Jump to content

Photo

kako naterati zenu

• Please log in to reply
41 replies to this topic

#31 WVIZ

WVIZ
  • Members
  • 2,497 posts

Posted 25 August 2005 - 12:23

Ne razumem. Zasto bi neko zeleo da ga zena ostavi? Mozda jedino mazohisti.
Ako neko nije srecan, neka sam ode.
Bolje je reci iskreno bez razvlacenja.
KAzes lepo sta hoces.
Koliko samo energije ljudi uloze da bi lagali i trpeli nekoga.
JOs ako se tome doda i osecaj krivice.(za one sa trunkom morala)

Edited by WVIZ, 25 August 2005 - 12:24.

#32 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 25 August 2005 - 13:15

kahm. sa koje si ti planete pao? naravno da je lakshe uloziti energiju u bicu-dziber-pa-ce-valjda-shvatiti-i-ostaviti-me nego raskinuti na civilizovan nachin i zatim se njakati sa osecajem krivice.

#33 Vojin Dj

Vojin Dj
  • Members
  • 330 posts

Posted 15 September 2005 - 16:46

Lele shta me sve cheka!? Od sada cu da budem finiji prema gdi Kitschiku, Goshparu i Cenjenom doktoru. Nije njima lako...

<{POST_SNAPBACK}>

jeste, Domazete, drugo su oni, a drugo smo mi mladi.

samo, meni je ona Ben Akibina primedba zvucala bas upecatljivo, autobiografski. a posto njega nisi uvrstio u gornju grupu, ispada da je njemu jedinom lako, ili bar najlakse?

#34 bocko

bocko
  • Members
  • 555 posts

Posted 16 September 2005 - 12:46

STOLEN CAR
(Bruce Springsteen)

I met a little girl and I settled down
In a little house out on the edge of town
We got married, and swore we'd never part
Then little by little we drifted from each other's heart

At first I thought it was just restlessness
That would fade as time went by and our love grew deep
In the end it was something more I guess
That tore us apart and made us weep

And I'm driving a stolen car
Down on Eldridge Avenue
Each night I wait to get caught
But I never do

She asked if I remembered the letters I wrote
When our love was young and bold
She said last night she read those letters
And they made her feel one hundred years old

And I'm driving a stolen car
On a pitch black night
And I'm telling myself I'm gonna be alright
But I ride by night and I travel in fear
That in this darkness I will disappear

#35 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 16 September 2005 - 15:29

Pitanje za Ben Akibu:

A kako raditi na vezi.. Da se ljudi ne odvoje in the first place..
Ili se to skroz protivi kosmickoj pravdi, pa treba pustiti da ide samo..

#36 Glorfindel

Glorfindel
  • Members
  • 921 posts

Posted 16 September 2005 - 15:34

Kazes joj da si peder, uz rizik da ce hteti da te "popravi".

#37 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 16 September 2005 - 15:49

:lol:
u tvom sluchaju je rizik bio nepostojeci.

#38 Kontras

Kontras
  • Banned
  • 833 posts

Posted 16 September 2005 - 17:51

Pitanje za Ben Akibu:

A kako raditi na vezi.. Da se ljudi ne odvoje in the first place..
Ili se to skroz protivi kosmickoj pravdi, pa treba pustiti da ide samo..

<{POST_SNAPBACK}>

Ja sam uvjek govorio da je dobro isplanirano, vrlo tajnovito kurvanje zapravo ventil nophodan za ocuvanje braka. Naravno to ne treba da cini onaj ko nije sposoban da spreci da se u svakodnevnom bracnom zivotu ne primjecuju nikakve promjene. Znaci kurvanje podrzavam samo kao sredstvo za ocuvanje braka, a nikako za rasturanje.
Ben prica o ralativno cestoj nezainteresovanosti zena u srednjem dobu za sex sa svojim partnerom narocito poslije zajednickog visegodisnjeg iskustva. To je uzrokovano mnogocime, ali pretpostavljam, najvise nekim osjecanjem stida od sopstvenog, izmjenjenog i ne toliko privlacnog tjela. Posebno to, da sto sto se tice izgleda, godine vise idu na ruku muskarcu nego zenama. Zene ne zele da se stavljaju u situaciju u kojoj bi bila ocigledna njena losija pozicija te u to vrijeme vise preferiraju odnose gdje mogu biti ravnorpravni. Preciznije preferiranje nekakve platonske ljubavi.

#39 una21

una21
  • Members
  • 881 posts

Posted 16 September 2005 - 18:18

Una21, posle 20+ godina braka deca su vec odavno otisla od kuce da bi se muz mogao optuziti za napustanje roditeljskih duznosti. Midlife crisi u zivotu muskarca je vrlo cesto skopcana sa cinjenicom da ga njegova zena vise ne smatra muzjakom i ljubavnikom, vec za partenrom u odrzavanju porodicnog i drustvenog zivota, osobu koja obezbedjuje materjalnu sigurnost i otsustvo usamljenosti. Muskarcu, s druge strane, gubitak statusa muzjaka i ljubavnika u ocima svoje zene tesko pada. Pored toga, tu su jos pojave povremene impotencija, slabljenje i gubljenje telesne snage, hronicne telesne nelagode, isl. problemi koje donose 50-te koje jos vise produbljuju krizu. Stavise, to stanje ne uocava samo on vec i svi koji su bliski njemu i njegovoj zeni (deca, braca, sester, roditelji ako su zivi, prijatelji). Sve skupa ovo augmentuje krizu u kojoj se nalazi muskarac. Zato je pojava druge zene u zivotu dogadjaj koji je blistava tacka u "dark middle age of a man". Ta zena ne mora da bude mladja. Ono sto je vazno je da u njemu vidi ono sto on jos uvek zeli da bude - muzjak, ljubavnik, sarmer i kozer. Ako mu ta nova zena uzvrati ljubav, muskarac ce biti spreman da se odrekne svog predjasnjeg zivota da bi otpoceo novi. Ono sto je u tome najbolnije nisu materjalne zrtve koje ce muskarac da podnese (mnogi ce se dobrovoljno odreci toga i sami ponuditi prilicno primamljivu kompenzaciju zeni koju ostavljaju) vec to sto njegova zena ostaje sama. Zena je u tim godinama u mnogo tezem polozaju da otpocne novi zivot nego sto je to muskarac. Ta cinjenica da ce njegov vsedecenijski bracni partner ostati sam je jedina kocnica koja moze da zaustavi muskarcevu odluku da napusti svoju zenu i ode drugoj.

hm, znaci ideja je da zena u kasnim 40im ili ranim 50im vise svog muza koji je istih godina ili stariji vise ne gleda kao sarmera, muzjaka, bla bla bla ali neki bimbo iz firme koja ima ispod 30 i verovatno je u videla kako izgleda zategnut, mlad i zdrav covek skorije nego zena doticnog gospodina, ce da uvidi sve te njegove kvalitete. nije nego...

pa cekaj, sto bi to bio problem samo muskaraca? sve se plasim on svoju 50+ zenu gleda kao sex bombu.

ok, stoji to ulaz izlaz slobodan ali stoji i da treba da postujes sve te godine koje si proveo uz svoju gospodju i da vodis racuna da razlog zbog kojeg je ostavljas bude nesto jaci od oporavljanja tvog muskog ega. zena zasluzuje vise. a ako ti to ne umes da shvatis, treba da ti uzme sve a ne samo 50%. :lol:

#40 mango

mango
  • Members
  • 11,607 posts

Posted 16 September 2005 - 18:48

kako ono reche ivana trump: don't get mad, get everything.

#41 DOCc

DOCc
  • Members
  • 560 posts

Posted 16 September 2005 - 22:48

Ja sam uvjek govorio da je dobro isplanirano, vrlo tajnovito kurvanje zapravo ventil nophodan za ocuvanje braka. Naravno to ne treba da cini onaj ko nije sposoban da spreci da se u svakodnevnom bracnom zivotu ne primjecuju nikakve promjene. Znaci kurvanje podrzavam samo kao sredstvo za ocuvanje braka, a nikako za rasturanje.
Ben prica o ralativno cestoj nezainteresovanosti zena u srednjem dobu za sex sa svojim partnerom narocito poslije zajednickog visegodisnjeg iskustva. To je uzrokovano mnogocime, ali pretpostavljam, najvise nekim osjecanjem stida od sopstvenog, izmjenjenog i ne toliko privlacnog tjela. Posebno to, da sto sto se tice izgleda, godine vise idu na ruku muskarcu nego zenama. Zene ne zele da se stavljaju u situaciju u kojoj bi bila ocigledna njena losija pozicija te u to vrijeme vise preferiraju odnose gdje mogu biti ravnorpravni. Preciznije preferiranje nekakve platonske ljubavi.

<{POST_SNAPBACK}>

Kurvanje sa ciljem rasturanja braka bi bilo bas kurvanjski.. :lol:

Dakle, Vi predlazete "ventil".. A da li mislite da postoji nacin da njih dvoje ostanu jedno drugom zanimljivi i posle dugo vremena...
To nekome uspeva.. Samo, ne znam je li to umece ili slucajnost

#42 dunno

dunno
  • Members
  • 342 posts

Posted 17 September 2005 - 13:03

<{POST_SNAPBACK}>

Da, mozda je to stvarno objasnjenje.. :lol:
mada...mada...mozda jednostavno muskarac nije umeo da je zadovolji u krevetu jer je bio previse skoncetrisan na sopstveno zadovoljstvo...a i zenski orgazam je, u to vreme, verovatno shvatan kao "kolateralna steta" snosaja...
Tebi godine slabo idu bilo gde, a kamoli na ruku jer ako si za ovoliko godina uspeo ovako nespretno da izanaliziras neki fenomen onda je za tebe kasno...
A nekim muskarcima godine idu na ruku, kao i nekim zenama.
Okani se generalizacija ovakvog tipa jer samo otkrivaju tvoju sklonost ka mizoginiji.
I odgovori samo "Ko bi se odrekao dobrog sexa???? i zbog cega??? Pa da mislim da imam zadnjicu velicine Sibira-ne bih...ako nekog muskarca nije blam da ima dlakava ledja sto bi neku zenu uzbudjivala neka banalnost tog tipa???
Zar mislis da CEO POL (zenski u ovom slucaju) moze da bude toliko plitak???