Jump to content


Photo

Beatles VS Rolling Stones


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

Poll: Beatles VS Rolling Stones (32 member(s) have cast votes)

Beatles VS Rolling Stones

  1. Beatles (18 votes [56.25%])

    Percentage of vote: 56.25%

  2. Rolling Stones (14 votes [43.75%])

    Percentage of vote: 43.75%

Vote Guests cannot vote

#1 Rocker

Rocker
  • Members
  • 222 posts

Posted 21 July 2005 - 06:36

Ja se izivinjavam svima onima koji favorizuju stonse ali posto su kod mene bitlsi na prvom mestu muzicke liste a stonsi negde na 26,7...onda je jasno kome dajem glas

#2 LayneStaley

LayneStaley
  • Members
  • 466 posts

Posted 21 July 2005 - 07:24

Beatles.
Pa kod tebe se Stondsi odlično kotiraju. :lol:

#3 zagor

zagor
  • Members
  • 6,113 posts

Posted 21 July 2005 - 07:53

O ne, zar opet ? :lol:

#4 henrik larsson

henrik larsson
  • Members
  • 6,231 posts

Posted 21 July 2005 - 10:14

GROBARI MISEVI VISTE BRUKA SRBIJE PFC RULLLLZZZZ NE MOJ DA JE NEKO

#5 voja i

voja i
  • Members
  • 3,917 posts

Posted 21 July 2005 - 10:29

jel ovo topik posvecen hothouse flowers?

#6 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 21 July 2005 - 10:50

Predlažem da se ovaj poll zatvori i umesto njega otvori Lepa Lukić vs. Izvorinka Milošević.

#7 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 21 July 2005 - 13:25

Lepa Lukić vs. Izvorinka Milošević.

Dakako.
Moj glas ide Vlajni...(koji ću upisati Stonsima,jer mi se nešto čini da su Bitlezi ekvivalent Lepavi)

#8 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 21 July 2005 - 18:24

The Beatles - najbolji pop bend svih vremena
The Rolling Stones - najbolji rock pop svih vremena

evo sta o tome kaze bill wyman

BEATLES - STONES

smart - casual
clever composers - brilliant interpreters
sitting room - bedroom
roots in r&b - roots in the blues
smiles - no smiles
played the show-biz game - provocative
charming - attitude
light - dark
witty - surly
album subjject to over-analysis - not examined in so much detail
not really party music - ultimate party music

ja sam glasao za stonse, zasto?
pa ajde da ih uporedimo muzicki...
aj prvo da krenemo od bubnjeva, mislim da ce se i najveci fanovi beatlsa sloziti sa mnom da ringo nema blage veze... najgori poznati bubnjar svih vremena...
aj da uzmemo gitare
evo koliko su stonesi imali gitarista, to su znaci Mick Taylor, Keith, Ronnie, Brian Jones, a Beatlsi "bednog" Lenona i uvek dobrog Harissona. Mislim da je svaki gitarista Stonesa bio bolji od lennona, a sto se tice harisona bar trojica.
idemo onda na bass. bill wyman je odlican basista, ali ipak mi je macca bolji, iako imaju jako slican stil sviranja.
sto se vokala tice, kako se kome vise svidja, meni najvise odgovara Richardsov :lol: :huh:

da onda predjemo na albume. prvi iole ozbiljniji album Beatlsa bio je rubber soul a stonsi klimavi out of our heads... tu bitlsi dobijaju bitku. inace prvi album stonsa nadmasuje sve albume bitlsa do Rubbera... mada decembar's children koji je izasao te iste godine moze da se supostavi rubberu, ali realno RS je bolji! e onda biltsi siju stonse sve do 1968, mada su imali stonsi i aftermath koji ce i najveci fanovi bitlsa priznati kao dobar. u to sam siguran. jedino ne oni bolesni koji pljuju po stonsima. pa ljudi slusajte i jedno i drugo! zar je to toliko tesko? ako mi i dalje ne verujete, poslusajte under my thumb ili going home od 12 minuta. zaista zreliji zvuk morate priznati

e onda je dosla 1968 i STONSI dobijaju bitku. PRODAJU DUSU DJAVOLU! i Beatlsi imaju tih godina FENOMENALNE albume, ali po mom ukusu bolji su oni od stonesa... ja mislim da su me osvojili vise od bitlsa i dodali taj 1% na mojoj vagi time sto vise priznaju blues korene. eto.

i nemoj neko da mi pevo ovde satisfaction ili let it be. MRZIM IH!

#9 Elmo Lewis

Elmo Lewis
  • Members
  • 486 posts

Posted 21 July 2005 - 18:27

samo da dodam da su stonsi uzivo 1000000000000000000000000 puta bolji.

#10 lancia

lancia
  • Members
  • 3,110 posts

Posted 21 July 2005 - 18:32

i nemoj neko da mi pevo ovde satisfaction ili let it be. MRZIM IH!

Sad ce Zagor da ti zapeva " ..i can get no..." :lol: bas zbog tih 1%.

#11 Mogul is Stoned

Mogul is Stoned
  • Members
  • 994 posts

Posted 21 July 2005 - 18:38

samo da dodam da su stonsi uzivo 1000000000000000000000000 puta bolji.

od koga?

#12 dobar_znak

dobar_znak
  • Members
  • 1,145 posts

Posted 21 July 2005 - 19:32

pa ljudi slusajte i jedno i drugo! zar je to toliko tesko?

Pa nije lako. Sto puta sam pokušavao da slušam Sounse, ali sve se svede na to da mi je svaki album posle trećeg slušanja neizdrživo dosadan. Sećam se kada je svojevremeno moj cimer u Novom Sadu oduševljen pesmom Angie kupio CD Goat's Head Soup. Album na prvo slušanje deluje OK, ali već posle nekoliko preslušavanja totalno izbledi, a najpre pomenuta Angie. S druge strane, albume Bitlsa mogu slušati hiljadu puta i svaki put se čuje nešto novo i zanimljivo. U tome je razlika.

Zašto je to tako? Pa verovatno su (pored ostalog) krive i te gitare koje su kod Stounsa uvek u istom fazonu i to ne njihovom, već milion puta odsviranom i pre njih. A Lenon je kažeš loš gitarista. Poslušaj pesmu I Want You (She's So Heavy) gde on svira solo pa će ti sve biti jasno. Ringo je loš bubnjar? Poslušaj ceo album Abbey Road i reci mi gde je to Čarli i blizu takvog sviranja.

#13 Ljuban

Ljuban
  • Members
  • 654 posts

Posted 21 July 2005 - 20:46

A gde je Rocker,tu je i rođa dobar znak... :lol:

#14 isidor

isidor
  • Members
  • 652 posts

Posted 21 July 2005 - 21:48

E...moja omiljena tema iz studentskih dana.Pa naravno The BEatles!!!Zasto?Zato!!!
Dovoljno je naravno preslusati Abbey road.Posle pomnog preslusavanja tog albuma,treba biti stvarno tvrdoglav pa tvrditi da su Rolling stones bolji.Nikad bili.

#15 Ajvoks

Ajvoks
  • Members
  • 666 posts

Posted 21 July 2005 - 22:04

Offtopic: Bitlsi su imali još jednog gitaristu osim Harrisona i Lennona, recimo taj je svirao solo u Taxman ili rif u Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band. :lol: