Jump to content


Photo

Rufus Wainwright


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

#1 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 22 July 2005 - 22:26

Ne verujem da će ovaj topik doživeti neki konkretan odziv, s obzirom da vidim da se ovde još uvek prepiremo oko četnika i partizana, da l su bolji Bitlsi il Stonsi, da l je pank mrtav, koji je najbolji album Led Zep i kakav je bio koncert Deep Purple u Skoplju.

Ovaj čovek nije bio ni u planu šezdesosme, a poslednji album izdao je početkom ove godine, što ga verovatno ne kvalifikuje za testosteronsku filozofsko-istorijsku raspravu kakve se ovde cene, ali na meni je da Širim Reč.

Dakle, remek delo:

Posted Image

koje se u Americi prodavalo u ovom izdanju

Posted Image

ne bi li se the land of the free sačuvala prizora muškarca u haljini. :lol:

#2 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 22 July 2005 - 23:15

Slusao samo prva dva albuma, od kojih je prvi remek delo. "Poses" me nije dojmio. Kazu da mu ni cale nije los, ali nisam imao prilike da ga cujem.

Attached Files



#3 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 22 July 2005 - 23:22

ja ovih dana slusam sestru koja jebe kevu, a ni brata ni caleta ne cuh, bar ne svesno.

#4 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 22 July 2005 - 23:40

ja ovih dana slusam sestru koja jebe kevu, a ni brata ni caleta ne cuh, bar ne svesno.

a sta radi sin sa ocem?
kakva porodica! :lol:


vido, wb & sorry na trolu. nikad cuo, ali cu se potruditi da pronadjem i poslusam nesto.

#5 kurdi

kurdi
  • Members
  • 3,206 posts

Posted 22 July 2005 - 23:41

a sta radi sin sa ocem?
kakva porodica! :huh:


vido, wb & sorry na trolu. nikad cuo, ali cu se potruditi da pronadjem i poslusam nesto.

:lol: :lol:

#6 dedazec

dedazec
  • Members
  • 1,460 posts

Posted 23 July 2005 - 02:00

da vidimo shta slsk kaze na tu temu...

#7 Dunadan

Dunadan
  • Members
  • 12,305 posts

Posted 23 July 2005 - 04:24

u, skidam ovaj album koji je maxi stavila, brzinom vihora. prve dve su skroz cakum-pakum.
inache, nikad chula za njega. a ni za ostatak familije.

#8 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 23 July 2005 - 08:52

ja slushah samo sestru mu (martha, was it?), ali se ne sjecam koji album.

zaposlicu soulseek, taman nisam znao sta da skidam

#9 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 23 July 2005 - 10:20

Ohoho, ima zainteresovanih! :lol:

vojo_i, ne samo brat, otac i sestra, nego i majka :huh: Mama je Kate McGarrigle, koliko razumem, poznatija kanadska folk umjetnica (u duetu sa sestrom). Nisam slušala, kao ni tatu. Martha je sestra i backing vocals na sva četiri Rufusova albuma, njen album takođe toplo preporučujem, iako je nešto sasvim različito od njegove muzike.

zagore, ti bi kao songwriter morao (:lol:) da pokažeš veće interesovanje za Wainwrightov opus, jer drugi songwriteri kažu (a ja se, s tehničke strane, ne razumem u taj kreativni proces, pa im verujem na reč) da je on creme de la creme tog zanata. I ja jako volim prvi album, a bogami i Poses, samo što mi ta dva izgledaju dosta naivno u poređenju sa Want One i Want Two.

Duno, baš mi je drago da ti se dopada to što si do sad skinula, ali svima koji još uvek nisu upoznati s njegovom muzikom bih kao inicijaciju preporučila prethodni njegov album, Want One. Čini mi se da je pristupačniji i da je bolja ilustracija njegove (veoma) raskošne kreativne palete. Ja lično najviše volim Want Two - smatram da je hrabriji (za nijansu hermetičniji) i da predstavlja jasan korak napred u odnosu na prethodne albume, a to se uvek ceni!

Posted Image

Za sve one koji žele da znaju više, tu je relativno informativan oficijelni sajt.

Posted Image

#10 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 23 July 2005 - 10:50

Maxivida, daj neki predlog koje konkretno pesme da skidam. Krenuo sam nasumice i naletim na Velvet Curtain Rag. Nisam se oduševio. Da ne bih lutao, please daj neki predlog. Ne mogu da skidam cele albume sa ISDN-om.

#11 Igrac na zici

Igrac na zici
  • Members
  • 138 posts

Posted 23 July 2005 - 10:54

što se ćaleta tiče, sećam se da sam na nekim starim vinil kompilacijama imao nekoliko stvari Loudon Wainwrighta III i nemam šta da zamerim tim pesmama. O njegovim albumima ne znam ništa.

#12 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 23 July 2005 - 10:58

Ne tooo! :huh: Velvet Curtain Rag je neki bonus na Want One, totalno bezveze pesma.

Probaj

The One You Love
14th Street
Go Or Go Ahead (my personal favourite)
I Don't Know What It Is
In My Arms
Tower Of Learning
Poses
Cigarettes And Chocolate Milk
Old Whore's Diet (duet sa Antonyjem iz Antony and the Johnsons)
Rebel Prince
Crumb By Crumb (latest single)
Beautiful Child
Movies Of Myself
Gay Messiah
Agnus Dei

pa se javi za još :lol:

#13 autsajder

autsajder
  • Members
  • 3,607 posts

Posted 23 July 2005 - 11:30

tjah, nece to ici bez slsk-a (jednog lepog dana, kad se svevisnji compmeister udostoji da zasuce rukave nad ucrknutim serverom :lol: ), nakupih pun dzak najstrasnijih viruscina po kojekakvim ruslandskim sajtevima za lafo freemp3, al rufusa ne nadjoh..

however, glad to see one of the supergirls back online :huh:

Edited by autsajder, 23 July 2005 - 12:52.


#14 maxivida

maxivida
  • Members
  • 3,167 posts

Posted 23 July 2005 - 11:53

Ko je vičan Soulseeku, nek navali. Upravo sam okačila kompletan njegov opus na share, uskoro izlazim, ali ću ostaviti upaljen slsk, pa skidajte. Username maxivida, a šta drugo. :lol:

#15 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 23 July 2005 - 12:04

Ne tooo! :lol: Velvet Curtain Rag je neki bonus na Want One, totalno bezveze pesma.

Uh, dobro je. Već sam se zabrinuo da ćeš mi reći kako mu je to najbolja pesma. Evo sad skidam Rebel Prince.