 August 2005 - 00:26

Prekoputa zgrade u kojoj zivim (da ne kazem moje jer ima 7 spratova :lol: ) su ovog leta otvorili letnji stefan braun na stadionu sindjelica. I tako svake noci muzika, buka, dranje, pisanje, alarmi, turiranje i sl. Ali nisam mator pa mi ne smeta, nova zgrada pa dihtuju prozori i nista strasno. Prosle noci oko 3:30am neka lupnjava, vriste alarmi. Kao pravi penzioner, skacem iz kreveta i pravac na prozor. Iz kluba su izasla 2 lika...rekao bih oko 20 god. i idu nizbrdo niz Vojislava Ilica. Jedan normalno a drugi ide i nesto urla, psuje, dere se i prvo pocne da sutira neki punto koji je bio prvi automobil na koji je naisao. Zatim neki kec kog takodje sutira i slomi mu retrovizor. Onda preskace bmw-a i pocinje da sutira nekog starog kadeta, naravno sve vreme se nesto dere. Pocinje da skace po tim kolima ali kako je malo padala kisa par puta se oklizne i razbije o zemlju ali nastavlja isto. Sutne i polomi jedan prozor sa strane, pa drugi...pa predje na drugu stranu i polomi jos jedan. Taj drugi lik nista, cuti i cak se i ne trudi da ga zadrzi. Verovatno je u tom klubu ispala neka frka pa se on psihicki labilan iznervirao i dozvolio sebi da polupa par tudjih automobila...prvo sam pomislio da zna kome lomi auto ali posto je isao redom to nije bilo u pitanju. Srecom u zgradi zivi neki lik koji ima obezbedjenje i non stop su dole 2 pandura. Jedan od njih pretrcava ulicu i dere se nesto tipa "sta to radis bla bla" i ova dvojica sedaju u taj bmw koji je preskocio i nije lomio i pokusaju da zapale. U momentu se stvori prvo 2 pa zatim jos 2 patrole. Taj isfrustrirani lik se svadja sa pandurima i nesto se jednom unosi u facu sa komentarima tipa: "znas ti ko sam ja" i sl. Onda je dobio batine...inace sam protiv toga ali su ipak malo dobili, trebali su da ih oderu zbog bezobrazluka. Onda tu neka rasprava...i posle su ih obojicu strpali u kola i priveli. Taj njihov bmw je stajao tu do danas popodne a onda ga nije bilo...verovatno su ih pustili ili je neko dosao po kola. Steta sto ih neko nije razlupao u medjuvremenu.
Nisu delovali pijano a taj sto je lomio je ili bio izdrogiran ili je jednostavno lud.
Srecom da su ovi panduri tu ispred zgrade inace da njih nije bilo, njih dvojica bi seli u kola i otisli.
Ja sam bio u soku sta ljudi sebi dozvoljavaju i koliko je to bolesno ponasanje dok neki ljudi kojima sam ispricao to uopste nisu bili iznenadjeni.
Eto jedna night street story...