Jump to content


Photo
- - - - -

Sta vozite?


  • Please log in to reply
1931 replies to this topic

#1696 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 May 2017 - 05:24

Ima ovih Mustanga kod nas. Samo mu je loša boja a u CZ je najveća glupost kupiti kabrio. Može da se vozi mesec i po godišnje a ne možeš da montiraš nosač za roofbox za skije. :lol+:

 

Mad je meni i dalje najlepši model 2005.


  • 0

#1697 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 May 2017 - 05:30

Ima ovih Mustanga kod nas. Samo mu je loša boja a u CZ je najveća glupost kupiti kabrio. Može da se vozi mesec i po godišnje a ne možeš da montiraš nosač za roofbox za skije. :lol+:

 

Mad je meni i dalje najlepši model 2005.

Ovo je v8, jak ko ala. Da vidis ovog malog RS Focus. AWD, jako, lezi ide hatch-back. Focus je cak i skuplji od Mustanga. To me jedino kolje, cokalija se probudi cim pocne da zvecka. ;)

Meni su ovi novi lepi, zadnji farovi su pod lepim uglom, pa kad nocu vozis iza, izgleda kao svemirski brod.

Mnogo su lepi, jos ne znam da li cu RS, ili GT, ali se kuvam.


  • 0

#1698 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 May 2017 - 05:48

Ovo je v8, jak ko ala. Da vidis ovog malog RS Focus. AWD, jako, lezi ide hatch-back. Focus je cak i skuplji od Mustanga. To me jedino kolje, cokalija se probudi cim pocne da zvecka. ;)

Meni su ovi novi lepi, zadnji farovi su pod lepim uglom, pa kad nocu vozis iza, izgleda kao svemirski brod.

Mnogo su lepi, jos ne znam da li cu RS, ili GT, ali se kuvam.

Zovem ja burazera pre neki dan na US 1, i nesto caskamo i usput mu kazem "trkam se sa pandurom". Kaze nemoj molim te, ti imas V6 a on ima V8.

 

rekla sam mu da sam panduru dala nekih 10m fore...  :lol+:


  • 1

#1699 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 June 2017 - 08:23

Vece Djubre od ovoga i Juga nisam vozio. Izrazito jak auto, ali nestabilan, imas utisak da plovis dunavom goni te penta Tomos 4.

 

Attached File  camaroJunk.jpg   576.83KB   6 downloads


  • 0

#1700 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 12 June 2017 - 20:47

Ja menjam automobile češće nego neki ljudi čarape...

 

 

Sve isto kao onaj od pre par stranica, samo što je ganz neu. Ni ovaj nije definitivni, rent-a-car dok ne stigne naručeni iz fabrike.

 

IMG_20170612_1627427_zpsuypjrdeb.jpg


  • 1

#1701 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 June 2017 - 15:55

Ove nedelje sam se vozio za 5,4 l/100km.
  • 0

#1702 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 June 2017 - 19:02

Ove nedelje sam se vozio za 5,4 l/100km.


Evo posle tisucu kilometara kompjutOr je uhvatio neki prosek ...... Kako Sam se nadala, dobro sam se udala ..... 14,1 L/100km.
  • 0

#1703 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 23 June 2017 - 19:09

Evo posle tisucu kilometara kompjutOr je uhvatio neki prosek ...... Kako Sam se nadala, dobro sam se udala ..... 14,1 L/100km.


Ajde da imaš 3 volana, ne bih ja žalio čorbu, nisam stipsa, al jebiga, imaš jedan kao i ja...

:-D
  • 0

#1704 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 June 2017 - 19:13

Ajde da imaš 3 volana, ne bih ja žalio čorbu, nisam stipsa, al jebiga, imaš jedan kao i ja...

:-D

Da, ali ti nemash jamboliju na sedishtima i rogove na haubi :) .... ZZtopMobile baby!

Edited by Denis Jasharevic, 23 June 2017 - 19:14.

  • 1

#1705 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 24 June 2017 - 21:20

...

 

... vece djubre od ovoga i Juga nisam vozio. Izrazito jak auto, ali nestabilan, imas utisak da plovis dunavom goni te penta Tomos 4... 

 

 

A gde zuris, sta te goni?

;)

 

Za mene je uvek bio zakon - 'od tacke A do tacke B', uz maksimalnu udobnost / sigurnost'.

 

Doduse - podrzavam informativne/ turisticke posete traumatoloskim odeljenjima, gvirenje kroz staklo.

Vrlo otreznjavajuce ... oko 'nestabilnosti'.

:lol+:

 

 

...


  • 1

#1706 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 25 June 2017 - 01:12

A gde zuris, sta te goni?

;)

Za mene je uvek bio zakon - 'od tacke A do tacke B', uz maksimalnu udobnost / sigurnost'.

...............

:rotflmao:

 

Podsetio si me... Vozimo se jednom biciklima po stazi, cerka i ja, imala je oko pet godina, kad odjednom pored nas projuri grupa od jedno desetak njih, na trkacim biciklima, u kompletnoj sportskoj opremi.

A cerka se okrene i kaze: "Tata, a zasto se ovim cikama tako zuri?"

I ti pokazujes slicno razumevanje za sportsku voznju... ;)


  • 0

#1707 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 June 2017 - 14:14

...

 

Nikada me nije interesovala 'sportska voznja', pa cak ni slucajevi u trauma centru.

To ostavljam drugima.

 

Za par decenija vozackog iskustva - nikada nisam imao ni ogreban branik, a kada je vid postao issue - jednostavno nisam produzio vozacku. Bio sam ja svedok tuznih zalopojki matorih likova kojima su oduzeli dozvolu (zbog godina) i koji su kuketali i pozivali se na svakojako iskustvo, staz, koga su sve vozili i kako ne mogu da zive bez dozvole!

I onda ga, tuznog jadnika, njegovi odvedu kuci!

:lol+:  

 

Btw, pozdravi kceru - to je pametno dete.

:+1:

 

PS.

Niko ne mora da mi potvrdi, no mogu zamisliti ljubitelje 'sportske voznje' kako bez svedoka prezivljavaju flesbekove kada zamalo nisu zaginuli. 

:rolleyes:  

 

...


  • 0

#1708 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 25 June 2017 - 17:33

Nikada me nije interesovala 'sportska voznja', pa cak ni slucajevi u trauma centru.

To ostavljam drugima.

........................

PS.

Niko ne mora da mi potvrdi, no mogu zamisliti ljubitelje 'sportske voznje' kako bez svedoka prezivljavaju flesbekove kada zamalo nisu zaginuli. 

:rolleyes: 

:+1:

 

Sta ces, 100 ljudi - sto cudi.

 

Postoje i stvari koje mene nikada nisu interesovale.

Npr. (mozda samo pre pojave interneta) postojali su ljudi koji su gomilali (oni bi rekli, sakupljali tj. bili kolekcionari) male sarene papirice. Tzv. postanske marke. Svoj hobi su zvali "filatelija". Cak su imali i klubove u kojima su raspravljali je li vredniji papiric sa postanskim pecatom ili bez njega i nekakve slicne i srodne "probleme".

 

Nisam to razumeo, meni su uvek bile zanimljivije upotrebive stvari.

Pa, da parafraziraziram tvoj post, "mogu zamisliti ljubitelje 'sportske voznje' filatelije kako bez svedoka prezivljavaju flesbekove kada zamalo nisu zaginuli su propustili da kupe 'marku sa kraljem XY iz '28. izdanu u Belgiji".

 

Kao sto ja ne razumem njih, neces ni ti razumeti mene kad kazem da sam uzivao prosavsi kroz onu krivinu punim gasom i postrance...

 

Svako je lud na svoj nacin, razliciti smo, i to je dobro - inace, bilo bi dosadno. ;)


  • 3

#1709 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 June 2017 - 19:45

:rotflmao:

 

Podsetio si me... Vozimo se jednom biciklima po stazi, cerka i ja, imala je oko pet godina, kad odjednom pored nas projuri grupa od jedno desetak njih, na trkacim biciklima, u kompletnoj sportskoj opremi.

A cerka se okrene i kaze: "Tata, a zasto se ovim cikama tako zuri?"

I ti pokazujes slicno razumevanje za sportsku voznju... ;)

Kinik je u pravu, ali... Ja ni uz decu nisam prevazisao to zedj za ubrzanjem. Evo ih oni vec odrasli a cale jos nije odrastao. :lol+:

Tu se javlja i ono pitanje, zasto je sve sto je lepo stetno?

:)


  • 2

#1710 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 June 2017 - 21:29

...

 

...

 
 
Slab ti je, tj. poprilicno tanak izgovor.
'Interesovanje / hobi / zanimljivost / upotrebljivost / dosada' ...
 
Ajde da podjemo od odgovornosti.
Skupljac 'sarenih papirica' je berzanski lik u dusi, on ulaze kapital (a i tamo moze biti poprilicno strasti / adrenalina). Ako i usled starosti dopadne do kolica - imace ko da brine o njemu (ulagao je).
Preko tih markica - upoznao je citav svet, a ne okolnih, beznacajnih par hiljada kilometara i cesto neprijatan & tvrd kolovoz o koji obavezno osine. Pa ako ima srece ima, a ako nema - citavom svetu je mrzak.
 
Skupljacu 'sarenih papirica' tesko da se moze oteti skupa kupovina, no onda obicno proda nesto iz kolekcije, kao resenje problema. Niko u startu ne kupuje 'Penny Black', no mnogi u startu 'krivinasenja' dozive blisko poznanstvo s kolovozom / trauma centrom.
Nema u tome niceg 'upotrebivog'. Onoga kome se mora iznositi kahlica, okolina vrlo brzo baci u kategoriju 'neprijatelja', jer ih je svojom neodgovornoscu kaznio. Tu ljubav vrlo brzo nestane, a pojavi se mrznja. Ima o tome u literaturi i ljudskom iskustvu.
 
No, hoce kod 'decaka' taj pubertetski syndrom, pa i u 'zlatnim godinama', sto samo potvrdjuje da je medju muskim, neodgovornim svetom smrtnost veca i da za njih vazi onaj lajn iz filma 'The Rock'
 
1481
02:06:40,550 --> 02:06:42,688
I'm amazed you ever got past puberty.
:lol+:  
 
Opet, zao mi je, no nije ti dobra parafraza, taman posla pozivanje na 'razumevanje / nerazumevanje', jer je to jednostavno neprihvatljivo (neinteligentno). 
Pri cemu ja nikome ne odricem pravo da zaglavi u invalidskim kolicima - za mnoge, i to je zivot.
Ja cak ne bih bacio neke pare za kartu nekog showa gde neki budalas skace preko prepreka / vatrenih obruca. Pa zna se kakav ce mu biti kraj.
Da mi je u zivotu trebao adrenalinski 'rush', bio bih hirurg ... ili kasapin.
 
No, ja sam, ipak, izabrao nesto drugo.
 
PS.
Ja mislim da bi zakonom trebalo ustanoviti da se pre kupovine 'kotaca' obavezno ide jedno 2-3 nedelje po bolnicama / trauma centrimima / rehabilitaciji i odeljenjima protetike.
;)
 
...

  • 1