Jump to content


Photo

Zubari


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 ml01172

ml01172
  • Members
  • 194 posts

Posted 22 July 2005 - 12:45

Eto neki dan sam ponovo imao priliku da osjetim kako su nasi zubari majmuni najgore vrste. Oni vole da ispravljaju ljude oko sebe "Nije >Zubar< nego >Stomatolog<" ali ih ja bas rado nazivam zubarima, jer to oni i jesu - radnici koji rade sa zubima - zanatlije nista mnogo bolje od tv-elektricara i slicnih.

Neki dan sam isao na vadjenje zuba u centru grada, u ambulantu opstine Stari Grad, koja inace radi 24h dnevno, i uglavnom samo se bave vadjenjem zuba. Ambulanta se nalazi kod Restorana Ruski Car, odmah preko puta.

Ja sam naravno bio pod anestezijom, tako da nisam ni osjecao taj dio glave, i zato je on meni "opusteno" otkinuo svu plombu sa susjednog zuba, koji je vec bio normalno popravljen, vjerovatno oslanjajuci se kljestima na njega kao debil, na kraju mi samo davsi napomenu "samo ces sad jos namjestiti i tu plombicu na petici". Ja sam inace iz Bosne i ovde studiram, tako da sam morao platiti ovu uslugu u drzavnoj ambulanti, nekih 300-400 dinara, i naravno gdje god se sad okrenem moracu platiti i popravku ovog ostecenog zuba. Ali nije to najgore, najgore je sto sad ne smijem popravljati taj zub dok mi ova rana ne zaraste poslije njegovog "strucnog" vadjenja zuba, a anestezija je odavno prosla i mene sad taj zub boli i ja samo mogu sad da trpim bol ili da pijem brufene dok ga ne mognem popraviti, zbog nesposobnog debila koji je onako "usput" otkinuo pola susjednog zuba dok je drugi vadio.

Uvrijedio bih se sada kada bi ovo neko komentarisao sa "Ne mozes da sudis o svima na osnovu jednog covjeka, blabla". Ja bih prije rekao da ljudi sa DOBRIM iskustvom sa nekim zubarom ne bi smjeli da sude na osnovu jednog covjeka, jer nazalost imam iskustva sa zubarima i nerijetko im se desavaju nedozvoljene "omashke". To je bre jedna nafurana stoka koja misli da zasluzuje daleko vishe, pa se i ne trude da rade svoj posao valjano, a ipak su ovde zubari kod nas prilicno dobro placeni u odnosu na koliko stvarno vrijede. Sve bih ih ja na osnovu nekoliko ovakvih prituzbi pootpustao sa duznosti i zabranio im rad u svojoj profesiji. Pa bi onda radili svoj posao savjesno i sa razmisljanjem, a ne kljesta i brusilice u ruke pa udri! Majmuni!

Edited by ml01172, 22 July 2005 - 12:47.


#2 Practical

Practical
  • Members
  • 676 posts

Posted 22 July 2005 - 12:58

Hm....mogao bih se sloziti, ali samo u slucaju velikog dela tzv. drustvenih zdravstvenih ustanova, pa i zubarskih ordinacija. Imam srecu da nikada nisam otisao kod zubara u dom zdravlja ili slicno (osim u osnovnoj skoli). Uvek sam isao kod privatnika, ali samo preko dobre preporuke. I tu sam se "opekao" par puta, ali od kada sam pronasao "NJU" nikada svoje zube ne bih dao drugoj osobi. Bukvalno mi je ulepsala zivot i zato je preporucujem svima koji to traze.

#3 summer

summer
  • Members
  • 431 posts

Posted 22 July 2005 - 13:13

I ja sam jednom imala slicno iskustvo, vadjenje zuba oslanjajuci se na zdrav koji je tokom tog postupka i ostecen, pa je i on posle morao da bude popravljen .. :lol:

#4 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 22 July 2005 - 13:24

Hm....mogao bih se sloziti, ali samo u slucaju velikog dela tzv. drustvenih zdravstvenih ustanova, pa i zubarskih ordinacija. Imam srecu da nikada nisam otisao kod zubara u dom zdravlja ili slicno (osim u osnovnoj skoli). Uvek sam isao kod privatnika, ali samo preko dobre preporuke. I tu sam se "opekao" par puta, ali od kada sam pronasao "NJU" nikada svoje zube ne bih dao drugoj osobi. Bukvalno mi je ulepsala zivot i zato je preporucujem svima koji to traze.

Nikad nisi otišo u dom zdravlja ili slično? Kod privatnika si se, uz preporuku, opeko nekoliko puta?
Našao si NJU? I preporučuješ JE. Da se mi opečemo nekoliko puta?


Ja, od kad sam našao NJU, ne preporučujem je nikome. Čuvam za sebe.

#5 Dina

Dina
  • Members
  • 359 posts

Posted 22 July 2005 - 16:30

chekajte da ja diplomiram pa nadjite mene ((:

btw, do sada josh nisam razvila komplex zvani 'zovite me stomatolog' (: mozhda to dodje kasnije, videcjemo (:

Edited by Dina, 22 July 2005 - 16:34.


#6 Erestor

Erestor
  • Members
  • 2,150 posts

Posted 22 July 2005 - 18:04

E, pa, zato pronadjes dobrog privatnog zubara, potrosis neku kintu ali te bar doceka kao coveka, odradi posao profesionalno i minimalno bolno, zaista se potrudi do kraja i posle takvog jednog tretmana te ne hvata uzas pri pomisli da ces morati da se - jednom prilikom - vratis. Tu lekciju sam naucio davno, i vise ne gresim.

95% zubara u drzavnim zdravstvenim ustanovama nisu "stomatolozi" vec mesari. Izgledaju kao mesari, ponasaju se kao mesari, nezni su kao mesari - dakle, mesari su. Jedino ih zanima da otaljaju posao, kada rade. Inace, omiljene aktivnosti su im: pauza za kafu, pauza za dorucak, pauza za uzinu, pauza za rucak, pauza za caj, pauza za cigaretu, pauza za WC, pauza za pauzu i strajk. I zale se da su im male plate... Pa, za onakvu uslugu bi ONI trebali da placaju. Nadoknadu za pretrpljeni fizicki ali i psihicki bol.

#7 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 22 July 2005 - 18:42

80% зубара из државних здравствених установа су будале.Једном ми је на ситематском прегледу констатован квар на здравом зубу.Ја рекох "откуд је тај зуб сад кваран кад је пре 15 дана био здрав"?Добијам одговор:"Мораш то што пре да поправиш".Ја нисам послушао јер ме тај зуб никада није болео.И када сам за пола године поново отишао код зубара да бих поправио зуб који је заиста био покварен,питао сам другу зубарку:"Да ли треба да се поправи и горња петица на десној страни,када сам био прошли пут рекли су ми да је у доста лошем стању"?Одговор:"Зашто би требала да се поправи када је здрава"? :lol:

#8 iPhuck10

iPhuck10
  • Members
  • 18,742 posts

Posted 22 July 2005 - 18:54

Imam svoju privatnu, porodicnu zubarku i super mi je.Medjutim, pre 10 godina sam sa drugim privatnim zubarom imao jako neprijatno iskustvo. Donja desna strana mi je bila sva otecena, a to je zub, koji je stajao na mestu jednog mlecnog zuba koji je bio krnjav...Odem ja kod tog kretena, kao moj cale ga zna, sve OK, medjutim, ne da mi nije izvadio taj zub, nego ga je pogresno lecio...Da sve bude gore, kreten mi, umesto 3% hidrogena stavi 12%! :lol: Kao reakcija je odmah usledelo polusatno drhtanje.Na kraju sam, posle 5 meseci, taj zub morao da izvadim, jer me je idiot pogresno lecio.A jos sam bio 3.razred gimnazije, sve je to pocelo da se desava na prelazu iz prvog u drugo polugodiste,ne znam kako sam uspeo da odgovaram na pitanja koja su mi profesori postavljali, jer sam bio sav otecen. Ne zelim da dajem njegovo ime na forumu, tako da, ako neko zeli da se spasi tog idiota tako sto nece otici kod njega, nek mi posalje pm, i dacu mu/joj njegovo ime...Nikada necu zaboraviti to iskustvo.

Edited by uros_s78, 22 July 2005 - 18:56.


#9 Maltese

Maltese
  • Banned
  • 2,634 posts

Posted 22 July 2005 - 19:07

Sa zubarskih stolica na sistematskim sam ustajao sa ocenama 'stalno zdrav', 'zdrav' itd. Tako da se nisam mnogo yebavao sa zubarima.

Kad oces vraga. Dunav naraste, ja tog jutra nisam slusao vodostaj na RNS i zaletim se u plicak i slomim na pola neku cetvorku, recimo.
Odem kod privatnika za koga sam dobio preporuku 'ono sto je papa u katolicanststvu, to je ovaj u stomatologiji'. Sedam na onu parodija fotelju, lik mi cacka zub i dodatno ga lomi na jos jednu polu. 'Ma vidis valjda da je to suplje, kada si ga slomio? Pre par meseci?', 'Ne, juce' odgovaram. Uz jedno 'aha' mi skrlja cement na mesto zuba, ne uzme otisak za krunicu, al uzme cesha i oceni da imam jos bar 5 karijesa. Ja sedim i grozim se kako mi je lik bespotrebno otkinuo deo tela. Tako mi i treba kada nisam posumnjao u onu mentolsku 'papa zubar' preporuku. Inace je lik klasicna vlaska cobancina koja je na svakoj trecoj reci koristila dupe, picku i sl. A savetovao mi je da me ne dam da me kurve vataju na bebe.
Tada odem kod mog voljenog prim. spec.dr.Oljace i ovaj me sredi krunu za dva vidjenja i detektuje mi tri karijesa, za razliku od 5 koje je ona somina nasla.

E sad poenta price je da je keva nazvala prvog zubara, koji joj je skolski drug i pitala ga sto mi je skrljo zub, a nije uzeo otisak za krunu i da li to znaci da on to mene nije zeleo uopste da leci. Ovaj joj valja neku spiku, ali na kraju zavrsava recima da ipak MI treba da pazimo sta pricamo, jer on moze da nas tuzi zbog klevete.