Jump to content


Photo
- - - - -

Sta vozite?


  • Please log in to reply
1931 replies to this topic

#1321 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 September 2014 - 06:18

Kod mene bi od njih u obzir došao samo Forester, čak mi je bio na spisku želja pri vrhu, ali nisam našao deal koji mi je odgovarao u tom trenutku, doduše par Subaru fanatika (nešto kao ti :lol+: ) su mi rekli da će prestati da se druže sa mnom ako uzmem onaj sa automatskim menjačem, pošto se jel'te Subaru vozi samo sa standardnim ako si muško :lala: ...no ja i nisam neki prekaljeni vozač tako da mi je automatski po meri...

Inače primetno je da se cela SUV klasa dizajnerski pomera prema tim tzv Urban SUV-ima, više zaobljeno (aerodinamično), više prilagodjeno da se tegle namirnice ili nameštaj iz Ikea-e nego ubijeni moose ili fishing oprema :rolleyes: recimo ono što su uradili od ove novije RAV četvorke to je po meni za krivično gonjenje, a od nje je mnogo toga počelo...nama seljacima ostaje Wrangler, eventualno FJ Cruiser...gotovo da nema SUV-a koji je ostao "kockast", a ne daj bože da ima roof rack kao standardnu opremu (srećom pa Sorento ima to u stand. varijanti, barem onaj iz 2011)...zato i kažem da se razlika izmedju Crossovera i Compact SUV-a sve više gubi...

Pogledaj xterra, on je na sasiji Nissan Fronitier, a cena mu je prihvatljiva. Fenomenalan je za tvoje vremneske uslove. MEni automatskimenjac smeta zbog manje kontrole, medjutim twin-clutch bih pristao da vozim, cak je i ovaj cvt, koji je svojevremeno koristio daff doveden do toga da moze da prenese i velike obrtne momente. ;)


  • 0

#1322 Kolbas

Kolbas
  • Members
  • 2,990 posts

Posted 04 September 2014 - 07:34

Da i X-Terra se još drži...za sada mi ovaj moj zadovoljava sve potrebe, a i još je ispod 100 000 tako da nema potrebe da ga menjam neko vreme, samo se bojim da sledeći put neću imati mnogo opcija da biram, a za Truck-a nit imam potrebe, a ni budžet...


  • 0

#1323 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 September 2014 - 08:37

E moj druže da nije ove SUV klase i truckova mi ovde ne bi imali šta da radimo pola godine...sedi u Mondea i poteraj ga preko zaledjenog jezera prekrivenog snegom :lol+: ...šalu na stranu, ja ne verujem da ću, barem dok sam ovde, imati u vlasništvu išta manje od SUV-a, prosto, mnogo si ograničeniji sa manjim kolima...iako imamo i Nissan Sentru, to je opet samo za po gradu i Autoput kad nema mnogo snega...za sve ostalo tu je Kia Sorento...nego zanima me pošto znam da voliš skijanje, zar kad ideš u brda uvek imaju dobru cestu do tih skijališta? Šta radiš kada rokne poveći sneg? Recimo, mi do ovog našeg skijališta ovde ipak jednim delom moramo da idemo po tzv. gravel roads...

 

 

Kad prezujem na zimske gume, stavim u prtljažnik lance, kablove za startovanje debele kao palac i rukavice. Uvek to vozim celu zimu sa sobom. na sreću, još ni jednom nisam morao da montiram lance, uvek sam prošao. Samo jednom mi se steglo doope opasno, kad sam negde pre 5 godina prelazio http://en.wikipedia....ki/Bernina_Pass. Pre nego što sam krenuo na put, padao je sneg 24h, računam, idem radije kući preko Švajcarske, tamo će biti obrisani putevi maramicom, kad ono zayeb. U Tiranu (nekih 450 mnm) proleće, kad sam stigao do cca 1800 mnm sve belo. Put, pored puta, nebo, nema šume, već sam iznad granice šume, samo crno-žute šipke zabodene u bankinu da znaš gde je put. Dobro je prošlo na kraju, bez lanaca, ali dupe mi se oznojilo dok nisam izašao na vrh.

 

Inače je uvek, ali baš uvek kad god sam išao na skijanje, a idem često, bio očišćen put plugovima i stigao sam do hotela bez problema. A i ta skijališta su manje više, max do nekih 60-70km od autstrade A22, malo ima po putevima prve klase a gravel road ni metar.


  • 0

#1324 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 04 September 2014 - 15:24

Dobar dan, jedno pitanje , ko zna, (focus-fordovci pre svega) a mogu i ostali  :D

Kiša pada par dana non.stop i vi primetite da su patosnice kod nogu, gore pri vrhu ,na vozačevom i (ili) suvozačevom mestu  mokre  :huh:  :blink:

E sad, ja sam čula da to hoće da se desi kada se kanal za odvod te kišnice i vode zapuši od lišča, trunja, granja,...  može li to da se očisti u ''kućnoj radinosti'' ili treba ići kod majstora da on to sredi  :huh:

zahvaljujem unapred  :thumbs:

 

i još da dodam, ne samo patosnice, nego i onaj tepih, zahvatilo, vidi se lepo da je nešto negde curkalo. Pa rek'o, možda je do tog kanalića. 

Desilo mi se to, prošle godine, u leto, još bilo toplih dana pa se osušilo, a i onaj miris vlage, sva sreća, izvetrio. 


Edited by šušumiga, 04 September 2014 - 17:45.

  • 0

#1325 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 04 September 2014 - 17:23

Dobar dan, jedno pitanje , ko zna, (focus-fordovci pre svega) a mogu i ostali  :D

Kiša pada par dana non.stop i vi primetite da su patosnice kod nogu, gore pri vrhu ,na vozačevom i (ili) suvozačevom mestu  mokre  :huh:  :blink:

E sad, ja sam čula da to hoće da se desi kada se kanal za odvod te kišnice i vode zapuši od lišča, trunja, granja,...  može li to da se očisti u ''kućnoj radinosti'' ili treba ići kod majstora da on to sredi  :huh:

zahvaljujem unapred  :thumbs:

 

Ovo ne bih znao.

 

Čekaj da dodje Zoran59, on se razume u sve što ima točkove. ;)


  • 0

#1326 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 04 September 2014 - 18:04

Otišla kod majstora, da proverim da nije staklo, prvo sam na to posumnjala, nije to , a kaže mi da je morao da menja ovu plastiku, kaže bila loša, i posle toga nije više bilo takvih problema, sve suvo  :D  evo i slika na koju plastiku mislim, stavila sam i strelice  :D

 

slika-031.jpg

 

rekoh, možda se ispod nalaze ti kanali za odvod koje treba ponekad očistiti  :huh: . On kada je menjao verovatno je i očistio, jer je posle sve bilo ok  :huh:


Edited by šušumiga, 04 September 2014 - 18:05.

  • 0

#1327 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 05 September 2014 - 01:10

....

Čekaj da dodje Zoran59, on se razume u sve što ima točkove. ;)

 

Prvo, Susumiga vec resila.

 

Drugo, zahvaljujem ti na lepim recima, no one samo pokazuju kako je lako obmanuti ljude...  :D


Edited by zoran59, 05 September 2014 - 01:11.

  • 0

#1328 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 05 September 2014 - 04:31

Otišla kod majstora, da proverim da nije staklo, prvo sam na to posumnjala, nije to , a kaže mi da je morao da menja ovu plastiku, kaže bila loša, i posle toga nije više bilo takvih problema, sve suvo  :D  evo i slika na koju plastiku mislim, stavila sam i strelice  :D

 

slika-031.jpg

 

rekoh, možda se ispod nalaze ti kanali za odvod koje treba ponekad očistiti  :huh: . On kada je menjao verovatno je i očistio, jer je posle sve bilo ok  :huh:

Majstori, majstori!! Samo je trebao da ocisti kanale I rupe kroz koje odlazi voda a ne I plastiku da menja, ali oni uvek nadju neki ekstra posao da naplate vse I da pravve zalihu rez.delova


  • 2

#1329 Kharequiem

Kharequiem
  • Members
  • 56 posts

Posted 05 September 2014 - 08:25

Jel ima neko savet od vas, kako se poliraju farovi ? Jedan majstor mi je trazio 2.500 hiljade po faru, mada sam negde na netu video da to moze i "kod kuce" da se odradi.. ?


  • 0

#1330 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 05 September 2014 - 08:48

http://youtu.be/zXPuK4opMjY


  • 1

#1331 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 05 September 2014 - 14:05

Majstori, majstori!! Samo je trebao da ocisti kanale I rupe kroz koje odlazi voda a ne I plastiku da menja, ali oni uvek nadju neki ekstra posao da naplate vse I da pravve zalihu rez.delova

 

A da li znate jel komplikovano skinuti tu plastiku, ja bih rekla da nije, ali ne bi da drmusam pa da nešto polomim i opet da kupujem  ;)

Da to povremeno i sama očistim, te kanale za odvod, da mi se opet ne desi da focusu kupujem uloške  :lol+:

Imaju tu neke tkz. -žabice-  :huh:  (valjda se tako zovu) koje se izvuku iz ležišta, i posle ih, valjda, samo ponovo vratiš na mesto  :huh:


  • 0

#1332 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 05 September 2014 - 19:13

A da li znate jel komplikovano skinuti tu plastiku, ja bih rekla da nije, ali ne bi da drmusam pa da nešto polomim i opet da kupujem  ;)

Da to povremeno i sama očistim, te kanale za odvod, da mi se opet ne desi da focusu kupujem uloške  :lol+:

Imaju tu neke tkz. -žabice-  :huh:  (valjda se tako zovu) koje se izvuku iz ležišta, i posle ih, valjda, samo ponovo vratiš na mesto  :huh:

U pravu si, ili zabice (male zabe) ili srafovi, kako kod kojih kola


Edited by Ibiza, 05 September 2014 - 19:54.

  • 0

#1333 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 05 September 2014 - 20:17

Skrecemo sa teme, ali neka ga, ako i samo jednom forumasu ustedi nesto, vredi.

 

Bitno je nabaviti prirucnik. Ima ih brdo i na netu i knjizarama. Najpoznatiji su Haynes i Chilton. Pa onda tamo vidis sta mozes sam, a za sta treba platiti profesionalca. Niko ne ocekuje od svakog vlasnika da pravi generalku, ali je mnoge sitne probleme moguce otkloniti kod kuce.


  • 1

#1334 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 21 October 2014 - 18:32

Opet ja skrećem (sa teme  :D ),  ali ko'velim ,  naćiće se opet neko da pripomogne savetom.   Imate li iskustva, da li ste koristili pa da preporučite neko sredstvo za kamufliranje ogrebotina na laku.  Da se makar malo manje vidi. Pri tom mislim na neke sitnije, kao linije,  ogrebotine, ne na neka veća oštećenja, (okrunjen lak i to).

Oni što su koristili one flomastere sa kob'jagi  gelom i to, nisu baš oduševljeni.   Ako je neko nešto koristio i bio zadovoljan, neka preporuči,  biti ću zahvalna   :lol+:


  • 0

#1335 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 October 2014 - 20:35

Ima Ford odlican set za retusiranje, ovde kosta u servisu oko 15 ojrica, ja sám s tim mazao sitne ogrebotine (shopping mall parking syndrom :-) ). Preporucujem.

Postavicu i sliku malo kasnije.

 

Praha-20141021-00089.jpg


Edited by alberto.ascari, 21 October 2014 - 21:13.

  • 0